0 oy
1,649 göst.
Diğer kategorisinde (56 puan) tarafından
Aşırı pişmanım kendime hakim olamadım. Daha 22 aylık. Sabahtan beri burnumdan geldi yemin ederim. Ben de 23 haftalık hamileyim. Aşırı bel ağrım var tutuldu resmen. Kızım bu aralar o kadar değişti ki. Her şeyi kendi yapmak istiyor veriyorum öğrensin diye ama yok illa ya kendine zarar veriyor ya da başka şeylere. Oyuna vuruyor abartıyor. Dışarı çıkartıyorum başıboş gezip duruyor arabaların önüne atlıyor. Parkta oynatıyorum küçük kaydıraktan kaymaktan ziyade en büyük ve dolananlardan kayıyor kaç kez düştü yok akıllanmıyor. Eve getiricem kavga kıyamet. Baş örtümü çekiyor yüzümü tırmalıyor. Kendini yerlere atıp kafasını yerlere vurmasına değinmiyorum bile. Evi temizlemem lazım başlıyorum arkamdan aynı haline dönüyor. Beraber yapmaya çalışıyorum ama olmuyor. Süpürüyorum mesela alıyor süpürgeyi TV ye falan vurmaya çalışıyor. Tutturdu bıcı bıcı diye götürdüm kendi yıkanmak istiyor izin verdim çıkmak istemiyor. Lavaboda suyla oynamak istiyor açtım Bi saat kesintisiz oynadı. Üzeri battı değiştiricem bana vuruyor tekmeliyor. Kakasını yapmış almış bezini her yere sürmüş. Koltuklar halı her yer *** içinde yine bir şey demedim. Yemek deseniz yediği doğru düzgün bir şey yok. Onu da kendi yemek istiyor ama yok yemiyor. Döküp saçıyor yine de veriyorum. Pilav yapmıştım aç olduğunu biliyorum bir şey yemedi. Verdim yemek istemedi ısrar etmedim bana yedirmeye çalışıyordu. Yedim Bi iki kaşık o da yer diye. Kendime yemek koymaya kalktım. Ağlamaya başladı ama nasıl ağlıyor yırtıyor kendini. Önüne koyduğum tabağı kaldırıp attı yere. Ortalık oldu pilav cam kırıkları. O anlık sinirle Bi tane vurdum. Canıma tak etti. Gittim temizledim. Aradan zaman geçti tekrar yemesini teklif ettim ama yemedi. Ama aç biliyorum sürekli mutfağa gidip ağlıyor. Bağırıyor. Bunlar bir sebep değil ama pişman oldum. Hâlâ ağlıyor hasta değil bir şey değil. Canıma tak etti. Artık canım çıktı yeminle ya 

49 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Daha 1 tanesiyle başa çıkamazken 2. Ye hamile kalmak bana akıl işi gibi gelmiyor seni anlıyorum ama çocukların suratına vurulması çok günah 
-Reklam-
+4 oy
(14,458 puan) tarafından

yanlış yere yazdın kaç :D

(5,476 puan) tarafından
Evet dayak ile büyüyenler ve dayak ile büyütenler belli olmuş. Sen annesin bunlar da geçecek diyemem. Çünkü GEÇMEYECEK. Sen annesin kendine gel dayak ne demek diyebilirim anca. Ya bir de utanmadan sanki yerden yere vurdu yazmanız yok mu? Bir de saçma sapan hareket mi? NE? Ne saçma sapanı ya? Çocuk bu çocuk. Tamamiyle çağının gerektirdiğini yapıyor. Saçma falan değil yani. 20 aylık kızım var. Ayyyynı yani. Kendinize gelin nolur. O sabır bizde yoksa anneliği daha sabırlı bir dönemimizde düşünmeliydik
(1,621 puan) tarafından
Doğa arkadaşın yaptığını savunmuyorum ki pişman da, senin çocugun aynı olabilir ama yaşam şartlarınız aynı değil. Senin ev içi yardımcın var ,yorgunluğun külfetin onun kadar olmayabilir ama arkadaş tek bakıyor tek ilgileniyor. Ben ikiz sahibi olunca annem, kayınvalidem ,bakıcı değişimli olarak yardım ettiler bana. Benden 2 gün sonra ikiz doğuran akrabam eşi ve kendi baktı. O tam psikiyatrilik ben yarım :) bilmem anlatabildim mi
(5,476 puan) tarafından
Evet kuzum haklısın ve ben bu şartlarda dahi psikolojim kaldırmaz diye ikinciyi düşünmüyorum. Anladın mı demek istediğimi. Hamilelikte hem psikolojik hem de fizyolojik olarak sınırlar daralıyor. Kaldı ki ben post sahibi arkadaşa birşey demedim. Dediğiniz gibi zaten pişman olmuş. Dilerim bir daha yaşanmaz. Benim itirazım bu olayı normalleştiren arkadaşlara
(1,621 puan) tarafından
Anladım da hamile kaldıktan sonra diyecek bir şey bulamıyorum,inşAllah hayatı daha bir düzene girer. Bu normalleşirse zaten yandık, şimdi ki nesil böyleyse geleceği düşünemiyorum
(5,476 puan) tarafından
İnşallah hayatı kolaylaşır inşallah daha fazla destek görür. Dediğim gibi benim sitemim diğer arkadaşlara
+3 oy
(636 puan) tarafından
Yaw biz çocukken hatta bebekken annem döverdi kızardı anlardık ama şimdiki nesil Allah'ım sen yardım et diyorum çocuk değil canavar sanki vallahi korkar oldum bende Rabb'im yardımcımiz olsun, çocuk çocuk deriz ama bazen cidden sınırı aşınca insan ne yapacağını şaşırıyor kardeşim 
+1 oy
(1,761 puan) tarafından
Genelde boyle postlari linc ediuirlar,ama o anda insan dolup dolup tutamiyor kendini. Tabi ki kimse vurma taraftari degil ama hepimiz insaniz, sabrimizin siniri oluyor. Suclama kendini vurdugun yeri op gonlunu al bebisinin
(56 puan) tarafından
Evet inan ben de asla yapmam kıyamam ama cidden bugün canımın acizliğine oldu çok da pişman oldum zaten
+1 oy
(99 puan) tarafından
22 aylık bebeğe Tokat çok ağır olmamış mı ellerine bacaklarina hafifçe vursan neyse de 
0 oy
(411 puan) tarafından
Gelsinnn linçlerrrr 
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Ne yazmamızı bekliyorsun bilmiyorum ama hepimiz aynı durumdayız  2 yaş sendromu özellikle çok zor anne olmak gerçekten çok büyük ustalık gerektiriyor hepimiz sinir  geçiriyoruz kriz geçiriyoruz ama yalnız kaldığımızda özellikle çok daha ağır sorumluluk geçiriyor eğer dışarıyı seven bir çocuksa anneanne babaanneye götürebilirsin kuzenlerin yanına götürebilirsin babası biraz yalnız başına dışarı çıkarabilir Sen de kafanı dinlersin ben öyle yapıyordum hamileliğimde 
(56 puan) tarafından
Eşim işten geç çıkıyor çocuğa vakit Bi geldiğinde ayırıyor o da ne kadar ne olacak. Ailemden kimse yok. Çevremde yaşıtı yok kafayı yemek üzereyim artık
0 oy
(8,163 puan) tarafından
Bunu buraya neden yazıyorsunuz ki ne dememizi bekliyorsun yani övmemizi mi bekliyorsun İyi yaptın mı dememizi bekliyorsun bazı şeyleri içinizde tutsanız çatlamazsınız bence. 
(56 puan) tarafından
Niyr böyle bir şey bekleyeyim zaten pişman olduğumu belirttim. Belki aynı şeyleri yaşamış birisi olacak bana akıl vericek diye yazdım
(8,163 puan) tarafından
Canım Yani hepimiz öyleyiz bir şekilde sabır etmeye çalışıyoruz sabrımız tükenebiliyor evet ama ne yapabiliriz vurmak çözüm değil ki daha kötü yapıyor
0 oy
(15,123 puan) tarafından
Aferin mı demeliyiz olan olmuş sağlık olsun mu ? Süreç zor. Annelik sabır istiyor 2 yaş sendromu diye bir şey var bu sürecin ilgi ve sabırla geçirilmesi gerekiyor maalesef umarım bir daha yapmazsın 
0 oy
(3,995 puan) tarafından
Çocuk bu hepimiz sinirden bazen delirme noktasına geliyoruz, kimse bunu inkar edemez. Bazen kızıyoruz da ama vurmak işin başka boyutu. Bir süre bu huyu devam edecek muhtemelen ve ne yazık ki sabretmekten başka şansın yok. Bir daha yapmamak için gerekiyorsa birileri sana yardımcı olsun bu süreçte. 2. için erken davranmasaydınız keşke.
0 oy
(4,494 puan) tarafından
Valla canm oluyo böyle seyler vurrmak pek hos değil daha ck küçükmş ama  çıldırmayan varsa helal olsun. Benımkı de 3 yasında bı ara dişimi sıka dıka dişlerim sızlıyodu hele kardeşi olunca ckk değişmişti. Yanı kendını nöyle alıstırma kirli mi durmak ıstıuo kirli dursun isin yoksa aksama kadar kalsn parkta ne bilim yemıyosa yemesım. Anvak bız kızıyoruz sonra bız vıcdana zabı cekıyo ruz kendını kadmamaya ve vurmamaya alıstır. Cunku 2. Olunca daha da zorlanacaksın baslama sımdıden. 
0 oy
(3,182 puan) tarafından
Bazen bunalabiliyoruz evet ama sabirli olmalısın benim 4 yaşında kizimda aynı neyi 40 kez yapma diyosam onu israrla yapiyor 

Bu hırçınlık kardeşi olunca iki katina cikacak bizim resmen delirdi ama ben takılmıyorum yaptıklarına sözlü bak babani çağırıyorum filan diyorum o kadar ama yok gene yapcanı yapiyo
0 oy
(1,242 puan) tarafından
Aynı durumdayım ben genelde kendime zarar veriyorum 2 yaş sendromuna erken girdik heryerimi sinirden tırmalıyorum o yüzden bişey diyemiyorum bu konuda. Allah daha cok sabır versin insallah kolay atlatırız bu süreci
0 oy
(2,604 puan) tarafından
2 yaş sendromu vu nerde görsem tanırım Allah yardımcın olsun ama biraz hata sende bebeğin bu kadar küçükken tekrar hamile kalmışsın biraz onunla ilgilenmen lazımdı
0 oy
(640 puan) tarafından
Herkes illa ki vurmuştur bence bende çok sinirlenince vurdum yalan değil bazı şeylerden koruması lazım annem kızar demesi lazım bence okudukça kızımı hatırladım aynı şeyleri yaşıyoruz ben yola salamiyorum arabaların önüne atlıyor heleki kaza gecireli asla salamiyorum annelik gerçekten çok zor rabbim kolaylık versin ne diyim 
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Ay bende birgün kızımın bacağına yapiştirdim ama cidden hızlıydı. Kızım 2 yasında falandı. Öyle bir baktı ki ağlamadan böyle çok tuhaf oymus :D daha evi yiksa birşey demiyorum ben kendine toplatıyorum ona en güzel ceza oluyor. Yemek, uyku herşey sorundu bizde hala sorun. 2.5 yasında ama daha zor günlerin olacak emin ol. Bunlar iyi diyebilirim. Çocuğu çok zor olan bir anne için. İlk defa o gün vurdum bende dayak gibi değildi de. Domestoslu suya ulasmıs hemde ulasması çok zor olan yerdeydi. Yedin mi diyorum yedim diyor yemedim de diyorum yemedim diyor o ruh haliyle bir tane vurdum. Kaç gün ağladım bilmiyorum. Hele gözleri aklıma geldikçe. 
0 oy
(1,005 puan) tarafından
Ben o raddeye geldiğimde kendimi odaya kapatip yastigi var gucumle ısırıyorum bilmem ne kadar doğru ama bana o an iyi geliyor 2 dk sürüyor sürmüyor kendime geliyorum 
(56 puan) tarafından
Normalde ben de öyle yaparım yüzümü kapatırım yalandan ağlıyor gibi yaparım ama Bi anlık oldu ben de mukayyet olamadım kendime
(1,005 puan) tarafından
Anladım canım bir anlik sinirle olan olmuş bir daha yapmazsın ben bağırmanin cocuklari doğrudan şiddetten daha çok etkilediğini düşünüyorum vurmak kötü bağırmak daha kötü ikisini de yapmamak lazım o yüzden yine bu raddeye gelirsen sende benim gibi yap inan çok iyi geliyor
0 oy
(5,476 puan) tarafından
20 aylık kızım var. Aynısı. Anormal değil bu
0 oy
(5,292 puan) tarafından
Eline sağlık bir tane daha mı at diyelim ne bekliyorsun yada vicdanını mı rahatlatalım daha 22 aylık çocuk bile değil ya bebek daha her zaman diyorum ilki başını kurtarsın sonra ikincinin derdine düşün aceleniz neydi bunları diyince de linç etmiş oluyoruz kimsenin çocuğu mırmır sakin değil sen benim kızımı görsen kafa göz dalardın kızım 4 yaşına geldi daha ikinciye niyetim yok çünkü ikiye sabrım olmaz diye korkuyorum 
0 oy
(19,718 puan) tarafından
Hiç kolay değil seni çok iyi anlıyorum 2 yaş sendromu öyle zorluyorki insanın mecali kalmıyor bendede var ama ben vurmam vuramam çok seviyorum kıyamıyorum büyücek zaten bida gelmicek bu yaşı elbet yorulur gel sana kedi bulalım civciv bulalım de eve getirmeye çalış canım yöntemler bul ama nolur vurma en zor dönemleri şuan ama sen yinede metanetini koru 
(56 puan) tarafından
Diyorum zaten kedi hastası. Civciv demeyi de yeni öğrendi o da hoşuna gidiyor ama işi inada bindiriyor
Bi anlık sinirle oldu valla o da ya hâlâ pişmanım
(19,718 puan) tarafından
Olur ya öyle ama çok öfkelendiğinde başka odaya geç sakinleş inşallah kolay atlatırız benimde oğlan baya yaramaz

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,099 göst.
1 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Muallime3455 (21 puan) tarafından soruldu
+1 oy
50 cevap 1,743 göst.
18 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 819 göst.
24 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Asel Linam (967 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 1,169 göst.