0 oy
49 göst.
Diğer kategorisinde (105 puan) tarafından
Oğlum yeni 24 ayını doldurdu. Etrafımdakiler sürekli tuvalete götür, alıştır, rahat edersin diyerek baskı yapıyorlar. Ama ne ben buna hazırım ne de oğlumun buna hazır olduğunu hissetmiyorum. Strese giriyorum. Henüz erkenmiş gibi geliyor bana. 

Çişini yaptığı zamanı anlayamıyorum. Her an yapabilir. Sabahları bezi kuru olmuyo. Sadece kakasını yaparken çömeliyor, onu da görebilirsem anlıyorum. Çişini kakasını söyleyemiyor. Sadece çömeldiğinde ''Kaka mı yapıyorsun?" diye sorduğumda, eliyle popişine dokunup "oooo" diyo. Kaka yapıyor olduğunu bu şekilde anlatıyor. Ama tabii iş işten geçmiş oluyo. Altını çoktan doldurmuş oluyo. 

24 ayda tuvalet eğitimi erken mi gerçekten, yoksa tam zamanı mı? Tuvalet eğitimi en ideal kaç yaş olmalı sizce? 

2 Cevaplar

0 oy
(4 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim kızm da 1 ay sonra 2,5 yaşına girecek o da alışmadı daha aynı çevremdekilerin lafından bıktım artık cevap bile vermiyorum. Her çocuk bir olacak dıe bi şey yoktur her şeyi denedim ama söylemio diğeri 1 yaşında veya 2 yaşında öğrendi bunlarda öyle olacak dıe bi şey de yok çocuk kendini hazır hissettin de rahatsız olduğunda kendisi söyleyecek zaten biz üstlerine düştükçe daha da inat ediyorlar rahat ol zamanı geldiğinde başlarsın kimseyi umursama aldırış etme onun bez parası da konuşanların cebinden çıkmıo takmaaaa canımmm. 
(105 puan) tarafından
Aynen çok doğru söylüyorsun. Çok teşekkür ederim. :)
(4 puan) tarafından
Rica ederimmmm ;)
-Reklam-
0 oy
(6,692 puan) tarafından
Çok gece bırakma inatlasiyorlar 
(105 puan) tarafından
Yaa. :( Teşekkür ederim.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 144 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Esmaagl (94 puan) tarafından soruldu