0 oy
378 göst.
önce Diğer kategorisinde (15 puan) tarafından
Nasıl gitcez eşim uçakla gitsek çok para diyor ben gidim işimi kurayım ev ayarlim oturum alayım sonra seni alırım diyor eltim kocası gitti 4 sene sonra gitti ben okdr bekliyemem ne ypcam çocuklarla oda okdr bekletmem seni diyor çok gitmek istiyor 

11 Cevaplar

0 oy
önce (7,752 puan) tarafından
yani kalacak yer sıkıntınız yoksa git, öbür türlü zor olur çocukla. 
-Reklam-
0 oy
önce (223 puan) tarafından
Kocan mıymıs konsolosluğun başkanı ? Nasıl hemen alacakmıs sızı bekleyen esın degıl zaten konsolosluk ve orda Türklerin işi o kadar yavaş işliyor ki 4 seneye ıyı gitmiş . Oturum ıznı öyle kolay mı alınıyormuş hey yavrum hey hayaller üç ay gerçekler 5 yıl en az hadı eltın gıbı 4 yıl olsun 
önce (15 puan) tarafından
Aynne öyle oda diyor beraber hem çok para hem mülteci evine veriyorlar
önce (223 puan) tarafından
Kafana yatıyorsa kabul et ama öyle ha deyınce alamaz senı. Ve de sen o 4 yılda anandan emdıgın süt burnundan gelecek keşkeler ne bıleyım tart bıc oturt öyle kabul et gıdıp boşanan gelmeyenler de var
Evt öyle zaten birlikte ne kadr gider acaba 1triyon para lazım diyor
önce (4,763 puan) tarafından
tek gitse nasi gidecek ki kacakmi? anlamadim ucakla cik para tutuyorsa tek gitse nasil gidecek. bence de ya hep beraber ya hic yani. gir ucak bileti alma sayfasina bilet al sonucta islem yaomak zorunda degilsin ucak bileti nekadar tutar ogrenirsin. orada tek gtse nerde kalacak . bi goz odada mi. sizle gtse nasi biyerde kalacak iki goz odada mi. onu ogren nerde kalacaksa nekadar ucreti fiyati.
Şebeke yoluyla
0 oy
önce (194 puan) tarafından
Kendi açımdan konuşursam eşimi tek hayatta yollamazdim, bensiz bende onsuz ne yapardım bide çocuk ile valla büyük konuşmak istemem ama yollamazdim 
Evt oda çok istiyor ama çocuklar için diyor burda olmuyor
önce (194 puan) tarafından
Valla bilemicem canısı hangisi hayırlı ise hakkınızda o olsun inşallah
0 oy
önce (14,432 puan) tarafından
Canım hele bir vizeniz falan çıksın sonra düşünürsünuz neyle gideceğinizi. Ayrıca uçak her zaman pahalı değil. Çoğu zaman otobüsten daha ucuza geliyor uçak. Kocan gidip iş bulup ev bulup oturum iznini alıp sonra sizi götürme girişiminde bulunabilir. Seninde calişma durumun varsa aynı anda gidin ama orda sizi destekleyecek birileri olmazsa işiniz çok zor. 
Oturum 2 senede anca alır bende okdr bekliyemem otobüsle Fransa'ya gidiliyormu ilk defa duydum sizden
önce (4,413 puan) tarafından
Yani bilet fiyatlarını diyor. Cnm otobüsle değil. Ben geçen sene otobüsten daha uyguna aldım yurtici için
önce (14,432 puan) tarafından
Almanya'ya gidiliyor otobüsle ama uçaktan daha pahalı. Fransa'ya da gidiliyordur bence. Çektigin rezilliğe değmez. Uçak daha iyi.
0 oy
önce (1,296 puan) tarafından
Nasıl gidip oturum alacak oturum alabilmesi için benim bildigim oranın vatandaşı yabancı bir kadınla evlenmesi gerekiyor. Başka yolu varmı bilmiyorum.
0 oy
önce (1,559 puan) tarafından
Bacım anca kaçak gidersin oturum öyle imkansız hemen. Yurt dışına eşimle geldim ki resmi gelmedik. O zaman 3 günde vardık geçen eşimin 2 arkadaşı da tek gelmişti eşlerini getirmeye çalıştılar tam 35 gün yollarda perisan oldular sefil oldular daha bugün vardılar. Bir de erkekler yurt dışında hataya daha meyilli oluyor eşleri olmadığı için. Benim eşime guvenim sonsuz asla ondan yana sorun yok ama tekte olmaz sonuçta karı kocasiniz
önce (55 puan) tarafından
Canım siz oturum alabildiniz mi peki
önce (1,559 puan) tarafından
Yok canım ne oturumu daha 9 ay oldu geleli. Bebeğim oldu o vatandaş oldu, biz en erken 3 ya da 4 sene sonra mahkememiz olumlu geçerse Green card alıp Turkiyeye gideceğiz artık o da mahkemeye bağlı
Anladım canım hayırlısıyla alırsınız inşallah
0 oy
önce (1,849 puan) tarafından
Çocuğumun geleceği için gönderirdim...zira Türkiye'de hayat bitti çünkü zaten bende oğlumu kurtarcam bu ülkeden Allah'ın izniyle köle olmasın insan gibi yaşasın yurt dışında 
E siz tekmi kaliyorsunuz gönderdiniz mi bide ben 3  cu bebekte karnında oda cocuklairm için birşeyler yapmam lazım diyor
Hayır yanlız degilim şuan çalışıyoruz geleceği için birikim yapip bir kaç sene içinde inşallah netleşecek öyle imkanınız varsa kurtarın cocuklarinizi eşimide olsa gönderirdim yok bekar hayatı alışır sacma sapan yorumlar yapılmış neyin bekar hayatı çocukları için gelecek hazırlamaya gider
Söyle anlatayım size kısacası birikim varsa sizin vatandaşlık almak için bazı ülkeler mesela ilk etap Almanya da ev alıyorsunuz oralarda şuan işçi alimi çok huzur evleri bakım evleri vs tabi ven başka ülke Rusya düşünüyorum tabi araştırın konsolosluklardan yani... kaçak mülteci olarak gitmektense birikim varsa öyle düşünün gitmeyi... kaçak zor ben kendim Almanya doğumluyum mesela şuan araştırıyorum yani
Almanya doğumlusunuz Almanya nasıl gitceginizimi düşünuyorsunuz anlamadım
Evet Almanya yada Rusya düşünüyorum ben gitmeyi hem oğlumun geleceği hem istikbali için
0 oy
Sen eşittir ben
Ee sonuç
Bizde çocukla gitmeyi düşündüğümüz için öyle haybeyeden gidemiyoruz maalesef o yüzden sağlam temiz bir yol bekliyoruz. Ama eşim bizimle gitmek istiyor. Yaaniii sonuçç bu işler zor
Bizde birlikte gitmek istiyoruz ama bakalım nasıl olcak
0 oy
önce (93 puan) tarafından
sanmıyorum 4 sene olacağını. işçi olarak gidecekse malesef hemen alamıyor. almanyada çalışan akrabamız var eşi zor bela yıllar yıllar sonra gidebildi. bence beraber gidin
Kaynım 2 senede aldı
önce (93 puan) tarafından
doğrudur.
0 oy
önce (44 puan) tarafından
Oturun az yiyin ama beraber durum erkekleri tek brakmaya gelmiyor akıllı ol bırakma 
Bnde birakmak istemiyorum ama çocuklarım için gelecek için hayat şartları çok zor
0 oy
önce (3,689 puan) tarafından
Eşin iş kurmaya neyle gidiyor peki? Turist vizesiyle gidip iş kurulmuyor, bir yere önce iş vesilesiyle giderse iş davetiyesiyle o zaman çalışma ve oturma izni çıkar süreli olarak ülkeden ülkeye değişir ve dil ve diğer şartları sağlayarak uzatabilir bu süreleri. Sizi alması da o kadar kolay bir süreç değil. Gelirinin aileyi geçindirebileceğini, evinin kaç kişiyseniz o kadar kişiyi kaldırabileceğini vs ibraz etmek zorunda. Hadi herşeyi tamamladı sizin gidiş işlemleriniz ortalama 1-1.5 yıl zaten. Ha deyince olmayacağını bilerek kabul ediyorsanız durum başka. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 352 göst.
22 Kasım 2022 Diğer kategorisinde .SU. (5,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 423 göst.
13 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 472 göst.
27 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Emine3529 (59 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 381 göst.