0 oy
319 göst.
Diğer kategorisinde (3,092 puan) tarafından
Kızlar gerçekten yani bıktım bu yaşadığım hayat mı yoksa akıl sağlığımı koruyabilecekmiyim acaba diye bir simülasyon mu bilmiyorum. Ne bayram ne bir özel gün ne tatilim var… eşim dün de çalıştı bugün de işte. Saat 11 gibi belki anca gelir. Arife de dün de temizlik yaptım evimi topladım temizledim ama kızım saolsun ne yaptığım temizlik kalıyor ne de 5 dk huzur veriyor. Otururken de rahat yok iş yaparken de temizlik yaparken de yemek yerken de. Sürekli bir pislik yapıyor yaramazlık boyutunu filan aştı zaten. Sürekli ev oğlumun okulu kızımın pislikleri huzursuzlukları derken hayattan çok soğudum bazen gerçekten kaçıp gitmek istiyorum… herşeyden çok bunaldım yine saçlarım avuç avuç dökülmeye başladı stresten. Ne yapacağımı şaşırdım var mı böyle durumda olanlar nasıl baş ettiniz? Benim sabrım gerçekten tükenme noktasında acaba bir antidepresan filan kullansam iyi gelir mi 

14 Cevaplar

0 oy
(376 puan) tarafından

Elem neşrah leke sadrek
2- Ve vada'na 'anke vizreke
3- Elleziy enkada zahreke
4- Ve refa'na leke zikreke
5- Feinne me'al'usri yüsren
6- İnne me'al'usri yüsren
7- Feiza ferağte fensab
8- Ve ila rabbike ferğab

Anlamı 

1- Senin için bağrını açmadık mı?

2- İndirmedik mi senden o yükünü?
3- O sırtında gıcırdamakta olan (ve bu şekilde sana eziyet veren) yükünü?
4- Senin şanını yüceltmedik mi?
5- Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.
6- Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var!
7- O halde boş kaldığında yine kalk yorul!
8- Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O'na doğrul!

(3,092 puan) tarafından
O kolaylık ne zaman ben ölünce mi
(376 puan) tarafından
Öyle denemelisin ayet bu canım isyan etme her haline şükret
(3,092 puan) tarafından
Tabi şükür sağlık yerinde ama benim akıl sağlığım gitmek üzere canım
-Reklam-
0 oy
(47 puan) tarafından
Eşin askeri personel mi canım 
(3,092 puan) tarafından
Yok canım tekel bayimiz var
(47 puan) tarafından
Bayramlarda açık mi tekeller bilmiyordum canım. Benimki de askeri personel aynı durumdayım. Gurbetteyiz evde çocuklarla geçti bu bayram. Her halimize bin şükür yine de
(3,092 puan) tarafından
Sorma canım bizim dükkan bir de Karaköy de meydanda millet sanki susuz kalmış gibi akın akın almış gece 11 de zor geldi bugün de yine aynı şekilde çok yoğun iş varmış
0 oy
(906 puan) tarafından
bu gunlerde gecicek saglikli olsunlar keyifleri yerinde olsun yeter ki bos ver enerjini tuketme en kotu 5 yastan sonra duzenini tekrar kurarsin 
(3,092 puan) tarafından
Canım vallahi çıldırmak üzereyim hergün ayrı eziyet ya
(906 puan) tarafından
biliyorum bende oyleydm tek cocukla ama ne zmn hastane koselerine dustum o zmn dedm bosver saglikli olsun yeter bana uyuyunca hepsi geciyor onlar uyudugu zmn tak kulakligini son seste ac sevdgn muzigini kapat gozlerini gecicek hepsi
(3,092 puan) tarafından
Hayatım müzik zaten çok seviyorum dinlemeyi biraz kafam dağılıyor teşekkür ederim canım teskinin için
0 oy
(1,906 puan) tarafından
Psikiyatriye gidicem haftaya. Başka olurum yok. 
(3,092 puan) tarafından
Heralde benimde öyle olucak sicile filan işliyor mu acaba
(1,906 puan) tarafından
O konuda hiç bilgim yok
0 oy
(260 puan) tarafından
Bunlari ben yazdım sandım bir anlık artısı var eksisi yok Allah yardımcınız olsun 
(3,092 puan) tarafından
Saol canım valla çok kötüyüm
(260 puan) tarafından
Anlıyorum canım bu günümüze şükür evlatlarımız sağlıklı sağlık sıkıntımız olmasın gerisi boş bu günlerde gelib geçecek sabr etmeliyiz
(3,092 puan) tarafından
Öyle canım öyle ama sabrım da yetmiyor valla
0 oy
(57 puan) tarafından
 Rabbım başka dert tasa vermesin bacim . Yiyecek ekmeginiz çalışacak işiniz varmış .çocukların sağlıklıymis yaramazlık yapıyormuş önce şükret isyan etme . Sonra sana ağır gelen neyse çözümüne bak.  Kızın normalin üstünde yaramazlık yapıyorsa katlanacak gibi değilse bi pedagog yardımı almayı dene bence.  Bazen çocukların bize anlatmak istediğini anlayamiyrz onlar da farklı yollar deneyebiliyorlar . Allah yardımcın olsun gönül erahligi versin inşallah 
(3,092 puan) tarafından
Ah canım öyle fiziki yorgunluk geçiyor ama mental sağlık bozulunca çok zor toplaması baş edemiyorum 22 aylık pedagog yardımı olur mu acaba
(57 puan) tarafından
Tabi ki olur . Sen onu anlarsın o seni anlar bence git bak sana da iyi gelir.
(3,092 puan) tarafından
Haklısın bir bakıyım ya inşallah faydası olur
0 oy
(6,291 puan) tarafından
Benim kızımda aynı artık kafayı yemek üzereyim bir deri bir kemik kaldım herkes çok zayifsin diyor napayım sürekli hareket halindeyken. Ben ikinciyi düşünmüyorum valla çünkü benim psikolojide çok önemli. Hayırlısıyla buyuteyim hayatımı yaşayacağım.2 çocuklu hayat düşünemiyorum.
(3,092 puan) tarafından
Sakın canım sakın beni ikincisi perişan etti zaten 2 senede 15 yıl yaşlandım akıl sağlığım da gidicek diye korkuyorum artık avuç avuç saçlarım dökülmeye başladı
0 oy
(277 puan) tarafından

Aslında bu rutinler o kadar değerli ki insan için canım. insan sağlığını kaybedip hastanelere düşünce ,depremden evini kaybedince veya bir sevdigini kaybedince gidebileceği işini kaybedince anlıyor değerini malesef .. lütfen isyan etme sahip olduklarına şükret öncelikle ama diger taraftan da  o kadar haklısın ki çocuk bakımı gerçekten zor hele hareketliyse eş desteği yoksa anne abla vs. Yakında değilse tek başına yapiyorsan çok çok zor sıkılmak ta çok haklısın ama geçecek bu günler .ev işi hiç bitmez ben bunların üstüne birde çalışıyorum bebeğimi bırakıp sadece akşam yatarken dinleniyorum ondada gece 3 kere kalkıyoruz bebeğimle  tam uykuda yok yani :) eşin de çalışmak zorunda bir yerde esnaflık daha da zor dükkanı kapatamiyor işte ne yapsın .

İnan yalnız değilsin senle aynı hayati yaşayan kadınlar çok fazlayiz :). Kendine iyi gelen şeyleri de yapmaya çalış bana bazen evde balkonda bir kahve içmek bile çok iyi geliyor yani ondan keyif almayi biliyorum başka türlü bu zamanlar geçmiyor .çocuklar büyüyünce  rahatlayacağiz inşallah 

(3,092 puan) tarafından
Biraz kafa dinlemek için çalışmayı düşünüyorum bende inan o raddedeyim canım
(277 puan) tarafından
Bende işe gidince dinleniyorum valla  4 5 saat tavsiye ederim
(3,092 puan) tarafından
Seneye sınava gircem inşallah iyi bir yer kazanırım sonra bi memurluk filan inşallah canım. Ben çünkü bu güne kadar iletişim danışmanlığı satış danışmanlığı yaptım onların da saatleri uzun o kadar da bakıcak kimsem yok kızım bakıcada imkanı yok durmaz
(277 puan) tarafından
İnşallah hakkında hayirlisi olsun.iyi bir yer kazanırsın inşallah  canım evet uzun mesai sorun oluyor ben öğretmen olduğum için 5 saat mesaim daha rahat oluyor
(3,092 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(784 puan) tarafından

Tekel bayiniz mi var :D kız çözümü belli hxhdbbd şakası bir yana ben de annemler gidince öyle olacağım resmen beni anlattın gerçekten bende çok zorlanıyorum evi temizliyorum yine aynı yemek yemesi zayıfladı zaten yerinde durmuyor vallahi bıktım çözümü yok :( 

(784 puan) tarafından
Kullanmıştım ben de gittim psikiyatriye geçen baharda galiba gerçekten hiçbir işe yaramıyor uykudan başka bende kullanmadım
(3,092 puan) tarafından
Anneme yazmıştı doktor çok rahattı hep gülüyordu belki bende de işe yarar diye düşünmüştüm :(
(784 puan) tarafından
Aşkım şimdi bizim başımızda çocuk var kafamız rahat değil ne bileyim ben de pek işe yaramadı uyku yaptı sersem gibiydim yani belki sen de işe yarar ama bir deme git doktora birşey kaybetmezsin
(3,092 puan) tarafından
Aynen kuzum saolasın
(784 puan) tarafından
Rica ederim ❤️
0 oy
(220 puan) tarafından
Benim eşimde tekel bayi işletiyor seni çok iyi anlıyorum fazlasıyla yorucu oluyor hep tek başına kalmak zorunda kalıyosun izinsiz. Benimde senin tamda anlattığın gibi bir oğlum var her şeyi dağıtır pislik cikarir her yerden iki dakika oturamam bayram temizliğimin bile içine etti ama bir kere olsun kızmam kızamam iyiki var ki yapıyor gene pisletsin genel bıkmadan temizlerim çocuk onlar bırak çocuklugunu yaşasın. İsyan etmeye değilde keyif almaya bak mesela bu yaşa bir daha gelmeyecek birdaha evini dağıtmayacak böyle küçücük kalmayacaklar. Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasıp etsin herşeyden önemlisi de o. Çok fazla takılmayın içine dert ettikçe daha çok büyüyecek gözünde 
(3,092 puan) tarafından
Evet canım tekel bayi işi çok zor gecesi gündüzü yok nerdeyse bizimkiler yine pazar kapatıyorlar ama yaz geliyor mesela 3 gün kafa dinlemeye gidelim diyemiyorsun her sene böyle ortağın oğlu öldü adam yok orası çok yoğun oluyor gerçekten ben de bunalıyorum artık. Her kelimende haklısın mantıken baktığında ama gerçekten çok yoruldum ben de bir daha bu yaşlarıma dönemiycem çok yorgun bıkkın hissediyorum
(220 puan) tarafından
Emin ol daha güzel günler göreceksin az daha sabır Rabbim mukafatini biz annelere en güzel şekilde verecektir :) Rabbim yar ve yardımcımiz olsun inşallah :).
(3,092 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,365 puan) tarafından
Aslında ilaç değil de çıksan dışarı kendine başka uğraşlar bulsan belki sana iyi gelir canım kızınla beraber gezsen arkadaş ortamı olsa ya da ne bileyim kafanı dağıtacak başka şeyler denesen
(3,092 puan) tarafından
Çıktım canım ya yolda başlıyor burnumdan gelmeye az önce markete gittik yolda yine beni perişan etti 10 dk lık yere bile gidemiyorum hayattan soğutuyor kendini atıyor kucakta durmuyor arabasında durmuyor elimi tutmamak için yerlere yatıyor kafasını vurdu yine sinirden üzüntüden yolda ağladım artık düşün halimi
(1,365 puan) tarafından
Ayy Allah yardımcın olsun canim kaç yaşında
Bir pedagog yardımcı alsanız belki ona da iyi gelir
(3,092 puan) tarafından
Amin canım 22 aylık pedagogun faydası olur mu bilmiyorum ne yapacak laftan anlamıyor ki bir kere doktor sakinleştirici şurup  yazmıştı kızım için onun da baktım netten çok şikayet yan etkisi filan varmış kullanmadım
0 oy
(767 puan) tarafından
Sen çık biraz canım annenler falan yakınsa yanlarına git kafa dağıt kendine gelirsin 
(3,092 puan) tarafından
Okul var kuzum annem de çalışıyor zaten ve onların evde kaktüs filan var geçen de onu avuçladı eline battı doktor aradık o da burnumdan geldi
(767 puan) tarafından
Anladım kuzum bende bazen böyle bunalıma giriyorum ailem 3 4 saatlik uzakta oturuyorlar 2 3 aya bir gelip kafa dağıtıyorum o yüzden dedim
(3,092 puan) tarafından
Yok canım keşke annemde biraz rahat etsem daha çok yoruluyorum
0 oy
tarafından
Bende aynı durumdayım canım kafayı yicem Allah sabır versin inşallah 
(3,092 puan) tarafından
Amin canım hepimize inşallah biraz uslanırlar ya normal ölçüde olsa yeter zaten öyle yerinden kıpırdamayan olsun demiyorum ama birazcık daha normal olsa yeter inanki
tarafından
Bu seferde çocuğu hiç olmayan insanları düşününce sıkıntı yaptığım için üzülüyorum:(
(3,092 puan) tarafından
Öyle canım ama işte insan çok yıpranıyor
0 oy
(632 puan) tarafından
3 çocuğun var 9 ,3.,1 buçuk yaşlarında eşim taksici ve sürekli çalışıyor.evin her işini ben yapiyorm.cocugun okulu ödevleri yine bende ama ben kendimi eve kapatmiyorum.aliyorum çocuklarımı AVM ye gidiyorum.parka gidiyorum.gorenler çok şaşırıyor ne cesaret feln diyorlar ama hem bana iyi geliyor hemde çocuklarım disarda enerjilerini atıyor mutlu oluyor.kendini eve kapattikca daha çok sıkıntı stress yaparsın.
(3,092 puan) tarafından
Senin de Allah yardımcın olsun 3. Yü düşünmek bile beni ürkütüyor. Çıkıyorum canım daha da çok yoruluyorum daha çok psikolojimi bozuyor yine ağlayarak dönüyorum eve
(632 puan) tarafından
Sağol canm hiç kimsemde yok tek başıma herşeyi yapıyorum çocuklarimin doğum günlerini felan eşim in aile görünce çok şaşırıyor.twbi bende sinirlenince malesef bagiriyorum.
(3,092 puan) tarafından
Öyle canım bu kadar huysuz olmasa ben de çok bunalmam ama öyle böyle değil valla

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 259 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Bal oglum (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 812 göst.
12 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 148 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 313 göst.