0 oy
166 göst.
önce Diğer kategorisinde (1,212 puan) tarafından
21 aylık oldu ama hem gece hem gunduz sürekli emmek istiyor haliyle küçük kaldı doğru dürüst bişey yemediği için kesmek istiyorum ama nerden nasil başlamalıyım bilmiyorum siz kaç aylıkken bıraktırdınız 

16 Cevaplar

0 oy
önce (1,212 puan) tarafından

En İyi Cevap
birde kadın doğuma gidip sütten keseceğim diyince ilaç veriyormuş galiba bilgisi olan var mı ?
önce (408 puan) tarafından
Evet bunu da duydum ilaç memelere süt dolmasın diye çünkü emmeyincr gögüsler şişiyor az az sağmak zor oluyor o bakımdan sütü kesmesi için ilç veriyorlarmış
önce (581 puan) tarafından
Kademeli kesersen ilaca ihtiyaç yok
-Reklam-
0 oy

Ben 2 yaşuna kadar emzirmeyi sürdürmeyi düşünüyorum ama şu aralar çok yoruldum Uykusuzluktan ve dışarda istiyor her yerde veremiyorum zor oluyor kıyameti koparıyor

Ben tecrübe etmedim henüz ama duyduklarıma göre 2yol var birincisi kademeli azaltmak mesela önce geceyi kes sonra gündüz belli bir sayıda ver istediği vakit dikkat dağıt ek gıda ile oynamasına izin ver , veya konuşmaı dene sen artık büyüdün emmek yok vs gibi
İkincisi kesmek için aktarda bi toz gibi bişey var meme ucuna sürülüyor tadını alınca istemiyorlarmış
çok teşekkür ederim sabır taşı duydum bende gece bile en az 3 defa kalkıyor
Benimde öyle valla 3 4 5 baya kalkıyor ben sabır taşı denerim diye düşünüyorum çünkü benimki baya bağımlı ve inat
Allah kıkaylık versin
teşekkür ederim aynen benimkide öyle Amin hepimize kolaylık versin
0 oy
önce (87 puan) tarafından
Benim 2yaşndaydi bırakması çok zor oldu gerçekten denemediğim bişey kalmamışti en son uçlarına salça sürüp üff olmuş diyordum her istediğinde bı kaç denememle artık uf olmuş diyordu istemedi artık şükür 
ben yara bandı yapıstırdım çok ağladı çıkarmak zorunda kaldım salçayı daha önce duymuştum deneyeceğim teşekkür ederim
önce (87 puan) tarafından
Evet dene bı kaç defa işe yarar inşallah bari yemek yemeğe başlıyorlar onlar için yemek daha iyi meyve püresi çorbalar herşey yapıp verirsin
0 oy
önce (5,118 puan) tarafından
21 aylıkken kestim bunaltmisti artık yemiyordu birsey
bende çok bunalıyorum ya nasıl kestiniz
Ben bant yapıştırdım uf oldu demiştim açmaya çalıştı ruj sürdüm kanadı dedim istemedi . Gogsum şişti sonra asma yaprağı koymuştum
benimde sütüm var ya çok içtiği için artıyor sürekli asma yapragini nasıl koydunuz haşlayıp mı
Yok direk koymuştum
0 oy
önce (923 puan) tarafından
16 18 aylık biseydi.sutun yoksa uzatmaya değmez benmde sütum azaldı bide gece sürekli istiyordu uykusuzluk tak edince kestik zaten sütüm de az olunca vicdan falan yapmadım.sonra yemeğe başladı zaten
sütüm var ama yaramıyor pek minnacık benim kız nasıl kestiniz
önce (923 puan) tarafından
İlk gün ağladı etti dayanamadım verdim.2.gun oda oda gezdik sarılıp uyuduk sakimlestirip.3.gun salça falan sürdüm öyle öyle istemedi gün içinde gelip gidip açmak istedi salça sürüp üstüne peçete koyuyordm ki aniden acarsa görsün diye.o şekilde istemedi.gece tok yatırın inşallah o şekilde geçer.ilk gece hiç birakamayacaksiniz saniyorsunuz ama oluyor.sukur iki oğlumda o şekilde bıraktı bir kaç günde
0 oy
önce (97 puan) tarafından
Travma olmasın diye kademeli kesmeyi öneriyorlar genelde ama maalesef bazı bebeklerde bu işe yaramıyor tiksindirerek bırakmak zorunda kalıyor anneler. Ben 2 yaşına bir hafta filan vardı ilaç kullanmak zorunda olduğum için apar topar bıraktırdım. Sabah 7 buçukta ağlama bağırış herkes ayağa kalktı biraz annem aldı biraz babam biraz eşim oyalayacaklardı güya sonra bir baktım çocuk yine benim kucağıma gelmiş herkes yatmış. Bende mecbur göğsüme salça sürdüm pis oldu annecim artık yok meme dedim. Salçayı görünce bir daha istemedi hiç.
benim kide kademeli bırakamaz büyük ihtimalle aşırı bağımlı salçayı duymuştum deneyeceğim teşekkür ederim
önce (97 puan) tarafından
Rica ederim. Çocuklara kalsa okula başlayana kadar emerler zaten böyle yollara mecbur başvurmak zorunda kalıyoruz.
0 oy
önce (89 puan) tarafından

28 aylıkken bıraktım, bana kalsa daha da emzirirdim :) 6 ay önceden analtmaya başladım artık abi oldun bardaktan süt içeceksin bebekler memeden içer diye. Bir gün de hiç emzirmedim, o da sormadı. Öylece bitti. Önce mental olarak hazırlamanız lazım.

teşekkür ederim benimki fazla bağımlı nasıl olacak bilmiyorum
0 oy
önce (12,090 puan) tarafından

Ben 16 aylikta biraktirdim. İlk önce memede uyumayı kestim sonra gece beslenmesini kestim en son memeyi biraktirdim öyle olunca ne ben strese girdim ne de çocuğum  :)

peki nasıl bıraktırdın canim
önce (12,090 puan) tarafından
Canim önce memeyi kesim tabi küçüktü pis pata geçtim yanına uzanarak sonra kendi ayak ucuna oturmami istedi öyle uyuyordu gece uyanınca da cici bebe biberona veriyordum bi kac tane sonra sonra onu da azalttım her kalkmasinda böylelikle gece beslenmeyi de kesti. Gündüz zaten kolay oldu aklına gelince hemen dikkatini dagitiyordum derken unuttu gitti tabi bu 2 günde olan bisi değil benim aylara yardım küçük olduğu için acele etmedim
0 oy
21 aylıkken kademeli kesmeye başladım 22 de tam bıraktırdım
anlatabilir misin nasıl oldu
Ben önce gündüz kestim istediğinde su meyve suyu gibi şeylerle kandırdım bi iki güne ona alıştı daha o sürede sütüm de azalmaya başladı bi hafta öyle devam ettim daha sonra geceyi kestim gece kalktığında su verdim yanına uzandım bi kaç günde o sürdü sütüm de iyice çekilde zaten
çok teşekkür ederim
0 oy
önce (13,984 puan) tarafından
biraktirmak istemedim meme reddiyle 7. ayda kendisi birakti zaten sutum de cok yoktu 
0 oy
önce (403 puan) tarafından
Kızım 23 aylık sürekli emiyor çok yoruyor beni bir çok şey denedim bi türlü kesemedm nasıl keseceğimi bilmiyorum büyüdükçe daha da sütten kesmek zor oluyor 
:( bende yarabandı yapıstırdim çok ağladı çekmek zorunda kaldım
0 oy
önce (205 puan) tarafından
19 aylık şuan hastaydı geçenlerde sürekli memede kaldığı için yara etti hep bende iyileşsin biraktiricam dedim .dün biraktirdim göğsüme zeytinyağı mum karışımı sürdüm ememiyor o yüzden , hasta olmuş meme dedim gece sürekli kalktı meme istiyor , gündüz sürekli ağladı bakalım ne kadar sürecek daha .
0 oy
önce (339 puan) tarafından
Canım kademeli kes bence gündüz kaç kez istiyorsa her istediğinde verme gündüz oyalamasi daha kolay oluyor 1 kere emzirdiysen 2.sinde oyala emzirme önce kahvaltı yapsın yemek yesin sonra emzir mesela. Gecede 3 kere emiyorsa onu 2ye düşür 1 hafta 2 kere emzir kesinlikle 3 yapma sonraki hafta 1e düşür sonra tamamen birak gece gündüz böyle gidersen alışır hem sütun de azalır. Sabretmek lazım sadece zor biraktirmasi
0 oy
önce (2,349 puan) tarafından
Salça surmustim bak annecim uf oldu çok acıyor diyordum.eghhh deyip durdu sürekli açıp bakmak istedi gördükçe gündüzu bıraktım sonra geceyi bıraktım su verdim sırtını kasidim saçlarını okşadım çok acıyor dedim yine öyle böyle bir haftada yüzüne bakmadı bida.simdi açık ols ada istemiyor
0 oy
önce (8,954 puan) tarafından
Ben 18 aylıkken bir anda bıraktım mecbur. Uzun bı sure sütüm geldi damla damla 
0 oy
önce (305 puan) tarafından
Önce geceyi bıraktık uyanınca su verdim falan bikaç gün sonra alıştı su içip yatmaya sonra uyansa da hemen daldı geriye, 1 buçuk yaşın dada gün içinde ki ni iyice azalttım ve bir sabah kalktık hiç emzirme dim oyunla dondurmayla marketten aldığım devam sütü varya pipetli ondan aldım dolaba koydum bana geldiğinde annede süt bitti dolapta var hadi açalım içelim dedim öyle onu içti ama içtiği azıcık işte çok sevmiyodu onuda kolay oldu bizim emzirme bitirme süreci şükür 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 96 göst.
0 oy
6 cevap 96 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Miracinannesi.34 (1,025 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 95 göst.
22 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,204 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 60 göst.
18 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

391,029 soru

11,698,856 cevap

35,581 kullanıcı

...