+6 oy
829 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar burda herkes bir birbirinin sorunlarına yardımcı olmaya çalışıyor ama çoğu arkadaşlar rastgele yazıyor ne bir nokta ne bir virgül ne bir boşluk bırakmıyor düz olduğu gibi yazıyor, birde çok uzun yazınca okumaya çalışıyoruz arada noktalama işaretleri de olmayınca kafamız tam karışıyor konularda birbirine karışıyor, aşırı uzun yazanlar genelde düz yazıyor gerçi ben onlara da ayrı eten şaşırıyorum hiç üşenmeyip nasıl bu kadar uzun yazabiliyorlar parmaklarınız da mı yorulmuyor hiç. Lütfen arkadaşlar sorununuza yardımcı olabilmemiz için lütfen noktalama işaretlerini bırakın mutlaka bu konuda duyarlı olun, eminim arkadaşlar da benimle aynı düşüncededirler.

25 Cevaplar

+23 oy
(2,735 puan) tarafından
Seninle aynı düşüncedeyim ama keşke bu posta yazdığın açıklamada da noktalama işaretlerine dikkat edip, örnek olsaydın.
(2,735 puan) tarafından
Masalperisi bana yazdın sanırım. Doğrudur, dediğim gibi ne Türkçe öğretmeniyim ne de mükemmelim. Sadece özen göstermeye çalışıyorum. Benim böyle bir iddiam olmadığı için eleştiriye de açığım.
(2,735 puan) tarafından
Hafsa, yukarıda da dediğim gibi herkes burada anlık postu açmıyor. Az önce biri yazmış, merdivenden itilmiş, şiddet görmüş. Şimdi biz bu insandan noktalama işareti mi bekleyelim? Bu kadarı da mantıklı değil. Birine eleştiri yapmak için post açacaksak önce kendi postlarımıza ve yazım hatalarımıza bakmamız lazım.
tarafından
kızlar bende çok dikkat ederim ama tlf bir halta yaramıyor tuşları çildirtiyor
(5,575 puan) tarafından
Rlm kesinlikle katılıyorum sana. O posta bende çok üzüldüm ne yazacağımı da bilemedim yazmamayı tercih ettim
(1,209 puan) tarafından
Kız yeniden üye oldum diye beğeni yapamıyorum. Ama artılarım sana. Şikayet etmeden önce, örnek olmak gerekir.
-Reklam-
+9 oy
(3,155 puan) tarafından
Seninle aynı düşüncede değilim belki çok üzgün yada sinirle yazıyor belki noktalama işaretlerinin tam olarak nerede kullanacağını bilmiyor herşeye bir kulp bulmak burda adet oldu ha bu arada senin posttada noktalama işareti yok eleştirirken ilk kendimizden başlamalıyız 
(2,445 puan) tarafından
+++++❤️❤️
tarafından
meselaa benim tlf bozuk yoksa cok dikkat eden biriyim nenyapim basmiyor 2 saat anca yaziyorum herkesin tlfunuda iphone degil ki
+7 oy
(5,575 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sen bu destanda toplam kaç tane kulandın peki? 

Rahat bırakın insanları ya
+4 oy
(15,014 puan) tarafından
Senin noktalama işaretlerini ne yapcaz peki kız ☺️ sen de hiç doğru dürüst noktalama kullanmamissin wgdgdgdg
(2,445 puan) tarafından
Tencere dibin kara misali :D kiz millet bazen bakıyorsun ağlayarak yazıyor o an durup diyecek dur şuraya bir nokta koyayım, dur şuraya bir virgül mu ?

Allahim ya
tarafından
Bir boşluk bırakabilir ama, herkesin bin bir türlü derdi var.
(2,445 puan) tarafından
Aman keşke tek dertleri bu olsa inan ki.
Kadın gitmiş merdivenlerden atılmis şimdi postunu okurken sence kim virgülüne noktasına takılır

Bende çok kullanmam alışkanlık olmamış napayim şimdi
(15,014 puan) tarafından
Ya bence arkadaş burda yeni. Çünkü ilk girdiğim zaman benim de çok dikkatimi çekiyordu. Okurken çok zorlanıyodum . Zamanla alisiyosun
(2,445 puan) tarafından
Olabilir canım alışır o da napsin :)
+4 oy
(17,651 puan) tarafından
Diyip noktalama isareti kullanmamanda ayri bi ironi djdjsjsj
(17,651 puan) tarafından
Çöplük derken cınımsss haksizmiyiz ama ? Elestirirken kendin dikkat etmiyosun trajikomik cidden ne istiyosun a evet haklisin dememizmi lazim
tarafından
@ASENA40 benim postum da ne kadar haklı olduğuma adın kadar eminsin de işine gelmedi ama neyse.
(17,651 puan) tarafından
İsime niye gelmesin senin benim icin niteliğin neyki shshsh kabul et elestirirken elestirilmek zoruna gitti
tarafından
He ya kız çok gitti hatta ben ağlamaya gidiyorum :)
(17,651 puan) tarafından
;D mendil verem mi ? Bak mi ayrı yazılır sonuna soru isareti konur neden ? Çünkü soru cümlesiiii kapiş djdjdjdhdhdhdh
+2 oy
(2,577 puan) tarafından
Herkes de noktalama işareti biliyor zaten. Bilenler kullanıyor, bilmeyenler de dertleri olduğunda noktalama işareti öğrenip öyle mi gelsinler. 
tarafından
Zahmet olmasa öyle gelsinler.
+2 oy
(3,447 puan) tarafından
Bu konuda şikayet ederken noktalama işaretlerini doğru ve yerinde kullansaydın bari. :) 
(597 puan) tarafından
Bide uzun yazıyor diye şikayet edip  kendisi de destan yazması şaka mı:)
tarafından
@Tuanalina He ya şaka sırf senin gibilerini güldürebilmek için yaptım.
(597 puan) tarafından
Teşekkür ederim o zaman başardın:D
+1 oy
(1,353 puan) tarafından

Senin noktalar nerde :D

+1 oy
(1,176 puan) tarafından

Yani tabii ki dikkat edilmeli ama önemli olan açıklayıcı yazmaları bana göre yani herkes illaki cümlenin sonuna nokta koymak zorunda diye bir şey yok Bu arada noktalama virgülden bahsediyorsunuz ama virgülleri koyduğunuz Yerler bile yanlış İlk önce siz öğrenin Sonra bizlere öğretin:)

(1,176 puan) tarafından
Ben kesinlikle noktalama işareti kullanılmalı diye bir şey söylemedim kullanmıyorum kullanmak isteyen kullanır benim savunmam şuydu post sahibi bunun öneminden bahsedip kullanmadığı için bu yorumu yaptım Eğer ben de kesinlikle kullanılmalı deyip kullanmasaydım haklısınız
(17,651 puan) tarafından
Post sahibine dedim kiz sana demedim djdjsj
(1,176 puan) tarafından
Asena pardon canım bana söyledin sandım ♡♡♡
(17,651 puan) tarafından
Yok canım post sahibi millete diyo kendisi alakasiz yerde bi virgül kullanmis djdh
(1,176 puan) tarafından
Hiç sorma
+1 oy
(2,303 puan) tarafından

Ve dedi noktalama işaretlerini kullanmayan aplammmm:D sende hic dikkat etmemişsin o ne olck aplaa

0 oy
(2,830 puan) tarafından
Aynen canım çok haklısın hatta bazıları güzelim Türkçemizi katlediyo resmen.
(1,410 puan) tarafından
Aynı senin gibi mesela:)
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Çok aşırı uzun olanları okumaya üşeniyorum Bir de ben lütfen çok uzun yazmayın kısaca özet geçin
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Ses ile yazma özelliğini kullanıyorlarsa zor olabilir bende ses özelliği ile yazarım  
0 oy
(119,134 puan) tarafından
klavyem hem turkce hem flemenkce yazilim hatasi yapmam normal
0 oy
(1,477 puan) tarafından
Kendi imkânlarım ile okuma yazmayı öğrenen ben kullanmam bilmemde. :)))salin artık milleti ya
0 oy
(659 puan) tarafından
Ayrı eten bu şekilde yazılmaz. İnsanları eleştirmeden önce keşke kendine baksaydın. Hani senin noktalama işaretlerin:)
0 oy
(3,544 puan) tarafından
Sen de yazım yanlışı yapmışsın ayrı yeten değil ayriyeten olmalı birde değil bir de  olarak yazılmalı. 
tarafından
Tamam çok bilmiş.
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Insanlar bsy anlatmaya calisma onlar anladiklari kadar yani cogu kisi noktalama konusunda uyarmana takar ama kimse senin postlara duzgun cevap verebilmen icin bu yaziyi yazdigini anlayamaz cnku anlamak istediklerini anliyolar bnce cok dusunceli bir post
tarafından
Çok teşekkür ederim güzel düşüncen için. Ben orda kendimi övmedim elbette benim de hatalarım vardır ama ben sadece herkesin benimle aynı düşünce de olduğunu bildiğim için yazmak istedim.
0 oy
(2,864 puan) tarafından

Aman bir ona karimadiginiz kaldı yani kime ne kim nekadar uzun veya nasıl yazacak rahatsizsan çıkarsın posttan olur biter. 

Ben kendimden örnek verecek olursam ciddi bir konu yazıyorsam dikkat ederim ama öylesine veya sinirle yazıyorsam etmem 

Ayrıca yazdığın metine bir göz at derim hem bu konuda eleştirip hem aynı hatayı yapman da ayrı bi çelişki ;)

0 oy
(1,133 puan) tarafından

İyi de sen de dikkat etmemişsin:D

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 805 göst.
21 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Emine S (15,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 67 göst.
3 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ozge25 (27 puan) tarafından soruldu
+5 oy
32 cevap 820 göst.