0 oy
544 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından
Kızlar görümcem eşimi aradı ısrarla iban istedi yani parayada ihtiyacımız yok eşimde ozlemden işte dedi yok illa sen ver dedi yani aramızda sorun yok gorumcemle. O ısrarla eşimden istedi eşim ısrarla özlem versin madem yeğenine gönderiyorsun banane dedi yani çokta gönülsüz benim hesabıma attı sizce sebebi nolabilir yani bugün anne çocuğun ihtiyacını alır bakımını alır yani eşyasını alır amaçsız birşey oldu teşekkür etmiyecektim artık yani mecbur kaldım resmen sizce sebep ne niye ısrarla bnaa atmak istemiyordu abisine tatlı iyi görünmek için mi 

9 Cevaplar

+3 oy
(7,673 puan) tarafından
Bana da eşinin yaptığı saçma geldi o kadar ısrar edeceğine atsaydı kardeşine senin hesabına aktarirdiniz yani ben de hiç sevmem öyle emrivakileri kim olursa olsun 
(15 puan) tarafından
Canm çocuk adına gondercek yani eşimde haliyle annesine gönder o onun ihtiyaçlarını karşılıyor diyor yok illa sana atayım sen sen iban at deyince oda özleme at iiste beni uğraştırma dedi madem yeğenine gönderiyor masumane düşünüyor ilk konusmada yengeme ataym TM deseydi resmen onunki zoraki oldu
(7,673 puan) tarafından
Yani dediğimin arkasındayım ben de öyle takıntılıyım ve emrivaki hiç sevmem kişilerle alakası yok. Eşinin de yaptığı emrivaki. Kadın kardeşine atmak istemişken esin ısrar etmiş çok gıcık bir durum
(15 puan) tarafından
Kardeşi değil abisi canm bizim o paraya ihtiyacımız yok eşimde madem icinden geliyor annesi onun ihtiyaçlarını karşılıyor annesine at dedi yani bu nda ne varki
(7,673 puan) tarafından
İşte gerek yok öyle şeylere yani herkesin karakteri farklı ben görümcen gibi düşünüp ona hak veriyorum öyle yersiz ısrarlara gerek yok
-Reklam-
+1 oy
(5,008 puan) tarafından
Bence büyütüyorsun. Sen kabul etmezsin diye abisine atmak istemiştir. Ne güzel evladına harçlık vermiş işte. Bu kadar ince düşünmeyin ömür geçmez böyle :)
0 oy
(276 puan) tarafından
Merak ettim kaç TL atti
(15 puan) tarafından
Canm aynen öyle eşim hiç sormadı bile senin olsun dedi bende öyle yapacm
(276 puan) tarafından
Vallaha bir şey gelmiyor gorumcen memur mu
(15 puan) tarafından
Evet canm memur kendisi ama çok cimrilerdir nerden cikti anlamadık eşimle çok sasridik dedik siz paramı buldunuz ne alaka para gönderecek 5 yıl evliyim ilk defa parası yeğenine geldi
(276 puan) tarafından
Ay rezalet bin TL ne ya fitre zekat yollar gibi  memursun insan biraz fazla yollar beş bin mesela gerçi durumlarini da bilmiyorum
(15 puan) tarafından
Yok kız 1000 yollamış gerçi bu cimrilikle bizde sasrdk
0 oy
(457 puan) tarafından
Belki de senden çekinmiştir , eşin sana iletir diye düşünmüştür 
(15 puan) tarafından
Yok canm uzak degilisz öyle yani yeğenine atmak için cekinecek tip değil
0 oy
(762 puan) tarafından

Benim yengem yigenime verdigimiz paraları mesela yigenime bir çorap alır gerisini kendine harcardi bu yüzden ona vermek istemezdik:D

Ama seninkinin niyeti ne bilmiyorum 

(15 puan) tarafından
Canm sence peki bu abinize gösteriş degilmi yani para yegeninize veriyorsunuz eside artık abinizin parçası bilse ne bilmese ne
(762 puan) tarafından
Hayır gösteriş ile alakası yok biz sonuçta yengeme değil yigenime veriyoruz yigenime harcasa zaten ona veririz ama ona harcamiyor kendisi de defalarca dile getirdi bunu alsaydım şunu alsaydım diye. Küçücük çocuk o da anlamıyor parayı nereye harcayacağını o yüzden ya eksiğini biz alıyoruz ya da babasına veriyoruz sen al diyoruz.
Yani niye gösteriş olsun ki
(15 puan) tarafından
Bence lütfen beni yanlış anlama ama seninki düpedüz gösteriş abin için madem çok yegeniniz önemli ona siz alın alacağınızı yani ısrar la abiye para vermek eee abimiz sanki hiç o parayı eşine vermiyecekmi yani eşi deseki çocuğun eksiği var ee mutlaka verecek para eşine bu sefer yengenize kötü gorunursunuz
(15 puan) tarafından
Babasına verip sen al deyince adamda karısına karşı farklı bakıyordur karım occuga almaz diye bu sefer eşler arası soğukluk olur ister istemez
(762 puan) tarafından
Israrla vermiyoruz göze sokar gibi. Orda çocuğa veriyoruz babaya ver baba sana şunu alsın diyoruz yoksa ayy asla yengeme vermiyoruz abime veriyoruz diye birşey yok. Hiç öyle direk yenge al ya da abi al da demedik. Çocuğa verdik götür o parayı anneye ver ya da babaya ver dedik.
Siz gösteriş olarak algiliyorsaniz bilemem yani
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Sebebini sorsaydın ya ne var yani aranız iyiymiş sonuçta 
(15 puan) tarafından
Ya ben o an birşey demedim bence eşimin cevabı yeterli gelmiştir çünkü eşim kızarak ısrarla ozleme at öyleyse dedi bana atma o annesi dedi
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Eşinin tepkisi güzel olmuş...

Sürekli veren biri değilse annesi yer diye düşünmüştür belki ..

Sanki eşine atsa o yine vermeuecekmi sana ..

Gereksiz uzatmis
(15 puan) tarafından
Aynen canm sürekli veren değil yani bende çok şaşırdım eşimde şaşırdı ve grcekten biraz kötü hissettim yani eşim özleme at diyor ki abi illa at sana atacam diyordu çok şaştım kaldım
(8,965 puan) tarafından
Neyse olsun buna takılıp sıkma canını
0 oy
(7,372 puan) tarafından
iyi yine vermiş biz zordaydık eşim istemişti 6 bin vermemişti şuan başkasına borcumuz var eşimin kolu yaralandığı icin cok eksik maş yatmıştı bir arkadaşı verdı ama faiziyle istedi önümüzdeki ay son ödememiz 
(15 puan) tarafından
Allah ferahlık versin yuvana bereketini bol olsun inşallah canm gel Gorki bizim ihtiyacımız yok öyle yani amaç ne çözemedim bana gösteriş gibi geldi
(7,372 puan) tarafından
ben olsam al paranı der geri gönderim canım şuan konuşmuyom ablasıyla bence uzak durmak
(15 puan) tarafından
Canm yok ben o parayı çatır çutur yerim gerçi birşey gelmiyor ama eşim sağolsun valla almadı senin olsun harca dedi
(7,372 puan) tarafından
tm canım öyle yap
0 oy
(232 puan) tarafından
Olsun yinede Allah razı olsun atmasa atmazdi bence....

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 505 göst.
9 Şubat 2023 Aile kategorisinde Evramm (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 120 göst.
31 Ocak 2024 Diğer kategorisinde ErVa (2,799 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,296 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 267 göst.