0 oy
1,933 göst.
Aile kategorisinde (953 puan) tarafından
Sizce nasıl tepki verecek :D. İçimin yağları erimedi hâlâ kırıntıları dökülene kadar kiramadim. Bana bir bahçe ve balta lazım:)))

56 Cevaplar

+35 oy
(27,339 puan) tarafından

Muhtaç olsaydın kirmazdin ne çok takıyorsunuz şükür etmek yerine ne yapalım ikinci el lekeli diye bazen abartmakta sınır tanımıyoruzz

(222 puan) tarafından
Bokun üstüne oturur çocuğunu ozman sende
(2,222 puan) tarafından
Ben durumum iyi olmasına rağmen komşumun verdiğini kullandım işim bitince kaldırdim geçen eltime verdim o kullaniyor şuan
Lilaa senin üslubunda hiç olmamış ne pis üslup
(4,085 puan) tarafından
Bebek seyleri nekadar pis olabilirki zaten bebek tertemiz bise ikinci el mikinci el nolcak kirmaya gerek yok begenmiosan sende sat ustune koy birazdaha para al sifir okadar icine sinmediyse
(493 puan) tarafından
Sadece ikinci el diye mi kırmış valla marifetmiş gibi yazmış bide ya ben kızıma da oğluma da doğduklarından beridir elalemin eşyalarıyla kıyafetleriyle ayakkabılarıyla büyütmeye çalışıyorum elime bişeyler geldiğinde şükrediyorum kıracağına kadar ihtiyacı olan birine verseydin kırıldı çöpe attım derdin kocanada
(385 puan) tarafından
Aynn caspiriye çok doğru dedin sabi çocuk ne pis yapa bilir
-Reklam-
+9 oy
(5 puan) tarafından
Subhanallah merak edip diğer postuna baktım ve hayret ettim doğrusu ben asla ve katiyyen buradaki postlara yazmam ama gerçekten buna yazmadan duramadim yahu bu ne saçmalık.

Benim çocuğumum herşeyi neredeyse ikinci el sıfır esylari de defolu cebimizden para çıkmış değil beşiği bebek arabası oyuncakları kıyafetleri full ikinci el asla sorun etmem nie manyak mıyım ben yenisini giyince nolcak eakiycek çöpe atcan  Allah aşkına bu para kolay mı kazaniliniyor arkadaş adam sabahtan akşama kadar ailem için milletin ağız kokusunu çekiyor yazık değil mi israf ettin eşin birikim yapıyormuş öyle demişsin bnmkide yapıyor gel evime herseyim hemen hemen ikinci el nolmus ki yani gül gibi yaşıyorum ölcez zaten kıçım yeniyede otursa eskiyede otursa herşey çöp olacak 

Kadınlar niye saçma sapan şeyler yüzünden huzursuzluk çıkarıyor

Yarın birgün post açılır kocam şöyle kocam böyle valla kimse kusura bakmasın ama bazı kadınlar çok problemli 

Burda kesin linç de yiycem şimdi erkecisin falan diyenler olur. Banada sen erkeksin diyenler olur kim ne derse desin azcik mantık ve insaf azcik

...
+7 oy
(4,612 puan) tarafından
Ben erkek olsam kirilan parcalari agzina sokardim önceki postunu da ozellikle baktim eger istemiyorsan baskasina verseydin keske yazik ama kime yazik orasida ayri :)
(224 puan) tarafından
Çok yanlış o söylediğin sen erkek olsaydın hicbir kadına bu şekilde davranmazdın
(4,612 puan) tarafından
Valla oyle yapardim canim.d
+6 oy
(229 puan) tarafından
Eğer şu anda filistindeki kardeslerimiz gibi çocuklarımız kucağımızda savaştan kaçarken çocuklarımızı nasıl doyuracagiz diye dusunseydik bizde böyle yapmazdik yazık Allah ıslah etsin canım gercketn üzüldüm 
(46 puan) tarafından
Filistin ne alaka ki
(229 puan) tarafından
Canim yani demek istediğim müslüman kardeşlerimiz Gazze olsun Filistin olsun oralarda açlıkla savaşan savaştan kaçan ellerinde tabak karnını doyurmaya yemek arayan çocuklar varya bizlerde burada neleri sorun yapıyoruz anlamında demek istedim halimize şükretmek varken evimizden ufak şeyler için sorunlar çıkarmak mesela
(3,004 puan) tarafından
O kadar güzel yazmışsın kii ama işte bu gibi saçma şeyler yapanlar yüzünden rabbim bizi helâk etmesin
(229 puan) tarafından
Amin canım aminnn... Rabbim rabbim rabbim sen bizleri evlatlarımıza hayırlı anne baba olabilmeyi hakkıyla yapabilmeyi nasib eyle aileler böyle olunca çocuklarda yokluktan anlamaz aslında  rabbim muhaffaza eylesin cümlemizi
+3 oy
(15,609 puan) tarafından

Yavaş yavaş abe heyran ara sokaktasan :D 

Görsel istiyorum şuraya bi

tarafından
İyi yapmışsın :))
tarafından
Ağrı merkez mi abla
(15,609 puan) tarafından
Kaç yaşındasin abla diyon ☺️
Merkez
tarafından
Bilmiyorum ki herkese genelde abla diyorum :)) 22 bende Doğubayazıt
(905 puan) tarafından
Ben Diyarbakırlym onlarda öyle konuşur:)
+2 oy
(82 puan) tarafından
Bu kadarı şimarıklık.Beğenmediysen ver birine gitsin Yür7teç fiyatları belli.Eşinin yerinde olsam sert tepki veririm 
+2 oy
(163 puan) tarafından
Zaten bineceği 2 yada 3 ay geçim zor ne varki lekeliyse iyice temizle kullan herkes bebeğine herşeyin en iyisi olsun istiyoda yuruteç uzun vadeli bişey değilki mamayı bezi zorla alan insanlar var bunun için huzursuz olmana da etmenede değmez yazık olmuş 
(953 puan) tarafından
Sadece bu değil sorun öncesi de var bunun tek yurutec değil yani. Ayrıca lekeli ürün kullanmak istemiyorum durumumuz var yinede böyle yapıyor
+2 oy
(1,886 puan) tarafından
Diyecek çok şey var ama sen anlayacak insan değilsin bence. Utanacağın yerde marifet gibi yaziyorsun. 
(82 puan) tarafından
600 tl bu kadına çerez parası gibi gelebilir ama alamayan alamıyor çok ayıp
(1,886 puan) tarafından
Kendi kazanmıyorsa.
+1 oy
(6,198 puan) tarafından
Niye delirdinmi???
(290 puan) tarafından
Ayy Allah iyiliğinizi versin istemsizce güldüm:))) sabah yanlış hatırlamıyorsam arkadaşın eşi ikinci el yürüteç almıştı ondan galiba
+1 oy
(745 puan) tarafından
Nedense bana pek inandırıcı gelmedi bu durum.
+1 oy
(951 puan) tarafından
Kırmak yerine çocuğu bindirmezsin oldu bitti
+1 oy
(1,895 puan) tarafından
Merak ettim diğer postuna baktım. Eşin hata yapmış lekeliymiş sana sormadan almamasız lazım herkes kabul etmez, elbet araştırıp temiz bulabilirdi. Sizde hatalisiniz keşke kirmasaydiniz ona emin olun ihtiyacı olanlar vardır satabilirdiniz aldığınız fiyattan. 
+1 oy
(3,545 puan) tarafından
Aferin gel yakana boncuk takayım dicek 
+1 oy
(763 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Buradaki bazı cevaplardan gaza geldin kırdın süper iyi yapmışsın o eşinin aldığı yürüteci bulamayan çocuklar var farkında mısın bu ne kibir üstten bakma arkadaş anlamıyorum ki ben ikinci doğan çocuğuma tek bir kıyafet bile almadım depremde neyimiz var neyimiz yok herseyimizi kaybettik yardımdan gelen kıyafetlerle çocuk büyütüyorum hiçte gocunmuyorum rabbime binl3rce kez şükür çocuklarımın canı sağ sizde biraz silkelenip kendinize gelin bence 
(82 puan) tarafından
Artı veremiyorum.Kesinlikle haklısınız.Onn kocasının yerinde olsam birdaha yürüteç de almazdım.Hiçbirşeyde bunun fikrini de almazdım.Kırmak ne demek ya.Bu kadarı gerçekten şımarıkça.Üstelik en adisi 500 tlden başlayan bir üründen bahsediyoruz.
(763 puan) tarafından
Gerçekten yürütec bile almadım birisi getirdi tabi daha oğlum 5 aylık ama zamani geldiğinde kullancam besigini bile bu sayfadan bir bayandan aldım daha uyguna gelsin diye hersey eşya değil keşke bunu biraz anlasalar
+1 oy
(7,358 puan) tarafından
ben kirli almıştım ozaman param azdı baya yıkadım kurutum güzel olmuştu  cok kulanılmış kıyavet geldi onları yıkayıp kulandım yeni eşya aldı mı eşim aldı
+1 oy
(592 puan) tarafından
Çok yazık...Adam mahrum bırakmamış ikinci elde olsa almış sonuçta artı yıkamışta leke kaldıysa ne olmuş yani zaten kullanacağın bir kaç aydı ömürlük değil ya...İyi oldu o zaman çocukların kıyafetleride leke oluyor onlarıda atalım giydirmeyelim pes doğrusu !!!!
+1 oy
(2,572 puan) tarafından
Yuh ya gerçekten.Biz kızıma 2. El yürüteç alabilmek için 2 ay para biriktirdik sen gidip kirmissin.Yani en kötü ihtiyacı olan birine verirdin yada sende satardın 

2 kızım var.Şimdiye kadar ailemin aldıkları bi kaç takım hariç ne kıyafet ne toka çorap ne bişey sıfır giydirmedim.Sadece ilk kızıma bi ayakkabı almıştım.Evi yeni ayırdık buzdolabim da 2. El Çamaşır makinada 2. El.Halilarima kadar her şey eski.Nolmuş yani işini görmesi yeter değil mi.Biraz şükretmek lazım 
+1 oy
(1,111 puan) tarafından
Garip geldi bana ya çocuğun en fazla bineceği 2 ay 

Ablam yürüteç aldı 8 sene önce 3 kuzenimin çocuğu ve benim 2 çocuğum büyüdü hiç sorun etmedim .
(486 puan) tarafından
Ah eskiler ah hep bı  besikte büyütturlerdi bı ailede kaç elti hespnin çocuğu büyürdü bı besikte cidden beğenmemiş ola birlsin ama erkeginde bı gururu var kırılır ben şahsen yapsam eşim üzülür erklerde kırla biliyor benimde esyam hep ikinci el 6 7 yılık evliyim dolabım falan hep eski kaç ev değiştik artk çöp olcak 2 halim yeni buzdilabi çamaşır makinesinde geçen sene değiştik onrlrlda ikinci eld kiracyim ne gerek var alcam başka eve gidcem yok uymadı yok kırıldı bı komşum öyle yaptı ev aldı bütün ceyizin dekiler çöpe atmış kirmiş perdelerini falan dedim yazık degilmiydi yani birikerine vereydin komşum bı makine verdi dedim eşim kızar sordum eşime gerek yok baskssnin eşyası dedim kapımızın dibinde hurdacı 10 telye almaz onu kiracıyiz zaten ne olcak 3 yıldır kulanyom gayete guzel yani artk hiç ev eşyasına aman aman önem vermiyorm nede olsa dünya malı şimdi ilk çocuk olcak en uygun neyse onu almak istyom vallh esmimi bazen goryom içim acıyor geç satlere kadar aykda ve halen gelemmemis  borcu harcı var gene birseyelr yapmaya çalışıyor hem bana hem bebeğe ufkdan hazırlık ona bile acba  çokmuş ey alyom diyorum kolay kazanlimyor hiç bursey heleki bu devirde
(1,111 puan) tarafından
Bende 7 yıllik evliyim canım bende artık 2. Ele yöneldim şahsen o yuruteci ben kırsam eşim bidaha hiç bişey almaz haklı da derim bende öyle bişey yapmam
(486 puan) tarafından
Yani vallh benim eşimde kızar ki eşim alsa bana sirar ilah ama öyle kırmak onuda rencide etmiş olurum vallh esleride bazen anlmak lazm yani şahsen böyle az kulanilcak birseyse hiç üstünde durmam masraf etmem eşim bazen birşey dese ay neferek var diyom sanki hergunmu kulanilcak falan gibisinde olan şeyelr dünya malı kim götrmus sanki sağlık olsun
+1 oy
(2,988 puan) tarafından
Bişey söylüyeyim mi eşin cimridir nasıldır bilmem ama onu kırdın diye yenisini almaz ama sen o yürüteci istesen adam gibi yapardın benim eşim de ikinci el mama sandalyesi aldı yemek kırıntıları duruyordu hatta iki iş yapıyordu ben yinede o mama sandalyesini kullanıyorum sen o sandalyeye değil eşine karşı kincisin bence 
+1 oy
(354 puan) tarafından
Kırman bence çok yanlış eğer istemiyorsanız ihtiyacı olan bir sürü insan var onlara verebilirsiniz benim beşiğim yoktu mesela eltimin gelini vardı onun bebeği büyümüştü artık beşiğe olmuyordu bana verdiler ben yikayamadim eltim yıkayıp getirdi yani ben hiç öyle bir şey yapmadım ve rahatsız da olmadım açıkçası 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 169 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Busra y (938 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 633 göst.
13 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Aa (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 436 göst.
16 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 893 göst.