0 oy
515 göst.
önce Aile kategorisinde (500 puan) tarafından
burada aile evinden ayrildiktan sonra kocalarinin keske en basindan ayri olsaydik iyi ki ayrilmisiz dediklerini soyluyolar. simdi biz de kayinvalidegilin evinden ayriliyoruz. kocam ailesinin evinden ayrilacagi icin uzuluyor ve sinirli duruyor bana biraz kotu davraniyor. yeni evimizde onu mutlu etmek istiyorum iyi ki ayrilmisiz demesini istiyorum bunun icin ne yapabilirim canim arkadaslarim? öneriniz nedir?

18 Cevaplar

+2 oy
önce (25 puan) tarafından
Şıkır şıkır giyin sevdiği yemekleri yap karşılarken öp sarıl seveceği filmler açıp sinema gecesi yap farkına varsın aile evindeyken bunların hiçbirinin olamayacağını
önce (6,957 puan) tarafından
Benim kocaya bunu yapsam :) bırak bu entel guntel işleri der.
önce (4,763 puan) tarafından
bise yapmaya gerek te yok aslinda . normal akisinda zaten adam anasinin memsinden kopamamis cocuk degilse zaten anlar oh be keske basindan kendi evimizi kursaydik der . akli basinda adamin yapacagi is zaten hu
-Reklam-
+1 oy
önce (187 puan) tarafından
Başbasa güzel vakit geçir onun sevdiği şeyleri yap . Bizde birlikte duruyoz rahat hareket edemiyorum . 
önce (343 puan) tarafından
Darısı senin başına inşallah.
İnşallah ama çok zor ev almak
İnsan kiraya çıkmak isteyince bile iki defa düşünüyor. Ev almak hayale yakın bir şey oldu.
Aynen
+1 oy
önce (362 puan) tarafından
Zamanla alısınca eşim alıştıktan sonra annesinde kalmamaya başladı 
+1 oy
önce (219 puan) tarafından
Sal gitsin kendıni) :) :) aklına ne gelıyorsa bu kelimede onu yap :) ;) ;) 
+1 oy
önce (352 puan) tarafından
Erkeklerın hassas noktası yatak. Özellikle olmayacak saatlerde iste hazırlan giyin. Bir süre sonra kendısı der iyiki çıktık:⁠-⁠D
0 oy
önce (979 puan) tarafından
Ayrı eve çıkıyoruz diye bana sinirlenen adamla ben ayrı eve çıkmazdım şahsen biraz kendi kıymetinizi bilin. 
0 oy
önce (1,771 puan) tarafından
Bu zamanla oluyor canım merak etme. Benim eşimde evlenmeden beraber yaşamak istedi asla ikna edemedin, maddi durumumuzda izin vermeyince 1 buçuk sene yaşadık. 1 senedir evimiz ayrı ve hep der en baştan ayrı olsaydık diye. Canınız istediği gibi yatıp kalkıyorsunuz, sevmediğiniz misafiri çekmek zorunda kalmıyorsunuz, kimse çocuğunuza karışmıyor ve erkeklerin bu hoşuna gidiyor. Eşim ilk ev ayrınca hep gitmek istiyordu şimdi 10 günde anca gitmek ister. Hatta o bile aklına gelmiyor bazen
0 oy
önce (177 puan) tarafından
Cilve anam cilveeee daha ne diyim anla iste 
0 oy
önce (1,128 puan) tarafından
Şöyle diyim biz ayrı eve girdik kira sonra altınlarını sattık evimizi aldık ve eşim annesine çok düşkün ailevi ben istemedim ev içine girmek vede 4 bekar kaynım var ailem kabul etmedi 

Sonrası evimize girince eşim iyikide kabul etmemişsin ev içini bende sana kızıp günahını alıyordum demişti kaç kez duydum eşimden kendi ailesine bile söyledi iyiki ev içine girmedik şuan evimiz olmazdı sorumluluğumuz olmazdı vede karı koca iliskimiz olmazdı ne rahat olurduk nede birşey 

Esin şuan böyle düşünüyor zmnla anliyacak hatta keşke başından evi ayirsaydik der
0 oy
önce (465 puan) tarafından
Zamannnn dıyorum
0 oy
Erkek ailesi konusunda baskıya gelemiyor. Hemen bi icerleme, sıkıntıya girmeler falan. Öncelikle kendin rahat ol, bisey yapma çabasına girme bana kalırsa.  Anasından ayrılıyor diye karısına kötü davranmak neymiş. Onu dolduruşa getiriyorlardir o sebeple öyle davranıyordur belki. İkincisi ayrı eve çıktığınız için çok mutluymuş gibi davranman onu mutsuz eder. Niye öyle olur bende bilmiyorum. Zamanla kendide alışacak ve keske bir gün önce ayrılsaydık diyecektir buna emin ol. Çünkü istediğin saatte kalk , yat , yemek ye . Evin içinde istediğini giyin, atletle , iç çamaşırı ile gez , dilediğin gibi sarıl,  öp vs şeyler onunda hoşuna gidecektir. Tabi seninde çok hoşuna gidecektir. Kaynanam birlikte yaşamaya başladıktan 3 ay sonra vefat etti. O 3 ayda milyon tane şey yaşadık. Bir film izler , şarkı dinlesek sabahına hesap verirdik kaynanama. Sesiniz geliyordu neyin nesi diye falan. 
0 oy
önce (2,412 puan) tarafından
Normal olanı yapiyor şuan. Surat asmaya ya da sana kötü davranmaya hakkı yok. Ben asla arti birşey yapmazdım. Lütfetmiyor sonuçta. 
0 oy
önce (14,081 puan) tarafından
Aslında kendi istediği ama aile evinde olduğu için rahatlıkla yapamadığı şey ne ise onu. Biz birlik değiliz. Aile ziyaretinden dün evimize geldik evimizi özlemişim diyorum laf arasında baktım o kendi evi kendi düzenine benden fazla alışkın bence zamana bırak 
0 oy
önce (1,312 puan) tarafından

Zamana bırak. Biz yurtdışındaydık ama 2 ayda bir İstanbul'a gelirdik ve bize yatak odası açmışlardı kendi evlerinde bize sormadan. Orada kalırken afedersin eşinle konuşmak bile külfeti çünkü aşkım diyemiyorsun illa adıyla sesleneceksin. O da işve cilve değil he, mecburiyetten. İşte yemek hazır, gelir misin vs vs.

Banyo yapmak da apayrı sıkıntı olduğundan artık kanka hayatı yaşıyorduk. Hatta annesi bile bunlar nasıl karı koca arkadaş gibi demişti, utansam mı salağa mı yatsam bilememiştim.

Sonra doğum oldu 1 ay içinde kendi evimizi kurduk. Şimdi o eve adımımı bile atmıyorum bayram seyran hariç. Çıkarken de eşime açıkça evli olduğumuzu şimdi daha iyi anlayacağız demiştim çünkü yurtdışında biz bizeyken çok rahattık, hep onu özlüyorduk.

Burası, yurtdışından daha iyi oldu bizim için.

Eşin zamanla kavrayacaktır. En basitinden seslenişiniz, kıyafetle özgür dolaşabilmeniz ve koridorda kim görür korkusu yaşamadan öpebilmeniz uyandırır onu. Banyo meselesini söylemiyorum bile.
0 oy
önce (5,721 puan) tarafından
Benim eşim rahatına düşkün bi insan biz ayrıldıktan sonra rahatladı tabi annesi ve kardeşleriyle zaten anlaşamazdı 

Kardeşleri aldığı sakızına kadar karışıyordu oturmasına kalkmasına herşeyine

Evi ayırınca bunlara karışan olmadı. Eskiden sadece 1 pantolonu varken şimdi dolaba pantolon ayakkabı sığdıramıyoruz 

Annesi ve kardeşlerinin anlaşamadığı haberlerini de alıyor

O yüzden yıllardır hep iyiki der. 
0 oy
önce (3,193 puan) tarafından

Aslında sen bilirsin böyle şeyleri 

Banyoya girsin koş arkasından gir :)

Minnoslar yatınca daha keyifli neşeli şakalaş

Her zamankinden daha fazla sarıl.

Arada teşekkür et ,durumun fazla altını çizmeden 

Koltukta git yanına uzan.

Evde esin  birsey ile ilgilenirken Allahim bu manzara için teşekkür ederim şükürler olsun de.

Ne bilim her fırsatta gol at gitsin :))

Esin pişman olsun ,ulan böyle olacağını bilseydim ilk günden ayri eve çıkardım desin (sana demese bile içinden)

0 oy
önce (239 puan) tarafından
Hiçbir şey yapmasan  bile zamanla bazı değişikliklerin farkına varıp zaten kendisi söyler sana
0 oy
önce (557 puan) tarafından
Evde rahat yatıp kalkınca, rahat hareket edip, gezip tozunca o zaman iyi ki der.

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 962 göst.
0 oy
4 cevap 294 göst.
16 Mart 2024 Aile kategorisinde sevgigoksu (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 161 göst.
31 Ocak 2024 Aile kategorisinde Ercey__ (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 121 göst.
25 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Gull23 (91 puan) tarafından soruldu