0 oy
640 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (61 puan) tarafından

Evlendiğimizden beri eşim bana hiç hediye almadı. Çevremde çoğu kişinin eşi hediye alıyor eşine ve görüyorum, eşim de gördüğümü görüyor. Dün misafirlikten geldik, aynı şeyi gördük.

Yatakta moralimin bozuk olduğunu görünce sordu, hiç hediye almıyorsun dedim. Yokluğun gözü kör olsun dedi ve morali bozuldu. Ek iş de yapıyor bazen. Ayı zor getiriyoruz dedi. Şimdi vicdan yapıyorum gecedendir.

Beni güldürmek için komiklikler yapar, mutfak vs hiçbir ihtiyacımızı eksik bırakmaz ama hediye lükse giriyor galiba. 
Küçük bir hediye de olsa insan seviniyor işte. 

22 Cevaplar

+4 oy
(13,702 puan) tarafından
Ben inanmıyorum bu lafa.

Yüzük pırlanta elmas değil ki hediye.

5 liralık bileklik 3 liralık toka da alabilirler. 

Tamamen erkeklerin duzenbazligi o DURUM YOK HEDİYE ALAMIYORUM olayi
(13,702 puan) tarafından
Ya umurlarinda bile olmuyoruz ne utanmasi
(13,019 puan) tarafından
Para yok ama evleniyorlar :)
(61 puan) tarafından
Bir yandan vicdan yapıyorum bir yandan da, acaba beklenti içine girmeyeyim diye böyle yapıyor diye düşünüyorum. Şimdi alsa beklenti içinde olacağım hediye için. Önünü şimdiden kesiyor. Yoksa örneğin 100 tlyi istese çıkarır cebinden.
(2,291 puan) tarafından
Valla mervenin dedigi gibi sanırım umursamiyolar yokluk arkasina siginiyolar 1 tllik cikolata alip bi not yazsa kusura bakma param yok da diyebilirler ama islerine gelmiyor sanirim onemlu olan dusunmek zaten hediyesinde kimse degil.
10 tl ye çiçek de alinabilir yani isteyen her türlü alir bildiğin umursamıyorlar iste bence de...
(13,702 puan) tarafından
Ya tamamen umursamamak be
Param yok demesine bile gerek yok insan eşini cebinde az çok ne kadar olup olmadığını bilir yani eli darda mı bol da mı

Bir çikolata alsa sevinen insanlarız biz kadınlar olarak

2 lira lastik toka..

İncilerin dökülür karilarını mutlu etseler
-Reklam-
0 oy
tarafından
Seni sevmediğinden yapmıyor değil ki askm, demek ki şuan durumu yok fazla alamıyor, yoksa oda ister seni mutlu etsin. Çok adamlar var parası olduğu halde bir gül bile getirmeyen, yinede eşin gönül almayı bilen biri gibi duruyor üzme eşini
(61 puan) tarafından
Çok doğru söylüyorsun, 7 buçuk aylık hamileyim. Bebeğin ihtiyaçlarını, eksiklerini hep düşünüyor. Gereksiz harcamalardan sakınır, eksik de bırakmaz ihtiyaçlarımızı. Çevremizden kaç kez öyle şeylere şahit olduk, dün gece de öyle olunca moralim çok bozuldu. Büyük bir hediye beklentim yok ama isteseydi bir şekilde alırdı diyorum.
Galiba gururunu kırdım. O üzülünce ben de üzüldüm. Sabahın erken saatindendir aklımda. Empati kurmam lazım galiba. Beni güldürüyor hep, çok ilgili. İyi tarafından bakayım.
0 oy
(1,850 puan) tarafından

He canım he ay sonuda bahaneleri hep :woot:benimkide diyo avrat g*tümde don yok sen hediye istiyon diyo hahaah:woot:

(61 puan) tarafından
Küçük de olsa insanı mutlu ediyor.
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum canm benim eşim de hediye almaz.  Ben de hep başkalarını özenir surat yapardım. Ama şunu anladım ki hiçbirine özenme . İnan biz başkalarına ozendikce huzurumuz kaçacak . Şükredelim ❤️ her zaman . Çünkü yüzüne gulen seni seven şakalaşan bir kocan var . Suratına bile bakılmayan k.opek muamelesi gören şiddet gören bir çok kadın var ki . Onlardan biri olmak mı hediye almamak mi . İsteriz tabiki ama napalim bak o da üzülmüş . O da ister hediye almak şuan durum müsait değil ama aklına girmiştir merak etme müsait olduğu bı zaman düşünecektir. 
(61 puan) tarafından
Yakında doğumgünüm. Belki bir sürpriz yapar. Bizim için çabalıyor sonuçta, kötü huyları yok şükür. İlgili, evin ihtiyaçlarını da aksatmaz, herkese saygılı. Budur burda 8 aylık evliyiz, küçük de olsa insan bir hediye bekliyor. Kimse 4*4lük değildir tabii, o da onun eksiği olsun. Kırmaya değmezdi galiba.
tarafından
Ben de 1 yıllık evliyim :) sadece bir kere çiçek aldı o kadar . Başka hicbisey yok . Dile getiriyorum.  Onda kırılma diye bişey yok :) ama çok şükür huyları kötü değil
(61 puan) tarafından
Şükür öyle tabii de. Yine de hediye almak için para çıkar çepten istenilse. Onların da huyu öyle, ne yapalım. Bir yanım vicdan yaptı bir yanım da beklenti içine girmeyeyim diye öyle yaptığını söylüyor.
tarafından
Evet cnm senin dediğin de doğru valla
0 oy
tarafından
Ya kıyamam . Boşver mutlu olun yeter en büyük hediye evlatlarıniznokur kuzum eşine sarıl op Allah yokluğunu göstermesin başımızdan eksik etmesin seni kırdım özür dilerim de bence
(61 puan) tarafından
Amin amin, ben de bunları düşünüyorum sabahtandır. Çok haklısın.
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Ya tabiki adamda haklı kendince olmayınca olmuyor demeki parası kalmıyor ama ne bileyim ufak küçük bir hediye de alabilir maliyeti az olan bir hediye ama o da kessin diyorxue hediye alırsam güzel birşey alayım yani adamın bütçesi yetmiyor bence eşinin daha çok üzerine gitme 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla canm esin ek iş yapıyormuş durum zor belliki benim eşe ne demeli çok şükür iyi maaş alıyor ama doğum günün de ben isterim alır bana hiç hediye almaz geçen bende dedim senin yanında kendimi çok mutsuz hissediyorum insan küçükte olsa hediye alır dedim ben çiçeğe o kadar para veremem dedi ama ben ona hep alırdım 
0 oy
tarafından
İmkanı olan hediye alır ımkanı olmayan hediye alamaz niye buna bu kadar çok önem verirsiniz anlamıyorum mılletin kocası hediyelere boğuyor belki yasak elma dizisindeki Halit gibi  hediye alıyor para çok ama insan gbı davranmıyor eşine ailesine böylemı olmasını istiyorsunuz bu hayatta ney 4 4 lükkü hc bişey eşin sana aılesine iyi davranıyor mu sizin için çalışıp çabalıyor mu vaktinde evine gelip vaktinde işine giriyor mı bunlara önem verin biraz ya huzurun olsun önemli olan o para huzur getirmez her zman 
0 oy
tarafından
Kız yazık ya ben de üzüldüm bak şimdi. Ha bide sigara vs kullaniyor mu canım 
(61 puan) tarafından
Sigarası yok şükür, kokusundan nefret ederiz.
Sabah fırından gelirken, sevdiğim meyveleri almış. :))  Bir hediyeye de bütçe ayırabilir yani. Aralıkta doğumgünüm var, belki bir sürpriz yapar.
tarafından
İnşallah yapar canım :)
0 oy
(197 puan) tarafından
Kıyaslamaya girersen huzurun kalmaz canım. Benim eşimde almıyor hediye ama ben halime sukrediyorum beni seviyor eyleniyoruz bana değer veriyor. Sen sana değer verdiğini hissediyorsan çokda önemi olmamalı böyle sylerin huzurun kaçmasın 
0 oy
(432 puan) tarafından
Evet insan küçük bir toka bile olsa eşi düşünüp aldın istiyor. Benim eşim de hep çiçek yollar (çiçekler 2 güne ölüyor çok karşıyım almasına üzülüyorum. Almasa daha iyi alınca benim yüzümden bir canlı vazo ya girip ölüyor)  Allah ım ya kartını veriyor istediğini al diyor. Avm ye gidiyoruz al istediğini diyor. İnsan istiyor ki bir tane 1 lira bile olsa kendi seçip düşünüp alsın bazen bende üzülüyorum. Eşim sana layık bir şey asla bulamıyorum diyor. :(
0 oy
(4,859 puan) tarafından
İyide bir milyoncudan bı toka bile alıp heodye paketi yapsa ona bile sevinir insan hedoye deyince pahalli ürünler olmak.zorunda değil ki
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Egerki sana huzur veriyorsa , sevildigini hissediyorsan en guzel hediyedir senin için ♥️ boyle kötü bir zamanda gerçekten veli nimet hayırlı bir eş 
0 oy
tarafından
Seninki biraz vicdana oynamış ama eşine bir parça birseyde alamıyor sa onun sorunu hediye demeden çok pahalı setler değildir özel gününde seni mutlu etmektir
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Baskasina ozenirsen evliligin yurumez canm evine ilgiliymis sana ilgi gosteriyormus erkekler boyle 3 tllik 5 tllik hediyeden anlamaz cnm seni sevsin sadok kalsin deger versin bence bunun icin tavir atma cunku baskasinin aldigida yaptigida bitmez 
(61 puan) tarafından
Çok doğru söylüyorsun, insan ister istemez imreniyor biraz ama hiç almayınca da insan sinir oluyor biraz. Allah'tan eviyle, benimle ilgili.
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Canım o seni sevmedigi için degil durumu yok demekki bir hediye için kırmaya degmezki senide anlıyorum canım ama herşey hediye degil bak senle muhabbeti iyi evinin ihtiyacını karsılıyor birde söyle düşün hediye alsa sürekli her gün ama senle ilgilenmese bakmasa evine dahamı iyi canım mutlulugunuz daim olsun
(61 puan) tarafından
Tabii o şekilde olmasını istemem ama hediye alsa da alabilecek potansiyelde. Beklenti içine girmeyeyim diye almıyor bence. Lüks bir beklentim yok ki. Diğer türlü ondan razıyım, eksik yanı bu, o yüzden pek bir şey diyemiyorum.
0 oy
tarafından

Canım durumu yoksa ne yapsın oda eşine güzel hediyeler almak ister ama elinde yoksa yapamaz keşke öyle diyip üzmeseydin hediye çok mu önemli asıl hediye evine, karısına ekmek getirmek için alnının teri ile çalışmaktır.. sana iki çift sözü bile en güzel hediyedir <3

(61 puan) tarafından
Güzel sözler de söyler, ilgilidir. Evin eksiğini tamamlar. Hediye almak da çok mutlu ediyor hani, çevreden görünce insan imreniyor ister istemez.
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Eşimle 10 ay nişanlı 1 buçuk yıldır evliyim, çarşamba günü doğum günümdü ilk defa hediye aldı. Oda mesai yapıyordu onunla almış önceden parası yoktu alamiyordu Bende ses etmiyordum. Benimkide hamile iken temizlik bulaşık ne varsa yapardı. Yardım ederdi her şeye, güzel lafını ve sözünü eksik etmez. İşten gelince yatana kadar öper koklar Bende o yüzden hiç bir şeye takılmam. Boşverin zamanı gelince alacaktır. Mutlu olmaya bakın, akşam gönlünü alın.
(61 puan) tarafından
Benim de aynısı, ondan ya şükür diyorum. Sabah gönlünü aldım, sorun yok ama istese alabilecek potansiyelde hani. Hediye alma gibi huyu yok, beklenti içine girmeyeyim diye şimdiden alıştırmıyor. Almak isteyen alır, maddi olarak yerlerde değiliz şükür. Herkesin illa eksik yanı oluyor.
0 oy
(514 puan) tarafından
Heersey para degil ki. Luks seyler almasin bir not bile yazsa sana nasil sevinirsn
(61 puan) tarafından
Tabiiki, çok zor değil ki. O da onun huyu, beklenti içine gitmemem lazım galiba. Başka konularda da ben ona benzerini yapsam, huyum böyle, ya da bir bahane öne sürsem ama bu sefer inat araya girip aramız kötü olacak. Teselli yanım, başka türlü konularda iyi olması, güldürmesi, iyi davranması vs.
0 oy
(1,621 puan) tarafından

Allah yardımcınız olsun canım benimki de hiç almaz seninki olmadığı için almiyormus insanın düşünüp hediye almasa bile özel günlerde senin gönlünü sözleriyle bile alsa yeter benim ki katıksız ya düşünmüyor 10 yıldır alıştım artık ben :ermm:

(61 puan) tarafından
Beklenti içine girmeyelim diye almıyorlar galiba. Yüksek tutarlı hediye olmak zorunda değil ki. İsteyen bir yolunu bulur bence.

İlgili sorular

0 oy
56 cevap 1,943 göst.
26 Şubat 2024 Aile kategorisinde Pakize333 (1,031 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 174 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Busra y (938 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 436 göst.
16 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 896 göst.