+1 oy
2,510 göst.
Diğer kategorisinde (163 puan) tarafından
Kızım 4.5 yaşında bir haftadır annem babam ölmüştü deyip duruyordu eşimde vardı az önce yine dedi benim annem babam öldü dedi biliyor musunuz dedi eşimde dedi biz kimiz siz benim annem babam değilsiniz dedi benim annem babam yolda yürürken araba çarptı öldü dedi babamı arayın gelip beni alsın dedi benim babamın adı ker annemin adı siri diyor yanlız okunuşunu söylüyor galiba bilmiyorum annemin evi benim karşımdaydi benim oğlum vardı annem bana yardıma geliyordu kanlar içinde kaldı yolda ben çok ağladım anneme diyor. Bir hafatdir bunlari anlatmadı sadece annem babam öldü diyordu bugün detaylı anlatmaya başladı bu nedir başına gelen var mı ama çok korkuyorum annem babam beni gelip alacak diyor bir tranva falanda yaşamadı bu bir haftadir böyle söylüyor 

50 Cevaplar

+8 oy
(682 puan) tarafından
Eski hayat yeni hayat uyduruk şeyler bunlar. Seyrettiği veya duyduğu bir şeyin etkisinde kalmış olabilir. İhmal etmeyin, pedagoga götürün mutlaka. 
(163 puan) tarafından
Kafası kopmuştu diyor babamın biz yanında korku filmi falan asla izlemiyoruz kafasının koptuğunu nasıl biliyor yani kafanin kopacak bir organ olduğunu asla kötü şeyler izletmeyiz
(682 puan) tarafından
O zaman rüya görmüştür canım. Bizler bile yetişkin olduğumuz halde bazen rüyaların etkisinde uzun süre kalırız. Muhtemelen öyle bir şeydir. Bu konuyu konuşturmayın, belli etmeden dikkatini başka yere çevirin ve devam edecek olursa en yakın zamanda pedagoga götürün. Sürekli dinlerseniz, bir süre sonra devreye hayal gücü de girecektir. O yüzden o an dikkatini başka yerlere vermesini sağlayın. Üzerinde durulmadığını anlayınca zamanla unutacaktır.
(163 puan) tarafından
O bir şey değil ben korktum
(5,818 puan) tarafından
Bencede arkadaş haklı çocuk psikologuna acil bir görüşme ayarlayın asla ihmale gelmez siz izletmiyor olabilirsiniz ama rüyasında bile bu denli birşey gördüyse mutlak suretle bunun bilinç altından silinmesi lazım korkma telaş etme konunun üstüne daha fazla gitmeyin yanlış bişey söylemiş olmayın hemen yarın araştırmaya başla bir psikologtan randevu al
-Reklam-
+4 oy
(976 puan) tarafından
Valla kızın şuan hepimizi korkuttu kızını sürekli gözetim altında tut 4.5 yaşındaki bir çocuk bunları kolay kolay söyliyemez 
(163 puan) tarafından
Bu bayramdan sonraya kadar devam ederse randevu alcam Ankara'ya ama dün daha çok konuştu bugün 2 3 kez düne göre de net hatırlamıyor dün kafasi kopmuştu diyordu babamı. Bugün özledim falan dedi kaza yaptılar dedi daha net değildi yani
(8,995 puan) tarafından
Ya korkulacak bir durum yok 4 yaşındaki çocuk daha melek o neden dinlerken korkayim. Ben sadece çocuğun haline üzüldüm umarım geçici.bir durumdur anneside üzgündü sesine çok yansıyordu inşallah unutur geçer gider
(1,427 puan) tarafından
Amin canim evet işte kalıcı bisey olmasında
(1,107 puan) tarafından
Yalan değil arkadaşlar, dün bu hanımla yazışırken kızı yanına gelip ,annemle babam öldüler tarzı şeyler söyledi.Ben özellikle ses isteyemedim .Tamamen sponten konuşurken çocuk annesinin yanına gelip söyledi.Sonra da anneyi uyardım birilerinin merakı için çocuğu tekrar tekrar bu sorulara maruz bırakmayın diye.Çünkü burdan biri anneye yazıp çocuğa” bunu da sor ,şunu da sor “tarzında sorular sordurmuş ben bunu etik bulmadım.Hali hazırda ses kaydı varsa atsın dinleyim istedim ama o da instagramdan atılmıyor.
(1,427 puan) tarafından
Evet yaa haklisin burdan birilerinin sorusuyla cocugu dahada içine cekmis oluyo unutmadına emgel oluyo soru sordukca . Akışına bırakın bakalım nolcak birkaç gün sonra zaten pedagoga goturecek
+4 oy
(652 puan) tarafından
Korkutmuslar 3 nas 3 Felak 3 ihlas 7 ayetel kursi 1 fatiha süresi okuyup çocuğun agzinin icine üfle okuman bittikten sonra çocuğa oyun oynatiyormus gibi yapıp azıcık ziplat ziplamiyorsa kucağına alıp sars biraz daha sonra suyun icine okuyup 3 gun boyunca icir geçmiş olsun devam ederse pedagog ve ehli bir hocadan destek alırsınız 
(652 puan) tarafından
Bu tertibi babası yaparsa daha da etkili olur inşaAllah
+3 oy
(7,049 puan) tarafından
İslam dini ruhun, sürekli beden de- ğiştirip tekâmül sürecini tamamladığı şeklindeki inanılan reenkarnasyon inancını kabul etmemiştir...

(7,049 puan) tarafından
Prslyt..... +++++
(163 puan) tarafından
Evet direleceğiz hatta biz yeri mekanı cennet olsun derken cennete gidildiğini düşünüyoruz halbu ki yalan kıyamet kopmadan kimse girmeyecek oraya bende biliyorum Hz israfil sura üfleyecek ölüp direleceğiz kısacası ben zaten bir çok şeyi çokta güzel biliyorum.
(7,049 puan) tarafından
Yarın al dışarı çıkar parka markete eğlence yerlerine götür kafası dağılsın dahada üstüne gidip soru sorma takipte kal canım ..aklıma başka şey geliyor ama bilmiyorum ummusubyan olabilir kızında. Buda anne tarafından geliyor lohusa iken senin annen yada annenin annesi böyle şey yaşadıysa olabiliyormuş vardi boyle birkaç kişi hocaya gittiler dualarla düzeldi
(682 puan) tarafından
Öldükten sonra, sur üflenmeden cennete veya cehenneme gidileceğini kim söylüyor ki.. Ölü sur üfleninceye kadar Berzah âleminde bekler, cennet veya cehennem kıyamet koptuktan sonradır.
(163 puan) tarafından
Ben ruhun yüzlerce kez bedene gireceğine inanmıyorum sadece Allah'ın kudreti çok büyük mesela bilmediğimiz görmediğimiz kaç tane alem var sadece üç tanesinin biliyoruz geri kalan belursizlik
+3 oy
(203 puan) tarafından
Bu konuşmalar olmadan önce görüştüğü arkadaşı filan var mıydı eve gelip yada sizin gittiğiniz çocuğunuzla yaşıt yada daha büyük belki onlar anlattı kızınızda onun anlattıklarına inandı
(163 puan) tarafından
Yok kuzum kuzeni var oda kızımla yaşıt oda asla bilmez böyle şeyler
(203 puan) tarafından
Çocuğunuzu bıraktığınız filan birileri. Yani aklıma tek gelen sanki ergen birisi kızınızı buna inandırmış gibi. Yinede en iyisi pedağoğ bence 9 gün tatili beklemeden özel bir pedağoga götürüp en azından fikir alın
(163 puan) tarafından
Yok kuzum benim kızım okula gitmiyor bende pimpirikli biriyim kaynanama bile bugüne kadar bırakamadım hiç
+2 oy
(103 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Benim diğer postumda da aynen bu konuyu konuşmuştuk. Eski hayatındaki şeyleri yaşıyor başka açıklaması olamaz. Hayal dünyasında hiç bir cocuk annesini babasını öldürmez. Yada rüya gördü etkisinde kaldı 

(163 puan) tarafından
Hayır 46 lilar
(163 puan) tarafından
Onun tabiri ile o hep telefon çaldığında cinnet geçirdiğinde dışarı kaçıp gittiğinde 46 geliyor diyormuş ölüm sebebi yok ki yani boğulma dövülme falan en son çocuğu olmuş onlardan annesi hala Neslihan der başka bir şey demez
(163 puan) tarafından
Allah'tan aklım fazla ermiyordu o zaman baya korkuyordu herkes köy evlerinde tuvalet dışarıdaydi  yani 12 13 yaşımdayken bu olaya şahit olsam bende bugün korkmadan uyuyamazdim
(368 puan) tarafından
Canım ben böyle şeylere inanmıyorum. Allah insanı bütün yaratilanlardan üstün kilmis. Cinler insanlara böyle zarar veremezler. Kızın mental olarak bir sorunu vardır virt zırt yani. Ve cinler insanlarla ilişkiye girip bir çocuk yapamazlar. Eskilerin su saçma sapan her olayı cinlere bilmem nelere bağlaması çok saçma.kimbilir kızın nörolojik olarak ne sıkıntısı vardı. Şimdi engelli şizofren birsuru tanı konuyor. Kimse cinlere falan karışmıyor yani.
(9,200 puan) tarafından
Gurbett arzu yengeyi neslihanı boşver kızın nasl ☺️
+2 oy
(841 puan) tarafından
Bence bu geçiştirilecek mesele değil . Etrafımda her yaştan çocuk var.Yeğen kuzen kuzen çocukları falan.İlk defa böyle bişey diyeme rastladım.Bi pedogoga götürün en kısa zamanda 
(163 puan) tarafından
Annem kanda kaldı diyor ben çok ağladım diyor benim bir oğlum vardı annem bana yardıma geliyordu babam yollarda çalışıyordu diyor hala ısrarla eşime baba ara annemi babamı gelip beni alsın diyor
+2 oy
(287 puan) tarafından
Felak nas Ayetel Kürsi okuyun. Sulara okuyun o sulardan için ailecek. Bana da normal gelmedi pedagoga götür mutlaka. Benim küçük kardeşimin tam o yaşlarda elifca ve olkal diye hayali arkadaşları vardı bize hep anlatır dururdu onlarla oynadığı oyunları. Yıllar sonra öğrendik ki tam kardeşimin arkadaşlarını anlattığı dönemde ailemize büyü yapılmış. Borderline hastasına döndü ergenlikte çok ciiddi şeyler yaşadık, şuan akupunktur tedavisi ile iyileşiyor çok şükür. İlla sizde büyü var demiyorum bunun için saçma sapan hoca kılıklı dolandırıcı kişilere de gitmeyin zaten, bence bu başında dediklerimi yapın.
(163 puan) tarafından
Benim arkadaşım var demiyor annem babam öldü diyor sanki ikinci bir hayat gibi
+2 oy
(913 puan) tarafından
Bu şekikde anlattıklarıyla katilini yakalatan hikayeler okumuştum gerçekten insanın aklı almıyor nasıl mümkün olabiliyor bilmiyorum ama belki biraz daha anlatsa gerçekten böyle bir hikaye çıkacak karşınıza. Zor bir durum mutlaka destek almalısınız pedagogtan
(163 puan) tarafından
Benim destek almam lazim şuan tuvalete bile gidemeyecek derecedeyim annem babam öldü diyordu bir haftadır ara ara ama ben herhalde şaka yapıyor bir yerden bir şey mi duydu diye pek üstelemedim babamın kafası koptu araba çarptı annem de kanlar içinde kaldı diyor benim bir oğlum vardı diyor yanlız anne ve baba isimleri yabancı isimler ker Siri falan diyor
(847 puan) tarafından
Acaba siri telefondaki mi ondan mı bir şey duydu
(163 puan) tarafından
Siri android telefonda oluyor mu
(913 puan) tarafından
Hayır iphoneda. Bebek kamerasımfalan kullanıyor musunuz bu arada? Bir ara internet bağlantılı olanların hacklendiği haberleri çıkmıştı öyle bir durum söz konusu olabilir mi
(163 puan) tarafından
Yok kuzum oda yok bizde fakiriz çünkü
+2 oy
(6,983 puan) tarafından
Kesinlikle bir doktora götürmelisin canım bu anlattıkları normal şeyler değil. 
(163 puan) tarafından
Bayramdan sonra götürcem canım bu ilçede pedogog yok mahalesef ki
+2 oy
tarafından
Kendini bosuna korkutyosun benim kizmda haziranda dordunu bitircek degisk degisk seyler soyluyo anne sen benim annemsn yok babanim diyorum annenim tabi diyorum guluyo sana şaka yaptim kork diye diyo (seninki belki sakayi fazla uzatmayi seviyodur var oyleleri buyumuste kuculms sanki ) bazende diyo anne sen olcenmi olursen ben napcam diyorum niye oleyim kizm yanindayim bilmiyorumki aklima geldi dedi kim sana bunlari soyluyo dedim ben dusundm diyo normaldir bence bu zamanin cocuklari cok merkali abuk subuk seyler soyluyolar icin rahat etmiyosa doktora gotur 
(163 puan) tarafından
Bu böyle kısa bir cümle değil bir hikâye anlatıyor canım ama evet çocuk bir yerden görmüşte olabilir
tarafından
Seni anliyorum ama cok takilmmissin o daha kucucuk bir cocuk rabbim ona boyle bi yuku verirmi sence boyle bi aciyi travmayi yasamasna izin verirmi bide oyle dusun baska bisey var bunda kuzeni var ama oda oyle seyler bilmez demissn yanlis hatirlamiyosam bi yorumnda nerden biliyosnki bizm cocuklar cin gibi aman allahim onlara kalsa yemin ederim görünmediğime  inancam bigun hic korkma gercekten
+1 oy
(266 puan) tarafından
Film Veya video izlemiş olamazmi mesela benim kızım normal YouTube izlediği zaman etkisinde kalan birşey varsa gece rüyasında korkar uyanır olabilir mi
(163 puan) tarafından
Hayır izlemedi çizgi film izliyor normal
(266 puan) tarafından
İzlediği şeyleri kontrol etsene birde kafasını dağıtmaya bak açık havaya çıkar unutsun kendini fazla üstüne gitme
+1 oy
(1,542 puan) tarafından
Acaba izlediği çizgi filmlerin mi etkisinde kaliyo cnm
(163 puan) tarafından
Yok kuzum öyle saçma sapan şeyler açmiyoruz araba gelir düt heydi falan normal şeyler
(1,542 puan) tarafından
Halla halla on bı pedahog şart cnm
(889 puan) tarafından
Benm oğlanda 4bucuk yaş eline çizgi film diye teli veriyoruz ama sesli aramadan 5 kafalı köpek balığı bilmem neler neler açıyor korkuyo sonrada .seninki de açmış olabilir bence yada denk gelmiştir izlerken YouTube shorts dan öyle hikayeli şeyler oluyor benm oğlanda anlatır anne babasına böyle davrandı soyle oldu böyle oldu seklinde izlenimlerini
+1 oy
(3,092 puan) tarafından
Bu reankarnasyon dedikleri olay bu işte buna çok benzer birşey yaşanmış geçmiş zamanda geçen ben de instada denk gelmiştim 4 yaşında çocuk kendi ölümünü hatta metresi olduğunu fırını olduğunu vs anlatmış bence anlattığı şeylerin tamamını dinleyin hatta olayın olduğu yeri hatırlıyor mu oraya götürsün 
(163 puan) tarafından
Ses kaydı aldım biraz
(3,092 puan) tarafından
Ay valla değişik pedagoga filan gittiniz mi
(163 puan) tarafından
Yok kuzum daha yeni böyle detaylı anlattı ondan önce annem babam öldü diyordu
(163 puan) tarafından
Instagrami olana atabilirim ses kaydı
(3,092 puan) tarafından
Ay valla ben korkuyorum böyle şeylerden
+1 oy
(12,945 puan) tarafından
Ufacık çocuk nereden aklına gelmiş böyle şeyler 

Acaba büyükler konuşurken veya haber açıktıda mı duydu 
(163 puan) tarafından
Yok kuzum biz kafa kopmasi söylemedik hiç yada haberde kafa kopması çıkmaz televizyonda yani kafası koptu demezler
(51 puan) tarafından
Felak nas okuyun dikatini baska seye cevirin Allah yavrunuzu kurusun bütün korkularindan
(163 puan) tarafından
Çok korktum
(12,945 puan) tarafından
Bol bol oku canım
Kızın konuşurken de olu üfle
+1 oy
(10,483 puan) tarafından
Kız acayip derecede korktum ya evde tekim ay Allah'ım çok değişik bı pedegoga falan götür 
(163 puan) tarafından
Bende tek kalcam sabah 4 5 gibi çıkacak esim
+1 oy
(28 puan) tarafından
Canim çocuklar telefonda ve TV de ister istemez birsuru şey izleyrbiliyorlat ve küçük olduğu için de ister istemez etkisinde kalıyor bir süre farklı etkinlikler yapın kızınıza eminim zamanla unutacaktir
(163 puan) tarafından
Hala konusuyorum konuyu başka yerlere getirdik bakalım tekrar edecek mi
(28 puan) tarafından
Aynen mümkün olduğunca TV den telefondan uzak kalmaya çalışın çocuğunuzu da uzak tututun zamanla geçecektir
+1 oy
(2,352 puan) tarafından
haberlerde hergün bu tarz konular var hani çocuk annesinin kafasını kesmiş falan acaba ordan gördüde bilinç altınamı yerleşti 
(163 puan) tarafından
Yok kuzum haber acmayiz biz de genelde telefonlar var geçen gün yalı çapkınıni bile izlemedim
(2,352 puan) tarafından
ne bilim valla canım çocuklar her gördükleri şeyden etkileniyorlar çabucak çünkü ama pedagoga götür bence konuşsun prensesle
+1 oy
(1,340 puan) tarafından
Burdakilere sorup kafanı bulandirma canım bence ilk işin pedogoğa gitmek olsun önemli biseye benziyor her kafadan bir ses çıkar burdan çocukla tecrubeli birinin konuşması gerekiyor kesinlikle
(163 puan) tarafından
Aynen öyle bayramdan sonra götürcem ses kaydı da aldım zaten
(1,340 puan) tarafından
Beni ürküttü biraz canım cocugu asla yanlız birakma uzmanla gorusene kadar uyurken bile yanında ol bencd aklı bulanik gibi cunku
(163 puan) tarafından
Aslında cıvıl cıvıl bir çocuktu şakayı sever konuşmayı sever aşırı eğlenceli su bie haftadır gülerek benim annem babam öldü diyordu arada bir bende herhalde bir şey duydu falan diye düşündüm üstelemedim bugün anlatiklari benimde kanımı dondurdu
(1,340 puan) tarafından
Ustuleme canım aklian daha fazla girmesin böyle şeyler didikleme yani uzmanla görüş ama mutlaka dediğim gibi yanlız birakma çocuk aklı bişey yapar eder çünkü söyledikleri normal değil yani destek alması sart
+1 oy
(307 puan) tarafından
Ben ne okudum anam post ayrı yorumlar ayrı korkunç Rabb'im kolay geçirsin bu imtihanı çok çok zor bir durum doktora götürün inşallah çabucak geçer 
(163 puan) tarafından
Hem doktora hem hocaya götürmek istiyorum çocuk ne zaman topluma girse birisi muhakak göz deydiriyor bugünde hiç tanımadığımiz birisi şeker verdi
(307 puan) tarafından
Kuzum Funda arkadaşın dediklerine takılma ruh  tekrar başka bir bedene girmez  inanma böyle şeylerle aklını bulandirma kızin anlatımları nin.muhakak mantıklı bir açıklaması vardır ya rüyadır ya  bir yerden duydu bilinç altında.hayal dünyasında böyle bir şeye çevirip sana anlatı  benim kızımda 4 yaşında ablası arkadaşıni anları ertesi gün kızım benim arkadaşım var ismi Ayşe Gül Ayşegül okula gitti diyor. Ayşegül de  kendi ismi Ayşegül sensin ya diyorum yok hayır Ayşegül ben değilim Ayşegül arkadaşım okula gitti diyor 2 ucgun tekrarladı sonra unutu gitti

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 164 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Nehirrr (753 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 243 göst.
18 Kasım 2023 Aile kategorisinde Aras2304 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 324 göst.
26 Ekim 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 78 göst.
19 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zeynepmutlu0606 (50 puan) tarafından soruldu

379,006 soru

11,344,760 cevap

34,808 kullanıcı

...