0 oy
103 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2 puan) tarafından
Kızlar ikinci gebeliğim.. 83 kilo ile hamile kaldım.. 24+4 üm.. Doğumdan sonra uyguladığınız etkili diyet listesi vs var mı.. Varsa benimle de paylaşır mısınız? 

Sezaryen doğumdan ne kadar süre sonra evde spor yapabiliriz? 

Doğumdan ne kadar süre sonra korse tayt giyebiliriz? 

4 Cevaplar

0 oy
(3,245 puan) tarafından
Henüz erken bunları düşünmek için. 

6 ay sonra spora başlayabilirsiniz diyorlar. 

Hamilelerin yapacağı hareketlerden yapabilirsiniz. 

Şekeri tamamen bırakırsanız kilo almazsınız çok. Ama zor tabi. Şahsen ben yapamıyorum. 
(2 puan) tarafından
Tabi öncelik bebeğim ama bunları da düşünmeden edemiyorum..
-Reklam-
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Önceliğin bebeğin olsun kilo en son şey ve emin ol emzirdikçe zayıflıyorsun çünkü vücut süt üretmek için çok kalori harcıyor. Karbonhidratı az alır proteine hafif ağırlık verirsin tamam mis gibi. Senin diyetle işin olmamalı canım. Özellikle ilk 6 ay bebeğini keyifle emzirmeye bak. Sağ salim kucağına al evladını inşallah 
(2 puan) tarafından
Önceliğim tabiki bebeğim ama düşünmeden edemiyorum nasıl zayıflayacağım nasıl spor yapacağım
(1,995 puan) tarafından
Olur hepsi dert etme
0 oy
(643 puan) tarafından
30 kasimda sezeryan oldum 12 yada 14 aralikta diyete basladim sezeryandan 20 gun sonra yuruyuse 40 im cikincada spora basladim. 
(2 puan) tarafından
Kesinlikle haklısınız bebeğim herşeyden önemli
(643 puan) tarafından
Saglikla gelsin bebisiniz :)
(61 puan) tarafından
Emzirme sürecinde nasıl bir diyet uyguladınız?
(643 puan) tarafından
O raddeye gelince haber veririm :) 31. Haftamdayim ben daha ilk bebegimi kaybettim. Ama soyle bir sey ogrendim diyetisyenim den cok fazla rutinini bozmamaya calisacagim hem senin hem bebisin icin sadece kaloriji kontrol altina alacagiz cunku 3. Trimesterda toplam sanirim 400 500 kalori fazlalastirdi bebis buyudukce ac kalmamam icn :)
(643 puan) tarafından
Benim acelem vardi deme sebebin oydu acikcasi yeniden hamile kalmak icin toparlanmam fiziksel sagligimi kazanmam gerekiyordu ama bu sefer cok daha bilincli oldugun icin evime gelip kendimi topladığım an dikkat etmeye baslayacgim cunku zate kiloluyum dahasina ihtiyacim yok benim maalesef
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Normal doğum yaptım ama ben de çok kilo aldım maalesef gebeliklerimde. İkinci bebeğim dört aylık olunca diyete ve spora başladım. 85 kilo ile doğuma girdim. Şimdi bebeğim bir yasinda ben 60 kiloyum 
(2 puan) tarafından
Maşallah darısı başıma inşaallah bende 60 kilo olayım daha ne isterim...

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 304 göst.
21 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 172 göst.
0 oy
6 cevap 194 göst.
0 oy
2 cevap 32 göst.
19 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ikiiprensesinannesi (135 puan) tarafından soruldu

378,268 soru

11,321,973 cevap

34,767 kullanıcı

...