0 oy
158 göst.
Diğer kategorisinde (107 puan) tarafından
Hanımlar ev işine girmeyi düşünüyoruz eşimle . Kredilerin faizi çok yüksek , bı akrabamız bize tavsiye etti . Tanıdığı varmış Bir kaç kişiyi ev sahibi etmişler . Açıkcası ben pek güvenmedim ama eşim bir an önce ayrı eve çıkmak istediği için kabul etti bu teklifi . Aranızda bu olaya giren birisi varmı . Ev çıktımı onlara . Bu arada biz kura kısmına girmicez . Paray8 peşin verip taksitlerini yatıracaz , adam bize dediki ' ne kadar çok para peşin verirseniz o kadar çabuk evi teslim ederiz ' dedi 

4 Cevaplar

0 oy
(3,790 puan) tarafından
Eminevim bilmiyorum da eşim fuzuleve yazıldı önce araba için yazılmıştı sonra eve çevirdi aylık taksit ödüyoruz bakalım hayırlısı olsun 
(107 puan) tarafından
İnşallah canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ev bulmanız lazım önden peşin verip evi hipotek göstercnz kira öder gibi ödeme olacak ilerde durumum olursa ev bulup almayı düşünüyorum arkadaşımın gorumcesi almış 
(107 puan) tarafından
Herşeyi konuştuk ve hallettik . inşallah yarın gidip netleştitecez hayırlısıyla
tarafından
İnşallah canım darısı bizim ve tüm isteyenlerin başına
0 oy
(570 puan) tarafından
Biz aldık ancak enflasyon yüzünden para eridi resmen. Bizde arabaya çevirip araba alabildik 
tarafından
Kesinlikle mantık işi değil. Yorum olarak da yazdım. Türk lirası eriyip gider. Evler senede değil, aydan aya bile artıyor. Kura çıkana kadar para p.ç olur.
(570 puan) tarafından
Bizimkisi kesinlikle öyle oldu. Sonuç kayınpederim memleketinden ev sattı üzerine kredi çektik önceki arabamızı sattık borç aldık ancak öyle alabildik. Bin pişman olduk ama iş işten geçti
0 oy
tarafından
Ben kesinlikle önermiyorum. Yakın bir akrabam da bu ikilemdeyken, ona da açıklayarak girmemesi gerektiğini söylemiştim ama dinlemedi, şuan pişman. 

Bankadan kredi çekince faiz çok diyorsunuz, evet doğru diyorsunuz. Ama tersi açıdan düşünmüyorsunuz. Örneğin x kadar para değerinde Eminevim tarzı bir yere girdin. Sana kura 24 ay sonra çıktı diyelim. 24 ay sonra X fiyatina asla ev olmayacaktır. Üstü eksik kalacaktır.  Senin almak istediğin ev değeri mutlaka çok artacaktır, paran eriyecektir. Üstüne eklemek için alacağın borç vs de en başta hesap ettiğin faiz gibi olacak bir nevi. Facebook'ta bu tarz yerlere girip, sonra pişman olup devretmek isteyen pek çok insan var. Girin okuyun. Hele ki enflasyonun dalgalandığı bu dönemde hiç de akıl kârı değil.

Benim kardeşim 2 yıl önce 800 bine 3+1 ev aldı. Şuan alt katı 2.5 milyona satıldı.Belki iki yıl sonra bu kadar artış olmayabilir ama mutlaka olur yine de. 

Bu arada bizde kiracıyız, ev almak istiyoruz. Hatrı sayılır bir paramız var ama üstüne çekeceğimiz (bir evin yüzde 25'i kadar belki) meblağ bile ciddi faiz çıkartıyor. Haklısınız , çok yüksek. Ama bahsettiğiniz kurumlarda mağdur olma ihtimalinin de yüksek. Bir şey de yapamazsınız. Çünkü başta kabul ediyorsunuz.

Etkilemiş olmak istemem yine de..
(107 puan) tarafından
Canım bizde kura kısmına girmicez işte başka bı yöntemle alacaz , mesela 400 bin lira vericez 12 ay sonra ev bize teslim edilecek . Sözleşme böyle 2.5 yıl boyunca da taksitlerini ödeyecez . Mesela 6 ay 20 bin lira ödeyecez 6 ay bittikten sonra diğer 6 ay 30 bin ödeyecez böyle devam ederek  kalan kısmı kapatacaz
(266 puan) tarafından
Katılıyorum bizimde paramız eridi gitti. Bie tanıdığım birevimden aldı aldığı paranın üzerine kredi çekti borç aldı. Sadece birecik ile olmuyor yani
(512 puan) tarafından
Elinizde yüksek tutarda pesinatiniz varsa kalanı için eminevime yazılabilirsiniz. Pesinatin yüksek kısmını verince kurasız sistem var en erken 3 ayda ödüyorlar
(107 puan) tarafından
Evet canım bizde kurasız sisteme yazılacaz

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 315 göst.
26 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hafize12345. (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 445 göst.
29 Şubat 2020 Diğer kategorisinde Pelin ahmet (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 169 göst.
2 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Hayatsarti2 (347 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 218 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde clk38 (1,403 puan) tarafından soruldu

397,320 soru

11,883,475 cevap

36,003 kullanıcı