0 oy
384 göst.
Diğer kategorisinde (138 puan) tarafından
Kızlar bazı yaşadığım olaylardan dolayı üzerimde hep korku var, baştan anlatayım, evlendim çok zor bı gece geçirdim ve korktum , kalabalık bir ortamdan çıkıp kimsenin olmadığı bir yere gittim, eşim çok iyi olsada ailesi beni çok yıprattı, 6 aylık hamileydim kayınpederim gözümün önünde vefat etti o günden sonra hep üzerimde bir korku vardı, doğum yaptım kızımla tek başımıza kaldık , 4 ay önce kürtaj oldum, çok kötü bir rüya gördüm ve korkuyordum düşük yaptım, gene hamileyim ve gene korkuyorum, annemde imama durumumu anlatmış, imam iki muska yapmış demiş birini boynuna taksın diğerini suya koyup 7 gün içsin. Ama bilmiyorum kararsızım başına gelen varmı, yani işe yarar mı , yoksa hiç almiyayım mı

16 Cevaplar

0 oy
(1,207 puan) tarafından
Muska büyü olan değil benim boynumda var yıllardır takarım. 
(138 puan) tarafından
Bnm korku için yaptırmış annem , bide hep gerginim sinirliyim o yüzden
(1,207 puan) tarafından
CeVşen derler bizim burda, tüm kardeşlerimde var  eşimde de var .
(138 puan) tarafından
Evet doğru
(1,207 puan) tarafından
Ayetel kürsi,  Felak , Nas süreleri yazıyor bebeğini de seni de korur
(138 puan) tarafından
Peki suya koyup neden içmemi istemiş bı tanesini
(1,207 puan) tarafından
Yanlış anlama mesela bizim burda ineğe nazar değdiğini hissedince ekmek okuturlar ekmekgi ineğe yedirirler, bilgim yok ama o yuzdendir
(138 puan) tarafından
Nazarmı var yani
(1,207 puan) tarafından
İşin ehli değilim bilgim yok , ama öyle birseydir.
(138 puan) tarafından
Rabbim bizi korusunnn
-Reklam-
0 oy
(8,684 puan) tarafından
büyü değil ki canım bu, dua seni korusun diye 
(138 puan) tarafından
Bilmiyorum ki hamileyim bebeğime bişey olur Allah korusun
(8,684 puan) tarafından
bir keresinde bebeğim daha 2 aylık falan bir yere gittik yemeğe bir cami hocası da oradaydı. küçük bir yer herkes herkesi tanıyor. bir dua yazıp verdi, bebek için. hep taşıdım onu, kaybetmişim olsa hala taşırdım. bebeğine de bir şey olmaz canım. senin bu stresin bebeği daha çok etkiler hatta
(138 puan) tarafından
Haklısınız, Allah razı olsun
(8,684 puan) tarafından
istemiyorsan yine kullanma ama bir camii hocası yazıp veriyorsa sıkıntı etme. be idüğü belirsiz kendini hoca diye tanıtan şarlatanlardan olmasın yeter
(138 puan) tarafından
Yok tanıdık bir imam , herkese yapar o yüzden annemler yaptırmış
0 oy
(719 puan) tarafından
Kardeşim de var korktuğu için takıyor surekli
(138 puan) tarafından
Hiç etkisini gördü mü acaba
(719 puan) tarafından
Eskiye göre iyi
(138 puan) tarafından
Bnm öyle ileri derecede değil çok şükür sadece çok kötü rüyalar görüyorum
(719 puan) tarafından
Kardeşim de rüyasında korkuyordu bide tek tuvalete gitmiyordu
(719 puan) tarafından
Bnde arada kötü rüyalar göruyorum yatmadan önce Felak süresini ve nas suresini oku inanarak faydasını gorursun
0 oy
(410 puan) tarafından
Yok canım günah değil büyü yapmıyorsunki benimde 5 tane düşüklerim oldu bizde yaptırdık hocada doğum yaptıktan sonra çıkardım 
(138 puan) tarafından
Peki bı tanesini suya koyup suyunu içsin demiş, bunuda yaptın mı
(410 puan) tarafından
Canım benimki biraz farklıydı benim 2 kızım oldu 5 tanede düşük 2 tanesi erkek bebekti belliydi ama diğerleri 1.5 aydan sonra düştü hocaların demesine göre erkek bebeklerim düşüyordu onun için hem boynuma takılan muska hem göğsüme taktım hemde suyunu içtim,yani içini ferah tut ve iç muskanıda hiç çıkarma duş aldığın zamanda banyoda yüksek bir yere as çıkınca yine tak insllah bisey olmaz
(138 puan) tarafından
Hmm peki faydasını gördünmü
(410 puan) tarafından
Gördüm canım oğlum oldu 4 aylık olduk darısı senin başına inşallah
(138 puan) tarafından
Aminn inşallah
0 oy
(93 puan) tarafından
kişiyi şirke götüreceğinden endişe duyulduğu için ruhsat vermeyenler var. korku için yapıldığını biliyorum ama boyuna asmak ya da suya konulup içme hakkında bir şey bilmiyorum. sanki uzak durmanız daha iyi gibi. ya da ne yazdığını sorun çünkü bazıları ayet yazıyorum diye büyü yapıyor. (yani cinlerden yardım alarak hazırlanam muskalar. kağıda cin isimleri vs yazıyorlar ya da ayetleri tersten ya da değişik yazıyorlar.) 

ancak korkuyorsanız kesinlikle bakara 285-286 ve 255i okuyun her gece uyumadan önce ya da gün içerisinde. 
(93 puan) tarafından
korkmanız için yazmadım. siz bence rukye yaptırın. yani kuran okuması ile tedavi yöntemidir bu. hacamat vs yaptırın.
(109 puan) tarafından
Aradığım yorum işte ben anlamıyorum sizler gerçekten kağıda yazılan ayetin size fayda sağlayacağini mi düşünüyorsunuz bu çok günah bu şirktir. Yani onu kağıda yazınca o kağıt sizi korumuş mu oluyor. Bu demek oluyor ki ben korkuyorum kağıt beni korusun buda Allah'tan yardım istemek yerine hiçbir fayda sağlamayan kağıttan yardım istemektir bu da şirke girer. Yani açıkçası şöyle soylim o kağıdı sürekli boynunda taşımak yerine her gün korku için felak nas Ayetel Kürsi gibi birçok dua ve süre ver okusaniz emin olun ki bunda daha çok fayda görürsünüz çünkü sen o an korktuğun için rabbimden yardım istiyorsun kağıt parçasından değil yani o kağıda yazılan ayeti okumayıp üstünde taşımanın bir faydası yok. Onunla tuvalete fln giriyorsunuz hoş olmayan şeyler bunlar biraz düşünceli davranın lütfen
(138 puan) tarafından
Hacamatın nasıl bir etkisi var , bilmediğim için soruyorum
(93 puan) tarafından
hacamatın birçok faydası var. ben siz de vesvese olduğunu düşünüyorum. yani korkunun kaynağı vesveden kaynaklı olabilir. vücutta vesvese için hacamat yapılacak noktalar var ve gerçekten de Allahın izniyle çok fayda sağlıyor. muhakkak vesvese noktalarına hacamat yaptırın
(93 puan) tarafından
birde Rasulullah zamanında nas felak ayetleri indiğinde herkes şeytandan Allaha bu sureler ile sığınırlarmış. inanarak nas felak ihlas ayetlerini de okuyun. dilerseniz suyunuza fatiha okuyup için. bunların da faydasını görürsünüz
0 oy
tarafından
Valla canım benim babamda yapar hepte şükür olumlu sonuç almıştır taktiğin Cevşen el ile yazılmış olmalı yani fotokopi bir işe yaramiyor ama benim sana tavsiyem Cevşen çocuklara takılır çünkü onlar her an kuran okuyamiyor namaz kilamiyor o yüzden kötülüklerden korunması için sen korktugunda birşeylere rast gelmiş olabilirsin sen bana kalırsa cin süresini bol bol evinde oku yaşın oku evinin etrafına Ayetel kürsü 7 defa oku sağına soluna önüne arkana yukarina asagina en sonunda tüm etrafına ufle namazlarini aksatma kuranini oku sık sık bol bol Allah'ın izni ile içinde rahat olur korkular dan da emin olursun benim babam boylama yazıyor içinde her ayetten var ve seni ölüm hariç tüm bela sıkıntı musibetten koruyor benim içinde yazmıştı ve birgün eşimle çok kötü kavga etmiştik babamın silahını almış kafama dayamisti içi dolu olmasına rağmen tetigi çektiğinde tutukluluk yapmıştı ve o an anladım ki beni o musibetten bile korudu yani canım yaptirirsan boylama yaptır Cevşen asıl o dur Allah'ın izni ile korunursun ama dediğim gibi maneviyatta önemli bence maneviyatını koru ki maneviyatı olmayan imanı zayıf olanlara daha çok tesir ediyor bu tür şeyler şahsen küçüklükten bu yana her insan gördüm yani duvara tırmanan çocuk mu desem nişanlısıyla ayrılma noktasına gelen ve onunla evlenmek isteyen birinin olduğunu söyleyen kadın mı desem korkudan dolayı hem onlara rastlamış hem de kafasında tümör oluşmuş korkudan dolayı bir çocuk mu görmedim desem bir sürü vaka gördüm bir sürü bu tür şeylerle karşılaştım çünkü babam hocaydı ve hep bu yaşıma kadar hep gördüm şaka sanardın inanmazdım ama işte insan yaşayıp büyüdükçe ve gördükçe ve ben de gördüm ve babam her zaman bize verdi ki kızım korkmayın maneviyatınızda üşütsün korku onlar korkuya gelir korkudan beslenir yani senin korkundan beslenirler insanlar gibi aynı insanlar nasıl senin korkundan besleniyorsa senin en büyük zaaf'ın korkundan vuruyorlarsa onlar da öyleler korkudan besleniyorlar sen ne kadar korkarsan o kadar çok seninle uğraşırlar derdi ve ben çok korkardım sonra babam bana küçükken hep derdi ki kızım korkma sana hiçbir zaman zarar veremezler çünkü onlar yemin etmişler ben ve benim soyumdakilere zarar vermeyecekler diye o yüzden dolayı korkmazdım görürdüm karşılaşırdım rastladım ve her zaman keşke bir daha görsem bir daha karşılaşsan işte çok seviyorum falan diyordun ve herkes bana psikopatmışım gibi bana bakıyordu arkadaşlarım olsun çevremdeki insanlar olsun babam dahil diyordu ki kızım sen ******** mısın canım hayır baba korkmuyorum seviyorum seni ben onları sevdikçe onlar benden kaçıyorlar zaten gerçekten de öyleydi ben hep istedikçe sevdikçe baktım ki hiç görmemeye başladım ama ben korktukça başıma bir sürü şey geliyordu ve görüyordum da o yüzden dolayı korkmadığım zaman onlar sevmeye başladıktan sonra gerçekten içimde bir sevgi oluşmaya başladı sevmeye başladıktan sonra çünkü bir daha araştırmalar falan yapıyordum Kur'an kursundaydın ben zaten bu tür şeyler benim hep ilgimi çekmiştir Kur'an'da cinler nasıl anlatılmış peygamber efendimiz nasıl anlatmış işte bir sürü videolar bir sürü işte kur'an-ı Kerim'in manalarıdır tefsirleri hep okuyordum bu yüzden dolayı okuyu okuyor sevdim hani çünkü onların da bizler gibi hayatları olduğunu ve Müslümanların olduğunu onlar da bizler gibi Allah'a ibadet ettiğini Allah'a inkar edenler olduğunu öğrenince sevmeye başladım yani onları da kendinden biriymiş gibi yani insanlar gibiymişler gibi görmeye başlayınca o yüzden korkmadım daha mesela şu an cin filmleri izliyorum o kadar komiğime gidiyor ki ha diyorum hani insanlar ne kadar da korkutmuşlar tabii ki de bu tür şeyler var hani izlediğimiz filmlerdeki gibi şeyler çok var biliyorum görmüşüm ama insan korktukça gözünde daha da korkunçlaşıyor sana tavsiyem korkmaman imanında güçlü tutman Allah'a olan güvencini her zaman diri tutman çünkü Allah onları da bir kul olarak yaratmış seni de bir kul olarak yaratmış ikinizi de ne için yaratmış kur'an-ı Kerim'de buyurduğu gibi ben insan ve cinleri bana ibadet etsinler diye yarattım o yüzden korkma canım
(138 puan) tarafından
Ama bnm korkum cinler değil, çok şükür görmedim inşallah görmek nasipte olmaz, bn kötü rüyalar görüyorum, mesala kızım ölüyor eşim ölüyor vs ve korkuyorum bu yüzden düşük yaptım o yüzden korkuyorum gene düşük yaparım diye
tarafından
Tamam işte canım onlar insanlara bazen direk görünür bazıları dumali görür bazıları halisinasyon şeklinde görür bazılarıni korkutarak gorunur bazıları rüyalarda görünür canım
0 oy
(1,727 puan) tarafından
Gunah degil cnm ama inanarak alip kullanman lazim yoksa faydasini goemezsin
(138 puan) tarafından
İnşallah inanarak kullanacam , sadece bebeğime bişey olmasın yeter
0 oy
(527 puan) tarafından
Ya evet br ara korku için kullandım ama yürekten inanarak imam etmek de korur
(138 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
(6,422 puan) tarafından
Büyü olan olmadığı sürece birşey olmaz canım korunmak için korku için yazılanları hep kullanıyoruz 
(138 puan) tarafından
Büyü değil sadece korku için
(6,422 puan) tarafından
O zaman birşey olmaz canım hep satıyorlar tabi bı hocaya sormak daha güzel
(138 puan) tarafından
Hoca kendisi yazmış
(6,422 puan) tarafından
Tamam canım o zaman niyetini iyi tut
0 oy
(15,880 puan) tarafından
Muska günah değildir ki canm içinde ayet yazar ayetl kursu vs diğer ayetlerde yazar boynuna takarsin iyi gelir sana 
(138 puan) tarafından
Aminn inşallah
0 oy
(583 puan) tarafından
Allah Teala'nın kitabında korunmaya yönelik ayetler varken neden muskaya gerek olsun ki? Her namaz sonrası Ayetel Kürsi okumak sünnettir, her gece yatmadan önce Felak Nas İhlas surelerini okumak sünnettir. Sünnetleri uygularsan muskaya zerre kadar gereksinim duymazsın
(138 puan) tarafından
Namaz kılmayı çok istiyorum ama bilmiyorum, keşke kılabilsemmm keşkeeee
(831 puan) tarafından
Bu bir bahane olmamalı. Elimizde telefonlar var kitaplar var internet üzerinden YouTube üzerinden öğrenebilirsiniz. Namaz da okunacak sureleri de ezberleyemene kadar bildiğiniz tek bir sureyi bile okuyabilirsiniz. Her şeyi öğrenmek için araştırmalar yaparken namazıda araştırabiliriz değil mi? Allah hakkıyla nasip etsin Allahümme amin.
(583 puan) tarafından
Namaz kılmak aslında çok ama çok basit olan ama insanlara acayip zor gelen bi ibadettir. Vakitlerini takip etmek zorundasın, temizliğine dikkat etmek zorundasın falan filan. Ama bi yerden başlamak da gerekiyo. Daha genç olduğum yaşlarda başladım başladım bıraktım devam edemedim bi türlü. Bi ay kıldım bıraktım iki ay kıldım bıraktım. Sonra Allah yeniden başlamayı nasip etti, başlarda çok zor oldu ama bu sefer bırakmadım çok şükür, uzun zamandır da zaman zaman aksamalar olsa da vaktinde kılmaya çabalıyorum. Bi yerden başlamak gerekiyo bacım. Ahirette hesap çok zorlu olacak
0 oy
(8,683 puan) tarafından
Hayır canım muska içinde ayetler süreler yazılı olan şekilde de olabilir büyü yazılı da olabilir bizim cocuklarda nazar olurdu mesela bizde çok yaptırdım muska 
(138 puan) tarafından
İnşallah iyi gelir banaa
0 oy
(1,904 puan) tarafından
Bende de var yıllardır takarım ve çok yardımını gördüm. Tabi ki muska değil içinde yazılanlar mühimdir, vesile oldukları için. Yoksa şifa da deva da Allahtandır. Bu itikatta olmak lazım aksi türlü Allahtan değil de şifayı muskadan bilirsek Allah korusun şirk koşmaya kadar gider.

Hatta ümmü sübyan vardı bir yakınımda, hep düşük yaptı 4. Hamileliğinde artık yazdırdı ehli sünnet bir hocaya sonra da o muskayı karnında taşıdı. Şimdi maşallah çok sağlıklı bir oğlu var 3 yaşında.
(1,904 puan) tarafından
Suyu da yapmanda bir sakınca yok, biz hatim yaparken suya okur içeriz. Özellikle Hamim kısımları gelince okunur. Şifadır. Zaten büyük alimler de suya okumayı tercih etmişler ve önermişlerdir. Sen yazılanı okusan bile okuyan ağızdan ağıza fark olur o yüzden yazılanı suda çözdürüp içmek senin açından daha iyi.
0 oy
(1,365 puan) tarafından
Bende çocuğum olmuyor diye yaptırdım 

3 sene olmamıştı Mart ayinda yaptırıp Nisan'da hamile kalmıştım 

Bir tane boynuma bir tane suya yazmıştı hiç bir zararını görmedim korkma 
0 oy
(1,041 puan) tarafından
Canım benim kirkim ciktiktan sonra beni bebeğimi korkutmaya başladılar bende muska yazdırdım birinide suya koyup iç demişti yaptım elhamdülillah yaşadığımız olaylar son buldu çok şükür 
0 oy
(3,861 puan) tarafından
O büyü değil canım dua bende de korku vardı babam yaptırmıştı küçükken takardım 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 497 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 2516 (695 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 160 göst.
12 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Summer33 (1,161 puan) tarafından soruldu

393,775 soru

11,775,791 cevap

35,794 kullanıcı

...