0 oy
389 göst.
Diğer kategorisinde (1,358 puan) tarafından
Kızlar ya kızım üç yeğenim erkek sekiz yaşında kızım oynamıyor diye bazen sinirleniyor kızımı öyle itiyor vuruyor ki üzülüyorum ya zoruma gidiyor dünde öyle oldu normaldd kızım huysuz ama sebepsiz kimseye vurmaz bilmiyorum çok zoruma gitti kızımda ağladı aldım eve geldim hiç artık okulda değilken gitmek istemiyorum 

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çocuk mu 8 yaş? Nasıl izin veriyorsun 3 yaşındaki bebeğe vurmasına?
(1,358 puan) tarafından
Napiyim ablam küser diye bişey demedim çocuğumu bu tarafa getirdim
(2,667 puan) tarafından
İyi ablanla aran bozulmasın diye 3 yaşındaki yavrucak dayak yesin.
(9,634 puan) tarafından
8 yaş aklı başında bir yaş. Tabiki yetişkin olarak demiyorum ama, benim yeğenim 8 yaşında kızımda 3.5 yeğenim kızıma bebeği gibi davranıyor vurup ittirilmeyeceğini biliyor. Çünkü biliyor ki o daha küçük. İzin vermeyin gerekirse uyarın. Ses etmedikçe daha çok vurur çocuğuna
(1,358 puan) tarafından
Aslında hep annemler onu öyle yaptı tek çocuk benimki de olunca kiskanmasin diye hep onu önde tuttular oda iyce kendini hükümdar sanmaya başladı aslında o kiskanmasin diye diye kızım eziliyor farkinda değil kimse
-Reklam-
0 oy
(417 puan) tarafından
Aslında çocuk 8 yaşındaysa akla erecek bir yaştı kibar bir dille uyarabilirdin
(1,358 puan) tarafından
Uyarıyorum anlamıyor
(1,003 puan) tarafından
Ağzına bı tane cakacaksin ozmn Allah'ım yarabbim terbiye versinler biraz sinir oluyom böyle çocuklara zoruna gitmesin yani
(417 puan) tarafından
Canım kıskanıyor olabilir mi senden falan belki Kıskandığı için yapıyordur
0 oy
(439 puan) tarafından
8 yas cocuk evet ama söyleneni anlayıp uygulayabilecek yaşta zarar verdiğinin farkında bile bile yapması garip ailesi konuşması lazım benim 3 yaşındaki yeğenimde vurur ama kendi yaşıtlarına ya da kardeşine 1 yaşında oda benim kızıma dokunmadı mesela bebek diye 
(1,358 puan) tarafından
Canım işte hep dışardan yeğenime vuruyorlardi daha küçükken şimdi de ablam o yüzden ses çıkarmıyor kendini savunmayı ogreniyormus
(439 puan) tarafından
Kendini 3 yaşındaki çocuğa karşı savunmayı öğrenmesi bence ablan sana zarar verenlere karşı kendisini savunması gerektiğini anlatmalı cocuk anlamıyorsa da saldırgan demekki o evdeyken gitme yazık kızına
(1,358 puan) tarafından
Yok canım hep huzursuzluk zaten gitmiycem daha
0 oy
(13,228 puan) tarafından
Senin değil ablanın o uyarıyı yapması lazım sende ya ablana söyle ya da mesafe koy ablan önceliğin değil ki onun gönlü olsun diye çocuğun hırpalanmasına göz yumasın 
(1,358 puan) tarafından
Aynen canım zaten tavır koyacam anlasın kaç kere dedim oda çocuk diyorlar
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Yeğenimin kızmadın mı kocaman olmuş küçücük çocuğa vuruyor 
(1,358 puan) tarafından
Kızınca bana tepki gösteriyor annemle ablam oda çocuk diyorlar
(1,368 puan) tarafından
O çocuk seninki değil mi
Çocuk olabilir ama söylediğini anlayabilecek bi yaşta laftan anlamıyor sa kızacaksın
(1,358 puan) tarafından
Evet canım artık tepkimi koyacam
0 oy
(2,310 puan) tarafından
8 yas herşeyi anlıcak yaşta bi ben vururum ağzına birde yer bak bakim bidaha yapıyor mu
(1,358 puan) tarafından
Canım bişey desem ablam daha konuşmaz
(2,310 puan) tarafından
Konuşmasin böyle yapan abla çokta lazım değil
0 oy
(7,769 puan) tarafından
Yeğenini uyarsana güzel bir dille. Teyzeciğim halacığım neyse artık, o daha küçük. Dikkatli oynayın. Vurmak kötü bir hareket. Gibi gibi uyar yani. 
(1,358 puan) tarafından
Umursamıyor beni maalesef
(7,769 puan) tarafından
Umursamıyor diye bir şey yok ki. Bir söyle iki söyle. O bırakana kadar söyle. Senin değil onun pes etmesi gerekiyor.
(1,358 puan) tarafından
Tamam canım inşaallah
(7,769 puan) tarafından
Ablan ne yapıyor bu durumda?
0 oy
(1,067 puan) tarafından
Kızardım yeğenime kocaman olmuş 
(1,358 puan) tarafından
Ablam bozuluyor kızınca
0 oy
(17,845 puan) tarafından
Ama yeğenin gayet anlayabilcek yaşta 3 yaşındaki çocuğa vurmasına izin vermeyin ablan ne yapıyo bu durumda ?
(1,358 puan) tarafından
Bişey demiyor küçükten beri herkes ona vuruyordu komşu çocuğu filan şimdi de karışmıyor kendini savunuyormuz
(17,845 puan) tarafından
Nasıl dayanıyosunuz ya çocuğunuzun başka bi çocuktan dayak yemesine ?
(1,358 puan) tarafından
Dayanamıyorum canım o yüzden burda bı akıl veren olur diye yazdım
(17,845 puan) tarafından
Tepkini belli et canım onunki kocaman çocuk anlar
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Benim ablamın oğluyla kızım arasında 7 ay her gördüğü yerde kızımı itiyor bende açık açık söyledim bida annemlere aynı gün gelmeyelim oğlun zarar verecek diye mesafe koyman lazım Allah korusun bişey olsa bide 8 yaşında diyorsun 
(1,358 puan) tarafından
Aynen canım daha gitmiycem tepkimi koyacam
0 oy
(335 puan) tarafından
Abla'nın çocuğu anlayacak yaşta, ablan saldırgan bir şekilde çocuk yetiştirirse ilerde birilerine oyun oynamıyor diye saldırırsa o zaman içlerinden kötü birine denk gelirse kötü sonuçlar olur. Allah korusun o zaman da ablan bu kadar sakin rahat davranıp kendini savunuyor deyip işin içinden nasıl sıyrılıcak acaba, belli ki abla'nın senin ne düşündüğünü onda pek bir önemi yok yaptığı yanlışta olsa çocuğuna laf kondurmuyor, kimse kimse'den üstün değil lütfen senden çocuğunu ezdirme kimseye, yoksa senin çocuğun da ilerde herkese karşı haklı da olsa korku ile sessiz, savunmasız bir kız olacak.
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Ayol cocuga degil ablana kizman lazim. Onun kendi cocuguna mudahale etmesi gerek. Ayrica ne olursa olsun, isterse kussun bacim (benim bacim asla musade etmez kendi cocugunun vurmasin) ben mudahale ederim. Cocugumdan kiymetli degil hic kimse.
0 oy
(7,117 puan) tarafından
Kız sen kafayı mı yedin çocuk nerdeyse ergenliğe girecek el kadar bebeyi dovduruyon kimin çocuğu bu gorumcenin faldn mi 
(1,358 puan) tarafından
Yok canım ablam
(7,117 puan) tarafından
Ablan niye kizmiyo çocuğuna oğlum yapma o daha küçük demiyo
(1,358 puan) tarafından
Kendini savunmayı ogreniyormus
(7,117 puan) tarafından
1hadi be 8 yaşında çocuk daha kendini savunmayı ogrenememis mi simdi ogreniyo bunu da kuzeninin üzerinde mi ogreniyomus
0 oy
(1,061 puan) tarafından
Kusura bakma da üzüleceğin yerde kizman gerekiyor kim olursa olsun kızarım cocuguma dokunma hakkına sahip değiller sende suc
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Güzel bir dille uyar canım. Sekiz yaşındaki çocuk üç yaşındaki bebek yani..canını çıkarır yazık günah 
0 oy
(749 puan) tarafından
Valla biri kızacak üzülecek kırılacak diye çocuğumun dayak yemesine izin veremem çocuk uzulecegine ablam üzülsün sen uyar ya da ablan uyarsin onun da engel olması gerekiyor yazık ya bu şekilde senin çocuğun korkar ve öyle devam eder kendini savunamaz 
0 oy
(277 puan) tarafından
 Her yoruma ablam kızar ablamla aram açılır yazmışsin yada yeğenim cocuk laftan anlamıyor.Herseye bir cevabın var o zaman buradaki insanların tavsiyesini dinlemeyeceksen neden post actin..Ablan kızar konuşmaz diye çocuğun dayak yesin aferim sana.Boyle devam et sen.
0 oy
(909 puan) tarafından
Ablam malam umurumda olmaz. Ablan oğluna sahip çıksın o zaman. Uzak tut cocugunu, ya da güzelce uyar yegenini
(1,358 puan) tarafından
Valla bende artık tepkimi koyacam böyle olmuyor
0 oy
(479 puan) tarafından
Belliki ablan bencil laftan anlmazın teki, onun çocuğu kendini savunmayı öğreniyorsa seninki de öğrensin. Bir daha vurduğunu görürsen tut elinden çocuğunun yavrum bak bu sana vuruyorsa sende ona vuracaksın de. Güzellikten hoş laftan anlamayan insanlara tahammülüm 0. Görümcemin oğluyla benim oğlum arasında 2,5 yaş var sürekli birbirlerini kıskanıyorlat. Oğlumun elinden alır, oyununu bozar güzelce uyarıyorum Allah'a şükür görümcem de elinden geleni yapıyor. Bu halde bile ben çok sinir oluyorum bazen o da çocuk biliyorum ama bazen kızdığım oluyor yani. Biliyorum çözümüm doğru bir yaklaşım değil ama böyle insanlar anca bundan anlar 
(1,358 puan) tarafından
Doğru diyorsun valla bende bidahakine tepki göstercem

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 589 göst.
0 oy
34 cevap 390 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Anonim (313 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 857 göst.
0 oy
41 cevap 851 göst.