0 oy
229 göst.
Aile kategorisinde (303 puan) tarafından

Bbek bakiminda mama saaati duş saati çişli bez vs not uygulmasi varya onu artık kendim için uygulamaya balamayi düşündüm şuan.

Ne yediğim ne içtiğim ne uyuduğum ne duşum ne WC m hiçbirini bilmiyorum hele tek başıma ne zaman vakit geçirdim taş devrinde falan mıydım bilmiyorum
Daha fazla nasıl böyle yaşarım diyorum 
Yine yenilmeden herkes uyusun şöyle 1 saat kendime zaman ayiriryim dedim çok uykum olmasına rağmen keyif yapmaya ihtiyacım olduğu için iki bebgimde sırayla ağlamaya başladı harika bir gece yaşattılar bize artık sağlığım da el vermiyor belim kolum ağrılarına dayanamıyorum stresten olmuşum 100 kg saç dokulmesi yzuunde aşırı göze batan bir çöküş bu çocuklar büyüyüp okula başlayana kadar nicedir halim o zamana eminim içimdeki son filizlenmelerde sararır
Bitti mi yani şimdi benim hayatım bu kadar miydi
Biri 26 aylık biri 5

6 Cevaplar

0 oy
(3,554 puan) tarafından
Çok yakın olmuş araları Allah sabır versin kuzum
(5,102 puan) tarafından
yas farklari cok olsa da ayni aslinda. degisen sey sadece buyugunu oteleyebiliyorsun. suan sen ikisinin ihtyacini da oteleyemessin. kendini geri plana aliyorsun mcburen.bence sadece tek cocuk olmali onu da buyutup tamam cocuk rahat ben rahat herkes hayatina devam etmeli. yeni maceralar yani ikinci cocukta yeni dogan  bebege de anneye de. ilk cocuga da. babaya da fazla yük binmis oluyir
(3,554 puan) tarafından
Ben de aynı düşünceden yanayım hele ki içinde bulunduğumuz devir bence de iki çocuk devri değil tek çocuğun olacak büyüteceksin sen de hayatının kalanını rahat geçireceksin sonuçta kimse çocuk bakıp büyütmek için yaşamıyor bu hayatı tabii ki Dediğim gibi bunlar benim düşüncem benim bir oğlum var 4,5 yaşında çoğu yükü üstümden gitmiş durumda hatta yarım gün kreşe bile gidiyor çok şükür son bir senedir anladım rahatladığımi 2 çocuk Fikri oğlum büyük olmasına rağmen zerre kadar aklıma bile gelmiyor dediğin gibi ne macera aramaya gerek var ne de kendime eziyet etmeye
(303 puan) tarafından
İnanın çok zor ama arada rahatlığı da oluyor bende tek çocuk kalmasın düşüncesindeyim bir kan bağı olmalı anlaşıp anlaşmalar hayat gosterr tabi .bunca zorluğa rağmen yinede yapardım 1 2 sene açımı çekerim arada isyana da bağlarım ilerde pişman olmamak adına
(5,102 puan) tarafından
tobil yanak ben allahin takdiriyle yanlislikla maceraya suruklendim:) aman bari sen temkinli ol:)
(3,554 puan) tarafından
Tıbbi açıdan zaten benim için çok mümkün görünmüyor canım oğluma doğum yaptıktan sonra bir ameliyat geçirmek zorunda kaldım yani hamile kalırsam mucize gibi bir şey olur öyle söyleyeyim sana
-Reklam-
0 oy
(14,458 puan) tarafından
araları yakın o yüzden biraz zorluyor büyük biraz büyüsün emin ol hepsi geçecek 
(303 puan) tarafından
İnşallah bende insanım
İnsanlıktan çıktım sabrım tükendi dün gece yine 5 te uyuduk şimdi herkes uyumaya devam ben minigimle uyandım bile çoktan ev iş vs geçecek diye diye umut ediyorm bnde
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Hayatın bitmedi yeni başlıyor. Zaman geçtikçe o hallerini özlüyorsun. Eminim ki birine bırakıp uyuyayım desen uyuyamazsın. Çünkü onlar senin canından can herşey mükemmel olmak zorunda değil. Evim dağınık üstüm başım pijama yeri geliyor saçımı tarayamıyorum çünkü her sabaj uyandığımda bir çift göz beni arıyor. Gülüşüyle tüm yorgunluğum gidiyor. Zaman çok çabuk geçiyor ve sen bu günleri özleyeceksin. Çok zorlayıcı olabiliyor ama hepsi geçecek
(303 puan) tarafından
Büyüğü aşağı parka yolladım iki kez kardeşimle ev o kadar boş geldi ki gözüm arıyor ya ben bu duyguları istemiyorum normal insan gibi yasiyim
(1,656 puan) tarafından
Anne olunca onlar kocaman olunca da öyle hissedecksin okula gidecekler mezun olacaklar üniversite için il değiştirecekler evlenecekler hala o boş gibi gelecek evin.
0 oy
(633 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım.. Ben küçükken babaannem beni bakarmış.  Annem işi gücü yaparmış.  Halamlar gelince yemek yapar bende kuzenlerimle oynar bahçede günü geçirirdik. Şimdi 4 duvar arasında yapayalnız çocuk büyütmeye uğraşıyoruz.  

Destek almadan büyütmek çok zor gerçekten. 
(303 puan) tarafından
Malesef eskiden biz kaç çocuk baktık demekle olmuyo işte dimi hayat tarzı farklı herşey farkli
0 oy
(15,123 puan) tarafından
Annenin ruh ve beden sağlığı için ya tek çocuk olmalı ya da en az üç dört yaş ara ile olmalı diye düşünüyorum. Seninkiler çok peş peşe olmuş. Ama bu bir süreç geçecek küçük büyüyüp büyükle oynayabilecek seviyeye geldiğinde bir tık daha rahat edersin dört yaş sonrası yarım gün kreşe gönder bence 
(303 puan) tarafından
Aynen canım öyleymiş ben yakın olsun daha iyi arkadaş olurlar ve çabuk buyurler rahatlarim diye düşündüm ama böyle kimsesiz buyutecegimi bunları cekecegimi bilemedim ( bu ara çok annm geliyo gündüzden yardıma ama anca ev iş güç yapıyorum boşlukta  kendime zaman ayırma 0
Kızımı yarım gün kreşi vermeyi planlıyorum bu ara
0 oy
(364 puan) tarafından

seni cok iyi anliyorum canim ama malesef bizdede durumlar böyleve bende stresden kilo alanlardanim:(. benim ikiz kizlar 39 aylik oglumda 26 aylik biran önce okula baslasinlarda az kendime zamanim olsun diye dua ediyorum. 

(303 puan) tarafından
Amin kuzum insallh 100 kiloyum ya onunda stresi apayrı
(364 puan) tarafından
bende o civardayim malesef :(

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 193 göst.
17 Mart 2024 Aile kategorisinde Prens&PrensesAnnesi (1,764 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 108 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Circassian (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 1,044 göst.
8 Nisan 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 766 göst.
13 Eylül 2020 Diğer kategorisinde nisa2702 (242 puan) tarafından soruldu

396,525 soru

11,861,387 cevap

35,959 kullanıcı