0 oy
217 göst.
Diğer kategorisinde (627 puan) tarafından
32 haftalık gebeyim tansiyon düşüklüğü normal mi sıkıntı oluşturur mu normalim hep 10 a 6 falandı herhalde şuanda tuzlu ayran içiyorum

9 Cevaplar

+1 oy
(975 puan) tarafından
Benim de normal tansiyonum 10a 5 civarındadır. Ama hamilelik boyunca hep 8-4 falandı hatta 7leri bile gördüğüm oluyordu ama sorun yaşamadım yani normal hissediyordum kendimi. Doktora sorduğumda da yükseklik sorun olurmdüşük olması önemli değil demişti ama siz yine de kendş doktorunuzdan görüş alın tabi
-Reklam-
0 oy
(777 puan) tarafından
Çok fazla dusuk acile gitmelisiniz diye dusunuyorum.
(627 puan) tarafından
Önceki gebeliğimde de olmuştu sanki 8,9 civarında geziyordu bebekte hareketli şuan ama yüksek olması sıkıntı oluyor sanki
(777 puan) tarafından
Bebek icin degil sizin icin tehlikeli su an zaten nabziniz yavaş atiyor olsa gerek bilemedim ama cok dusuk geldi bana.
0 oy
(1,148 puan) tarafından
Yapılabilicek şeyi yapmışsın
0 oy
(199 puan) tarafından
Kendinizi aç bırakmayın. Gebelikte tansiyon yüksekliği problem oluyor daha çok diye duydum ama tabiki doktor değilim. Yükseltcem diye de çok yüklenmeyin aman diyeyim. Tuzlu ayran güzel bir tercih. Düşük şekilde devam ederse 112'yi arayıp bilgi alabilirsiniz sizi yönlendireceklerdir
0 oy
(1,294 puan) tarafından
Sarimsak ye canim. O yükseği düşürür düşüğü yükseltir dengeler yani. Çok geçmiş olsun
0 oy
(120,010 puan) tarafından
ileri hafta gebelikde su durumda evde bisi yaoma acile git bemce
0 oy
(337 puan) tarafından
Benimde hep düşük oluyor, aç kalmamaya özen göster 
(627 puan) tarafından
Bende birde gebelik şekeri var
0 oy
(2,260 puan) tarafından
Benim de hep düşüktü, ama sizin kadar hiç düşmedi yerinizde olsam acile giderdim. Ayaklarını yukarı da kaldır bana doktorum önermişti. 
(627 puan) tarafından
Hımm yapayım inşallah, gittim ama değişen pek birşey olmadı serum taktılar bi tek
0 oy
(2,222 puan) tarafından
İleri hafta bir gebeliğiniz mevcut eğer gitme şansınız yoksa 112 yi arayıp bilgi edinin ya da bir sağlık kuruluşuna gidin beklemeyin şurda evladınıza kavuşmaya ne kalmış hiçbir şey riske atmaya değmez. Hem sizin hem bebeğinizin sağlığı için. 
(627 puan) tarafından
Gittim bişey yapmadılar serum taktılar oda pek birşey farkettirmedi

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 196 göst.
0 oy
2 cevap 110 göst.
25 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (261 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 670 göst.
24 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur_lina (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 125 göst.
21 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (840 puan) tarafından soruldu

384,749 soru

11,508,820 cevap

35,166 kullanıcı

...