+1 oy
800 göst.
Aile kategorisinde (33 puan) tarafından
3 buçuk yıllık evliyim.  Çocuk çok istiyoruz 3 düşük yaptım 1 yıldır da nerden baksanız her ay doktor ilaç doktor ilaç ve bu ay da hüsran . Herşeye elhamdülillah. Ama az da olsa içim cız etti kullandığım ilaçlar ağır geliyor artık hiç kaldıramıyorum dertleşmek istedim 

26 Cevaplar

+7 oy
(427 puan) tarafından
Canım hep aklımızdan çıkardığımız ay oldu diyolar biraz sakinleş başka şeylere odaklan Allahın izniyle olur inşallah
(33 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim ❤️
(492 puan) tarafından
Bu arkadaşa katılıyorum stres yapma Rabbim nasip eder inşallah
(33 puan) tarafından
Amin inşallah canım
(2,094 puan) tarafından
Aynen ben boşverince hamile kaldom hiç beklemediğim anda++++
(605 puan) tarafından
Doktora gitmemeye karar vermek yanlış ne zararı var doktorun sana gitmezsen şuan olacağı varsa fırsatı kacirirsin bence aşılama yöntemi kullan
-Reklam-
+2 oy
(630 puan) tarafından
Bende 2 kayıp yaşadım o anki psikolojim çok kötüydü gerçekten istemeyi hiç bırakmadım ama üzerinde durmayı bıraktım namazıma başladım ilk önce 2. Bebeğimi kaybetmeden önce söyle bir yazı okudum evladını kaybeden anne babaya melekler Allah'a söyleyince kulumun gönlünün meyvesini mi kopardınız evet diyince melekler peki o kulum ne yaptı diye sorarmış allah bunu okudum daha uzun da kısadan yazdım yani bu da imtihanmış ve ebedi hayatta onlara kavuşacağım bunu biliyorum o yüzden o ebedi hayatta onlarla cennete olmak için yani gene çocuklarımla olmak için önce namaz biliyorum namazıma başladım oruç ayıydı orucumu eksiksiz tuttum namazlarımı ezanı hazırda bekledim şükür namazı kıldım zikirlerime başladım kendimi Allah'a yönelttim oruç bitince tekrar hamile olduğumu öğrendim 3 ay bekledim 6 ay eşim hariç kimseye söylemedim doğum yakın olana kadar eşyasını hazırlamadım allaha çok şükür çok güzel bir evlat aldım kucağıma şuanda da onu güzel yetiştirmek için ona örnek olmaya çalışıyorum Allah hepimizi bağışlasın Allah hayırlısı ile nasip etsin sizede inşallah. Uzun oldu ama ben nasıl toparlandığımı yazmak istedim size 
(33 puan) tarafından
Doktor hamile kalman degil hamilelik sürecin sıkıntılı diyor . Geçen sene deprem zamanı hamileydim ama olmadı kürtaj oldu kan pıhtılaşması varmış bende genetik olarak hoş ilaçları kullanıyorum ama herşeyin vakti zamanı var bunun farkındayım
(630 puan) tarafından
Tedavinizi de aksatmayın bende de pıhtılaşma problemi var dendi ama özellikle birşey denmedi üzerinde durmadık bilmiyorum bende depremde doğum yaptım inşallah sağlıkla olur insallah rabbim nasip eder
(33 puan) tarafından
Amin inşallah canım valla coraspirin ve folik asit kullanırım ama bu aralar gitmeyi düşünmüyorum canım dra
(630 puan) tarafından
Bende sadece folactiv sanırım adı unuttum onu kullanıyordum
(33 puan) tarafından
Hmmm öyle işte canım
+1 oy
(4,227 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda kucağını doldursun inşallah sabret öncelikle vardır vakti zamanı Sabrinin sonunu selamete çıkarsin Rabbim 
(33 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun
+1 oy
(1,406 puan) tarafından
Rabbım gönlüne göre versin hayırlısı ile nasip etsin canim
(33 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun
+1 oy
(4,169 puan) tarafından
Gerçekten de düşünmediğin hiç aklında olmayan başka şeylerle uğraştığın aylarda hamile kalınıyor benim öyle oldu çevremde de çocuğu olanlar hep aynı şeyi der stres sürekli aklının çocuk düşüncesinde olması bu ay olacak mı bu ilişkide tutacak mı derken o bile görev haline geliyor aklın çocukta oldugu için kafanı ordan uzaklaştır sağlıklı ve düzenli beslen paket gıdalardan uzak dur kendine farklı hobiler bul kafanı oyalayacak şeyler yap gez dolaş eğlen hayırlı vakti vardır insallah 
(33 puan) tarafından
İnsan doktora gidince daha da stres oluyor bunu fark ediyorum
+1 oy
(39 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin canım sıkma canını hersey olacagına varır sabret elbet vardır vakti.. 
(33 puan) tarafından
Amin amin inşallah canım
+1 oy
(647 puan) tarafından
Canim bende 2 kez dusuk yaşadım bi tanıdığım boylama duası diye birsey getirdi taktim o zamandan beri ustumden çıkarmıyorum elhamdülillah bi dahada dusuk yasamadim simdi ikinci kizima hamileyim sende bi araştır  istersen 
(33 puan) tarafından
Elhamdülillah öyle korkum falan yok ama gene de araştıracam canım
+1 oy
(1,889 puan) tarafından

image

Bak canım bi bu kadar daha çöpe atmışımdır bi o kadar test yapmışımdır düşüğüm tutmayan tüp bebeğim... ne oldu biliyon mu kendimi yıpratmadım vaz da geçmedim bi tüp bebek hazırlığı daha yaparken Rabbim nasip etti çok şükür. Rabbime güven zamanını bekliyor de ama vazgeçme

(1,889 puan) tarafından
Gebeliklerin böyle takviyelerle mi oluyo yoksa tüp bebek fln mı.
(33 puan) tarafından
Yok canım daha öncekiler kendiliğinden oluştu ama devam etmedi birinde kese boştu 3 aylık olmasına rağmen 5 buçuk haftada kaldı biri kimyasal oldu öbürü de düşük
(1,889 puan) tarafından
Anladım canım Rabbim inşallah tez zamanda sağlıklı hayırlı bi evlat nasip eder sizede inşallah isteyen herkese de ❤️
(33 puan) tarafından
Amin inşallah Allah razı olsun canım benim ❤️ çok teşekkür ederim
(15,224 puan) tarafından
Dostum vücudumda leke oldu demişsin. Bu beyaz beyaz lekelerden mi oluştu. Bı tanıdığımız da tedavi görüyor . Beyaz lekeler oluşmuş onda . Seninki de mi öyle diye merak ettim
+1 oy
(288 puan) tarafından
Rabbim nasip etsin ama bence kendine başka kafanı dagitcak bişey bul bunu hiç düşünme kaç tane arkadaşım böyleydi stresten olmuomus en son olmazsa olmasın dedi çoğu başka uğraş buldu işe girdi direk hamile kaldı Allah sanada nasıl etsin
(33 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım amin inşallah
+1 oy
(13 puan) tarafından
7 senedir ablam evli aynı senin gibi çok uğraştı dusukleri oldu ama Allah sabretmeti öğreti ona şuan gebe kaldı folik asit ona vesile gibi oldu herkes onun sayesinde ilk defa 3 ay güzel kullandı dedi gerçekten onu ictigimizde ben ve büyük ablmin bir küçüğü de hamile kaldık bilemiyorum ki Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın 
(33 puan) tarafından
Bende düzenli 3 aydır kullanıyorum canım amin amin inşallah
(13 puan) tarafından
İnşallah folbake diye bir şeydi istersen atarım inşallah gerekte kalmas bu ay kalırsın hamileyim duam kabul olur inşallah
(33 puan) tarafından
Amin amin inşallah canım Allah razı olsun ❤️ bende folden pi diye bir takviye kullanıyorum folik asitin ham hali
(13 puan) tarafından
İnşallah faydası olur benim post açtım aklım onda canım çok sıkkın emin ol hiçbir şey dert etmeye degmior bak ablam 7 senedir evli gebe kalmıyor diye hep benim yüzüme sen kısır sin ablan gibi yapiolardi Allah düzgün insan nasıp etsin gerisi boş
(33 puan) tarafından
Amin canım amin amin inşallah
+1 oy
(226 puan) tarafından
Düşük için genetik tahlili yapıldımı iki düsukten sonra yapılıyor diye biliyorum 
(33 puan) tarafından
Pıhtılaşma oldugunu söylediler canım onın için coraspirin kullanıyorum
(226 puan) tarafından
İğne kullandırıyolar 9 ay boyunca pıhtılaşma varsa ama gebe kalmak için sürekli çocuk düşüncesini bırak bana ilişki yaşarken çocuk niyetini at kafandan demişlerdi keyfi gibi düşün stres engelliyo tecrübeyle sabit yıpratıcı bi süreç yaşadım biliyorum duanı et takdiri Allah a bırak ummadığın an geliyo
(33 puan) tarafından
Doğru canım Allah razı olsun ❤️
+1 oy
tarafından
Bende 6 ay böyle ilaç vs taktım baktım olmuyor saldım akışına bıraktkm 2 ay adet olmadım :D annem geberin dedi çocuk 9 haftalık falan öğrendim rahatlaman lazım canm kasma relax ol bolca dua et suya Kur an ı kerim oku iç olur Allah'ın izniyle
(33 puan) tarafından
Amin inşallah canım bıraktın mı Dr gitmeyi peki
tarafından
Dr bıraktım folik asit kullandım hep fırsat oldukça ilişkiye girdik bolca namaz kıldım dua ettim okudum suya içtim rahatlaman lazım
(33 puan) tarafından
Anladım canım hayırlısı olsun inşallah
+1 oy
(311 puan) tarafından
Herkesin kendine göre derdi var kuzum imtihan dünyasında yız  kimi annesiyle kimi babasıyla kimi evladiyla kimi evlatsizlik la imtihan ediliyor. Sabırlı ol Rabb'im elbet mücdelendirecek seni. Rabb'im sana sağlıklı salih Saliha evlatlar nasip etsin inşallah. 

Benimde çocuklarım hep hasta oluyor en büyüğüm 12 yaşında diğeri 10 en küçüğü 3 aylık hepsi hastalar büyükleri okula bile gitmiyolar hem zihinsel hem de fiziksel baya baya yaşıtlarından geriler konuşamıyor lar.4 yaşında bir kızim var sadece o sağlıklı büyükleri o konuşunca kendileri onun gibi konuşamıyor diye sinirleniyor lar. Kızıyorlar. İletişim kuramıyor lar diye hiçbir arkadaşları yok hep dişlaniyorlar gözüm çocuklarımın gözünün içine değince içim yanıyor elimden hiçbir şey gelmiyor duadan başka Allah'tan gelen herşeye çok şükür demek düşer bize sende üzülme. Muddessir süresinde ne diyor(RABB'İN İÇİN SABRET) Rabb'im gönlüne göre versin inşallah yeterki sabret vakti zamanı vardır 
(33 puan) tarafından
Sen ne güzel bir annesin ❤️ Rabbim sana en güzel şekilde mükâfatını nasip etsin inşallah ❤️ özel eğitimde çalıştım bende ❤️ hayatımızdaki en masum insanlar onlar Allah razı olsun canım benim
(311 puan) tarafından
Allah hepinizden razı olsun canim.
+1 oy
(676 puan) tarafından
Canım bende evliligimin 4. Senesinde hamile kaldim yaşadıklarını çok iyi anlıyorum öncesinde 2 yıl aralıklarla doktora gidip geldim sonra işi bırakıp tamamen tedaviye yoğunlaştim aynı şekilde eşimde muayene oldu bu arada çaksır suyu hayat otu sogan suyu aslan pençesi birçok kürde denedim. Rahim filmi falan da çektirdim. Bu arada hiç hamile kalamadım düşük hikayemde olmadığı için iyice umudumu yitirmiştim. En son esim tüp bebek yapalım dedi bende yeter artık bıktım doktora gitmekten sana bisey olmuyor olan bana oluyor çocuk falan istemiyorum tüp bebek falan da olmaz bana ona vereceğin parayla gidelim kimsesiz bir çocuğu sahiplenelim dedim. Tüp bebek denemeden olmaz dedi bende istemiyorum yoruldum o hissiyatım yok artik istiyorsan bosanalim dedim böylece çocuk mevzusunu kapattık hamile olduğumu öğrendiğimde 2 aylik hamileymişim o kadar bosvermistim yani durumunuz müsaitse tatile falan çıkın kafanızı başka şeylerle meşgul edin akışına bırakın rabbim inşallah size de nasip eder 
(33 puan) tarafından
Amin inşallah canım benim inşallah ❤️
+1 oy
(2,094 puan) tarafından
Kııızzz seni en iyi anlayanlardanım benim tedavi kısa sürdü bizde çocuk istiyoduk ilaç kullandım yurt dışından ilaç beklerken hamile kaldım daha önce düşük yapmadım ama rabbim hayırlısını versin inşallah 
(33 puan) tarafından
Amin inşallah canım
+1 oy
(959 puan) tarafından
Birşeyi çok istersen olmuyor.Hele birkaç ay bi sal.Kafaya takma . Eğer başka bir sorun yoksa elbet olur
(33 puan) tarafından
İnşallah bakım canım dr gitsem mi ara mı versem diyorum
+1 oy
(42 puan) tarafından
Canım bende 3.5 yıllık evliyim 2 dusugum oldu üstüne düşmesem 5 de düşürurdum 10 da

İlk omce kendim gittim rahim filmi hormonlar va herseye bakıldı pcos vardi ama doktor onu çok değerlendirmeye almadı sonra eşimi devlet hastesine getirdim sperm testi verdi ama 2 saatte çıkan Bi sonuç beni hiç tatmin etmedi

Daha sonra özel Bi merkezde eşime sperm analizi yapıldı sonuç 15 günde felan geldi qbkaraya felan yollamıştilar 

Sonra doktor eşimin yüzüne bakarak dediki senin canlı spermin yok gibi bisey

Eşime 3 ay kullanması için ilaç takviyesiverdi bana kan sulandırıci ilaçlar bitince hamile kaldım ve düşmedi çok şükür 20 aylik oldu kızım 
(33 puan) tarafından
Maşallah canım
+1 oy
(10,520 puan) tarafından
Bizim köyde hı akraba vardı aynı böyle böyle iyi bı hocaya gitti dua yazmış bidaha da düşük falan asla olmadı 

Rabbim nasıl etsin inşaAllah sağlıklı hayırlı bir bebiş 
(33 puan) tarafından
Amin inşallah canım
+1 oy
(329 puan) tarafından
düşüklerinin sebebi araştırdı mı canım pıhtılaşma testi yapıldı mı
(33 puan) tarafından
Yapıldı canım kanda pıhtılaşma var
(329 puan) tarafından
öyleyse gebeliklerinde kan sulandırıcı kullanmışsındır dimi
(33 puan) tarafından
Yeni kullanmaya başlıyorum canım 3 aydır
0 oy
(226 puan) tarafından
Benimde öyle oldu sonra ben Rabbim vermiyorsa vardır bi bildiği diye kendimi telkin ettim ve işime adapte oldum uzülmeyide düşünmeyide bıraktım bi kaç ay içinde hamile kaldım geri dönüp baktığımda benim istediğim zaman gelse aslında pekte doğru bi vakit olmazmış maddi manevi kötü zamanlarda istemişim aslında ve şimdi her fırsatta şükrediyorum iyiki şimdi diye Rabbim bekletiyosa vardır bi bildiği deyip tevekkül at kucağını boş bırakmasın inşallah
(33 puan) tarafından
Bende çoğu zaman böyle düşünüyorum elhamdülillah ama içimde bir sızı da oluyor amin inşallah canım Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 1,467 göst.
14 Kasım 2022 Aile kategorisinde Simge (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 686 göst.
3 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Ayse22! (69 puan) tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 1,617 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Minaasel (95 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 999 göst.