0 oy
74 göst.
Diğer kategorisinde (633 puan) tarafından
Kızlar ne kadar sürüyor,  nasıl oluyor bilgi verir misiniz? 

6 kere ameliyat oldum son ameliyatım 16 saat sürdü, anesteziden korkuyorum. Travma oldu sonuncusu. 

İçimi rahatlatacak bir şeyler söyleyin kızlar  :(

4 Cevaplar

0 oy
(8,674 puan) tarafından
sezaryen çok kısa sürüyor. 10-15 dakikada bebeği alıyorlar, sonra temizleme dikiş işlemi falan toplamda 45 dakika kadar sürüyor. daha uzun sürmez 
-Reklam-
0 oy
(11,654 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
22.35 te girdim ameliyata canım. 23.25 te odadaydım sanırım. Spinal anesteziydi benimki 
(144 puan) tarafından
bu ikisi farkli saat dilimleri yalniz
(11,654 puan) tarafından
23 kız anla işte ahahsh :) 40 dk sürdü toplamda :)
0 oy
(132 puan) tarafından

sezeryanda genelde tam uyutmuyorlar yarım uyuşturunca da herşeyi görüp duyuyorsunuz. bebeğin çıkması 5 dakika bile sürmüyor çünkü anestezi gitmesin diye son sürat alıyorlar içeriden. ameliyathane ortamını ve doktorların ilgisini biliyorsunuz zaten orayı geçiyorum. 

bebek doğunca ilk sesini duyuyorsun herşey yolundaysa getirip yanına gösteriyorlar falan. yani bir ameliyattan ziyade doğum oluyor orada. kendin için hiç endişe duymuyorsun zaten aklın hep bebekte oluyor. 
aşırı riskli bir gebelik ve doğum sürecinden geçmeme rağmen (sürekli yaşıyor mu diye sormama rağmen) benim sezeryanım çok iyi geçti. herşey bittikten 6 saat sonra ayağa kalktım. ilk gece çok gaz sancım oldu ama sonra azalarak bitti. aşırı bir kanamam da olmadı. anlattıkları gibi canımı yakarak muayene eden falan da olmadı ayrıca
0 oy
(21 puan) tarafından
Hiç korkma ben iki defa sezeryanla doğum yaptım iki tür var biri tam uyutuyorlar biride yarım belden aşağısını uyusturuyorlar ben ikisinde de belden aşağısını uyusturup sezeryan oldum hiç bir acı bişey hissetmiyorsunuz ve çok kısa sürüyor bide güzel yanı bebeğini ilk karnından çıkar çıkmaz sana gösteriyorlar o çok güzel bir duygu hiç korkma nadir ve çok özel bir anı yaşayacaksin mutlu ol

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 40 göst.
0 oy
0 cevap 33 göst.
0 oy
6 cevap 80 göst.
0 oy
4 cevap 203 göst.

393,736 soru

11,774,609 cevap

35,790 kullanıcı