0 oy
180 göst.
Diğer kategorisinde (397 puan) tarafından
Kızlar artık dayanamaz hale geldim hep sınır ve stresliyim 4 buc7k yasindaki oglum ne söz dinliyor ne de yemek yiyor size sormak istiyorum yarın dan itibaren kurallar koyucam çok kararliyim pes etmicem sizce nasıl kurallar koymalıyım bana fikir verirmisiniz deneyip sonuç aldığınız bir yontem varmi oğluma baktıkça üzülüyorum artık heryeri yara mosmor zayıflıktan kemikleri görünüyo bide gözleri ileri dercede bozuk gozluksuz goremiyo toparlamak istiyorum artık oğlumu 

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bir kere Tv'de ağlama ve ceza halısı diye bir uygulamadır göstermişlerdi ben bekarken.

Evlendikten sonra öyle aklıma geldi çocuğum aşırı yaramazdi dur yapma dan anlamazdi. Bende denedim asla pes etmedim çok işe yaradı. Bağırmak vurmak yerine ağlama halisinda 1-2 dk oturtuyorm. Ama halıdayken asla iletişim kurmuyorm. Sonra sakinleşip o hatayı yeniden yapmıyor
tarafından
Zeynepcelik pedagog olması ve ne yazık ki hala bu yöntemin kullanılıyor olması, o yöntemin doğru olduğunu göstermiyor. O yüzden hangi doktor, pedagog olursa olsun söylediği şey içimize sinmiyorsa çok daha fazlasını araştırmak lazim
(2,444 puan) tarafından
Senin içine sinmeyen diger arkadaşın içine sinmiş ve işe yaramış demekki canım :)
tarafından
Diamond o kadar haklısın ki.. bıktım kocaman insan terbiye etmekten ama malesef..
tarafından
Zeynepcelik çok haklısın da insan görünce söylemeden gecemiyor :)
(2,444 puan) tarafından
Haklısın sende canım fikrini yazmak hakkın :)
-Reklam-
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Kuralcı bir babayla büyüdüm hayat gerçekten zor oluyor çok abartma senn yinede. Düşün bizim yatma saatimiz  belliydi asla geçmedi kalkma saatimz de bunlar tabi küçük olanlari
(397 puan) tarafından
Yok cnm bnmki birazda yemek üzerine olacak mesela yemek.saatlerimiz olsun yemek yerse ödül olarak istediği abur cubur telefon belli saatlerde olucak 1 saat kardeşiyle oyun saati olsun 1 saat kendi oyuncaklarıyla oynama saati olsun 1 saat etkinlik saati olsun gibiii
(9,247 puan) tarafından
Bizdede öyleydi telimiz vardı ama saatlik elimizdeydi yeri geliyordu babam giderken kumandayı götürüyordu asla saatimiz sen fazla TV izleyemezdik. Şimdi hepimiz kuralcı insanlar olduk mesleki hayatta işimize çok yarıyor bu. Asla işe geç kalmayız mesela.
(397 puan) tarafından
Küçücük çocuğa şu satte şu bu saatte bu diyemem zaten yapabildiğimiz kadar düzene gireme kadar en azından cabaliccam ama yemek konusunda özellikle kurallardan vazgecmicem zayıflığı çok kötü durumda cunku
0 oy
tarafından
Benimkide 4.5 yaşında. 10 gün önceye yeme sorunu vardı. Ama çocuk meğer yorulmadigi için yemiyormus. Annemlere geldik. Sokakta hergun çocuklarla oynuyor. Çocuk bır açıldı maşallah herşeyi yiyor. Üstüne gitme bence. Ne kadar zorlarsan o kadar yemekten soğur. 
(397 puan) tarafından
Cnm benm ki çok hareketli yorulmama gibi bi sansi yok parka götürüyorum arada babanneye gidiyo orda sokkata çocuklarla oynuyo evde sürekli hoplayıp zipliyo ve çok dusuyo kollar bacaklar mosmor
0 oy
(2,075 puan) tarafından
Beni ödülle cezalandırma kitabını okumuştum. Örneklerle anlatılmış cok güzel bi kitaptı. Ve bende ona göre hareket etmeye çabalıyorum. Mutlaka okumanı tavsiye ederim İnternet pdfsi de var
tarafından
Ve koşulsuz ebeveynlik. Kesinlikle tavsiye ederim. Cezanın zaten ne kadar zararlı olduğunu biliyoruz ama peki ya ödül ?  Sonunda ödül yoksa kılını kipirdatmayan insanlara böyle böyle dönüşüyoruz ne yazık ki
(397 puan) tarafından
Inşallah okucam cnm elimden ne geliyosa yapicam artık

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 280 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,344 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 758 göst.
19 Ocak 2023 Aile kategorisinde Emrem Emirim (1,251 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 233 göst.
0 oy