0 oy
2,537 göst.
Aile kategorisinde (84 puan) tarafından
Benim 4 yaşında oğlum var birlik oturuyoruz kaynanmla altlı üstlü yani 

Kaynanam ve kayınbabam oğluma çok düşkünler 

Eltim bugün doğum yaptı hastanede henüz bi kızı oldu onunda ilk gebeliği 

İşte bende böyle kaynanamin önünde dedim ki 

Oğlumun adı aras bu arada 

"Aras oğlum bak artık pabucun dama atılacak seni sevmiyecekler falan böyle şakasına dedim"

Kaynanamda dedi ki bin tane de bebek doğursalar benim bebeğim Aras tır diye 

Aynı zamanda görümcem de diyor arasın yeri benim kalbimd diye 

Eltimin kızınin fotoğrafını gördüler herkes bayıldı ay çok tatlı diye 

Bana da çok tatlı geldi ağladım bile:)).

Ama biraz kıskanıyorum tabi oğlumun pabucu dama atılacak diye

Yanlıs mi düşünüyorum sizce 

115 Cevaplar

0 oy
(3,490 puan) tarafından
Agir sacmalamissin.
-Reklam-
0 oy
(28,404 puan) tarafından

Allah aşkına şakamisin işin gücün yokmu yada bunu bu denli düşünüp buraya yazıyorsun neyi neyden kimden kıskanıyorsun değişik.

0 oy
(8,227 puan) tarafından
Kaynana görüyo oğlumu başka kimse görmüyo sevmiyolar pek şuan görse kimseyi bilmez oğlum annemi kardesimi ve babamı görürler 
0 oy
(591 puan) tarafından
Bence sen ilgi senin oğlunun üzerinden azalacak diye onu kıskanıyorsun kusura bakma ilgi hep sizin üzerinizde olamaz. 
0 oy
(125 puan) tarafından
Sen baya baya kıskandın yani abi nasıl böyle olabiliyonuz ya benim elttilerimde böyle ben kimseyi kiskanmiyorum nasıl böyle olabiliyonuz çok yanlış bı düşünce yani 
0 oy
(19,788 puan) tarafından
Beynine bi güncelleme filan yaptır bozuk
0 oy
tarafından
Tövbe tövbe...
0 oy
(288 puan) tarafından
Sence doğrumu düşündüğün şey bari çocuğa aktarma bu kötü düşünceni sen küçük diyosun ama onlar herseyi anlıyo ve kötü bisey aşılıyosun çocuğuna bebek eve geldiğinde ektiğin nifak tohumlarını toplamaya başlarsın 4 yaşında bi çocuk seni çok güzel anlar çünkü 
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Birinin mutluluğundan mutlu olmanız gerekir kıskanmanız değil 
0 oy
(3,056 puan) tarafından
Eşimin tarafında yok çocuk . Ablamın pglu var babamlarla aynı memlekette yaşıyorlar surekli birlikte olduklarında  ben de onları kıskanırım aralarında ayrı bir bağ var babamla özelikle. Buna kıskanmak da değil de imrenmek diyebilirim 
0 oy
(17 puan) tarafından
Işte tam olarak böyle eltilerin yüzünden aile içinde huzursuzluk oluşuyor!!! 
0 oy
(363 puan) tarafından
Tabi ki de yanlışsin, neden eltimin çocuğunu kiskanayim oda onların torunu aksine ayrımcılık yaparlarsa üzülürüm.. ki yapmıyorlar da eltimin oğlu var bnm de iki kızım var.. üçünü de canı gibi severler hepsi Allah razı olsun..eltimlede kardeş gibiyiz zaten mümkün değil kıskanmak 
0 oy
(40 puan) tarafından
Kız birde yalandan ağladım bile diyorsun iyiki eltim böyle değil bu nedir ya kıskançlıkta çığır acmissin 
0 oy
tarafından
Canım normalde çocuklar böyle zamanlarda kıskançlık gösterebilir ailede yeni bir bebek nasıl davranacağını bilemez. O yüzden biz anne baba olarak etrafındaki insanlar veya ona doğruyu göstermeliyiz. Mesela o senin kardeşin veya kuzenin gibi birlikte oynayacaksınız sen onun abisi olcaksin gibi şeyler. Ama sen belki çocuğun içinde öyle birşey olmayacakken yanında oyyke bir muhabbete maruz bırakmıssin. Ve kıskanılacak bir durumda yok yani hepsinin yeri ayrı o zaman senin ilk çocuğun varken eltinde çocuk yokken o da sizi kiskanacakti. Bu düşünceden kurtulmalisin canım 
0 oy
(1,656 puan) tarafından
İkinciyi doğurdum ben kaynanam diyo ki ilkinin yeri bende bı başka. Hakkaten de öyle yani :) 

Ayıp be nazlı bu kadar da olma kuzum.
0 oy
(235 puan) tarafından
Nasıl bir kafa ya ben eltinin yerinde olsam hepinizle arama mesafe koyar görüşmem cahil cahil konuşmalar 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bir anne kendi öz evladına aaa bak pabucun dama atılacak diyorsa o anneden çokta bişey beklememek gerek 
0 oy
(913 puan) tarafından
Evet canım o bebeği daha çok sevecekler oğlunun yüzüne bile bakmayacaklar. Sende akşama kadar böyle saçma saçma düşünüp oturacaksin. Allah'ım YaRabbim yaa  ne saçma dertleriniz var. Bence eltinin bebeği kız diye cekemiyorsun gibi geldi
0 oy
(7,089 puan) tarafından
Sorun tutmuş:)) 
0 oy
(4,017 puan) tarafından
Eltim beni kıskansın ben ne diye onu  kıskanayım 

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 690 göst.
13 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Zhlfrk (7,564 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 242 göst.