0 oy
886 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar dogum yapalı biraz oldu hayırlı olsun falan diye aradım lise arkadaşım birde çocuğunu merak ettim resmini atar mısın diye 3 kere atıp atıp silmiş sanki çocuğunu yiyecem amacı ne acaba bende yazmadım sonra silecegin resmi neden atarsın siz olsanız görüşür müsünüz çocuk kıskanan biriyle 

30 Cevaplar

+1 oy
(17,581 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bana garip geliyor böyle şeyler. Bı çocuk sende yok. Güvenmediği insana atmasın zaten. Atıp da silmesi değişik bence de. Ben de bozulurdum şahsen . Bilmiyorum biz arkadaşlarımla birbirimize attık hep. Doğumdan çıktığımda da herkes aradı foto istedi falan. Attım yani.  Evet şimdi ortalık gerçekten çok kötü ama bunlar yakın arkadaşlarımız yani. Zaten kötü olsa arkadaşlık etmeyiz deme. 
(660 puan) tarafından
Yakın arkadaşıymis ama üzücü ne yapacak ki zaten güvenmiyorsa arkadaş da olmasın şirin doğunca ilk bana attı ki bende ilk ona attım üstelik biz burdan arkadasiz :)
(17,581 puan) tarafından
Aynen oyle. Ben de arkadssim yapsa bozulurdum yani.  
Naptın tasindin mi
(660 puan) tarafından
Dün geldim canım antalyadayiz ama tutacağım evle ilgili işte küçük bir tadilat vardı haber bekliyorum orda evimi topladım hazır hersey
(17,581 puan) tarafından
Hadi hayırlısıyla olsun inşallah ☺️
-Reklam-
+10 oy
(14,937 puan) tarafından
Çocuğu kıskanmak değil bu. Sen gördün ama başkasina gösterme diye tedbir amaçli silmiştir. Bence senin fotoğraf istemen gereksiz. Biraz emrivaki gibi oluyor ve mecbur kalıyor atmaya. Sonrada silmiş doğal olarak. 
tarafından
Tamda bunları Yazacaktım gerek kalmadı
(327 puan) tarafından
of kesinlikle katiliyorum hic saygi duyulmuyor karsindakinin dusuncesine belki hassalardir ne biliyosun bi de benden kiskandi yazmis cok cok gereksiz bi serzeniş atmak zorunda degil ki korkuyor olabilir nazardan yukrda biri de bi cocuk sizde mi var tarzi bisey yazmis bu da cok yanlis bi yaklasim ki evet onlarin dunyasindaki tek cocuk yani
(5,476 puan) tarafından
Ya kaldı ki kıskanabilir de :D ben çocuğumu yeri geliyor kocamdan kıskanıyorum lise arkadaşım kim
(3,288 puan) tarafından
Katılıyorum buna bende ayda yılda 1 kere eltime atardım sonra öğrendim ki kardeşlerine göndermiş kızımın resimlerini hatta snapchatta paylaşmış
(327 puan) tarafından
nee neden paylasmis
+2 oy
(2,631 puan) tarafından
Ananemin nazardan 15 çocuğu sarışın mavi gözlü billur gibi porselen gibi bebekler (en küçüğü 1 aylık en büyüğü 3 yaşında) ağlayarak çatlayarak öldü. Annem 16. Evlat olmasına rağmen en büyükleridir. Ağa çocuğu oldukları için tüm köy görmeye gelirmiş.

Boşuna hadisi şerifler yok.

“Nazar haktır, kader ile yarışan bir şey olsaydı, nazar değme işi yarışıp onu geçerdi (kaderi değiştirirdi).” (Müslim, Selâm: 42; İbni Mâce, Tıb: 3)

“Göz değmesi haktır. Deveyi kazana, insanı da kabre girdirir.” [Keşfü’l-Hafâ, 2: 76 (Ebû Naim’den naklen)

Ben de arkadaşlarım telefondan resim isteyince tek atımlık atıyorum ve maşallah demeden bakmayın diyorum. Gözün ilk değdiği an önemli çünkü. Ayette de sabittir.

Tek atımlık atmamın nedenini anlayamayacak bir arkadaşım yok elhamdülillah. Nazardan çok kayıp verdik biz, göz göre göre umursamazlık benim için ahmaklık olurdu.

Herkes kendi çocuğundan mesuldür, siz böyle düşünüyorsunuz diye kendi bildiğinden şaşacak değil.

Ayrıca hiç atmayabilirdi de. Başkasına göstermenizden veya kazara başkasının görmesinden çekinmiş olabilir.

Bir de ben bir çocuk onda yok tutumunu yanlış buluyorum. Başkasının çocuğu adı üstünde başkasının. Herkesin çocuğu kendine. Ölecek olsa bir senin çocuğun ölmedi mi diyeceğiz? 
(5,476 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum. Hatta bu işin bir de elektronik boyutu var. Artık yapay zeka diye birşey var. Çocuğunun kendi telefonundan başka herhangi bir elektronik ortamda olmasını istememiş olabilir. Çünkü kendi koruyabilir ama ya diğeri korumazsa telefonunu, çalınabilir, hacklenebilir vs
(572 puan) tarafından
Valla kimse yalnış anlamasın bende bebeğimin fotoğrafını kimseye atmak istemiyorum eli yüzü güzel telefonda daha kilolu güzel çıkıyor sevgiden de nazar değer çünkü.
Çocukluk arkadaşım var köye gidince beni görmeye geldi bebeğimi kucağına almak istedi verdim maşallah demedi ağır bişey kaldırıyormuş gibi yaptı sonra bebeğim hastalandı gece uyumadı bütün duaları okudum sabaha karşı uyudu
(572 puan) tarafından
Bide dayımın kızı benden habersiz fotoğrafını çekim bazı kişilere göstermiş
(6,576 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum ben de belli bı döneme kadar çocuğun telefondan görülmesine karşıyım bı arkadaşımla hastanede denk geldik kızıma baktı sen telefondan ne kadar kilolu gözüküyodun (wp durumdan bahsediyo) halbuki cok zayıfmışsın dedi ve kızım 2 2.5 yaşlarındaydı
+1 oy
(8,900 puan) tarafından
Ben o bokuu yedim doğumhanede arkadaşıma fotu attım millete göstermiş akşam oğlum yoğun bakıma girdi belki oda böyle şeylerden korktuğu içindir 
0 oy
(5,426 puan) tarafından
Çocuğumu merak eden  buyurup gelir kimseye atamam kusura bakmasın
tarafından
Almanya'da yaşıyor
(5,426 puan) tarafından
Belki siz gördünüz diyedir kimi alıp resim paylaşıyor nazar değmesin diyedir
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Çocuğunu kıskandığından değilde acaba başka bir şeyimi var bir fobi gibi birşey? Huyda olabilir? Yani bence kıskançlık değil o. Nazar alacağındanda korkmuş olabilir hani sen gör ama ben kaldırayım. Başkaları görmesinden gibi düşünmüş bence.
tarafından
Görmeden silmiş kız 3 kere atıp atıp çocukluk arkadaşımdi
(1,351 puan) tarafından
İşte sen gormediğin icin defalarca atıp silmiş gör hemen sileyim kafasında arkadaşın nazar almasından korkuyor
0 oy
(7,896 puan) tarafından
Çok yakın arkadaşımsa ben de sinir olurdum. Arkadaşım bana daha doğumdan çıktı attı kızının fotosunu şimdi 2 yaşında hala atıyor yani nazarım filan da değmedi ben de ona attım her zaman yani yakın arkadaşım lar arasında olmaz böyle 
0 oy
(510 puan) tarafından
Ben çocuğumun fotoğrafini 1 yıl kimseye armadim. İsteyen gelir. Gelmezse görüntülu arar. Ama fotoğraf istemek güzel bir seçenek değil ben olsam hiç atmazdim sanırım 
0 oy
(4,860 puan) tarafından
Hani yeni anne lohusalık diyoruz ya. Psikolojisi etkileniyordur. Lohusalık 40 bitince bitmiyor malesef hormonlar insanı çok değiştiriyor. Her insanda farklı olabiliyor. Bir danışanımız çocuğunu babasından bile kıskanıyordu. Biraz hoşgörü biraz anlayışlı olsak ne iyi olur. 
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Açıkcası canım benim de bebeğim yeni doğduğun da arkadaşlarım resim istedi ama atmadım evet onlar belki merak ettiler kötü amaçlı olduğunu demiyorum ama fotoğrafı başkası galeride de görür diye silmiştir bunu yanlış anlama çok doğal ben İnternet hesaplarına bile bebeğim 8 aylık yeni yeni resim paylaşmaya başladım ki onda bile bir yeri gözükür bir yeri gözükmez 
0 oy
(8,247 puan) tarafından
Huy olduğundan benim eşimde var o 
0 oy
(4,081 puan) tarafından
Ayy boğuluyorum böyle şeyler okuyunca yaaa Rabbim bi tek ona mı çocuk verdi sanıyor acaba nazardan korkan okur üfler Allah'a emanet eder. Kimse kusura bakmasın da bana aşırı saçma geliyor yaaa
0 oy
(1,428 puan) tarafından
Ben şahsen kimsenin çocuğunu merak etmem fotoda istemezdim çünkü herkesin hassasiyeti farklı bazı konularda
0 oy
(181 puan) tarafından
Fotoğraf neden ıstenır anlam veremıyorum bende atmam çocuğumun resmınj
0 oy
(795 puan) tarafından
9 yıllık arkadaşım bebeğinin doğduktan birkaç ay sonraki hallerini birkaç kez attı, ve tek görmelik şeklinde attı. Burda mesele bebeği kıskanmak yada seninle paylaşmak istememek değil. Bebek kendi bebeği, arkadaşı da olsa bi başkasının telefonunda fotoğrafının bulunmasını istemeyebilir. Herkes bebeğini çocuğunu her yerde boy boy paylaşacak diye bi kaide yok, insanların çocuklarıyla ilgili kararlarına saygı duymayı öğrenmemiz gerekiyo bence. 
(327 puan) tarafından
kesinlikle alnindan optum yorumun
0 oy
(2,955 puan) tarafından
Millet öyle aşkım aman boşver 
0 oy
(303 puan) tarafından
Oda bir şey mi canım benim arkadaşım oğluma koyacağım ismi kendi oğluna koydu 2 ay ilerdeydi bende dogum yaptı duydum ki benim koyacağım ismi koymuş biliyor du hâlbuki benim koyacağımı
0 oy
(927 puan) tarafından
Hiç öyle huylarım yoktur. İsteyen yakınıma atarım bebeğimi. Ama bugüne kadar asla kimsenin bebeğinin fotoğrafını istemedim. Atmak isteyen kendi atar zaten. En yakın arkadaşım doğurdu ilk bana atmış mesela fotoğrafıni atmasa hayatta istemezdim. Herkesin düşüncesi farklı 
0 oy
(1,263 puan) tarafından
Bende aynisini arkadaşa yaptım resmini istedi attım sildim kolay kolay resim paylaşmam herkesin kendi fikri neden bu kadar garipseniz ?
0 oy
tarafından

Valla kusura bakma ama resim isteme mevzusunu çok saçma buluyorum :dizzy: 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 453 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 1,257 göst.
19 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Umutherzamanvar (194 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,552 göst.