0 oy
406 göst.
Aile kategorisinde (281 puan) tarafından

Mutsuz bir evliliğiniz varsa ve çocuğunuz küçükse, oğlum 2 buçuk yaşında eşimle hiç anlaşamıyoruz çok zıt insanlarız o beni hep eleştiriyor beğenmiyor beni hep üzüyor bende sürekli ağlıyorum piskolojim hiç iyi değil ama çocuğumuz var , bosanirsan çocuğumu bırakcaksin diyor ben diyorum bırakmam o.diyor verceksin çocuk yüzünden bir ömür boyu pesimide bırakmaz ne yapicam bilmiyorum çıkış yolu bulamıyorum kendime çok doluyum :'(

14 Cevaplar

+3 oy
(2,675 puan) tarafından
Bu fedakârlık yapmak değil ki. Bu yuvada o bebek mutsuz olacak, eşinizle anlaşarak boşanabilseniz iki tarafla ayrı mutlu olabilir. 
(281 puan) tarafından
Anlaşamiyoruz, ben boşanmak istediğimi çok dile getirdim, tamam ver çocuğumu benn bakarım.dedi bende dedim küçücük çocuğun yeri annesinin yanı yok öyle diyor, afedersiniz aklı hep fesatlık peşinde, ben bosaninca erkeklerle görüşürmusum, sonra evlenirmisim çocuğumuda peşimde suruklermisim böyle şeyler düşünüyor
(2,883 puan) tarafından
Pardon da kendisi kadınlarla gorusmeyecek mi, kendini ezdirme ya adalet çocuğu anneye verir alamaz ki
-Reklam-
0 oy
(5,943 puan) tarafından
mutsuz bir ailede büyümek hiçbir çocuk için iyi değildir. anormal bir durum olmadıkça anne kendi rızasıyla çocuğu vermedikten sonra da mahkeme velayeti babaya vermez. 

boşanma kararı alırsan arkasında durman lazım ailende arkandaysa sana kolay kolay bir şey yapamaz
(281 puan) tarafından
Ben kararimda dururum çok sogumusum gerçekten istemiyorum ama ailem.benim arkamda durmaz hemen bizi baristirip ara yapmaya çalışırlar babam zaten hep diyor senin çocuğun var diye boşanma diyor ama ben mutsuzum eşimle en ufak tartissak direk gidiyorum odaya ağlıyorum piskolojim berbat durumda kendimede güvenemiyorum cekip gitsem kim destek olcakki bana
0 oy
(3,305 puan) tarafından
Yaptığın şey fedakarlık değil canım o çocuk ne kadar sağlıklı büyüyecek o şekilde 
(281 puan) tarafından
Bende bilmiyorum ki :((( ne yapacağımı inan bilmiyorum çok doldum
(3,305 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun çok zor imtihan
0 oy
(896 puan) tarafından
Öyle bir dünya yok işte oğlum 2 yaşındaydı sorumsuz bir adamla evliydim ve onun annesi babasıyla aynı evde yaşıyorduk çok baskı gördüm kaynanam tehtıt ediyordu gidersen çocugu alırım bütün mal varlığımı satar çocugu alırım senden diyordu üçün birini aldılar çektim gittim anamın evine annemden Allâh razı olsun hep arkamda oldu çocuguma baktı ben çalıştım kimsede alamadı zaten hâkim anneye veriyor direk küçük olduğu için öyle bir babayada benim çocugumun asla ihtiyacı yoktu eğer sana çektiriyorsa oğlum babasız kalacak diye düşünme bir kadın evladına çok güzel anada oluyor babada oluyor
(281 puan) tarafından
Küçücük bir ilçede yaşıyoruz burda bitek annem var annemin yanına gitsem bu adam sürekli kapımda biticek rahat vermicek bana çocuk yuzuunden bunu biliyorum öyle peşimi bırakacak bir insan değil yapışık gibi bişey birkere uzaklaştırma aldirdigim.halde kapıma geldi keşke okadr kolay olsa herşey zarar verir diye korkuyorum
0 oy
(2,887 puan) tarafından
Ayy cocuk ortak evlatlar adamlar kendilerinden emin cocugu alacakalrindan  eminler ama kadınlar da bunu göremiyorum arkadaşlar devlet mahkemesi devlet yani devlet diyor ki çocuğun yani annesinin yani ve baba onlara her türlü yaşam standartlarını sağlamak zorunda çıkın şu kafadan bi neymiş cocuk babasız annesiz buyuyemezmis annesi babası ölenler napiyo çocuğunu da alrisin o da sana paşa paşa nafaka ödemek zorunda ayaklarınız yere bassın nolur duzen bozulmasın diye göz yumuyorsunuz
(281 puan) tarafından
İnan soylemesi çok kolay bu yapışık gibi bişey bana rahat vericekmi bir ömür boyu bilmiyorum küçücük bir ilçede yaşıyoruz anneme gitsem hemen kapımda biticek ağzı bozuk.sovmesi siddetide var nasıl kurtulucam ben istiyorum ki bıraksın gitsin peşimi benle uğraşmasin düzenden değil inanki bana zarar verir peşimi bırakmaz diye korkuyorum
(463 puan) tarafından
Şiddet var diyorsun çocuğuna yazıl yanlış anlama ama bu şekilde devam ederse ona senin gibi yanlış bir evlilik yapar ilerde çocuk ailenin aynasıdır derler mesleğin varmı bilmiyorum ama ailende sahip çıkmıyorsa sana kadın sığınmada mı kalsan çalışırsın çocuğunla yeni yuva kurarsın
0 oy
(775 puan) tarafından
Küçük yaştaki bir çocuğun velayeti babaya verilmez canım bunu hepimiz biliyoruz 
(281 puan) tarafından
Vermez ama bu adam sürekli benle ugrasicak.cocuk için birakmicsk peşimi sürekli rahatsız edecek korkuyorum ne yapicam bilmiyorum
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Asla yapmam şuan kızım 18 yaşında yapmasaydın etmeseydin dogurmasaydın diyor bu dünyaya tek geldik tek gidecez şuan çocuklar ufak olunca duygusal bakılır 
(281 puan) tarafından
Evet şuan ufak
0 oy
(13,007 puan) tarafından
Fedakarlık böyle bir şey değil ayrıca kanun devlet anneden yana kimse süt kuzusu bir çocuğu anneden alıp babaya vermez babadaki çocuğa üvey anne hala ya da babaanne bakıyor. Ayrıca mutsuz anne mutsuz çocuk demek sağlıklı bir ayrılık daha mantıklı 
(281 puan) tarafından
Ben çocuğumu alsam.yanima rahat vermicek bana sürekli peşimde olcak rahatsız edicek korkuyorum cesaretim yok ama boşanmak istiyorum çok mutsuzum
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Mutsuz bir evlilikte çocuklar da mutsuz oluyor maalesef.. Eşine bakma sen hiç bir halt yapamaz 
(281 puan) tarafından
Keşke bu kadar emin olabilseydim:(
0 oy
(416 puan) tarafından
Evet kızım için evliliği bitirdim bu mükemmel bi fedakarlık olmayan şeyi itelemeye gerek yok iteleye iteleye köşeye yığarsan herşeyi birgün o biriken şeyler patlar dünyaya bir daha gelme şansımız yok çocuklar diyip evlilik bitirmemek bana saçma geliyor çocuklar o yuva denilen cehennemde asla mutlu değil bu çocuğa iyilik değil yaşanmaz bir ortamdan başka bir şey değil
(281 puan) tarafından
Nasıl bosandiniz çocuklarinız yanindami?
(416 puan) tarafından
Bitti dedik bitti  ha diretseydide farkeder miydi hayır yakarım tüm şehri alamazdı kızımı ki bu cümlemde çok ciddiydim oda bunun farkındaydı ve direk 1.5 dakika da bitti kızım 14 yaşında hala yanımda çok şükür
(281 puan) tarafından
Benimki bitirmemek için çocuğu bahane ediyor :(((
(416 puan) tarafından
Edebilir babası tabi sende onun annesisin sen ne kadar dik kararlı durursan ve o yumruğu masaya koyarsan tabiri caizse o bir şekilde vazgeçecek
(186 puan) tarafından
Gamzeli merak etme çocuğunu asla ama asla alamaz annenin kötü bi hayati olmadigi sürece, bende boşanma aşamasındayım oğlum 3 günlükken Mart 2023 de annemin evine geldim 40 kımız çıkana kadar alacağını biliyodu bayramda geldi alamadı gitti, mahkemem var şuan o istemiyor boşanmak cimri çünkü bir sürü para vercek diye dava cekişmeli gidiyor şuan 1 ay sonraya 3. mahkemem olcak eğer gene imzayı atmassa 4 . Mahkemede o istemese bile bitiyor yani sen rahat ol benim oğlumun babasıda benim peşimi birakmaz ailemin evini biliyor boşanma davayı öğrenince beni nelerle tehdit etti koruma kararı çıkardım hiç bişe yapamadı ama artık koruma kararı çıkarmıyor her hafta sonu görüş talep etmiş çocuğumu göremiyorum çocuğumu kaçırdı demiş mahkemeye goruş günü çıkarmış her hafta sonu gelip arabasıyla evimin önünde çocuğunu gorup gidiyor evlilik boyunca bana 1 lira bile vermedi tek sorun o değil bana herşeyi yapdi hamileyken dövdü şiddet vardı herşeye karisirdi içki vardı küfür vardı bende tekmeyi koydum hayla mahkemem oluyor, derdi benle konuşup eve geri götürmek ama yemezler, bitti o devir kavgalar içinde büyümesin diye çocuğum içinde boşandım ama o adam diyo çocuğun vebaline girdin, babadan ayırarak ama kurtardım çocuğuma bir bez bile almazdı pislik neyse banada diyodu çocuğu alcam velayet düşecek senden hayla tehdit ediyor ama alamaz asla oğlum şuan 12 aylık olcak
0 oy
(2,883 puan) tarafından
Hahayt sıkıyorsa alsin çocuğumu adalet anneye veriyor hele ki bebekleri alamaz senden ! 

Emin ol ki o çocuğa iyilik yaptığını sanıyorsun ama tam tersi, kavgalı gürültülü bir anne babanın yanında büyümektense, sadece seninle ama huzurlu büyüsün.
(281 puan) tarafından
Evet ben babasız büyümesin istiyorum ama mutlu değilim piskolojimde hiç iyi değil bitsin istiyorum ama sürekli çocuğumu verceksin diyor benim peşimi bırakmaz diye korkuyorum
(2,883 puan) tarafından
Lütfen kendini ezdirme kafanda bitirmişsen ayrıl
Gerekirse uzaklaştırma alirsin çocuğu görmek istediğinde başkası götürür vs bi gelir iki gelir sonra alışır
0 oy
tarafından
Hagla dahi fedakarim 
(281 puan) tarafından
:(( biz anneler öyleyiz
tarafından
Yapcak birşey yok ya cekcen gitcen ya çökçen
0 oy
(368 puan) tarafından
bence ayri anne babayla da.mutlu olmaz.cocuk evde hirgur olan ailede de.orta yol bulmaya bakin kendinizi buna zorlayin kimseyi degistiremezsiniz kendinizden baska.cocuklarin mutlulugu benim mutlulugum onlar iyiyse ben de iyiyim.neden onlarin ortamini esimin yuzunden bozayim.ne gibi sorunlar var bilemiyorum ama cocuk sevgisi bende kalsin sende.kalsin dedirtmez bence.orta yol buldurur
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Canım bu fedakarlık değil çocuğa zulüm o çocuk sevgisiz bir ortam da büyüyecek ve psikoloji hep bozuk olacak bu çocuğa yapacağın en büyük kötülük bence 

Çocuğun daha küçük olduğu için hâkim sana verir 

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 506 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Hiranur kaya (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 253 göst.
8 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 218 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
+2 oy