0 oy
551 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Kızlar selamün aleyküm öncellikle ben 8 aylık evliyim eşimle zor evlendik ailem karşı çıktı kilolu olduğu için benimle konuşmadilar zar zor evlendik direndik mücadele ettik. Evlendiğim ilk günden beri altınlarım gündem oldu altınların nerde niye takmiyosun sabah kalktım altın akşam yattım altın bende eşimde rahatsız olduk artık en son eşim altınları alıp bankaya yatırdı benimde haberim yoktu bi an benden isinsiz alınca zoruma gitti o anda ailemin dolduruşa geldim ve babamın evine geldim şimdi tekrar eşime dönmek istiyorum ama ailem izin vermiyor ailem eşimin altınları bankaya koydunu duyunca beni geri almak istediler bende de hata var annem dedim sırdaşım dedim evimde olup bitenleri anlattım eşimden yana asla sıkıntım yok Allah razı olsun ondan eğer ben geri dönüp gidersem eşime ne ölün ölümüze ne dirin dirimize diyorlar bir daha bu eve gelemezsin bizi sil dediler eşimi seviyorum bana Sahip kötü bir alışkanlığı da yok dönüp gidersem ailem beni affeder mi? Ne yapmalıyım cevap verirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim

26 Cevaplar

+3 oy
(7,964 puan) tarafından
Şimdi şöyle bir durum var ki. Ailen seni korumak için, senin güvencen olan altınları sormakta haklılar bence. Eşin altınları senden habersiz alıyor ve bankaya kendi adıyla ancak koyabilir. Yani bu demek oluyor ki boşanırsanız yazılı bir beyan yoksa hak talep edemezsin. Etmiş olsan da yarısını verirler, ki eşin acaba kendi adına mı açtı ki hesabı, o da muamma??

Ailelerimiz bizi düşündükleri için kesinlikle daha çok mutlu olmalıyız, bazı istisnai durumlar hariç. Olay çok taze gerçekleşmiş anlaşılan. Herkes sakin olabilmeli. Zaten başta bir hata yapmışsınız, ailenin rızası olmadan evlenmişsiniz. Sadece dış görünüş değildir bence ailenin istememe durumu. Bu durumlar oturun, konuşun. Gerekirse aileler eşiniz hep beraber tekrar bir toplaşın ama kararını kesin ver ki sonra pişman olma.
-Reklam-
+2 oy
(1,996 puan) tarafından
Gerçekten altın bu kadar önemli mi ya? Bilmiyorum ben sevmediğimden dolayı mı ne bu kadar değerli bir şeymi. Aileni göze alacak kadar, ya da kendi ailenle eşin arasında kalacak kadar. Sonuçta adam harcamamış ya bankaya koymuş. Kaldı ki evde olup biteni ailelere anlatmak kadar saçma bir durumda yok. Evde yaşanan evde kalır. O zaman aile demektir. Bazı şeyleri gizli tutmak iyidir.
(2,983 puan) tarafından
E yuh artık canım ya
Sende kalkıp eşinin spermine kadar mı anlattın
E hadi anlatın da ailende az fena değilmiş
Orda durman hata
Annen ne kadar terbiyesiz biri yanlış anlaşılma olmasın ama
Ne demek kızımı orusbumu yapıcan
Eşine dön benim hatam de
Boşluğuma geldi de
Ve aileni biraz uzak tut dengeyi sagla
Eşin dediğin gibi saygılı biriyse evliliğine devam et
(1 puan) tarafından
Kuzum ablamla paylaşmıştım doktora gitmiştik Ankara'ya gelin geldim kimsem yoktu ailem Trabzonda bende ablamla paylaşmak istedim ablam anneme demiş böyle böyle diye.
Annem benim çok tuhaf insan ne dediğini ne konuştuğunu bilmez yani ben ne çocukluğumu yaşadım ne ailemden Sevgi gördüm hep baskı hep baskı 28 yaşındayım ailemin baskıları korkuları yüzünden karar veremiyorum
Eşim zaten anladı herşeyi canım dönecem çünkü eşimsiz yapamıyorum hatamı anladım
(2,983 puan) tarafından
En iyisini yaparsın
Dön eşine geçinmeye bak
Ailene karşı mesafe koy soğuk davranma sadece mesafe koy
(1 puan) tarafından
Zaten ben baştan bu mesafeyi koysaydim şimdi böyle olmazdı
(2,983 puan) tarafından
Aynen canım
Olsun yeni evlisin bazen olur bunlar
Bazen ailen bile olsa insan mesafe koymalı
Sende biraz dilli ol
Hayırdır altınları niye sordun de anana
Ömür boyu yanında olacak biri eşin
+1 oy
(1,251 puan) tarafından
Öööfffff bu analar babalar azcık da susmayı bilcek altınına tükiriyim kızım sağlıklı mı iyi mi kötü mü dolabında yiceği var mı cebinde ekmek parası var mı ben yardım ediyim destek çıkiyim dicene elin sana taktığı altının hesabını sormak da onlara düşmez kocanın kilosu da onları ilgilendirmez yatağına yatcak olan onlar mı da karışılıyo edepli mi çalışkan mı diye bakılır ay ne biliyim 
0 oy
(109 puan) tarafından
Bu aileler neden byle ya. Goz gire gore cocuklarinin yuvasini bozuyorlar byle bisey mi var ya. 
(1 puan) tarafından
Kesinlikle şimdi gidersem beni silecekler ini söylüyorlar
0 oy
(2,207 puan) tarafından
Valla çok malı mülkü olan birine verip bir gün gün yüzü görmediğin birine denk gelirsen görürler. Hem altın eşinle seni alakadar eder anne babana noluyo anlamadım. Araya büyük birileri girip hatır sayılı kişilerin senin aileni ikna etmesi lazım yoksa iki ucuda boklu değnek. 
(1 puan) tarafından
Canım babası aradı kaynanam konuştu ama yok ikna olmuyolar
0 oy
(618 puan) tarafından
Ağzım açık hayretle bir kız annesinin daha kızının yuva dağıtmasına şahit oldum annen amacına ulaşmış sende oraya gitmişsin daha da göndermem diyor kusura bakma da bir evliliğe yuvaya anne karısmıcak haddini bilecek altınlar bahane ederek resmen yuvanı bozuyor çık kocana dön ailene sır anlatma bırak konuşmasınlar senle yazık ya
(1 puan) tarafından
Zaten bu saatten sonra hiç birseyimi bilemezler canım mesafeli olurum
0 oy
(5,083 puan) tarafından
Kocan iyiyse yıkma yuvanı bacım, dön kocanın yanına, aile ile bir şekilde gene barisirsin
(1 puan) tarafından
Eşim Allah razı olsun çok iyi Rabbim onu benden beni ondan ayırmasın  her dediğimi her istediğimi yapar asla kırmaz el kaldırmaz içki içmez çok şükür rabbime
0 oy
(127 puan) tarafından
Canım silmezler aile evladını silemez bence ben kaçarak evlendim evimde doğru düzgün eşya bile yoktu geldiler gördüler bir araba dolusu eşya getirdiler eşim bana çeyrek falan yaptı gün gün şimdi biliyorlar ki eşim yaoiyor sagolsunlar ailemi eşim seviyor onlarda eşimi seviyor zamanla birbirlerine alisirlar bir altın için yuva yikilmaz yaaa
(1 puan) tarafından
Ayy canım altın yüzünden valla neymiş çocuğu olmuyomus köle mi yapacaksın kızımı diyo çok zoruma gidiyor yemin ederim
(127 puan) tarafından
Cnm verende Allah alanda Allah sana birşey diyeyim mi bana çocuğun olmaz dediiler bu benim ikinci evliliğim başka tedavi bile görmedim doğru dürüst görmedim diye bilirim en son adet bile görmüyordum az geliyordu sonra tatile geldim ailemin yanına eglencemiz falan vardı oynadım kazan kaldırdım eve gittim halı falan silktim eski kalın halilardan ve bir müddet sonra öğrendim ki 1 buçuk aylık hamileyim önce coook ağladım benim çocuğum olmayacak diye çok şükür şimdi oğlumu buyutuyorum veren Allah her türlü veriyor biliyon mu yaa benim yaptığım işi gör sen ne bu dersin hamileyim eşim hem fabrika hem boyada çalışıyor binayı ben siliyorum akşamları çöp alıyor ben köle miyim yani şimdi çocuğum var yeri geliyor onu aliyorum yeni geliyor komşuya bırakıp bina silip çöp alıyorum
(127 puan) tarafından
Biz köle mi oluyoruz yani yok mutluyum çok şükür gerisi boş benim icin
(1 puan) tarafından
Ayyy gözlerim dolduuuu Rabbim hayırlı evlat etsin inşallah canım  çok haklısın eşine desteksin allh razı olsun ne güzel ama benim ailem maalesef kötü düşünüyo eşimi arayıp dünya laf hakaret ben kızımı başkasına vercem sana değil senin çocuğun olmuyo deyince eşim zaten alt üst oldu ama biz rabbimize güveniyoruz vardır bi vakti bi zamanı bu arada benimde 2. Evliligim canım
(127 puan) tarafından
Canım para calisirilir kazanır önemli olan sizin birbirinize olan saygınız sevginiz vallahi şuanda bile ailemin yanına geldim tatile doğuma geldim doğum doğumu burda yaptım 3 ay kaldım şimdi eşim dediki ailen çocuğu coook ozledi gitde sevsinler dedi ben gelmek bile istemiyordum sana o kadar diyeyim ama kendisi  gönderdi şimdi oğlanın nasip olursa sunnetinide burda yaptiracam bile ama iyi insan bulmak zor bu devirde sen mutluysan gerisi boş ailen elbette affeder ama senin kararın ailene birşey oldu diyelim kimin yaninda kalacaksın kimse kardeşine bakmaz mutluysan eşini bırakma derim şimdi ailem bana Güler biliyon mu önce hiç evimi benimsemedim şimdi geliyorum canım cikiyor evim evim diye annem gülüyor bana ne kıymetli evin varmış birde ben Artvin'de oturuyorum ailem Konya'da düşün yani o kadar uzak ama eşimden Allah razı olsun her zaman gönderir kendi işler için gelemez ama beni gönderir gez gel diye o yüzden yuva çok farklı
0 oy
(13,966 puan) tarafından
Normalde böyle postlara cevap vermem ama ailen pek normal durmuyor. Evli barklı kadınım benim evime kaçta girdiğim kaçta çıktığımdan onlara ne hem yetişkinim hem de artık bir hayat arkadaşım var ayrı bir aileyim sadece gece dışarda idiniz diye böyle konuşan bir aile çok sağlıklı durmuyor boşanınca ne olacak ? Onların her aklına yatmayan insanı hayatından mı çıkaracaksın ?
(1 puan) tarafından
Eşimi seviyorum ona geri dönücem ben böyle eş birdaha bulamam ailemde razı değil ama yapacak bir şey yok
(13,966 puan) tarafından
Ama şunu söylemeden geçmeyeyim eşinin senden izinsiz altınları götürüp bankaya koyması da hiç normal değil
(1 puan) tarafından
Eşim kötü amaçlı koymadı canım keşke başta bankaya koysaydik da bu altın gündem olmasaydı
(13,966 puan) tarafından
Benden habersiz koydu dediğin için o yorumu yaptım en iyisi biz bu altınları bankaya yatıralım deyip yapması gerekti bence
0 oy
(3,853 puan) tarafından
Eş seçerken aile rızası dinen bile gerekmiyor. Araştırıp öğrenebilirsiniz. 

Altın ise takıp takıştırıp göze sokmak için değil, yatırım veya çoğalan ailenize bir maddi garanti anlamında lazımdır. 

Ama hata sende. Annene herşeyi anlatırsan eğer senden daha çok müdahale edecek tabii. Başka ne bekliyordun ki? 
(1 puan) tarafından
Şimdi ben gidersem eşime annemler istemiyor ne ölün ölümüze ne dirin dirimize bu eve gelemezsin diyo vebala girmem demi? Sonuçta kocam
Evet anlatmamam gerekiyodu onun pişmanlığını yaşıyorum
(3,853 puan) tarafından
Hayır ya ne vebali. Asla öyle birşey yok. Allah bundan razı değil. Ya dediğim gibi araştırırsan anlarsın.
(1 puan) tarafından
Teşekkür ederim Allah razı olsun canım içimi rahatlattin
0 oy
(3,641 puan) tarafından
Ee ailene altınları bankaya  koymuş ya da koymamış  benim eşim bir altın yüzünden  gidecekse o eşi  asla istemem  altın yüzünden babasının evine giden  küçücük tartismada  hep gider 
(1 puan) tarafından
Benimki bir anlık sinirdi yoksa altın peşine düşmem
(3,641 puan) tarafından
Senin ailen evliliğine  hep müdahale ediyorsa o evlilik zaten yürümez  ilk basta ailenle  konuscan sonra eşine benden habersiz niye koydu diyecen  sinirlenip gittim dersin  daha yeni  evlisin  şiddet yoksa evliliğinde  evin e git
(1 puan) tarafından
Sordum neden haber vermedin ben sizi denedim ailen sürekli altın peşine düştü altın yokken ne yapacaklar diye aldım dedi ama beni yanıltmadı ailen dedi
(3,641 puan) tarafından
Burada seni de denemiş oldu cnm
0 oy
(9,095 puan) tarafından
Hepsi çok saçma sapan şeyler. Ailen de gerçekten çok değişik. Yani bunun için ev terk edilmez. Ailen de eşini istemedikleri için bunu bahane etmişler heralde 
(1 puan) tarafından
Evet baştan beri istemedik dedi ama eşimin aileme asla saygısızlığı yok arar hal hatır sorar yardımcı olur aileme ama eşim yine kötü onların gözünde
(9,095 puan) tarafından
Eşinin tek yanlısı senden habersiz altını almak olmuş ama bunun için de boşanilmaz yani kusura bakma. Ben aileni at demiyorum tabiki ama orta yolu bul bir şekilde
(1 puan) tarafından
İkna olmuyolar olsalar keşke
0 oy
(7,909 puan) tarafından
Ben eşime giderdim 
(1 puan) tarafından
Gidecem cnm
(7,909 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım ne diyelim
(1 puan) tarafından
Allh razı olsun cnm
0 oy
(842 puan) tarafından
Eşin sana ait olan düğün takılarını senin haberin olmadan gidip de bankaya yatiramaz ancak sen kendi adına yatirirsin senin hakkın o altınlar ama anladığım kadarıyla ailene asla güvenmemis guvenmemekle haklı ailen o altınları alabilecek potansiyelde malesef baksana seni bile ısrarla geri vermiyorlar kocan iyi bir insansa kötü bir alışkanlığı yoksa hemen evine git ailenle de kocama sayginiz yoksa hiç beni aramayın de bırak sırf şişman diye de bu yapılmaz ailen kara kalpli sen boşanıp gitsen de sana bir faydaları olmaz 
(1 puan) tarafından
Ah kuzum bana keşke öyle deselerdi su an abimde boşanmak istiyo yengemden ama abim için yuva bozulmasın diye uğraşıyorlar peki niye bana değil istiyolar evde dursun bı yere gitmesin evlenmesin Trabzon'da yaşıyorum 28 yıldır Uzungöle bile adım atmadim (Uzungöl Trabzon'da olan bir yer belki duydunuz)gitmedim ailemin baskısı yüzünden
(5,823 puan) tarafından
Tamam işte diyorum ya böyle bir aile için vicdan yapmaya gerek yok bak ciddi söylüyorum. Onlar seni çok iyi manipüle ediyorlar psikolojik baskı yapıyorlar izin verme.
(1 puan) tarafından
Ne sacmaliyosun sen?? Benim kalbimin icindemisin de diyosun çocuğunun olmadığını bahane etmişsin ben çocuk olmuyo diye eşimi birakmam aynı şey benimde başıma gelebilirdi belki de gelecek herşey Allah'tan verende alanda Rabbim lütfen düzgün yorum yapın
(1 puan) tarafından
Evet kesinlikle ben kocama dönmiyim diye yapıyorlar eşimin ailesine annesi küfür ediyo babam ağır konuşuyor ama eşimde ailesi de çok iyiler Allah razı olsun kayınpederim kendi evine ne alırsa bizede alırdı 2 eltim var bana yaptıklarını onlara yapmazdı
(5,823 puan) tarafından
E sen daha ne istiyorsun ☺️ hiç düşünme hemen şimdi ara eşini alsın seni
0 oy
(310 puan) tarafından
Saçmalık gerçekten altın önemli tabi ama sen niye böyle bı neden için annen baban eşini istemediğini bildiğin halde gidiyorsun tabi geri göndermez gün doğmuş kusura bakma da çok saçma bı neden ayrılma nedenin . Önce eşinle konuşman gerekirdi 
(1 puan) tarafından
Sabah annem aradı görüntülü sonra babam aldı telefonu bana direk altınların nerde dedi bende uyuyodum babama sabah sabah ne altını soruyorsun rüyanda mı gördün dedim kalk sana altınları göster dedim dedi bende kalktım bi tuhaf oldum baktım altınım yok ben eşimi ariyim bekle dedim eşimi aradım eşimde hayatım ben artık altın yüzünden çok bunaldım aldım bankaya koydum dedi tabi babama altınlarım yok deyince kaynanami kaynatami aradılar senin oğlun hırsız aldı altını gitti babam da kızımın altınlarını takın gönderin dedi olay bir anlık yaşandı amca geldi kaynanam kayınpederim geldi benim abimler geldi eşimin amcası bu olay seni üzmüş olabilir istersen biraz kafanı dinle dedi benim ailem de istemedi buraya geleceksin dedi bir anlık hata ile geldim sanki rüya gibi şimdi ise gidemiyorum
(310 puan) tarafından
Tövbeler olsun sanki bı oyunun içinde gibisin. Sende de hata var kusura bakma milletin lafına bakıp da niye gidiyorsun ve ayrıca o altınlar senin annen baban ilgilendirmez onlara ne benim annem babam bı kez olsun sormadı bile naptnz diy e
(1 puan) tarafından
Bana yaptıklarını ablama da yaptılar hep altın hep altın vallla ne güzel annen baban var
0 oy
(6,751 puan) tarafından
Eşin gelsin ailenle tatlı dille konuşsun altınlar kızınızın zaten bu devirde takmak doğru olmaz özel günlerde zaten takar desin altınları versin sana gerekirse. Ne saçma muhabbetler böyle bunun için yuva mı bozulur.
(1 puan) tarafından
Canım eşim annemi aradı anne geleyim konuşalım dedi annem bana anne deme ben senjn annen değilim dedi dünya dünyaya vursa asla istemiyorum seni ben kızımı başkasına vercem dedi gelme Bizim evimize gelemezsin dedi bide azosperm olduğunu duyunca annem senjn çocuğun da olmicak bu iş bitecek dedi eşime
(6,751 puan) tarafından
Ay ne zor işler sen ne istyorsan onu yap baksana annenin niyeti belli seni başkasına vermek. Sen eşini seviyorsan eşin iyi biriyse git. Annenin istediği kişi kim bilir nasıl bir karakterde. Kötü çıksa arkanda da durmazlar
0 oy
(3,073 puan) tarafından
Eşin ne diyor peki şimdi ?Ona evine geri dönmeni istiyor mu?
(1 puan) tarafından
Tabiki. Şimdi çık gel beni al desen hemen gelirim dedi bi lafima bakar beni alması
(3,073 puan) tarafından
İyi ya işte daha ne bekliyorsun gitsene bacım . Eşin sadece senden izinsiz altınları bankaya koyduğu için haksız .Bu konu da sadece seni ilgilendirir canım aileni değil.Esinle aranızda konuşup halledin eşin de zaten anlamıştır hatasını bundan sonra senden izinsiz habersiz iş etmez.Annenin de eşine gurur kırıcı konuşmasi hiç doğru değil ,annen de olsa böyle yapmaması gerekir.yukarda yorumda yazdığını okudum,yok senin zaten çocuğun olmaz yok kızımı mi pazarlican filan tövbe estağfurullah bu denecek laf mı .kesinlikle eşine dön,aileni de hiç merak etme iki söylenir seni affederler.zaten evlenmenizi istemiyolarmis en başında , amaçları belli seni kocandan boşatıp yeni biriyle evlendirmek bence amaçları hazır çocuğunuz da yok . kesinlikle kocana dön kocan da iyiymiş daha ne istiyorsun
(1 puan) tarafından
Çok sağol kardeşim Allah razı olsun öyle dönecem yoksa kafayı yicem evde sürekli beni kolluyolar eşiyle konusuyomu diye annem Sakın o salakla o köpekle konuşma diyo bende anne öyle diyemezsin dediğim de bana kızıyor ama cidden yeter yani
(3,073 puan) tarafından
Allah senden de razı olsun canım inşallah Rabb'im yuvana huzur mutluluk versin inşaAllah ❤️ Eşine dönünce haber et bak merak ederim ben ☺️
(1 puan) tarafından
Tmm bacım ☺️
0 oy
(1,838 puan) tarafından
Zor ama bı kadarda ne yapacağın belli olan bir konuda bir altından dolayı direk bosancaksin gitmeyeceksin diye direkten bizi  sil diyen aile bunu demekte çok geçerli mantıklı sebepleri yoksa dinlemem kaybetmem gereken kim varsa kaybedebilirim iyiliğini isteyen böyle davranmaz yoksa eşinde hatalı sende habersiz yapmamalıydı ama sonucuda bu kadar ağır değil yani 
(276 puan) tarafından
Buna benzer olayda ben yaşamıştım eşim benden habersiz kasadaki altınları abisine borc olarak vermis benim izin vermiyecegimi bildigi icin çok arada kalmıs vermis ee tabi sonra haberim oldu cunki altınları geri alamadı yüklü altındı iyi bi ders oldu eşime guvendi abisine geri tabi aldıkta bi sekilde ama eşime guvenim sarılmıstı ama bir yandanda iyi oldu cunki bidaha böyle bi hataya düsmez insallah diye dusunuyorum saflık etmesse
(1 puan) tarafından
Eşimde artık sürekli altın konusundan sıkıldı ben çok ağladım altın yüzünden eşimde en iyisi bankaya koymuş zaten geri dönünce altın bişey de takmicam araba alacaz en azından altın sorunu aradan kalkar canım
(276 puan) tarafından
Aynen arabayı al kurtul en iyisi
0 oy
(276 puan) tarafından
Aileni şöyle ikna et altınları al kendine adına hesap acıp bankada kasaya koy ..ailen sanırım başından damadı istemedigi icin buda iyi bahane olmus güven sorunuda var sanırım..ama eşim iyi diyorsun sırf bu altınlar icinde ayrılınmaz .ailen guvenmiyorsa bankada kasayıda kabul etmiyorlarsa altınları ver gerekirse annen kendi saklasın bi müddet öyle yap :///
(1 puan) tarafından
Kuzum onuda yaptık biliyomusun annem hiç oralı olmadı bu iş burda bitecek dedi
0 oy
(321 puan) tarafından
Yuvanı yıkma o altınlar senin kimin ne olacağı hayatta belli olmaz bugünün iyisi gün gelir kötü olur. Eşin senden habersiz altınları niye götürüyor ki bu da saygısızlık sana karşı. Hayat bu ne olur ne olmaz altınları mutlaka kendi adının üstünde olsun bankada olsun nerde olursa olsun ama senin adına olsun. Eşine de dön ama başta beraber bankaya gidip kendi adına geçir ailem bunu istiyor  en azından bu dediklerini yapayım de.
(1 puan) tarafından
Bak evet bunu yapabilirim en azından belki yumuşarlar saol canım
(321 puan) tarafından
Rica ederim bol şanslar

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 246 göst.
0 oy
1 cevap 73 göst.
27 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde deliyureq1 (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 202 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Bernnn (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 152 göst.
4 Mart 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Aisem3155 (252 puan) tarafından soruldu

386,040 soru

11,541,294 cevap

35,216 kullanıcı

...