0 oy
406 göst.
Aile kategorisinde (604 puan) tarafından
Dün bi haber'de cami hocası bi tane erkek çocuğu ta 9 yaşıdnan 20 yaşına kadar taciz etmiş arkadaşlar.Haberi okuduğumdan beri kanım dondu.Yakında bi erkek evladım olacak.Şimdiden nasıl koruyacağım ne yapacağım diye düşünüp duruyorum.****** katilleri, kötü insanlar vsler kıyameti yaşıyoruz sanki artık.Kimseye güvenim yok.Dini, eğitimi şunu bunu batsın gerçekten ben evde öğretirim diye düşünüyorum şimdiden.nasıl bi çağda yaşıyoruz, babası dışında amcası dayısı bilmem nesi kimsenin yanına bırskmam valla

13 Cevaplar

+2 oy
(2,804 puan) tarafından
Öyle şeyler okuyoruz duyuyorum ki eşime bile guvenmiyorm saçma gelebilir ama yani kötülüğü en yakındaki yapar uzaktan biri asla yeltenemez 
(1,060 puan) tarafından
+1+1+1+1 gerçekten öyle en yakınındaki yapar
(604 puan) tarafından
zaten dediğin gibi ybancılardan çıkmıyo hocasından dedesinden mahalle bakkalından bilmem nesinden çıkıyor bu daha korkutucu..Dikkat etmek lazım ne olursa olsun belki çocuğum asosyal yetişecek ama kimseye güvenilmez
(2,804 puan) tarafından
Biz okula tek giderdik akşama kadar.sokakta oynardık amcalarimizn evinden cikmazdik kuzenelr kalabalıktik.hep hiç böyle olayalr duymazdikerkek çocuğuna ilisildigini bilmezdik kızlardan korkardik  smdi bırak sokaga okula kapı önüne bile yanlız cikaramiyoruz erkeği kizi yaşı bile önemli degl artık pislikler içi
-Reklam-
+1 oy
(1,060 puan) tarafından
Benim aklım hala mahalle tüpcüdünde yıllardır çocuklara istismar etmiş. Bir çocuğu felç bırakmış. Eskiden bir çocuk şikayet edince çocuk diyip inanmamışlar. ADLi KONTROL ŞARTIYLA SERBEST bırakıldı. Şu kelimeyi duyunca aşırı derecede sinir oluyorum. Hakimler de savcılarda versin hesabını.
(604 puan) tarafından
O haberi de gördüm bunun gibi benzer haberlerde görüyorum artık psikolojim bozuluyor ve dediğin gibi kimseye de bir şey olmuyor olmadıkça da bu şerefsizler yüz buluyorlar yapmaya.Ülke hakimleri savcıların elinde istedikleri gibi her şeyi yapıyorlar kimse hak hukuk demiyor artık
(1,060 puan) tarafından
Yemin ederim korkuyorum. Ülkede o kadar yabancı uyruklu, ne olduğu belirsiz insan var ki...
(604 puan) tarafından
İnan bende korkuyorum doğumuma çok az kaldı yetiştirme telaşına sardım.Ülkeye zaten gelen gidenin hadde hesabı yok.Sorumlalarını Allah'a havale ediyorum
(2,818 puan) tarafından
Tüpçü o sefersiz serbestmi kalmış ciddi misin
(1,060 puan) tarafından
Yok canım serbest değil. Geneli öyle ya ondan öyle dedim
+1 oy
(8,778 puan) tarafından
Ne yapacağız bıkıyor musun öncelikle çocuğumuza mahremiyet eğitimi vereceğiz anne baba doktor hariç kimsenin özel bölgesine dokunamayacagini ona sarilamayacagini vs öğreteceğiz tehlike anında bağırıp yardım istemesini öğreteceğiz ve en önemlisi anne baba olarak çocuğumuza herseyde bağırıp cagirmayacagiz en ufak biseyde örneğin odasini toplamadiginda yada tv izlediğinde bağırırsak çocuk bizim herseye tepki vereceğimizi zannedip korkacak bizden ve bu yüzden başına gelen yada gelebilecek tehlikeyi sezinlediginde bizimle paylasmayacak ona her şartta anne baba olarak arkasında olduğunu herseyi anne babasıyla konuşabilmeyi öğreteceğiz çocuktur aman sussun yemekte konuşulmaz vs diyerek asla susturmayacaz 
(8,778 puan) tarafından
10 aylık Bi oğlum var özel egitim öğretmeniyim öğrencilerimi disardakilerden korumak çok daha kolay ama anne babalardan koruyamiyoruz biz bütün pislik onlardan çıkıyor çünkü
(604 puan) tarafından
Kendi anne babaları mı, yazık gerçekren..benim görümcem de var o da diyor ben okulda mesela küfür kötü diye öğretsemde evde diyo ailesi ediyo ve gene bunu doğru bir şey gibi algılayıp yapmya devam ediyor diyodu
(8,778 puan) tarafından
İstismarın geneli anne babadan geliyor yada aile göz yumuyor tüm sorun ailede ne yazık ki
(604 puan) tarafından
Geçen bi haber'de de dede üç tane torununu yıllarca taciz etmiş daha anne demeye bile dilim varmıyor o kadın babasınınkurtsrmaya yok öyle bir şey falan demeye çalışıyordu.Allah ıslah etsin bunları ya
(8,778 puan) tarafından
Maalesef boyleleri çok var cnm o yüzden önce aile her zaman
0 oy
(643 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın, insanlar o kadar kötü ve iğrenç olmuslarki. İnsan kelimesini bile bunlara kullanmak istemiyorum. Bazen sanki şeytan herkesi ele geçirmişte herkes her kötülüğü yapabilecek kapasitede olabileceğini hissediyorum. Üç çocuğum var gece gündüz Rabbimden tek dileğim karşılarına Allah korkusu olan iyi insanlar çıksın diye dua ediyorum.Çogumuz aynı endişeler içindeyiz sanırım.
(604 puan) tarafından
Valla öyle bu devirde kızı erkeği bile kalmadı.Eskiden hep kızlar tembihlenirdi ama devir değişti.Şeytan zaten ele geçirmiş bence ben kıyameti yaşadığımızı düşünüyorum artık.Allaha sığınmaktan başka çare yok dediğin gibi ama dizinin dibinden de ayırmayacağım bu gidişle
(643 puan) tarafından
Çok haklısın valla, bende okula gönderirken bile sürekli aklım kalıyor.En iyisi kimseye güvenmemek.
0 oy
(2,833 puan) tarafından
Benim de 1 buçuk yaşında bir oğlum var doğduğu günden beri endişe içinde büyütüyorum yavrumu.simdi büyüyecek mecbur okula göndericez bizden ayrı kaldığı ortamlar olacak derin endişe içindeyim düşündükçe.boyle ş.erefsizler yüzünden korka korka evlat büyütür hâle getirdik.hafizlik kursuna göndermek isterdim oğlumu büyüyünce ama asla göndermek istemiyorum şimdi.bu p.islik ş.erefsiz insanlar kiz çocuğu erkek çocuğu bebek ****** kadın demiyolar şeyleri kopasıcalar.
(604 puan) tarafından
Cidden öyle ya. Düşündükçe kötü oluyorum bende.Mahalle bakkalından tut hacı hocasına kadar herkes kötü oldu.Boş ver gönderme daha iyi ya da yanında git ya da eve çağır ama asla gönderme.Ne nane varsa hocalarda aynısını yiyor zaten
0 oy
(6,862 puan) tarafından
Vala ne yalan soyleyim bacım benim oğlum 2 yaşında dediğin gibi hsmileligimi gec daha evlenmeden önce düşünürdüm böyle bi dünyada cocuk sahibi olmak ne kadar doğru diye açıkçası dünyanın kirini gördükçe çocuk yapmak bencillik gibi geliyodu bana ki hala öyle geliyo anne baba olmak o duyguyu tatmak için resmen egonuzu tatmin etmek için çocuk yapıyoruz çevre baskısından korktum eşim çok istedi bende istiyodum çocuğu bencillik işte yaptım gece kafamı yastığa koyunca kafamdan milyon şey geciyo nasıl korucam çocuğumu hadi belli bi yasa ksdar sakinirim sonra kendi basins biseyler yapmaya basayica nolcak şuana kadar oğlumu kimseye 5 dk birakmadim eşim bile he tembikler dışarı çıkarken çocuğu gözünden ayırma sen başka yere bakarsın ağzına bişey sokarlar der babanesine annesine bile bırakmadım o konudu guvenmedigimden değil içim rahat etmiyo bi yere gideceksen çocukla gittim onu goturemiyosam hiç gitmedim ne zamana kadar böyle olcak bilmiyorum ama 
(604 puan) tarafından
Kendini korumayı da öğretmemiz lazım işte bi yerde.Dediğin gibi ne zamana kadar koruyacaksın o da var.Her çağda vardı böyle şeyler diyolar ama ben bu zamanki kadar değildi diye düşünüyorum.zamanında bizde gittik kurslara okula şuna buna çok şükür böyle şeyler duymadık ama bu zaman başka gerçekten . bende sanırım senin gibi olurum.mecbur olcaz başka çare yok
(6,862 puan) tarafından
Kendini korumayı da öğretmek gerekiyo da hiç kimse bilerek tecavüze tacize ugramiyo ne kadar kendini kotumaya çalışsa da Allah korusun ya dilim varmiyo
(604 puan) tarafından
Haklısın canım da.Küçükten en azından söylemek lazım.özel yerlerin var bak sakın dokundurma vs diye.Bu pislikler genelde başkasına söylerim ya da bak bunlar normal diyerek kandırıyolar.Elimisden de başka şey gelmez ki öğretmek dışında.Kötü insana rastlamak zaten b*k gbı afedersin çıkmıyor yani. Allah iylerle karşılaştırsın hep duam o
(6,862 puan) tarafından
Evet canım haklidin sonumuz hayır olsun gercekten
0 oy
(6,248 puan) tarafından
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın bizleri ve sevdiklerimizi. Din, dil, ırk hiç birinin önemi yok. İnsanlık ahlak bunlar karakterle alakalı şeyler. 
(604 puan) tarafından
Amin inşallah.ırkçı diyebilirsiniz ama ben mültecilere asla güvenmem.hatta bu devirde kadını erkeği bile ayırmamak lazım hepsine güvenmemek en temizi
0 oy
(12,805 puan) tarafından
İkinci çocuğu düşünüp düşünüp sonradan vazgeçiyorum. Çocukları her daim başına gelen her şeyi bize anlatabilecek şekilde yetiştirmeliyiz. Kendi kendisini korumayı öğretmeliyiz maalesef ki çok çok kötü bir durum :( bende gördüm iki olayda da hiç mi fark edilememiş diye düşünüp duruyorum korkuyorum 
(604 puan) tarafından
Evet öyle malesef ki zor.hele dedim yani 15-20 yaşına kadar delşkanlı olmuş artık niye sesini çıkarmamış niye tutup şöyle ümüğünü sıkıp bi kenara atmamış o kadar sinirleniyorum..tek çocuk olması da kötü olur ama büyüdüğünde sığınacağı bi liman lazım.ana baba dan sonra en şok kardeş sahip çıkar gene
(12,805 puan) tarafından
Çalışıyorum başkasına emanet ediyorum haliyle daha çok aklım kalıyor Rabbim korusun evlatlarımızı
(604 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(324 puan) tarafından
Bu konuda pedagog Adem Güneşin mahremiyet eğitimi kitabını bütün anne babalar okumalı ve uygulamalı
(604 puan) tarafından
Not edeyim canım
0 oy
(7,427 puan) tarafından
Okul hayatı basladimi bende çok endiselenecegim şuan evdeyiz bı yere çıkmıyoruz 
(604 puan) tarafından
Öğretmenini okulunu da iyi seçmek lazım.ben erkek öğretmen tercih etmeyi bile düşünmğyorum şimdiden
0 oy
(324 puan) tarafından
Artık heryer öyle malesef ne öğretmene güvene biliyoruz ne din görevlisine ne akrabaya ne başka birine insan babasına bile güvenmiyor artık idam edilse birisi böyle olmaz besliyorlar o ceza evlerinde onları ondan böyle oluyor işte pislikler 
(604 puan) tarafından
Zaten mesele caydırıcı ceza olmaması.ibreti alemlik kesip ellerine vereceksin sonra görecekler dünyayı kaç bucak ama çıkarmaslar öyle yasa hepsini de aynı naney yiyo.o salıveren hakimler savcılar o üst düzey yönetimler onlarında farkı yokki.hepsi ahlaksız olmuş. Birbirini koruyo.Hz Mehdi mi inecek kıyamet mi koapcak ne olacaksa olsun artık ya
(324 puan) tarafından
Valla idam olmazsa bu iş duzelmez hep diyorum ben ülkede ahlak kalmadı müslüman ülkesinde haram olan yiyecekler satılıyor neler neler var bir cinsiyet değiştirme moda oldu onu hiç demiyorum zaten
(604 puan) tarafından
Biz şu an avrupa ülkesinden şundan bundan gerideyiz zaten.Müslümanlığın m si kaldı mı ülkede bilmiyorum.burda yapılan ahlaksızlıklar inan Hristiyan bilmem ne dediklerimiz yapmıyor.Dediğin gibi cinsiyetçilikte kalmadı artık kadın erkek de kalmadı lut kavmine döndük
0 oy
(473 puan) tarafından
Okulda da öğretmen taciz ediyor :/ insanların çivisi çıktı. Elimizden geldiğince korumaya çalışacağız göz kulak olacağız dua ile zirhlayacagiz başka ne gelir elden . Rabbim korusun esirgesin yavrularımızı
(473 puan) tarafından
Bi de küçük yaşta insanlardan her türlü pislik gelebileceğini ogretmemiz lazım. Aman daha küçük bilmez falann dedigimizin başına neler geliyor da ayıp utanç verici olduğunu bilip susuyor saklıyorlar . Bilmiyorsa da bilinçlendirmek bize düşüyor . Bi arkadaş gibi olup yargılamadan her şeyini önce dinlemeyi öğrenmeli sonra hatalarını tatlı dille söyleyip düzeltmesi için beraber çaba harcamaliyiz diye düşünüyorum
(604 puan) tarafından
Aynen öyle dediğin gibi bu haberdeki çocukta 9 yaşında bi susmuş 20 yaşına kadar.Ne olursa olsun anlatmasını utanmamasını bunlara kızılmyacağını bilmesi gerek
(473 puan) tarafından
Bencede
0 oy
(473 puan) tarafından
Öyle kötü haberler okuyoruz görüyoruz ki .. Maalesef çocuğumu kim kucağına alsa nasıl seviyor , neresine dokunuyor diye dikkatle bakıyorum . Yani içimizin kötü olduğundan değil maalesef artık en yakınlarından bile her şeyin gelebileceğini duyup gördüğümüzden .

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 1,932 göst.
9 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 216 göst.
0 oy
5 cevap 427 göst.
17 Mayıs 2022 Aile kategorisinde BsrByr (846 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 734 göst.
25 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu