0 oy
145 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,362 puan) tarafından
Bebeğim 1buçuk aylık.  1ayını doldurduğu da doktora gittik. D vitamini yazdı. Niye 15 günlükken başlamağın dedi. Gerek varmı, zaten yazın dedim. Gerek var dedi. 1hafta verdim. Yakınımız çoçuk doktoru verməmə gerektiğini söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Çocuklarınızın yenidoğan dönemi yaza denk gelenler nasıl yaptınız? 

10 Cevaplar

+1 oy
(521 puan) tarafından
Yaza denk gelse de yeterince güneşe cikardiginizdan emin misiniz? Çocuğu güneşin önüne atıp guneslendirmiyorsunuzdur heralde :) tenleri hassastır zaten nasıl d vitamini ihtiyacını karsilicak ki? Benim eşimin dizlerinde sıkıntı var kikirdakla alakalı. Doktor dedi ki küçükken anneniz yeterli D vitamini vermemiş. Hiç riske atmaya gerek yok bence 
-Reklam-
0 oy
(702 puan) tarafından
Yaz falan değil de biz 4 ayda başladık 
0 oy
(1,974 puan) tarafından
16 aylık ve şuan veriyorum evet çünkü düşük. Kızgın güneşte de bekletmiyorum zaten çocuğu. 
0 oy
(109 puan) tarafından
19 aylık bebeğim evet yazın da veriyorum doktor yazın vermeyin demedi sürekli devam ediyoruz 
0 oy
(4,558 puan) tarafından
Hergun disari cikiyor musunuz günes goruyor mu cocuk benim oglum 18.ayina kadar kullandi devlet doktoru biraktirdi daha sonra 
0 oy
(427 puan) tarafından
İlk bir yaş yaz kış verilir ondan sonra eksiklik yoksayaz döneminde verilmez kış döneminde 600iu olandan verilir 
0 oy
(42 puan) tarafından
Doğduğundan beri kullanıyoruz ben 2 yaşa kadar yaz kış kullanılır diye biliyorum sonra 5 yaşa kadar sadece kış aylarında. 23 aylık güneşe çıktığı gün vermiyorum şuan çıkmadığı günler hep veririm
0 oy
(4,153 puan) tarafından
Bizim temmuzda oldu doğum. Ekim ayında başlattılar, şuan 3 yaşında ve hala yaz aylarında kestirir doktorumuz. Ama bizimki hergün dışarıdadır, hele yazın 2-3 saat kesin dışarıdayız. Geçen ay değerlerine bakıldı gayet de iyiydi sonuçları, demir dışında.
0 oy
(628 puan) tarafından
Yaz kış kullanmak gerekli cnm. Yeteri kadar alamıyormuşuz. Büyük küçük herkes
0 oy
(9,658 puan) tarafından
1 yaşına kadar verilir. 1 yalında merhaba sonra yazları bırakılabilir  bıngıldak için önemli. vermeyin diyen doktoru da ilk kez duydum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 140 göst.
31 Ocak 2023 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 84 göst.
10 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ht (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
12 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ysmnynr (381 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 191 göst.

398,153 soru

11,906,930 cevap

36,036 kullanıcı

...