0 oy
472 göst.
Aile kategorisinde (36 puan) tarafından
Benim 2 oglum var ve Rabbim nasip ederse bu ay korunmayi biraktim 3.bebegi dusunuyorum.ama kiz olmasinida cok istiyorum cevrenizde yapan uygulayana nebilm ne tur yontemler denyeip cinsiyet belirleyebiliyormu doktor kontrolu veya bilgili ebeler kontrolu altinda pehriz olur nebilm bir yontem.yoluyla su cinsiyette olmasi icin bisey yapilabiliyormu Rabbim.tabiki herzman hayirlisini versin insallah esimle ben kiz olmasini okadar istiyoruzki ve cocuklarkmda cok kiz kardes istiyolar 

25 Cevaplar

0 oy
(4,453 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Landrum Sheetles isimli doktor tarafında geliştirilen metod Y kromozomunun X kromozomuna göre daha hızlı olması ve daha az yaşaması esasına dayanmaktadır. Bu mantıkla kadının yumurtlama anına yakın dönemde (yumurtlamadan kısa süre önce veya sonra) ilişkide bulunulursa bebeğin erkek olma olasılığının yüksek olacağını savunmaktadır. Tersine yumurtlama anından 2-4 gün önce ilişkiye girilirse bebeğin kız olma olasılığının artacağını savunur.

Shettles prensibinin tersini savunan bir yöntemdir. Elizabeth Whelan tarif etmiştir. Erkek bebek için yumurtlamadan 4-6 gün önce ilişkiye girilmesi gerektiğini savunurken, kız bebek için yumurtlamadan 2-3 gün önce ilişkiye girmek gerektiğini savunur. Shettles yöntemi ile çelişen bu yöntemin de etkisi tartışmalıdır.

Baby choice yöntemi. Bu yöntem kadın yumurta hücresinin yüzeyinin dönem dönem değişik kutuplaşmaya uğraması mantığına dayanmaktadır. Yani yumurta hücresi X ve Y kromozomu içeren spermleri bazı dönemlerde çekerken bazı dönemlerde itmektedir. İşte bu dönemleri belirleyen bir takvim oluşturularak hangi cinsiyette bebek isteniyorsa o dönemde ilişkiye girilmesi sağlanır. Anne veya babaya veya spermler ile yumurta hücresine herhangi bir müdahale, ayrıştırma v.b yapılmaz sadece oluşturulan takvime göre çiftlerin ilişkiye girmesi gerekir. Bu takvimi oluşturmak için İsviçre’deki laboratuvarlarına çiftlerin bazı bilgileri ve tahlil için kanları yollanmaktadır. Daha sonra çiftlere takvimleri yollanmaktadır. 1997 yılından bu yana uyguladıkları yöntemle cinsiyet belirleme konusunda %87 oranında başarı sağladıklarını bildirmektedirler.

Sheetles yöntemi üzerine yapılmış araştırmalar var. Baya başarılı olduğu söyleniyor

(36 puan) tarafından
Sagol canm erinmeden arastirip yazmissin helal olsun valla :)) :)) bi deneyelim bakalim
(4,453 puan) tarafından
Hiç sorun değil. Benim de kız evladım var. Allah sana da sağlıklı hayırlı kız evlat nasip etsin inşallah. Annenin yoldaşı oluyor kız evlat :)
-Reklam-
+4 oy
(210 puan) tarafından
Şimdi burda iki kızın olsaydı erkek bebek istiyoruz ne yapmamız lazım denseydi linç üzerine linç gelirdi kız erkek ayrımı niye yapıyorsunuz kız evlat daha hayırlı gibi gibi şeyler söylerlerdi 
(36 puan) tarafından
Haklisin ewt soyler bazi on yargili insanlar asla evlat ayirdimi yapmiyorum cok sukur rabbim iki erkek evlat duygusunu tattirdi bide kiz duygusunu istiyoruz herkeste goruruyoruz ya citi piti tatlis kiz bebekler cocuklar yahu sadece ben degil benim iki kucuk oglum hergun basimin etini yiyolar anne babama soyle hesabina para atsinda bize kiz bebek siparis et diyolar :)) :))
(210 puan) tarafından
Evet kız çocukları bende çok ama çok seviyorum Rabbım bitane kız çocuğu nasip etti rabbime şükür 36 haftalık gebeyim buda erkek tabikide insan iki meyvedende tatmak ister mesela ben bir kızım vardı bununda erkek olmasını çok istiyodum ve oldu misal ilk çocuğum erkek olsaydı kız isterdim tabikide ama bazıları yok işte kız erkek ayrımı yapıyorlar kızları sevmiyorlar bilmem ne ne Rabbım sanada kız çocuğu meyvesinden nasip etsin inşallah canım
(36 puan) tarafından
Amin amin Allah razi olsun insallah seninde su mubarek gunde ne dilegin varsa kabul olsun yollarina serilsin insallah
0 oy
(7,466 puan) tarafından
Bence bunun bi cözümü yok 
0 oy
(7,072 puan) tarafından
Ancak onu Rabbim bilir canım hayırlısı olsun da boşver. 
0 oy
(15,336 puan) tarafından
Bir zamanlar bı arkadssim bahsetmisti. Birliktelikten sonra kız ya da erkek için sağ veya sol tarafa yatmak gerektiğiyle ilgili. Sadece bu kadarı var aklımda. Bilen biri çıkar belki. Bunlar olması için senin yapabileceğin şeyler. Ama asıl Allah ne verirse o. 
(36 puan) tarafından
Aynen haklisim bu yontemi ikj cocugumda denedim 2side erkek malesef :))  ozaman.duadan.baska cozum.yok
0 oy
(10,976 puan) tarafından
Canım ne yazık ki öyle birşey yok.annem kardesimde çok erkek istiyormuş.Allah affetsin duyduğu herşeyi yapmış.muska bile yaptırmış takmış.sonuc ki kardeşim yakında evleniyor
(36 puan) tarafından
Yok tovbe okadar sey yapmamda su zamanda hersey gelisti ya belki biseyler yapilabiliyor diye umut ettm bian
0 oy
(6,460 puan) tarafından
Biraz açık yazacağım kusura bakma canım ne kadar doğru bilmiyorum ama önce kim tatmin olursa cinsiyet o oluyormuş. Yani kadın önce olursa cinsiyet kız ama erkek önce orgazm oluyorsa cinsiyet erkek oluyormuş. Tabi nasip hangisiyse Allah onu verir.
(1,303 puan) tarafından
Tam tersi aslında benim bildiğim de en son kim bitirirse...
(6,460 puan) tarafından
Yok aynen böyle duydum. Bende bu şekilde kız oldu tersi olsaydı erkek olurdu:) ama dediğim gibi bunlar tahmin en doğrusunu Allah bilir
(1,303 puan) tarafından
Aynen öyle
(578 puan) tarafından
Yani şimdi ayıp olmasın ama genelde hep ben olurum ilk bir kızım bir oğlum var nasip bence
(36 puan) tarafından
Valla iki oglum bu yontenleri deneyrek iki oglana kaldim zaten hatta bak yumurtlamaya yakin olursa kiz veya sonrasi olursa erkek vs diyolar ben hic yunurtlama zamani birlikte olmadim iki oglumdada ilkimi adetiminden  1 gub once iliski oldu sonra sorunlardan dolayi 2 hafta hic birliktelik olmadi  ikinci oglumda ise adetimin bittigi gun iliski oldu tutu yine 2 hafta burliktelik olmadi hic unutmam 1 temmuzda birliktelik oldu ben 1 agustosta 1 aylik oldugunu ogrendim net
0 oy
(695 puan) tarafından
Bir yerde okumuştum erkek istiyorsa ergen enerji içeceği gibi enerji vere egi şeyler gerekiyor kadında havuç gibi birşeyler daha vardı hatırlamıyorum tam yemesi gerek vede yumurtlama gününe göre ayarlanması gerek öyle oluyormuş hatta öyle yapıp çocuğu erkek olmuştu ama bilemedim Esra ezmeci soylemişti sanirim
0 oy
(13,397 puan) tarafından
Bir videoda yumurtlama takibine göre birliktelik zamanını ayarlayıp yapılabildiğini izlemiştim ama nasibe inandığım için hiç denemedim tam nasıldı şimdi hatırlamıyorum 
(4,453 puan) tarafından
Aynen bu büyük oranda doğru
0 oy
(3,359 puan) tarafından
Hayirlisini işte bu düşünce ile başına kötü bisey gelir kiz olur sağlığı olmaz Allah göstermesin 
0 oy
(8,008 puan) tarafından
İnan bana duadan başka birşey yok ne kdr taktikte verseler boş. Misal diyolar ya işte yumurtlama günü birliktelik olursa erkek olur yumurtlamadan 3 gün önce birliktelik olsa kız olur inan ida yalan kuzenim adeti bitigi gibi korunmadi 2 Side erkek oldu. Benim yumurtlama gününe yakın birliktelik oldu kız oldu. Eğer doğru olsaydj erkek olacaktı. Yani nasip böyle şeyler ama duayada çok inanırım.
(36 puan) tarafından
Haklisim sagol yorumun icjn
0 oy
(555 puan) tarafından
Öncelikle cesaretine  hayranım  iki erkekten sonra   tekrar bebek dusunmen  yürek ister

Yumurtlama dönemi ilişki  erkek olma olasılığını  artırır yumurtlama  dönemi  dışındaki  ilsi  kız olma ihtimalini artırır

Bide  her gün ilişkiye  girmekte embriyo kalitesini düşürdüğü için  kız  olma  ihtimalini artirir
(3,110 puan) tarafından
2 kızım da yumurtlama günü oldu :) eltimde öyle
0 oy
(3,811 puan) tarafından
Nasibinde ne varsa o çıkar kaşığına. Ha şu var kıbrısta tüp bebek işe cinsiyet seçimi yapabiliyorsunuz.
0 oy
(121 puan) tarafından
Bir oğlum var ikinci planliydi testte pozitif görünce şükür namazı kıldım dua ettim hayırlı sağlıklı bir  kız evlat nasıp et iki meyveden de tattir diye hamdolsun bir kızım var eşim de oğlumdan öncede hep kız istiyordu çok şükür oldu 
(36 puan) tarafından
Rabbim hayirli evlat eylesin size bagislasin insallah :) ♡♡
0 oy
(37 puan) tarafından
Bence bu şekilde düşünerek hareket etmek Allah'ın gücüne gidebilir ve yine erkek olabilir bunun en güzel yolu dua dir sadece sen ve Allah arasında bide Hacet namazı var olana kadar ara ara kılıp dua ettiğin bence kimseye söylemeden sadece içinde yasa ve Allah'tan iste diğerleri bana batıl geliyo 
(36 puan) tarafından
Haklisim duadan baska care yok zaten bunlari yapacagimda varmidir r diye bi umut iste Rabbim hayirlisini versin insallah
(37 puan) tarafından
Herkes ister bı kızı bı oğlu olsun hepsi evlat hepsi can sevilir ne olursa tabiki hak veriyorum ama en güzeli dediğim gibi dua
0 oy
(2,561 puan) tarafından
Böyle şeylere inanmayın bu sadece nasip önemli olan sağlıklı ve hayırlı olması değil mi 
0 oy
(689 puan) tarafından
Benim bildiğim de adetten 3 10 gün arasındaki birlesmeden olan çocuk erkek diğer gunlerde yapılan kız olurmuş bizim öyle ama ne kadar doğru bilemedim 
0 oy
(39 puan) tarafından
Yumurtlama gününde döllenme olursa erkek, sonra ve ya evvel olursa kız olur diye duydum ben. Tabi ne kadar doğru bilemem
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Şunu duymuştum net bilmiyirum ama bende bu tuttu bir kızım var yumurtlama tarihi dışında hamile kalırsan kız yumurtlama zamanı hamile kalırsan erkek olurmuş diye bu tez bende tuttu ama bunu ayarlamak ta Rabbimin elinde yani 
0 oy
(237 puan) tarafından
Kız cocuk icin meryem suresi erkek cocuk icin yusuf okunur deniliyor 

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 124 göst.
17 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Izmirlianne (497 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 233 göst.
6 Mayıs 2024 Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 413 göst.