+1 oy
807 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından
6 senedir evliyim tesettürlüyüm pantolon giymeye karar verdim eşimde istiyor kayinpederim gördü giyemessin dedi bidaha görmim dedi bende dışarıya çıkınca giyiyorum dedim evde giymiyorum ztn dedim oda hayır hicbisekilde giyemessin dedi bende ayni şeyi tekrarladim adam delirdi resmen çıktım evime geldim 

25 Cevaplar

+8 oy
(7,186 puan) tarafından
Asıl evde giyip dışarda giyilmemesi gereken bir kıyafet :) Herkesin günahı kendine kayınpedere düşmez ama hiç giymeyen biriysen bulaşma derim sonuçta Peygamber efendimiz bile lanet ediyor ..
-Reklam-
+3 oy
(1,753 puan) tarafından
Canım esin izin veriyorsa boşver bence onu
(12 puan) tarafından
Bende öyle yapcam ama neden böyle büyük bir tepki verdi anlamadım
(1,753 puan) tarafından
Onun karışmaya. hakkı yok bana göre Cnm fazla tepki vermiş gerçekten
(4,145 puan) tarafından
kendi karisina karissin illa karisacaksa. eski kafalar iste . burda okuyoruz gelinini doven bile var el kizi basilsa yap dedinmi yapacan diyen mantalitedi kayinpeder cok. he de gec bildigini oku sonrada. onu ilglndirmez
(1,753 puan) tarafından
Aynen öyle hakliisn cnm
(123 puan) tarafından
Neden olabilir tabi ki elalem ne der akrabalar ne der onların tek derdi bu , boşver önemli olan eşin
+1 oy
tarafından
Gerçek tesettür de pantolon yoktur ben de tesettürlü ve dinine düşkün biriyim bunca sene giymemişsin neden bundan sonra giyesin ki tabi senin kararın ama bir Müslüman olarak seni uyarmak isterim ben de illa ki heves ettim işte pantolon daha güzel pantolunlu kıyafetler daha hoş duruyor herkes giyiyo gibi ama herkesle mezara girmeyecem ki lütfen sadece bu dünyayı düşünmeyelim ahiretimizi de düşünelim 
(12 puan) tarafından
Küçüklüğümden beri seviyorum pantolon giymeyi bekarken annem hep kisitladi 13 yaşında pantolonu zorla biraktirdi içimde hep bir ukte kaldi belkide ondan bu kadar çok seviyorum belki biraz hevesimi alsam birakirim
tarafından
Tabi ki senin kararın ama bende senin gibi aynı yaşlarda bıraktım etrafta o kadar çok tesettürlüyüm diye gezinipte pantolon giyen çok insan var inan bende bazen özeniyorum ama içimden diyorum ki bi anlık heves için neden ahiretimi yakayım ki bak ne güzel erken yaşta bırakmışsın ahirzamandayız ve aklıma hep şu söz gelir"Sizin tesettür diye giydiğinizi ebu cehilin karısı bile giymedi"
0 oy
(591 puan) tarafından
Tessetturdeki pantolon nasıl oluyor onu anlayamadım tesetturluyum demissiniz ya 
(12 puan) tarafından
Pantolon üstüne uzun bisey giyiyorum normalde hep etek giyerim
(591 puan) tarafından
Ferace veya çarşaf gibi yani onun altındakinden ona ne ya o nasıl görüyor pantolon gözükmüyorsa dışarda dış örtünüzü cikarmiyosaniz mesele yok çıkarmıyosanız onun yanında da çıkarmayın
0 oy
(5,261 puan) tarafından
Yani tesettürde zaten pantolon olmaz canım kararı bile saçma. Tabi yinede sen bilirsin
0 oy
(7,516 puan) tarafından
Valla banada diorlarmis filiz açık giyiniyor die halbuki bendier gelinlerinden daha kapaliyim onlar kapalı ama açık gibiler birtin makyaj bı kıyafet giyerler dapdar.Ben takmiyorum kiziyorumda annesine diorum eşimin soyleyin babama ben ne giyecegime kendim karar verebiliyirum dier gelinlerini bı gözden geçirsin ilk önce die
0 oy
(7,372 puan) tarafından
Benim annemde dedemden korkardı ama sonra  dedem hiç demedi  bende Pantalon giyerim eşim bişey demez babamda 
0 oy
(17,711 puan) tarafından
Ben giyiyorm ama keşke giymesem bence en doğrusu giymemek
0 oy
(4,936 puan) tarafından
Ben  tesetturluyum hatta feraceliyim ben giyiyorum bu bn ve eşim arasında kimse bişey diyemez gerek annem babam kayınpeder falan . Hoş bnmki görünmüyor . Sende üstüne uzun tunik yada trençkot falan görürsen kapanır belki.  

Eşimin ailesine gidince mecbur etek giyerim bekar bnmle yaşıt kayinlarim 6 tane eşim istiyor diye giyiyorum 
0 oy
(6,915 puan) tarafından
Şimdi konuşursam ağır konuscam susayim en iyisi 
(1,419 puan) tarafından
Susma konuşş:D
0 oy
(2,017 puan) tarafından
Ona neymiş pantalon giyip giymemen eşin ne diyor peki 
0 oy
tarafından
Benimkide oyle maalesef ama eltim dar ve ustu kisa giyo acilsa daha iyi yani bense bol ve dize gelcek sekilde ve diz alti giyorum tunik onunki ayip olmuyo demkki bizmki ayip esim onun yuuznden kdc kere kavga etti benle kendisi giyeblrsn demesne ragmen adamin aklini celdi ama ben yinede giyorum oldu ozmn kim ne derse onu yapalim baskasi at kostursn bence pantolon etekten daha iyi disari ciksak allah korusun biyerde dussek veya bi ruzgar olsa heryermz gornr ben o fikirdeym bilmiyorum kac kere soyledilerde dinlemedm kime ne benim ne giydgmden kizi benden buyuk o giyo eltim 35 yasinda ben 23 o giyo onada bisey denilmiyo ama benmki suc anlmdm anam kisakniyolarmi nedir :D
(1,031 puan) tarafından
Eteğin altına geniş bi tayt giymeden çıkmayacaksınız heralde, rüzgar çıksa her yerim görünür diye pantolon giymeye gerek yok  :D
(12 puan) tarafından
Arabada inerken bin erken  etek her şekilde yukarı cikiyor altindaki taytin rengi bile ortada
tarafından
@_meliksah_ bilemiyorum ben sahsen o durumdada utanirm yani cogu kisiye denk gelmisligim var cok kotu bi durum bence ama herkesn dusuncesi farkli tabiki saygi duyarim
(1,031 puan) tarafından
Eee pantolonun rengi görünmüyor mu arkadaşlar yapmayın pantolonu meşrulaştırmayın. Pantolonun üstüne etek giyin madem :D
0 oy
(156 puan) tarafından

Bekarkene giyiyodum evleninde köye gelin gidince giymedim hep etek fistan derken  bir gün pantalon giymeye karar verdim eşimde tabi üstüne uzun tunik giy dedi tm dedim köy yeri tabi merkeze gidicez 

Pantalon ve üstüne diz altına kadar uzun tunik giydim kayınpeder dediki bu memur da kim bu öğretmendir :D

Ay yok baba benim dedim tabi güldük hepimiz 

Ama sorun etmedi şakayla karşılık verdi 

Ama kaynanam ayıp dedi giyme dedi dedim ben önceden giyiyodum dedim size ayıp olmasın diye evin içinde gitmiyorum gezmeye gidersem giyerim dedim sustu ondan sonra karışan eden olmadı 

0 oy
(5,854 puan) tarafından
pardon da ona ne? bu sadece seni ilgilendiren bir konu
0 oy
(1,265 puan) tarafından
Eşin bişey demiyorsa umursama
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Benim eltimde dışarda giyer bizlere geldimi giymez nedenini anlamadım giyiyorsan bizenr bizim burda ayiplanir yani şöyle tesettürlü isen tam ol bence pantolon ile tesettür çok saçma tabi senin kararin
0 oy
(2,242 puan) tarafından
Tesettür ve kapalılik arasında dağlar kadar fark var onun bilincinde olabilsek kıyafet tartışmasına girmeyiz bile 
0 oy
(3,340 puan) tarafından
Vallah benim için  eşim  önemli o giy  derse giyerim  kayinpederi  takmam  bile sonuç ta bende sorumlu olan eşim  bende hep pantolon  giyerim  şuana kadar 3 kez tek etek giymisimdir 
0 oy
(298 puan) tarafından
Kaynpedirin haddi degil karismaya hakki yok ona kizmkta haklisin. Bende sozde tesetturlu pantolon giyen biriyim yerinde olsam asla ama asla gecmezdm pantolona ztn alismamissin ne guzel k3ske bizlerde alismasaydik .bnce cok buyuk bir hata yaparsin 
0 oy
(228 puan) tarafından
Pardon da kayın pederin ne karışır hangi hakla karışır cokkkk saçma 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 223 göst.
25 Nisan 2024 Aile kategorisinde iki bebek (43 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 228 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Cetineylul317 (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 268 göst.
17 Nisan 2023 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 433 göst.
9 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Aycacicek (2 puan) tarafından soruldu

379,007 soru

11,344,834 cevap

34,808 kullanıcı

...