0 oy
336 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Kızlar 8 aylık bebeğim var geçen metroya bindik bir adam bebeğime guluyorbiste elini tuttu sevdi birsey demedim sonra şort vardı bacağında kısa çıplak olan bacağını sevdi yine sustum ikici kez tekrarda sevince adama lütfen bacağına dokunmayın diye tepki gösterdim adam bozuldu kizardi daha sevmedi sizce tepkimde haksizmiyim ben tanımadığım bir çocuğa bebeğe dokunarak sevmem bu yanlıştır diye düşünüyorum karşımdaki  insanların ne niyetle dokunduğunu bilemem siz olsanız ne tepki verirsiniz

19 Cevaplar

+1 oy
(17,583 puan) tarafından
Evet sapıklar var bu dünyada ama iyi insanlar da var. Bir bebeği sevmek bu dünyadaki en içten gelen sevgilerden. Ben senin gibi yapmazdım. 
tarafından
Görümcem hariç herkes çocuğuna sevebilir ve gerçekten iyi niyetliler gülüyor
(17,583 puan) tarafından
Yani artık her çocuk bebek sevene sapik muamelesi yapılması bana çok kötü geliyor. Bebekler bu dünyanın en tatlı canlıları. Ve insanın görünce yüzü gülüyor gayri ihtiyari. Bir gülümseme baş okşama ne bileyim annesinin kucağında sevmek . Bunlar neden kötü olsun ki. Hepimiz mi sapigiz. Hepimizin kocası mi sapik. Çocuğumuza dikkat etmek gözümuzden sakınmak zorundayız evet. Ama bir yanak okşama başını sevme bunlar masum şeyler.
-Reklam-
0 oy
(2,449 puan) tarafından
Doğru olanı yapmışsınız öyle bir zamandayız ki maalesef. Sevilecekse geriden konuşarak sevilebilir illa temasa gerek yok
(1 puan) tarafından
Yeni nesil çok anlayışlı ama eski nesil o kadar cahil ki sürekli temas ederek sevmek istiyolar
0 oy
(611 puan) tarafından
Tepkiniz cok dogru ben temas etmesini dr hoş bulmuyorum acıkcasi bebeklerin bagisikligi zayıf olduğu icin belki temas yoluyla hastalik bulastircak yada dolunum yoluyla o yuzden iciniz rahat olsun ki dediginiz gibi artik etraf cok kotu kimin ne niyetle yaklastigini bilrmeyiz 
0 oy
(569 puan) tarafından
Ben hic izin vermiyorum erkek kadin da ayirt etmiyorum sevmek istediklerinde hastaliktan yeni cikti bagisikligi düşük lutfen uzak durun diyorum henuz cirkeflesen tek kisi bir kız cocugu oldu bi cocuk sende mi var dedi :) bende cok istiyosan annen dogursun bi tane dedim gidis o gidiş 
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Bence dogru hareket benm de 1yas oglum var sokaga falan cikinca seveler oluyor ama daha temas edene denk gelmedim.gelsem senin gibi tepki veririm.acikcasi.yani oglumu severlerken hep uzaktan gulerek yada konusrak sevmislersje.temasa karsiyim sev tama. Ama dokunmadan uzaktan sev.s
0 oy
(105 puan) tarafından
Ben yolda yürürken oğlumun yanağını sıkıp geçen oluyor sinirlenip tepki veriyorum 
0 oy
(1,660 puan) tarafından
Belki adam kötü niyetli değil ama benim bebeğime yapsa bende rahatsız olup seninle aynı tepkiyi verebilirim kime güveneceğimizi şaşırdık 
0 oy
(1,520 puan) tarafından
Temasa gerek yok ben tanıdık olsa bile çok yakın olmadıktan sonra temas ettirmem çocuğuma sen iyi bile dayanmissin bacağına dokunmak nedir küçücük çocuğun sapık mi ne seveceksen karşıdan laf at ki ona bile rahatsız olurum çok iğrenç zamanda yaşıyoruz çünkü 
0 oy
(712 puan) tarafından
Malesefki artik insan gibi sevenden bike korkar olduk pislik sapiklar yuzunden dokunmasinlar arkadas bebeklere çocuklara dokunmasinlar
0 oy
(153 puan) tarafından
Her bebeği sevmem fakat bebek seveceğim zaman annesine sorarım sevebilir miyim?  Ama bu kelimeyi derken de şapur şupur öpmem ellerini tutarım 
0 oy
(2,716 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın dikunmadan hatta sadece gülerek sonrası olmelî
0 oy
(4,149 puan) tarafından
Doğru yanlış konusunu annesi olarak sen bilirsin ama babam 75 yaşında 8 torunu var, çocukları da çok sever. Eskiden bir yere gittiğimizde çocuklarla şakalaşırdı, çocuklar da çok sever babamı. Ama artık uyarıyoruz, kimsenin çocuğuyla muhattap olma baba, insanlar artık sevmiyor bu durumu diye. Başta anlam veremedi ama bir gün bir kadın babamın çocukla oyun oynamasından ki hani dokunmaz etmez zaten babam yine de rahatsız olmuştu. O günden sonra anladı, şimdi çocuklar gelse bile gülümser sadece. Devir öyle bir devir ki bebeklere sevgi gösterilemez oldu ama herkes kendi açısından da haklı. Ne diyeyim. 
(52 puan) tarafından
Ben de eşimi uyarıyorum çocukları Çok sever dedim sakın milletin çocuğuna dokunma yanlış anlarlar falan hoşlanmıyorlar gibisinden anlatmaya çalıştım tabii bu adam gibi çocukların bacağına ellemez de başını falan okşar alnından öper
0 oy
(1,844 puan) tarafından
Sizin yaptığınızı ben bebeğimi geriye çekerek tepki gisteriridim bence adamda yalnıs bişey yapmış ztn 
0 oy
(9,078 puan) tarafından
Yani bazen uzaktan görüp gelen oluyo sevmeyin demiyorum ama dikkatlice izliyorum hareketlerini en faza eline yüzüne dokunan oluyo kimseden öyle bacak sevme görmedim o da bozulacagin dikkat etseymis su devirde çocuk yetiştirmeye çalışıyoruz kimse kusura bakmasın illa post mu giydirelim çocuklara başına bişey gelmesinde diye ki, kulesine mi hapis edelim napalim yani
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Dogru tepki vermissiniz. Gulebilir hadi bi nebze elini de tuttu diyelim ki o da dogru degil ama bacagina dokunmasi bana niyetinin iyi olmadigini gosterdi.
0 oy
tarafından
Temasa karşıyım çünkü hastalık var heryerde ama uzaktan sirinlik yapıyorlar ya gülmesi icin ona birşey demem
0 oy
(2,121 puan) tarafından
Ben direk ellerini uzattıklarında çekin elinizi diye uzanan ellerini itiyorum karşıdan sevebilirler benim bebeğim gülüyorsa görmek istemiyorum tavrı yapıyorsa çeviririm hemen yönünü kimse ellesin istemiyorum o hakkıda vermiyorum 
0 oy
(219 puan) tarafından
İyi yapmışsınız 
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Bir video görmüştüm, daha 1 2 yaşlarında bir kız çocuğunu havuzda yüzme öğreten bir öğretmeni var ve kız onu çok sevmiş, belli. Öpmek isteyince adam hemen kendini geri çekip kızı nazikçe uyarıyor. "Ben yüzme hocasıyım anne baba değilim. Sadece anne babayı öp." Diyor.

Maksadı normal sevmek mi yoksa sapkın bir sevgiyle sevmek mi bilmediğimiz için bence tedbirli olmak en iyisi. Neticede iyi niyetliyse tedbirli olsak bile kârdayız ancak kötü niyetliyse ve tedbirli değilsek çok kötü şeyler olabilir Allah muhafaza. Gayet yerinde bir uyarı bence.

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 194 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde herseyguzellolacak (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 441 göst.
25 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde sweetlady (744 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 353 göst.
26 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (8,247 puan) tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 445 göst.

398,146 soru

11,906,747 cevap

36,035 kullanıcı

...