0 oy
520 göst.
önce Aile kategorisinde (13 puan) tarafından
3 yaşında oğlum var aşırı aksi yemin ediyorum ne uyku bilir ne dur demeyi ne oturmayı evden dışarı çıkamaz oldum saatlerce ağlıyor bir yere gitsek sürekli ağlıyor hırçınlık yapıyor bir şey istedi diyeliö tamam oğlum getiriyorum ua da yapacağım diyelim o şey eline geçene kadar ağlıyor markete gitsek orda da ağlıyor sokakta evde her yerde afedersiniz tuvalete gidiyorum orada bile rahat ypk sürekli ağlıyor her istediği olacak tv izlemek istiyor hep ben de çok izletmek istemiyorum çok ağresifleşti gerçekten daha bugün bir yere gittik saatlerce ağladı yoldan gelen geçen herkes bize bakıyor tek adım attıramıyorum inatlaşınca ne yapcam bilmiyorum ben ömrü hayatımda böyle bir çocuk görmedim ben de ağlıyorum artık gücüm yetmiyor sabrım taşıyor ne yapmam lazım ne yapsam iyi gelir :(

13 Cevaplar

+1 oy
önce (1,535 puan) tarafından
Bunu ikiz annesi olarak yazıyorum 

Çocuklar o kadar akıllılar ki ağlamakla her işi yaptirabileceklerinjn farkındalar burda senin yapman gereken ağlayabilirsin oğlum şuan o dediğini yapamam diyip ağlamasına musade etmen . Gün geçtikçe sglamaktan vazgeçecek çünkü anne ağlayınca dediğini yapmıyor bu bir işe yaramıyor.  Çok zor bir süreç inan bunu yaparsan bir süre sonra rahat edersin . Kendinj kullandirtma. Ve ağlayarak istediği bir şeyi asla yapma . Arkasında dur kararlarının.  Sadece sen değil babaninda ayni şekilde olması lazım 
önce (13 puan) tarafından
Babası daha sabırlı bana göre çünkü daha az vakit geçiriyor babasının yanında kuzu bana gelince aksi gerçekten ağladığı zaman sakinleşmesini bekledim yanından ayrıldım yok anacım yaramıyor peşimden geliyor ağlayarak sakinleşmiyor
-Reklam-
0 oy
önce (350 puan) tarafından

Bugün hastaneye gittim orda bi kadın keşke ben sizin yerinizde olsam diye iç geçiriyodu bende üçüncü bebeğime hamileyim nasipse inşallah diyorum nasıl bakımcam nasıl başa çıkıcam bunlarla falan diye kendi kendime söylenirken kadın bana başından geçenleri anlattı herşeyi parayla alabilirsin ama evlat asla dedi 10 yıldır bebeği olmuyomuş gitmediği doktor kalmamış o kadar kotü oldumki farklı yerden vurdu beni resmen o yüzden başımıza gelen en güzel şey evlatlarımız Rabbim yokluğunu vermesin sabretmek lazım :)

Allah asla yokluklarını göstermesin acılarıyla imtihan etmesin ben iyi bir anne olmak istiyorum bazen sabrım taşıyor kızıyorum çok üzülüyorum tek derdim iyi anne olmak
0 oy
önce (357 puan) tarafından
Bir şey mı yiyecek ağlarsan vermem dıyorum çığlık atarak ağlar ağlaman bitmeyene kadar vermeyeceğim derim vermem. Bir süre sonra kendi susar gelirdi yanıma. Özellikle öyle yaptığında yalnız bırakırdım. Şimdi şükür büyüdü ama işe yarardı. Ağladıkça daha çabuk istediğini yapacağını biliyor o yüzden öyle yapıyor.
Evet evet kullanıyor beni resmen ama sakinleşmek nedir bilmiyor yalnız bırakıyorum olmuyor sakinleşmesini bekliyorum olmuyor deliriyorum
önce (1,560 puan) tarafından
Benim kızımda benzer durumda bı su der , suyu verene kadar ağlar, bende bu yöntemi uyguluyorum ağlayınca vermem derim bı anda susar tamam tamam tamam der:))) az önce diyor ki tamam hadi ver :))
O zaman mutlaka denemeliyim dışarıda da aynısını mı yapayım
önce (1,560 puan) tarafından
Eğer istediği şey olmayacak biseyse veya o an yok demeniz gerekiyorsa aynen yapın çevreyi düşünmeden, zaten evde bı iki alışırsa dışarda da öyle olacağını anlar, ben aslında yapmak istemiyordum ama benim kız çok ama çok ağlıyor bişey isterken , bnde mecbur alışması için yapamam aglayabilirsin diyorum
0 oy
önce (615 puan) tarafından
Benim kızımda öyleydi.Benim yaptıklarım;

1)Önceden haner verip anlaşma sağlama

2)Seçenek sunmak

3)istikrarlı olmak

4)Sınırları net çizmek

5)İhtiyaçlarını görmek

6)İstemeyi öğretmek güzelce istemedikçe söylediklerini yapmamak

Misal televizyon açmadan önce 1 saat ise izleyeceği ya da açıktığım çizgi film bitinceye kadarsa süre öncesinde söylüyorum.Anne bitti diyince kapatıcaz ya da çizgi film bitince tamam mı diyorum.Bitince ise senle kınuşmuştuk tamam demiştin hatırladın mı şimdi kapatıyoruz diyip kapatıyorum.Ağlamaya başlayınca biraz rahatlamasına izin verip uygun beni kabul edebileceği anda sarılıp teselli ediyoruz.Biliyorum daha izlemek istiyordun kapattığımız için kendini üzgün hissediyorsun.Ama bunu seninle konuşmuştuk şimdilik bitti ama yarın sana yine açıçam.İzlemek ister msn tekrar evet diyecektir süper o zaman biraz beklemeliyiz.Şimdi şunu yapmak ister msn diyip beraber birşeyler yapabilirsiniz.

Ben çok sorun yaşadım böyle yaparak biçok şeyi açtık şuan krize girmeyip kabulleniyor.5 yaşında.Seçenek sunmayı da mesela kardeşine vuruyor diyelim.Bunu yapmayı mı tercih edersin ya da odanda tek başına biraz düşünmeyi mi diyorum ya da televizyon izlememeyi mi tercih ediyorsun.Çok işe yarıyor bazen bir seçenek işe yaramazsa ekstra bir tane daha ekliyorum misal, yarın televizyon izlemeyeceğini bildiği halde devam ederse böyle devam edersen yarın tatlı yememeyi de tercih ediyorsun kızım dediğimde bırakıyor yapmaması gereken şeyi.
Ne kadar güzel yazmışsınız teşekkürler  <3
0 oy
önce (3,075 puan) tarafından
Ekran bagimliligi varsa senin aman sus al demen icin herseyi yapar. O yuzden net sekilde bunu boyle yapiyosan yapmayacagim ya aglamayi birakirsin ya da burda tek basina agla sonra gel konusuruz diyeceksin. Sonrasinda da anlatirsin. Boyle diyince gaddarmis gibi oluyo ama cocuk seni kullanamayacagini anliyo. Benim oglum 6 yasinda sureli ekran izler ve hakki bitince hemen kuser vs. Ben bisey demiyorum sakinlesince konusuyorum. Tabi bazen kabul etmedigi oluyo kriz cikabiliyor ufak capli ama kararimdan donmuyorum. Baska biseye yonlendirmeye calisiyorum.
0 oy
önce (2,249 puan) tarafından
Ekranı komple kes .uyku uyumamasi buyuzden.

Hırçın olması izlediği şeylerden oradaki karakterlerden olabilir.

Yememesi olağan her çocukta olabilen şeyler ama değerlerine baktirmayi unutmayın

Sürekli ortama sokun

Dışarıya götürün ağlıyor diye evden cikmamazlik yapmayın.

Bağırmayin sakince konusun 

Bişey illa istediğinde dikkatini başka yöne çekin 

Okuyun bol bol

Dua açın dinletin gerçekten uysallasiyorlar 

Aklıma gelen bunlar .geçici bir süreç olduğunu unutma canim.napiyoruz sabır sabır sabır çekiyoruz 
0 oy
önce (123 puan) tarafından
Canim benim ki 2 yas 2 aylik bu kadar inat degil ama yine  de inat . Ekran ve aile ozellikle annenin tutumu vok etkiliyor bence. Ben ekrani kestim su 1 haftadir ve cizgifilm diye aglayarak uyanan kızım  suan bu sekilfe inatlasmiyor ve biseye hayir dediysen hatir olarak kalsin o sornadan kiyamayip donme sakin cocuklarimiz cok zeki ve bizi anlıyorlar gayet
önce (123 puan) tarafından
Ben de gec öğrendim ama inadimizi bu sekilde asıyorum suan. Mesela seker yemek istiyo hayir yemekten sonra diyorum ilk gun buna yarim saat agladi ikinci gun 20 dakika agladi ve aglarsan seker tamamen yok cunku ben cok uzuluyorum ve seni maalesef anlayamiyorum agladigin icin diyorum  susuyor suan guzelce anlatiyor annecim seker istiyorum ama ben diye bende eline veriyorum ama yemekten sonra eger yeterince yersen acacagim diyorum
0 oy
önce (19 puan) tarafından
Canım adı üstünde çocuk biz anne olarak sabır göstermeliyiz biliyorum seni anlıyorum çok zor şimdiki çocuklar bende 4tane var 5ci yolda düşün ben nasıl zorlanıyorm ama sabır çok önemli bişey gerçekten çevrem hep söylenir senin gibi sabırlı görmedim derler gerçekten sakin bı dille gülerek oyunlar oynayarak kandirabilirsin gündüz mutlaka bikere uyutmaya caliş onunla ilgilenmeye caliş belki Kendini ifade edemiyor sana sen sabırlı ol inşallah herşey güzel olacak ☺️ 
0 oy
önce (473 puan) tarafından

Seni ele ğeçirmiş o canım.ağladığı zaman tut sıkı sıkı sarıl konuş onunla.yanlış birşey mi istoyor yada yapıyor onu sakince anlat.yaramazlıkmı yapıyor sakince anlat hiç sinirlenme.cokmu ağlıyor git başka odada ağla hadi annem burada sesin çok çıkmıyor orda daha iyi bağıra bilirsin de yada bu kadar çok ağlamaya devam edersen göz yaşların bitecek bir daha ağlayaamayaçak dediğinide yaptırayamacaksın de.ama hep sakin ve kararlı şekilde bizzat yaşadım konuşun bol bol konuşun ama ağlayarak dediğini yaptırmaya çalışınca yapmayın.bu sıkı sıkı sarılma fikrini de çocuk gelişimi uzmanı tavsiye etmişti bize.bir sene olmadı bayağı değişti oğlum.spor yapın top oynayın daha çok dışarda zaman geçirin çok şey varda bunlar geldi şu anlık aklıma deneyimlediklerim;)

0 oy
önce (406 puan) tarafından
Canım çocuğun sosyalleşiyormu göz teması kuruyormu yada bi masa başı etkinliği yani dikkat gerektiren bişeyi yapabiliyormu  yani bu saydıklarının yanında eğer benim dediklerimde varza muhakkak doktora götür derim ama göz teması kurup iletişim kuruyorsa dikkatini topluyorsa sadece şımarıklık yapıyordur ağladığı zaman özellikle ağladığın icin yapmayacağım de ve yapma başta oaha fazla ağlayıp ortalığı yıkar ama sen kararlı durursan bi süre sonra azalır bu davranışları bu yaşlarda inat yaşı olduğu için biraz zorlu geçer
0 oy
önce (10 puan) tarafından
Bizde uc yaşındayız ve valla aynısı markete bile gitmeye korkar oldumm artık Allah hepimizin yardımcısı olsun 
0 oy
önce (64 puan) tarafından
Bizde 3 yaş inat vurma ısırma hepsi var insaAllah en kısa zamanda geçer bu durum gerçekten çok zor Allah yardımcımız olsun 
0 oy
önce (560 puan) tarafından
Kehribar kolyesi iyi geliyor diyorlar bı deneyebilirsin.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 418 göst.
11 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Dln (2,589 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
0 oy
8 cevap 301 göst.
0 oy
7 cevap 140 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde Evin4949 (4 puan) tarafından soruldu

389,228 soru