0 oy
744 göst.
Diğer kategorisinde (1,142 puan) tarafından
Kızlar evi hamam böcegi bastı ilaç aldık kaç kez 1000 lira etmiştir yani 

Dedik bu böyle olmayacak ilaçlama yaptıralım misafir de gelecek köyden kurtulamiyoruz ya 

Armut sitesine ilan biraktim bugün teklif geldi 1100 lira dediler.

Tuhafıma giden şey şu oldu 

Diyor ki işte evin köşelerine mutfak dolap köşelerine arkalarına vs diyor tamam 

Ama diyor ki işlem camlar açık bir şekilde yapılacak ve işlemden sonra da 3 saat kadar camlar açık olacak diyor 

Sizde ilaçlama bittiği gibi eve girebilirsiniz diyor 

Ne bileyim tuhaf geldi ben şey diye biliyordum 

İlaçlama yapılıyor bir süre camlar kapılar kapalı kalıyor sonra içeri giriyoruz havalandiriyoriz sanıyordum.

İki bebeğim var.daha önce yaptıran var mı acaba böyle mi olmalı doğrusu sağlıklısı 

25 Cevaplar

0 oy
(1,564 puan) tarafından
Bende senin gibi düşünüyorum cam açık ilaç uçar gider gibi geliyor bir anlamı kalicani sanmam
(1,142 puan) tarafından
Evet ben de şaşırdım okuyunca yani saçma geldi bana da şaşırdım kaldım misafir de gelecek ne yapacaz bilmiyorum azalıyor gibi oluyor ama küçük küçük bir sürü çocuk yapıyorlar
-Reklam-
0 oy
(10,687 puan) tarafından
Valla canim bilmiyorum ama ne olur ne olmaz bebek var diyosun annen falan carsa gidecek yerin git sinra gel evi temizle oyle al cocuklari. Ben kucukken tahtakuru olmusru bizimde koltukta ilaclattilar afam dedi yatabilirsiniz yattik ama gece bi uyandikki hepimiz acidan oluyoruz mahfolduk gece komsuya cikardi annem bizi
(1,142 puan) tarafından
Hadi ya.ya ben de zaten diyorum yine 3 4 saat girmeyiz eve sonra temizleriz diyorum ama işte onu hallederim ama ilaclatma yaptirayim mi kararsız kaldım çok saçma geldi camların açık olması bana yani ilaçlama yapılırken de açık kalacak diyor
(10,687 puan) tarafından
Başka biriyle daha gorus bak onlar ne diyor. 2 3 kisiye daha sor yani. Pahali bile olsa sorki islem nasil oluyor diye. Hepsi ayni seyi diyosa dogrudur demekki. Bizim binayida surekli ilacliyodu yonetici ama oyle cikmayin ellemeyin falan demediler hic. Sadece bebek arabalarini alin bide evcil hayvanlari cikarmayin derdi çok vardi kedi kopek falan binada. Ama yine oluyodu cunku arkasi boş arsa orasi doluydu ordan gelirdi hep binaya
(1,142 puan) tarafından
Valla bize nerden geliyor anlamadım mutfak özellikle dolu yani.simdi bir teklif daha bekleyecem bakalım doğru diyorsunuz iki üç kişiye sormalı
0 oy
tarafından
Evet böyle birşey de var ilaç markası ile alakalı ama neden armut o bu şu ile uğraşıyorsun ? Ara kurumsal bir ilaçlama firmasını kafan rahat olsun 1 kere yaptırıyorsun yıllarca çıkmıyor 1 kerelik için 3-5 hesap yapmayın bence 
(1,142 puan) tarafından
Bilmiyorum ki kurumsal firma hiç duymadım nasıl bulabilirim mesela ilk defa yaptıracaz hiç bilmuyorum.çocuklugum gecekonduda geçti yeşillik içinde hiç böyle birşey görmedim
Apartman dairesinde 2 .kattayiz yani
tarafından
Hangi bölgede oturuyorsanız o bölge ismini yazarak ilaçlama diye googlede aratın kurumsallar zaten çıkar karşınıza
0 oy
(296 puan) tarafından
Bayer'in bir ilacı var canım, onu denediniz mi? 
(407 puan) tarafından
Bunu yazmaya gelmiştim şu damla olan degil mi çok duydum onh
(296 puan) tarafından
Biraz macunumsu bir yapısı var ama muhtemelen aynı şeyden bahsediyoruz. Maalesef kullandım ve gerçekten etkili bir ilaç.
0 oy
(541 puan) tarafından
Benim eşim kendi ilaçlıyor Bizim de bulunduğumuz yerde çok böcek var ama kocaman böyle Antalya'da Antalya'da yaşayanlar bilir buranın böceklerine yani zararsız ilaç alıyorlar adını unuttum ama hani onu bir kendiniz de yapabilirsiniz
(1,142 puan) tarafından
Valla ilk defa böyle birşey yaşıyoruz detan ve raidin 1000 liraya yakın ilaç aldık uyguladık ne azalması cogaldilar dedik baş edemicez ilaclatalim
(141 puan) tarafından
Post sahibi değilimde didime tatile gittik eşimin akrabasında kaldık. Bina merdiveninde yumruk kadar hamamböceği Allahım bu ne dedim be ben görünce bile tüylerim diken
(541 puan) tarafından
K otrine ilac bu üstüme yapılışı yaziyir biz evi ilaçlarımı evden çıkmıyoruz hoc bise olmuyor ama yine tedirgin olursan 2 saat disarda kalım üç gün evi silip süpürme eve görse bile.aninda oluyor
(541 puan) tarafından
Bos yere ilaçlama çağırmayın eşinizin dip köşe yapsın biz her sene yapioz
0 oy
(351 puan) tarafından
Evet ilaç çok yoğun ve agirsa acik bırakılması istenebilir. Bir de ilaçlama firmaları çok güzel yapıyor onlarla iletişime geçin bence. 
(1,142 puan) tarafından
İlaçlama firması nasıl bulabilirim acaba bulunduğum yerde internette mi yazmam gerekir
(351 puan) tarafından
Evet il, ilçe şeklinde ilaç firması yaz konum olarak yakın olan çıkar. Ara yerini , şartları konuşursun. Zaten randevu ile çalışıyorlardir diye düşünüyorum.
0 oy
(7,761 puan) tarafından
onların ilacı bizim aldıklarımızdan farklı demek ki
0 oy
(141 puan) tarafından
Tarım ilacı filan olmasında haberlerde neler duyduk. Ben köyde büyüdüm hamam Böceğinden aşırı korkardım hala öyleyim. Babam bi ilac alırdı onu sulandırıp spreyle evin odalarına sıkıp camı kapıyı kapatıp çıkardık. İki üç saat sonra açardık. Üç ay boyunca her giren böcek sinek ölürdü zaten üc sonra kış gelirdi. Her sene alırdı ama ne olduğunu bilmem. 
0 oy
(541 puan) tarafından

image

Tek çözüm antalyada herkes bundan kullanır 
0 oy
(2,234 puan) tarafından
Evet yaptırdık. İlaç insanları hayvanları etkilemiyor. Sadece böceklerde etki ediyor. Bizde de aynısı oldu. Ama bizim dışarıda işimiz vardı yarım saat kadar çıktık evden. Tamamen ne böcek ne sinek ne pire kaldı evde.
(1,142 puan) tarafından
Peki evden gidiuorlar mı acaba yoksa internette mesela şey yazıyordu ilaclandiktan sonra 15 gün boyunca artarlar sonra sinir sistemleri felç olduğu için sersem halde evin içinde dolanır yazıyordu bu doğru mu acaba sizde nasıl olmuştu
(2,234 puan) tarafından
Yok öyle bir şey olmadı. Zaten ilaç haşereler üzerinde etkili. Yaptırdık adam dedi 3 saat su ile temas etmesin hiç bir yer temizlemeyin, silmeyin. 3 saat sonra silebilirsiniz dedi. Biz ertesi güne sildik her yeri. Sonrada hiç görmedik.
0 oy
(85 puan) tarafından

image

Bu ilacı eşim satıyordu bizim adanada çok bicek olur o kadar etkili ki hepsi ölüyor 3 tane alın bütün evi defalarca gezin birsey klamaz ya zaten kokusu rahatsız etmiyor ayrıca bebek oralara değse bile etkisi yok zararlı değil insan için evcil hayvanı olan bütün arkadaşlarım kullanıyor evden çıkmanıza falan gerekte yok
0 oy
(8,409 puan) tarafından
Adamlar öyle diyolarsa bi bildikleri var ki diyolar ama ben senin yerinde olsam ilaçlama bittikten sonra evi kapatır bi kaç gün girmem benim evimi de karınca bastı ilaç sikiyorum cikiyo annemlere gittim eşim ilacladi heryeri kapali bıraktık yeni geldim eşim havalandırdı sildi ama ben tekrar yapcam simdi
0 oy
(533 puan) tarafından
Mutlaka güvenilir bir ilaçlama firması bul gecenlerde haberlerde gördüm ilaçlama yaptırmis bir aile normalde o ilaçtan sonra 15 gün eve girmemmek gerekiyormus ama firma demiski 2 gün sonra girebilirsiniz .kadın ve iki bebeği eve girdikten sonra 4 5 gün sonra zehirlenip vefat etmişler Allah korusun bebeklerle sıkıntı yani.mutlaka guvenlilir bir firma bulun
(1,142 puan) tarafından
Ayy yazık ya Allah rahmet eylesin.ben de yorumları güzel olan bir firma buldum bu ilaçlar kokusuz dedi.köşelere falan kenarlara vs sıkılıyormuş evden çıkmanıza gerek yok dedi ama biz yine de 3 4 saatliğine dışarda duracağız
(533 puan) tarafından
Evet ya mugladaymis o aile yazık olmuş firmaya yargılama başlamış 15 yıla kadar hapis cezası olacakmış .dikkat etmek lazım ilaç tehlikeli uzman olmayan ellerde zehire dönüşüyor
0 oy
(236 puan) tarafından
Ben hiç cesaret edemem. Geçenlerde binanın birinde ilaçlama yapmışlardı. Diğer binadakiler zehirlenip ölmüştü. İlaçlama yapanlar tutuklanmisti ben yine korkarim
0 oy
(333 puan) tarafından
K otherine diye ilaç var onu deneyin baya etkili
0 oy
(29 puan) tarafından
Ben 2 yıl önce ilaçlama şirketine yaptırdım kızım 1.5 yaşındaydı 3-4 saat kapalı kaldı sonra eşim eve gidip camları balkonları açıp havalandırdı akşama kadar akşam 9 girdik eve ama o ilaç eşime kızıma dokunmadı bana alerji yaptı 1 hafta yüzüm şişti kıpkırmızı oldu öksürük en son ciddiyeye gittim yüzüme krem verdi

Şirketi aradık ilaçlayan şahış abi yıllardır bu işi yapıyorum bazen bende de oluyor dedi çok sinirlenmiştim insan öncesinde uyarır en azından birkaç gün eve girmezdim kendimi geçti ufak çocuğum var sonuçta Dikkatli olun
(1,142 puan) tarafından
Ay evet ya o ne sorumsuzluk Allah korusun bebişe birşey olmamış.size de çok geçmiş olsun.peki siz eve girdiğinizde böcekler ölmüş muydu yoksa internette 15 gün böcekler sersem halde dolanır yazıyor öyle mi oldu acaba
(29 puan) tarafından
Hayır hepsi ölmüştü sonrasında da canlı hiç görmedim
0 oy
tarafından
Haberlere çıktı ya anne sütüyle zehirlendi aynı böyle demişler bebeği öldü kadının 
0 oy
(16,376 puan) tarafından

Bu ilacı kullandın mi hiç 

image

(1,142 puan) tarafından
Evet bundan aldım ama olması gerektiği gibi yapamadım sankrim
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Evin camı açık tamam ilaclanabilir ama daha sonra kapatılıp öyle bir gün beklemesi gerek daha sonra havadirip beklenmesi lâzim sonra temizlik yapılıp girilmesi gerek eve sonuçta ağır ilaç kullanılıyor artı giderler ilaclanip üstleri kapatılması gerekiyor mutfak lavobasini banyo giderleri falanda ilaclanip ağzı kapanması gerek 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Ben ilaç aterken eve tavanlar ve odaların kenarlarına attırıyorum eşime kapı cam açıyorum 2 gün evden çıkıyoruz sonra evi siliyorum temizliyorum yerleri kapıları daha sonra rahat rahat sokuyorum kızımı eve 
(1,142 puan) tarafından
Peki ortalıkta dolaniyorlarmis ilaçlamadan sonraki günlerde sersem halde yani ölene kadar bu doğru mu acaba
(1,272 puan) tarafından
Bekleme süresi de o yüzden ya zaten hemen ölmüyolar tabiki 2 ya da 3 gün beklemen lazım

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 126 göst.
2 Haziran 2024 Diğer kategorisinde asllyd (489 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 197 göst.
21 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Fato11 (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 137 göst.
0 oy
15 cevap 280 göst.

389,252 soru