0 oy
214 göst.
Diğer kategorisinde (1,580 puan) tarafından
Bugüne kadar hep çiğden yaptım. Yani kavuranlar neden kavuruyorsunuz? Tat farkı mı oluyor?

15 Cevaplar

0 oy
(2,009 puan) tarafından
Biber dolmasını çiğden yapıyorum. Ama yaprak sarıp buzluğa koyacaksam önceden az su ile pişiriyorum. Bu şekilde sarmalar çok bozulmuyor
(1,580 puan) tarafından
Anladım cnm sağol
-Reklam-
0 oy
(1,434 puan) tarafından
Hep çiğden koyarım yıyenler de beğenir onemlı olan baharatını ayarlamak 
(1,580 puan) tarafından
Sağol cnm
0 oy
tarafından
Bende daha önce hep kavururdum çok lezzetli olurdu dolmalarim sarmalarim artık kavurmuyorum yine çok lezzetli oluyor işin sırrı el lezzetinden sanırım 

Hatta dun sebze dolmasi yaptım çiğden eşim bayıla bayıla yedi hatta şey dedi kendinle ne kadar gurur duysan övsen azdır hahshshhsj
(1,580 puan) tarafından
Kızlar suyunu salçalı su mu yapıyorsunuz?
tarafından
Yok hiç koymadım şimdiye kadar ama denicem birgun
(1,434 puan) tarafından
Evet canım
(1,434 puan) tarafından
Dene canım lezzetine lezzet katıyo
tarafından
Evet salçalı birazda yagli
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Genelde çiğden yapiyorum
0 oy
(323 puan) tarafından
Bende çiğden yapıyorum daha lezzetli geliyor . Kavurunca hamur gibi oluyor sanki çok pişmiş oluyor sevemiyorum onu.
0 oy
(19,682 puan) tarafından
Annemden öyle öğrendim ben :)
0 oy
tarafından
Çiğ yapıyoruz zaten suyun içinde oluyor 
0 oy
tarafından

Valla bende hiç pişirirsek yapanı görmedim ben bir kere yaptım öyle tarıften bakıyordum ama bilmiyordum :D tat farkı falan yok 

0 oy
(8,768 puan) tarafından
Bende hep çiğ yapıyorum kavuranlar neden kavuruyo bende çok merak ediyorum denemeye korkuyorum ya damak zevkimize uymazsa diye 
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Ben dolma yada sarma yaparsam içini pişirerek yapıyorum daha güzel oluyor 
0 oy
(7,158 puan) tarafından
Kavurarak yapıyorum sarmaya neyse de dolma olunca kavurmadan lapa gibi geliyor bana böyle biber dolmasını ortadan ikiye bölünce tane tane olması lazım bana göre 
(443 puan) tarafından
Tüm dolmalari çiğden yaparım biberde dahil hiç lapa olanını gormedim. Tane tanedir içi. Buda bı maharet :) . Nasıl yapıyorsun. ?
0 oy
(6,480 puan) tarafından
Annem çiğden yapar kaynanamlar kavuruyor bence çiğden daha lezzetli oluyo 
0 oy
(3,135 puan) tarafından
Çiğden yapmayı denedim olmadı kavuruyorum birtek ben beceremedim sanırım
0 oy
(16,682 puan) tarafından
Çiğden yaparım soğanı da kavurmam pirinci de haslamam. Çok güzel olur pirinci de tane tane olur. 
0 oy
(587 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Ben hep çiğ'den yaparım. Diyarbakır'a has bol etli ve ekşili yaparım çok güzel olur. Her yaptığım da ev sahibime ve kızına da veririm, hatta kızı bizzat dedi ki bana diyetimi bozdurdun çok lezzetliydi :)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 385 göst.
17 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde 16Nur16 (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 134 göst.
0 oy
4 cevap 126 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Safbiri66 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 398 göst.
23 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Papatya__ (741 puan) tarafından soruldu

396,319 soru

11,855,243 cevap

35,949 kullanıcı

...