+1 oy
525 göst.
Aile kategorisinde (28 puan) tarafından
Eşim istemediğim ismi ben hastahanedeyken bebeğe koydurmus kimliği çıktı çocuğun hayatta istemiyorum bu ismi değiştirme şansım var mı. Ne yapabilirim 

22 Cevaplar

0 oy
(200 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Size sorulmadan koyulmasi hoş olmamis haklısınız. sanırım bir süresi var değiştirilebiliyor nüfus müdürlüğüne ya da bir avukata sorabilirsiniz. kutay, tibet olmasındansa Kürşat daha güzel. Abimin 2. adı Kürşat. Biz ilk ismini kullansak da bütün iş ve arkadaş cevresi Kürşat der kendisine. parmakla gösterilen, cok efendi mülayim degerli bir insandır. Kaba bir isim degil bence tarihi de bir şahsiyet olarak geçer kaynaklarda.
-Reklam-
+4 oy
(2,449 puan) tarafından
Kusura bakma ama Tibet'e göre Kürşat daha güzel 
(540 puan) tarafından
Sorun hangi ismin güzel olduğu değil ki. Çok saçma bir isim de olsa anne baba ortak karar vermeden bu şekilde babanın bir iş cevirmesi saygısızca
(2,449 puan) tarafından
Orası öyle tabi ayıp etmiş
(28 puan) tarafından
Evet bizim zaten bir ortak kararımız vardı . İlk söylediğimde ben kaba dememe rağmen daha ilk bebeğimiz yani benimle bu kadar inatlasmasi çok üzdü ailem yanımda onlarda bebekde üzülmesin diye kavga etmedim ama mahfoldum üzüntüden
+1 oy
(16,959 puan) tarafından
Ayyy sinirrrrr. Kesin anasının ismidir
(28 puan) tarafından
Yok canm bebek erkek. Cok kaba isim sadece
(461 puan) tarafından
İsmi nedir
(28 puan) tarafından
Kürşat ege koymus
(16,959 puan) tarafından
Ege senin istediğin bı isim miydi bari
+1 oy
(4,795 puan) tarafından
Degistirme sansin var. Biraz ugrastirici. 

Esin bi zahmet ugrassin. İsim anne-babanin hakkidir senin rizani almadan senden gizli gizli koydurmasi hic dogru degil.
(28 puan) tarafından
Çok mu canım uzun mu sürer . İşte nasıl olacak buraya yazayım varsa yapan deidm
(4,795 puan) tarafından
Canim sanirim e devletten basvuru yapiliyo once. Mahkeme yoluyla degisiyo. Biraz ugrastirici.
Ama esin bi zahmet ugrassin yapsin. Ben sinir oldum burdan.
Cok sinirli ve uzgunum bu durum bebege de yansiyo de,emziriyosan eger uzuntuden sutum kesilecek hatta azaliyo falan de. Otur agla. Hemde rahatlamis olursun.
(179 puan) tarafından
Mahkemeye dilekce yaziyorsun isim degistirmek icin sana mahkeme gunu veriyor o gun değişiyor zor degil canım bende değiştirdim kızımın ismini hatta iki isimde birini sildirip baska yazdırdım oldu
(179 puan) tarafından
Bu arada masraf bin tl yi gecti benim ki
(28 puan) tarafından
O günden beri kaç kez ağladım içim zaten kötü hamilelikten dolayı birde bu olay beni çok gerdi ya birde abartacak ne var demesi beni daha çok sinirlendi diyor bu bu kadar basit olamaz
+1 oy
tarafından
Mahkeme yoluyla değişir maalesef. 
(28 puan) tarafından
Çok uğraştirici yani of of . Ben yarın nüfus müdürlüğünu arayıp bilgi alacagim
0 oy
(307 puan) tarafından
Bebeğinin ismi ne canım 
(11,657 puan) tarafından
Kız lohusasın bak şu an buna kendini üzme. Bulunur halledersin kulağına iki isim okuyun sen istediğini kullan nüfusta öyle olsun olmaz mı balım
(222 puan) tarafından
#melis# biz Kürşad diyoruz Yakup kaynatamin ismi olduğu için oğlumda Kürşad adını biliy Yakup denilince bakmıyor yeni öğreniyor tam adını biri sordugunda aklına geldikçe Yakup Kürşad yılmaz diyor onu da tane tane dediği için ilk Yakup anlıyorlar tanımayan kişi Yakup diyor bende diyorum biz Kürşad diyoruz
(28 puan) tarafından
Nagişcim Çocuğun öyle kafası karışır tabiki canım . Biraz alışmaya başladım ama ilerde yine bu durumum patlak verir mi bilmiyorum inşallah içime siner yoksa ugrasirdim mahkemeyle falan ama aramız iyice gerilerecek iyi e
Ebru Yılmaz.  Evt çocuğa ne söylenirse sürekli ona bakar Kürşat ege diyeceğiz ya sürekli ya da ben ege diycem. Şuan Kürşat için çok minnoş bir surati var bir görsen.
(222 puan) tarafından
Valla gören duyan isimle dalga geçiyordu bu çocuğa konur mu diye
(28 puan) tarafından
Bizde de öyle diyorlar inan ki
0 oy
(287 puan) tarafından
Ben olsam şimdiye kadar o kimligi kırmıştım ne demek ben doğuriyim bana sorulmadan ismini koysunlar 

Değişirmi değişmezmı onu bilmiyorum canım

(◕‿◕)
(28 puan) tarafından
Bende bilmiyorum merak ettim. Kimlik gelmedi canım daha PTT ile gelecek ama mahfoldum üzüntüden
(287 puan) tarafından
Ama Kürşat çok güzel isim bence üzülme Tibet ne kız hiç güzel değil kusura bakma ama
(28 puan) tarafından
Doğrudur canım. Tibet ikimizin önceden bulduguydu ben tek olarak Kutay ismini beğenmiştim zaten. Bari gidip ozaman Kutay Kürşat yazdirsaydi ikimizinde gönlü kırılmazdi böyle lohusaligimi mahfetti.
0 oy
(15,880 puan) tarafından

Bebeğin ismi ne merak ettim 

Soruna gelince değiştirme şansın var 
0 oy
(1,729 puan) tarafından
Ay en sinir olduğum konu benim bebeğiminde ismini komuştuk kaynanam arıyor bizi ben bu ismi koydum bu olsun dedi ben patladım eşime bugüne kadar yanımda olmamış büttün acısını ben çekicem ama ismi o koyacak yok ya dedim bebeğimin ismi belli değişmicek dedim ve o da oldu kimse kusuraa bakmasın 
(1,729 puan) tarafından
Olamaz zaten çünkü ben haklıyım 9 ay ne çektiğimi bir Allah biliyor kaç defa annesini çağırdı gel buraya diye anası gelmedi ysnımda durmadı çocuklarımla madur olan bendim destek olsaydı beni torunlarını tanısaydı bende saygı gösterip istediği ismi koysaydım onu. İçin eşim sesini çıkarmadı annesine biz isim koymuşuz demişti anası da siz daha iyi bilirsiniz deyip susmuştu
(28 puan) tarafından
İnan benimde aynı durum bir kez bakmaya gelmedi çalışıyorum diye doğum için geldi iki gün sürdü o da evde kaldı gitti anam geldi bekledi hastahanede.
(1,729 puan) tarafından
Valla ne yapsan da boş bu insanlara menfaat için varlar sadece benim annem olmasaydı ben hem hastanede hemde çocuklarım madur olurdum anneler iyiki varlar
(28 puan) tarafından
Evet Allah yokluklarini göstermesin. Başka kimseden fayda yok
(1,729 puan) tarafından
Malesef yok valla
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Ne kadar saygısızlık kıyameti kopartırım valla onun hakkı varsa benim ondan iki misli hakkım var o çocuk kolay doğmuyor kolay taşınmıyor karnında 
0 oy
(8,680 puan) tarafından
eşim37 yaşında. kayınbabam da bu şekilde evden bir isimle çıkmış gelmiş başka isim. kayınvalidem hala üzülür. tamam adı kötü değil ama rızam alınsaydı der. geçmiyor yani, eşinin yaptığı kabalık. bunun için uğraşman gerekiyorsa uğraş. 
(28 puan) tarafından
Şuan ameliyatliyim o an sinirle gidip neler yapacaktım ama ne kendim kalkabildim.ne yavrucaga kiyabildim. Şimdi biraz duruldum ama hala kafayı yiyecek gbi olursam mahkemeye dilekçe.vermem gerekiyormuş arastiridm
0 oy
(124 puan) tarafından
Eşinizin koyduğu isim kulağa daha hoş geliyor ama yine de siz bilirsiniz
0 oy
(8,108 puan) tarafından
İstemediğim şeyi koyamaz 
0 oy
(3,476 puan) tarafından
Benim eşim de bi ara Kürşad a takmıştı. Dedim şöyle şöyle adamları andırıyor. Biraz söyledi vazgeçti Allahtan:) Yani bi bebeğe göre çok büyük adam ismi ama. Eşin de neden öyle yapmış olurunu almamış senin. Değiştirilebilir tabi. Eşin üzüldüğünü görünce anlayışlı gösterir mi? 
0 oy
(1,942 puan) tarafından

Aslında Kürşat çok güzel bir isim <3

0 oy
(387 puan) tarafından
Bende kursati beğendim boşuna kaygı ediyorsun bence ya bende eşimin bulduğu isimler arasından seçtim pek de benm istedigim olmadı ama olsun eşim çok hevesli oğlum olcak diye onun hevesini kırmak istemedim bende boşver takma artık olan olmuş 
0 oy
(496 puan) tarafından
Kıyamet koparma pasa pasa da ugrastirip o izmi degistirme sebebi ugrassin esin mahkemeyle vs oluyor ama degistirebilirsin canım 
0 oy
(2,021 puan) tarafından
Bizim komşumuzun kocası öyle yapmış komşumuz kızını kendi istediği isimle çağırıyor herkeste kıza öyle sesleniyor kocası bile diğer isimle çağırıyor kimlikteki ismi sadece okul ve devlet kurumlarında söyleniyor ama kadın herkese o isimle seslendittiriyor
0 oy
(2,955 puan) tarafından
Dava açacaksın değiştiriliyor canim
0 oy
(1,627 puan) tarafından
Bence bişey olmaz ya eşin koymuş sonuçta sende annesisin seninde hakkın bı baktın bir daha nasip olur o zmn sen koyarsın...olmadı kimlikte eşinin göbek isimde senin dediğin olsun 

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,262 göst.
0 oy
10 cevap 251 göst.
22 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Pamira (1,627 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 161 göst.
21 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Expertmom (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,298 göst.
12 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Hanifehtc (96 puan) tarafından soruldu