0 oy
191 göst.
Diğer kategorisinde (1,479 puan) tarafından
Senelerdir pisiririm ama hep bı sıkıntı çıkıyor ya sütü az geliyor ya çok geliyor en son yaptığım pirinçler hafif tıkır kalmış.nasil pişirmek lazım ne kadar su koymam lazım 

7 Cevaplar

+1 oy
(762 puan) tarafından
Bir tık üstünü geçecek kadar koyuyorum ben sonra bakıyorum gerekirse koyuyorum yine
(1,479 puan) tarafından
Bugün pisiricem bakalım nasıl olacak
-Reklam-
0 oy
(7,588 puan) tarafından
Zeytinyağlı ise biberlerin yarısına kadar kıymalı ise biberlerin üstüne çıkmayacak kadar koyarım.
(1,479 puan) tarafından
Yaprak sarmasindan bahsediyorum ama biberleri de böyle bildiğim iyi oldu teşekkürler
0 oy
(8,311 puan) tarafından
Sarmadan bahsedıyosanız üstünü gecene kadar koyun dolmalık biber vs ise princini kavurun. 
(1,479 puan) tarafından
Sarmadan bahsediyorum onun da pirincini kavururm aslında hafif nemli ıslak kalır iç hatta üstüne kadar koyuyorum mesela kaynayınca su çok gibi gelip döküyorum suyu biraz demek ki dokmemem lazım öyle mi
(1,921 puan) tarafından
Birde üzerine tabak ters kapat  ve kısık ateşte koy canım kenarından bakarsın bir tane çıkarıp pişmiş ise söndürsün üstü basar su koyman gerekli ben öyle yapıyorum
(1,479 puan) tarafından
Tabak kapatıyorum mutlaka bugün pisiricem hatta bakalım bu sefer nasıl oalcak
(8,311 puan) tarafından
Sen yan degılde dik dizmeyi dene düdüklüye ya da tencereye üstünü gecene kadar su koy yarım cay bardagı zeytinyağı ya da sıvı yag tuz tamamdır. Ben duduklude bır saat pısırıyorum lokum gibi oluyor diri seviyosanız daha az pişebilir
0 oy
(1,234 puan) tarafından
Kavurarak hazirlayin içi o zaman güzel pişiyor 
(1,479 puan) tarafından
Kavuruyorum mutlaka
0 oy
(12,947 puan) tarafından
O salçalı sostan ben biraz da dolmaların içine ekliyorum yarım dolduruyorum 
(1,479 puan) tarafından
Yaprak sarması içine mi bibere mi
(12,947 puan) tarafından
Dolma için demiştim sarmada gecirmiyorum üstüne yakın getiriyorum bittikçe ekliyorum
(1,479 puan) tarafından
Hım duruma göre şu ilavesi yaparım artık teşekkürler
0 oy
(5,278 puan) tarafından
Dolmanın üstünü geçmeyecek şekilde su ekliyorum ve kısık ateşte pişiriyorum
0 oy
(849 puan) tarafından
Bastırınca iki parmak su üste kalcak kadr  koyuyorum. İlk kaynıyor sonra en kicuk yerde en kisikta pisiriyorum. Acele isim yoksa 3 saati buluyor ama ben bir tencere yapıyorum birinci boy tencereye 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 564 göst.
3 Eylül 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 193 göst.
30 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde 123melek (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 138 göst.
10 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde 3kuzucukannesi (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 157 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,034 puan) tarafından soruldu

379,206 soru

11,351,313 cevap

34,822 kullanıcı

...