0 oy
163 göst.
Diğer kategorisinde (205 puan) tarafından

Nasıl kutladiniz? Bir yerde özel organizasyon mu yaptınız evde mi yaptınız ya da henüz yapmadıysanız nasıl yapmayı düşünüyorsunuz?

Ben çok kararsızım. Çocuğum doğmadan önce cinsiyet partisidir vs o tarz şeyler yapmadım. Doğduktan sonra da ne yenidogan çekimi ne başka bir şey yaptırmadım uzun süre. Ama sonraları her şeyi böyle geçip gitmek dokunmaya başladı. Diş buğdayı yaptık evde. Süsleri kendim aldım konseptli. Pasta yaptırdık. Yakın olduğumuz kişileri çağırdık. Güzel oldu. 
1. Yaşı da geçirmek istemiyorum. Eskiden çocuğun hatirlamayacağı zamanlar için kutlama vs yapmak çok saçma gelirdi. Ama şimdi tam tersi anı biriktirmek hoşuma gidiyor. Bir de insan 1. Yaşına kaç kere gelecek? İlk yaşı özel olmalı gibi geliyor. Bir yanım baya böyle gösterişli bir şeyler yapmak istiyor diğer yanım daha masrafsız evde bir kutlama yapmalı diyor. Kararsız kaldım. Diş bugdayinda eve zor sığdık az kişi olmasına rağmen. O yüzden ya bu sefer kendi aramızda olacak ya da mekan falan tutmam lazım. 
Saçma bulanlar çok. Eskiden ben de öyle düşünürdüm. Ama artık kızım için her şeyin en güzelini yapmak istiyorum. Benim çocukken hiçbir şeyim olmamış. Fotoğrafım bile bir iki tane bebekligimden. Ama eşimin doğum günleri olmuş, her özel anda fotoğrafları çekilmiş. Eşim de hatırlamıyor ama bakıyor mutlu oluyoruz biraz da keşke benim de olsaydı diyorum. O açıdan bakınca kızıma yapmak istiyorum işte. 

19 Cevaplar

+1 oy
(1,320 puan) tarafından
Bana hala saçma geliyor. Tamamen ebeveynlerin kendini eğlendirmesi ve hediye için yapılmış bir şey gibi geliyor hala. 1 yaşında özel bir şey yapmadım. Her hafta sonu olduğu gibi benim ailem eşimin ailesi kahvaltıya geldi kahvaltı yaptık. Kahvenin yanına tatlı diye pasta yedik. Pasta ile fotoğraf çektirdik ki pasta ile fotoğraf çektirmeyi de çok saçma buluyorum. Öyle çekindik sonra kahve ile pasta yedik. 2. Yaşında da bir şey yapmayı düşünmüyorum. 
(2,832 puan) tarafından
Bu ben valla.,++ canım
(1,320 puan) tarafından
Sağ ol canım. Kalp kalp kalp :)
-Reklam-
+1 oy
(232 puan) tarafından
Vallahi bebeğime dönüp demişim seni veren Allah'a hamdusenalar olsun iyiki varsın sen bugün bir yasinami girdin bıdık dedim bitti...

Abartiyi kutlamalari  sevmem pek rabbim sağlıklı hayırlı iman kuranli bir ömür versin yeter 
0 oy
(12,592 puan) tarafından
Süslemek için her şeyi almiştım bahçede yapacaktık yeni hamileydim bulantıdan mahvoldum ikramları hazırlayamayacam tencereye yaklaşamıyorum kaynanama gittim süsledik sağ olsun donattı masayı pasta yaptırdık kutladık. 

Bu sefer dışarıda uygun bir mekanda yapmayı düşünüyorum Mayıs'ta inşallah

Sağlıcakla büyutun ☺️
(205 puan) tarafından
Çok teşekkür ederimm. Bizim de nisanda. Geçen sene Nisan soğuk geçti yağmurluydu bu sene nasıl olur bilmiyorum yoksa dışarıda yapmak gerçekten güzel oluyor.
(12,592 puan) tarafından
Bende oyle düşündüm bklm oğlan da oturur o zamana kadar
0 oy
(7,571 puan) tarafından
Eve hazirladik biz bebek
0 oy
(1,322 puan) tarafından

image

Balkonda bu şekilde yapmıştık biz . Bu senede sade Pinterest tarzı bir şey yapıcam 
0 oy
tarafından

Ben de evde yaptım canım ev süsledim :) 

imageBirde yanına ikramlar vardı tabi ama ben konsept bozulmasın diye masaya koydurmadım :D 

0 oy
(568 puan) tarafından
Kendim  kelebek şeklinde küçük bir pasta yaptım  babası kızım ve ben üçümüz kutladık en güzeli oydu zaten küçük olduğu için anlamıyor satafata gerek yok diye düşündüm. 2 yaş dogum gününü de 2 farklı şekilde yapmak zorunda kaldık önce memlekette benim ailemle küçük bir kutlama sonra eve dönünce de amcasiyla küçük bir kutlama oldu normal bir pasta yanına birkaç ikramlık yetti arttı :) 3 yaş doğum gününde de komşu çocukları ve kuzenlerini çağırdım büyük olarak sadece eşim ben amcası ve yengesi vardı ennn çok bu doğum gununde eğlendi :) 
0 oy
(790 puan) tarafından
Çekim yaptırdık evdede süsleme yaptık kutladık 2. Yasindada çekim yaptırıp kendi aramızda pasta keseriz
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ben iki kızımın ilk yaşlarını dışarda organizasyon ile kutladım sonrakileri evde kendim hazırladım 
(205 puan) tarafından
Ben de tam sizin gibi yapmayı düşünüyorum
(5,240 puan) tarafından
Ben her yaşlarına önem veriyorum Mart'ta kızım 2 yaş olcak evde Barbie konsept yapcam herşeyi hazır özel gunlerini hep bilsinler özel olduklarini
0 oy
(10,330 puan) tarafından
İlk iki doğum günü eşim kızım ve bendik konsept yaptık biri unicorndu kızım bayılır çünkü. Diğeri hop hop baykuş. Üç yaş deprem sebebi ile annemdeydim orada kutladık. 4.yaş gününü hem evde kutladık hem de kreşinde. Hediye için yapılmadı sadece çocuklar mutlu olsundu hepsinde de amaç öyle de oldu. Kızım da sevindi arkadaşları da. Ben severim özel günden hatıra bırakmayı 
0 oy
(1,449 puan) tarafından
Resimli bir pasta yaptırdım, yanına ikramlar. Salonumda masa süsledim, arkasına yazılar astım. İki tarafında aile büyüklerini çağırdık sadece o kadar. Ama ikinci yaşında asla kimseyi tepeme toplamayı düşünmüyorum. Belki yakın bir şehir dışı programı yaparız diye planladık
0 oy
(12,960 puan) tarafından
Ben kutlarım ama kalabalıkla değil milletin tatavasını hiç çekemem amaç anı biriktirmek ise o çocuğa annesi olarak ben babası varsa yakınsa babaanne anneanne de dede yeterli çekim yaptırabilirsin spa tarzı yere götürüp hem eğlendirip hem çekim yaptırabilirsin 
(205 puan) tarafından
Baba tarafı ile görüşmüyoruz benim taraf da uzakta katılamazlar çekim yapacağım 1. Yaş için her türlü yine yanımızda olan sadece arkadaşlar var
(12,960 puan) tarafından
Sen bilirsin canım etrafındaki insanların samimiyetine göre benim oğlum iki yaşında gurbetçiyiz ilk iki yıl evde süsleme yaptım ilkinde yanlızdık ikincide bir komşu çift çağırdık şimdi biraz daha geniş çevrem seneye daha akli erecek bir kaç tane arkadaşım var çocuklu onları çağırmayı düşünüyorum
0 oy
(751 puan) tarafından
Ben 1 yas doğum gününde çekim yaptircam sadece anlamiyor çünkü 2.yi kutlarım mesela 
(205 puan) tarafından
2. Yaşında çok anlamıyorlar
0 oy
(3,397 puan) tarafından

image

Aile arasinda yaptık trendyoldan balon seti aldim papyonlu takım aldım babam illa pastasini ben yaptircam dedi resimli pasta yaptirdi esimin akrabalari benim akrabalarim 20 25 kisi vardik 

0 oy
(1,614 puan) tarafından
Bende kutlayacağım ama öyle bir yer tutmayı falan düşünmüyorum yani bı doğum günü için 50 bin TL falan harcayamam yani illaki vereceksem hesabına yatırırım ilerde harcasin kendisi yada böyle böyle birikim yaptiklarim katlanır gitsin araba alsın yada gitsin yurt dışı tatili yapsın canı ne isterse  insan özeniyor tabiki ama fazla masrafada gerek yok 
0 oy
(2,873 puan) tarafından
Biz ilk yasini kucuk bir mekanda kutladık sadece yakınlarımız vardı biraz daha özel olsun istedim.

Bu yıl evde yaptım 2 yaşını valla çok büyük telaş yakınlarımız çok kalabalık olduğu için ev tıklım tıkış oldu hatta davetsiz geldiler ev battı 

O yüzde 3 yaşını da disarda yapmaya karar verdim 
0 oy
(12,854 puan) tarafından
Büyük oğlum 3 mart da 5 yaşına giricek küçük oğlum da 3 mart da 2 yaşına giricek her sene farklı konsept ile kutladım sevdiğimiz insanlarla yakın akrabalarımızlar hep birlikte bi arada olmak çok mutlu ediyor bizi 

1 yaş için gri beyaz konseptli yapmıştım
0 oy
(2,870 puan) tarafından
300yuz tane lateks balon aldık zinciri ile camdan cama astım evlere balon astım site koridoruna astım

1 numara lateks aldım Safari hay.vanalari aldım 3 tane 

Duvara astım şişirip

2 katlı çokta büyük olamayan pasta aldık

İyi ki doğdun Emirhan yazılı

Yani güzel yaptık

Bilmiyorum belki gereksiz belki gerekli eğlenceli yada değil

O anda yapmak istedim yaptım

Ha şimdi da kızım var 6 aylık

Ona biraz kararsız kaldım

Gene pasta alırım elbette

Ama öyle kalabalık yapmam 

3 abisi 1 ablası

Ben eşim

Yeterli olacaktır

Çünkü hiç enerjim yok 
0 oy
(7,708 puan) tarafından
İlk çocuğumun ilk doğum günü için çok hevesliydim kaynım vefat edince kutlamadik eşim gizliden ufak bir pasta almıştı sadece üçümüz vardı 2. Doğum gününü de kutlamadik ikinci çocuğumu doğurmaya 5 gün kalmıştı güne eşimle tek kutladık ama 3 yaş gününü kutladık küçük kızım da 1 yaşına girmişti ikisini bir kutladık 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 230 göst.
15 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 298 göst.
0 oy
2 cevap 106 göst.
0 oy
31 cevap 837 göst.
22 Ağustos 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emmine1 (143 puan) tarafından soruldu

379,283 soru

11,353,025 cevap

34,824 kullanıcı

...