0 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde (3,392 puan) tarafından
Bir bardak suyu telefonuma boca etti haporler sizlere ömür arkama dönmeye gelmiyor  artık sabrim kalmiyor benim cidden bu 2 yaş inadi ne böyle su istedi icicek sandim verdim telefonuma döktü evi ben toparliyorum o dagitiyor cayciya takti kafayi onlar oynamak istiyor supurge yapicak oluyor almak istiyor vermezsem bir tarafini yirtiyor canımdan bezdirdi artik beni bir dunya oyuncagi var dönüp bakmiyor bile 

10 Cevaplar

0 oy
(2,104 puan) tarafından
Bağımsız ama bugün de benim ki beni delirtti dün eşim gece kalkıp bişeyler yemin ekmek dışsrda kalmış taş gibi olmuş sabah kalktım oğluna kahvaltı hazırlıyorum neyse ekmeğin içini aldım tam oturdum oğluma yedircem aç diyorum o ayakları ile tepsiyi ittiriyor dans ediyor delirtti zaten uykudan yeni kalkmışım uyuyorum ayakları ile saçlarımı çekiyor dudaklarımdan öpüyor 

Öptüğü yerde kalbimi bıraktım ama olsun gözümü parmaklıyor ve daha 13 aylık birde kızınca da söylenmesi cabası  

Düşük çeneli erkeklerden benimki oyyy oyyyy söylenmesi de aşırı komik 
(3,392 puan) tarafından
Benim ki küsuyor kizınca
(2,104 puan) tarafından
Benimki bilmiyor kızmayı çünkü kızmıyorum çok ve daha küçük
-Reklam-
0 oy
(2,677 puan) tarafından

2 yaşın suçu yok, bebekler yaramaz :D 3 olunca ya da 4 5 çok mu uslu olacak. Rabbim sabır versin, kırmadan kızmadan büyütmeyi nasip etsin size. 

(3,392 puan) tarafından
Bugun cok kizdim sinirden birde oturup kendim agladim bıktım artık diye ki ben cocuklari cok severim asiri sabirliyimdir patladim artık
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Belki beraber etkinlik yapmak istiyordur. Onunla ilgilenmeniz için dikkat çekiyordur. Kizim 2 yaşın sonunda bütün sendromu azaldı,  geçecek yani sabırlı olun 
(3,392 puan) tarafından
Haklı olabilirsin genelde bu krizler ya yemek yaparken yada bulasik yikarken oluyor
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Ahh ahh bnmki klozetin içine neler atmadı paralarımı telfonumu anahtarları tek seninki değil bacım 
(3,392 puan) tarafından
Insallah gecer zamanla ya
0 oy
(3,007 puan) tarafından
Benim kızımda 35 aylik sana tavsiyem ben bu sekilde inatlaşma eğilimi olduğunda hiç o topa girmiyorum.Tamam sen süpürge ile oyna evi şupur diyorum oyuncakları ile kendim gidip bir oyun kurup oynuyorum,kızım gelip dahil olunca biraz daha oynayıp ben şunu yaptıktan sonra evi supurmeye gidecem.sen devam edersin diyip az daha oynuyorum sonra bırakıyorum o oyuna devam ediyor her zaman işe yaramaz yaramadığında eline bir bez veriyorum ben supuruken tozları al işimiz bitince hemen oyun oynayalım diyorum çocuk işçi yani. Su olayı bir dönem merak konusu geçiyor merek etme. Bir tane masa ortum var plastik yere seriyorum leğene az su koyuyorum içine yıkanmış sebze meyve atıyorum yıka bunları yiyelim diyorum sıcağa yakın ılık su var içinde hem benim kontrolünde oynamış oluyor hemde ara öğün daha keyifli yiyor.Arada bebegini ona banyo yaptiriyorum.Gun içinde el yıkarken dis fırçalarken kendi haline bırakıyorum.Ne kadar tatmin o kadar az inat ama sakin olmaya çalışıyorum.her defasında o zaman süreç daha kolay yönetilir hale geliyor.Bende çamaşırlik üstüne tırmanma masa üstüne çıkıp oturma koltuğun tepesine çıkma kısmını tam  çözemedim henüz.Ben büyüdüm diyor ama biz öyle yapmiyoruz diyince bırakır gibi oluyor.Dert etme ruhunu ferah tut.
(3,007 puan) tarafından
Bubarafa kasıtlı ayni şeyi yapıp tekrar tekrar o davranışı gozlemliyorlar haberin olsun o yüzden sen hazır olduğunda başla her su dökmesinde aynı tavrı sergilemek gibi  1 surahi de bir bardakta onlar icin ayni sey cunku sonra vazgeçiyorlar benim ki anne bak diyip bardak suyu eve saciyordu haberin olsun.Basta çileden çıkıyordum
(3,392 puan) tarafından
Bu ara cok kızdım unuturmam lazim kizdigim icinde bu inatlasma olabilir tabi sakin kalamiyorum artık asiri sabirliyimdir normalde sinirlenmezdim kizmazdim ama su 3 gundur ses seviyem yükseldi kiziyorum azarliyorum artık sabredemiyorum sinirimden bende agladim bugun bes dakika oturtmuyor beni surekli pesindeyim bes dakika annemle komusuyordum tezgahin ustundeki meyve suyu mutfak halisina boca etmis surekli birseyi dökme egiliminde bu ara istemedigi birsey oldu mu firlatiyor gecen basima araba firlatti bu ara cok fena
(3,007 puan) tarafından
Extra birsey yapma gereksiz yükseldiğinde özür dile özür dilemeyi öğrensin yapilmamsi gerekenlerde bir kaç gün sonra bile hatalı olduğunu altını ciz olumsuz yanlarini anlat onu çok sevdiğini muhakkak söyl kapat konuyu.
Birde masal anlat evladın ve seninle ilgili ama isim koyma .Acayip ise yarıyor mesela ben hoşuna gitmeyecek birsey yada yeni öğreneceği birsey olduğunda hikayelestirerek oynatiyorum 4-5 kez sonra o hikayedeki cocugun davranislarini sergiliyor ve yabancılık çekmiyor haberin olsun bak bunu dene uzunca bir süre hikayeler davranislar anne nin tavri sevgi dolu olayları anlatan vs gibi olsun.Bana dua edersin bunu denersen.
Kızımı tatile götürdük su krizi olmasın diye peg bebekler ile tokatlar ile simit yaparak leğende anne baba çocuk yüzmesini wc gidileceğini zaman yemek yenileceği zaman havuzdan çıkılması dinlenme saatlerine göre oynattım bir hafta sonra tatile gittik çocuk sanki yıllardır tatil çocuğu
(3,392 puan) tarafından
Tamam canım deneyim insallah bizde de ise yarar
(3,007 puan) tarafından
Mesel al bir lazimlik at oyuncaklarin içine önce oynasın sobra sen oyuncaklara çiş yaptırmaya başla kızına değil AA çiş gelmiş AA kakasi gelmiş diye oturt belirli birbsure sonra kızın oturarak oynayacak (yaptırma bu oyun ) sonra bahara doğru oyun gerçeğe dönecek çok kısa bir sürede halledeceksin ben Dr korkusu evde dikkat edilmesi gerekenler hep oyunla öğrettim davranışların pek çoğu tabi bu iş söylemek kolay geliyor icraat daha zor  (bağırmaktan daha zor ve emek istiyor ) oyunla tam 24 aylik olduğunda gözlük takmayı kabul etti gözleri bozuk bu arada hikaye başrol siz olacaksınız unutma :)
0 oy
(9,205 puan) tarafından

Hoşgeldin 2 yaş sendromu :)

3 bundan daha kötu, 2 ye şükretmiştim ben :D

(9,205 puan) tarafından
Bende sene olarak 31 oldum canım temmuz 17de giricem :)) 93lüyüm, güçcük değilim yani :Djdh
Maşallahh çocukların yaşları iyiymiş 7 ve 5 olanın pek zararı olmaz 2 yaş biraz zorluyordur şuan ☺️
(11,093 puan) tarafından
Asdfds aksine 5 yaş zorluyo, hiperaktif de kendisi.
Senden bi sene 10 gün büyüğüm kız :) genç kalmışsın aklımda ama sen de 30lar kervanındansın demek :)  
Senin 2 taneydi dimi biri daha minnoş bi bebiş :)) de ki bunu da yanlış hatırlıyosun düşüp bayılayım şuraya :D
(9,205 puan) tarafından
:Dhdh ahshs yok doğru, kızım 4buçuk yaşında, oğlum 1buçuk aylık ☺️
Sende mi temmuz doğumlusun ☺️
(11,093 puan) tarafından
Allah bağışlasın ☺ sen ilk çocuğu kız olan şanslı analardanmışsın ne güzel ❤
Yeapp ben 07.07 ;)
(9,205 puan) tarafından
Amin canım hepimizin evladını inşallah ☺️❤️
0 oy
(105 puan) tarafından
Çalışıyor musunuz? Bir kitap okuyorum genelde 3-15 yaş arası çocukların eğitimi ile ilgili hoşuma da giden bir kitap aslında anlattıklarınız bana o kitabı hatirlatti okursanız size önermek isterim?
(3,392 puan) tarafından
Yok evdeyim 2 yasa kadar kendim bakicam dedim bu ara arkama bakmadan ise kacasim var ama evdeyim hamileligimden beri
(105 puan) tarafından
Dikkat çekme çabası olabilir ev işlerine fazla zaman ayiriyorsaniz veya yanında fazla telefonla oynuyorsanız çocuk sizin ilginizi çekmek istiyor olabilir
(3,392 puan) tarafından
Bu ara spor yapiyorum sonra ev isiyle falan ugrasiyorum ondan dolayi olabilir onunla ilgilenmiyorum diye normalde ikimiz oynardik birseyler yapardik
(105 puan) tarafından
Yanındayken mümkün olduğu kadar yanında telefonla felan oynamayin ev işlerini uyku zamanlarına denk getirmeye çalışabilirsiniz ya da mesela bir müzik açın sporu birlikte yapın sizi taklit etmeye çalışsın yani kısaca etkinliklerinize onu da dahil ederseniz davranışı azalacaktır. Ev işleri de aynı şekilde yapabileceği şeylere onu da dahil edin bence bir deneyebilirsiniz ben etki edeceğini düşünüyorum
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Bi çocuk bundan daha da yaramaz olabilir. Yapabileceğin çok şey var youtube dan biraz videolara bakarsan kendine uygun bi yol bulursun.. 
(3,392 puan) tarafından
Bir bakayim canim tesekkur ederim
0 oy
(12,966 puan) tarafından

Oğlum da kahve makinası ile oynuyor 

Süpürge zaten meraklı sırayla yapıyoruz sen süpür sonra ben süpüreceğim diye anlaşıyoruz 21 aylık 

:)

(3,392 puan) tarafından
Onunlada oynuyor canım evin heryerinde geziyor haznesi birsey demiyorum ama bugun cileden ciktım artık

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 70 göst.
10 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Yarali (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 766 göst.
19 Ocak 2023 Aile kategorisinde Emrem Emirim (1,251 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 183 göst.
11 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Neşe26 (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 236 göst.