0 oy
271 göst.
Aile kategorisinde (2,216 puan) tarafından
Kayınpederimle eşim 1 aydır küsler, hatta eşimi engellemiş telefondan o derecedeler. Asla aralarına girmedim, girince gene kötü ben oluyorum diye. Ama kaynanam arada arar telefonu açarım, konuşuruz bir tepki verdiğim yok. Ama eşim izin vermediği için gitmiyorum, onlarda gelmiyorlar. Zaten küs olmasalardı da gelecekleri zaman beni aramazlardı, eşimi arayıp haber ederlerdi. Kayınpederim aşure yapma demiş kaynanama. O da yapmamış ama annesi de kızım bir şeyler dağıtın madem onun yerine iyi olur demiş. Bu lafın üstüne helva ekmek dağıtmış kaynanam. 2 gün önce de eltimgile akşam çaya gitmişler onlarada helva ekmek götürmüşler. Bizde konuşurken eltim de söyledi geldiler gene helva dağıtmışlar getirdi falan diye. Bende çok bozuldum, tamam eşimle küstünüz ama insan bizede getirir. Kapıma kadar çıkarma, apartmanın önüne gel biz aşağıdayız iki dakika gelsene Nur deseler ne olacak. Ama eşime de dedim bundan sonra annen ağzıyla kuş tutsa bana yaranamaz diye. 1 ay sonra kızımın doğum günü asla gelmeyecekler dedim. İnsan böyle ayrım yapar mı? 

7 Cevaplar

+3 oy
(70 puan) tarafından
Zaten sizle samimi deil niye getirsin bende olsam getirmem
-Reklam-
+3 oy
(291 puan) tarafından
Abartma seviyen coknsacma ya altı üstü helva ekmek ya büyük şeyler olsa ne yapacaksn mirasi dağıtıp size vermemişler gibi yaygara yapmışsın:))
(2,216 puan) tarafından
Mevzu ekmek değil, düşünülmek. Düşünmüyorsa kızımı sokakta görünce sevmeye çalışmayacak, beni aramayacak
+1 oy
(960 puan) tarafından
Kaynanaya küsmek için bahane ararken ben :) 
(2,216 puan) tarafından
Valla bahane arasam eşim küsünce bende küsüp geçerdim. Ben fazla hassas biriyim, bu durum basit olabilir ama benim için çok ağır
+1 oy
tarafından
Niye farz mı, vacip mi? Belki de aynı sizin kocanızın izin vermemesi gibi o kadına da kocası izin vermemiştir. Ne malum? Lütfen yanlış anlamayın ama çok sığ bir düşünce bu.

Siz eltinizi kayırdı da size getirmedi diye böyle düşünüyorsunuz. Doğru. Bu kaynananızın (belki dolaylı olarak kaynatanızın da) hatasıdır. Küs veya değil, her oğluna, kızına, gelinine, damadına eşit davranmak MECBURİYETİNDEDİR.

Ancak sizin bir beklentiye girmemeniz hayrınıza olurdu, ayrıca ağzıyla kuş tutsa yaranamaz da bence bu kadar ufak bir mesele için bayağı büyük bir tutum olmuş. Eşiniz zaten kızgın, sizinki yangına körükle gitmek olmuş. Ancak unutmayın, gün geçer affederler birbirlerini, onlar ailedir. Akıllarında sizin tutumunuz kalır. Eşiniz bu laflarınızı unutmaz. Çünkü ne yaparsanız yapın el kızısınız. Aileyle bir olmaz.

Ayrım yapma konusunda haklısınız ancak sözleriniz var olan duruma bir boy büyük geliyor. Annesiyle konuşuyormuşsunuz madem, nazikçe ayrım yapmamalısınız demek çok da zor değil.
(2,216 puan) tarafından
Unutmasın zaten, yeri geldi ben eşimi zorla götürüp barıştırdım. Evlat unutur kavgayı ama gelin, damat unutmaz. Benim ne kadar hassas olduğumu biliyorlar zaten
0 oy
(547 puan) tarafından
E ne bekliyorsun bacım. Eşinle küslermiş. İnsan evladıyla nasıl küs kalıyor onu anlamış değilim beni de ilgilendirmez zaten ama ne bileyim ben olsam ben de küs olduğuma götürmem kim olrsa olsun 
(2,216 puan) tarafından
O zaman getirmiyorsa beni de arayıp torunum ne yapıyor diye sormayacak. Bu saatten sonra arada açar mıyım? Oğlu birgün affedip barışır ama ben asla
0 oy
(4,133 puan) tarafından
Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu kızzzz... Amannnn elleme getirmesinler işte. Aranız baya baya limoniymiş zaten lüzumu yok yani 
0 oy
(1,691 puan) tarafından
Esin zatn konuşmuyor sej kendin konusuyorsun kaynana bu ne bekliyon ki yerinde olsam bende bagimi keserdim aman kaymadan pederden hayır gelmez
(2,216 puan) tarafından
Bundan sonra bende konuşmayacam zaten

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 94 göst.
7 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 565 göst.
30 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Aseltugce (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 543 göst.
14 Nisan 2022 Aile kategorisinde Aytu (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 458 göst.
7 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Güneşş (680 puan) tarafından soruldu

400,680 soru

11,989,634 cevap

36,173 kullanıcı

...