0 oy
665 göst.
Diğer kategorisinde (817 puan) tarafından

36 haftalık oldum kızlar ev işleri gözümde büyüyor artık eşimle yapabildiğimiz kadar dip bucak temizleyeceğiz doğuma hazırlamamız lazım evi, sonra bebeğin eşyalarından bir kısmı daha yıkanacak yatağını fln kuracağız,ütü , yemek vs.sizlerle dertleşmek istedim.Neyseki sağlığımız sıhhatimiz yerinde de yavaş yavaş hallederiz artık.Siz hazırlık olarak neler yapıyorsunuz temizlik, buzluğa stok fln uğraşan var mı ? Yoksa rahat mı davranıyorsunuz bu konuda.

11 Cevaplar

+2 oy
(638 puan) tarafından

Temizlik bir ömür sürer kirletmek bir dakika ☺

-Reklam-
0 oy
(545 puan) tarafından

Doguma hayurlisiyle annemlerin yanina gidicem canim dogumdan sonrada evime dondugumde temizlikci getirip kose bucak temizletmeyi dusunuorum 40 duasindan once simdilik bisi yapmiorum 

0 oy
tarafından

Benim ocak ayına denk geliyor ama kendim yapmayacağım büyük temizliği gün yaklaşınca temizlikçi cağiracagim şimdi 25+6 yım eşimle yapıyorum tüm işleri belim ağrıyor yüklenince kışlıkları da annem sağolsun hem çalışıyor hem de hazırlamış o kadar canım annem :)

(817 puan) tarafından
Anneleri yardım edenlere çok imreniyorum doğrusu
0 oy
(5,938 puan) tarafından

Birde beni düşün sabah 06.30 da kalk eşim ile kahvaltı yap 7.15 servis gelsin 8 de iş başı akşam 6 'da ebe gir sofra hazırla ertesi gün için aksam 9 gibi 2 tencere yemek yap. Cumartesi günleri eşim süpürüp siliyor ben toz al utu yap banyo mutfak temizle .market e git .5 gün çalış bu ay temizlikçi aldım cumartesi ayda 1 en azından dip köşe cam koltuk felan yapar kadın bende rutin işlerimi yaparım. 22+3 oldum.sabah 3 haftadır yataktan kalmak istemiyorum bile.

0 oy
(8 puan) tarafından

Valla hamileyken son haftada bile iş yapıyordum yemeğidir utusuydu vs   hamileyim. Rahat geçtiği için evin işlerinde rahat rahat yaptım ama doğuma  girdim. Hafta bişey yapmadım. Çok halsiz kaldım ama onun dışında rahatı dolaba bişey yapmadım fazla kişide geldi  ben eve gelende kadarsa kaynanam perdeleri felen yikmamisti zaten beşik mevludunde  her yeri sildim süpürdüm ama evin işi  bitmiyo

0 oy
(9 puan) tarafından

Biz daha 20 haftaligiz canm şuan rahatım olduğu için kışlık hazırlıkları falan hallettim sayılır. Doğumum şubatta olacak ama çok şükür 5 gorumcem ablam halam iki tane de çok samimi arkadaşım var şuan bile olsa ben misafir olarak davet etsem bile evi temizlemeden gitmezler bu yüzden çok şanslıyım diye düşünüyorum:)

(817 puan) tarafından
Ben gurbetteyim kimse yok burda  kışlık fln hak getire kaldı bu sene  şu doğumu bi atlatalım da inşallah sağlıklıca
(9 puan) tarafından
Inşallah canm bebeğini sağ salim al kucağına da gerisi olur .
0 oy
(24 puan) tarafından

Ben hep tek yapdim dip. Bucak hepde tek yapiyorm gunum bitdi kaynanamla. Oturuyorm ksligi bile yapiyorm camlari sildim mutfa sildim tek basima kimse yardim edmez kaynam hic edmez ustune bide aksam yemeyi bulasi cayi benmki hanm ag gbi oturr iki sele de utu camasir var birde birlik oturrunca hic botmiyo ev isi bazen zoruma gidiyo kaynam aksam yemeyinide bana bırakınca ;-( 

(817 puan) tarafından
Canım sendeki sabır da maşallah nasıl yapıyorsun herşeyi ben görümcem geldi bize de ortalığa saç döküyor diye kavgayı koparttım kocamla haklıyım biliyor susuyor o da.
(24 puan) tarafından
Allah veriyor sabrini belim ck agriyor her seferinde dun gorumcemle kaynam sacak mantari temizleyip yapdilar ikisi paylasi tabi bnde yardim eddim ev mahvoldu bu gnde kaldirdm onlari temizledm smdi yemek yapcam  gorumcemde basini aldi gtdi bebek olunca napcam ben hem bebek hem is guc yemek Allah biliyoya o zamanda sabrli olmak istemiyorm sadece yemeyi yapiverse yeter bana temizli ben yparim sorun deyil zaten icime snmiyo bn yapmaynca
0 oy
(141 puan) tarafından

Benim ailem ve kaynanamlar gelemediği için, hamileyken temizlik için iki kadın tutmuştum canım.evin genel temizliğini yaptilar. Kendim yapsam çok yorulurdum.

0 oy
(645 puan) tarafından

Buzluk stoğu ile uğraşmak istemedim turşu salça konserve reçel falan yaptım evin rutin işlerinide bazen eşimle bazen tek hallediyorum ama gerçekten evin işi bitmiyor hiç olmazsa yemek bulaşık sil süpür işleri illaki yapılacak yeterli sağlığımız yerinde huzurumuz olsunda evin işlerinide bi şekilde halloluyo

0 oy
(11 puan) tarafından

Benim buzluk stoğumu sağolsunlar kayınvalidem ve annem yaptılar temizliğide son 1 ay kala eşimle yapmayı düşünüyorum. Valla günlük temizliğimide hergün kalk yap kalk yap yapmıyorum 2.3 günde bir sil süpür yeterli oluyor eşim ve ben varım dağıtanım kirletenim yok şimdilik ☺️ açıkcası canım çokta bişey yapmak istemiyor çoğu zaman yemeği bile zorla yapıyorum 

0 oy
(432 puan) tarafından

Bizde eşimle büyük temizliği haftasonu yaptık bugüne kadar annem gelicek aybaşında ve doğum temizliğini yapıcak.kaynanam yapar ve verir kışlık hazırlığımı saolsun 

(817 puan) tarafından
Şanslısın valla
(432 puan) tarafından
Evet canım inkar etmem yani Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 142 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,799 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 222 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,282 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 179 göst.
19 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 199 göst.
29 Mart 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,574 puan) tarafından soruldu

377,142 soru

11,286,762 cevap

34,694 kullanıcı

...