0 oy
399 göst.
Aile kategorisinde (13 puan) tarafından
Selam kızlar, eşimle daha yeni evliyiz yakında 1 senemiz dolacak. Biz gurbetteyiz ve yeni evli olmamıza rağmen sürekli annesi bize gelip 1 ay kalıyor ve emrivaki yapıyor ve oğlunu kıskanıyor. Evimize gelip sürekli oğlumun evi oğlumun oğlumun koltuğu vsvs gibi şeyler söylüyor ve daha niceleri buraya yazarsam destan olur kısaca anlatmaya çalışcam neyse gel zaman git zaman süreli gelmek istediği için ben eşime rahatsızlığımı dile getirdim eşim de bana * sen de haklısın ama o da annem ne diyim diyor * ben de dayanamayıp görümceme yazdım o da bana * sen kafanda kuruyorsun, annem kötü niyetli değil vsvsvsvs* aklınıza gelebilecek en saçma şeyleri yazmış bir sonraki gün de instagrama hikaye atmış * siz ne yaparsanız yapın yaranamazsınız bazı insanlara, sevgi herkesi iyileştirmez* gibi şeyler yazmış eşime sordum bu ne diye o da hemen ablasını aramış biye böyle bi şey paylaştın diye o da * biz dün konuşup hallettik aramızda bi şey yok ben iş arkadaşlarım ve patronum için attım o hikayeyi* demiş. Eşimde buna İNANMIŞ! Beni savunmak yerine ablasına inanmasından sonra o kadar soğudum ki. Benim huyum bu şekilde ben en ufak bi yanlışa gelemem. Kimse kusursuz değildir evet ama ben sevdiğim insana KUSURSUZ davranırım, ondan da aynı şeyi beklerim. En ufak bi hatasında nefret ve kin beslerim. (Bu arada ablasına mesaj attım karşında s-all-ak yok bu hikayeyi niye attığın belli gel yüzüme konuş vsvs dedim tartıştık engelledim, kimseye kendimi ezdiremem bu güne kadar sustum her biri her koldan laf soktu dayanamadım artık yoksa kavgacı bi insan değilim) yani kısaca eşim beni savunmadı ablasına inandığını söyledi, bu konu hakkında da konuşmaktan kaçınıyor ve ben iyice soğuyorum, ne yapmalıyım?

11 Cevaplar

0 oy
(182 puan) tarafından
Kiiz sanki benim kaynanami anlattin ilk zaman bizimkide oyle yapti inanir misin sofraya bana tabak kasik koymazdi benim evimde hemfe sorunca da aa sende mi yicektin derdi. Sandalyeyi hemen kocamin yanina koyardi otururdu hizmet beklerdi bende cok kizardim ama kocalar bu konuda bisey yapamıyo maalesef bizimkide pasof kaldi ne diyebilirim yani annem oda benim.dedi bana. Bende kendim hallettim. O oturmadan oturdum hemen kocamin yanina aldim masada olan iki tabaktan birini onume aa anne sen yemicek misjn kendine niye koymadin dedim o koydugu zaman sofrayi ben koydugum zaman da 3 tabak koyuyorum zaten ayip boyle seyler cunku. Koltukta o kocamin bi yanina gectiyse bende hic ince dusunmeye calismadim bende gittim diger yanina oturdum kocamin yani esimde diyo ki evlenince kiymete bindik resmen evlenmeden omce annem beni aramazdi bile haftada bir falan anca şimdi hergun ariyo diyo
(13 puan) tarafından
Aynen benim kayınv.de biriyle telefonla konuşurken selam söyle diyoruz *oğluşunda selamı var* diyip kapatıyor beni duymazdan görmezden geliyor. Buraya misafirliğe gelip birilerini misafirliğe çağırıyor sanki kendi evi gibi davranıyor. Eşim işe giderken benden önce uğurlayıp işten dönünce benden önce kapıya koşup oğlunu öpüp sarılıyor. Daha neler neler varda işteeee
(182 puan) tarafından
Valla gelise gore gidis canim napalim bizde oyle davraninca darilmasinlar hic
-Reklam-
0 oy
(42 puan) tarafından
Bizimde ailesel çok sorunumuz var eşim asla kabul etmez. Kayınvalidem bebeğimiz olduktan sonra haftada iki gece bizde kalırdı haftasonu da biz giderdik sabahtan akşama ama istinasız hiç şaşmazdı bu. Eşim ne söyleyebildi ne bana hak verdi. Ben kendim biraz soğuk davrana davrana haftada bire düştü ama neredeyse bir yıl devam etti bu yani. Şimdi size gelecek olursak bence haklısınız 1 ay kalmak için çok fazla hemde yeni evli bir çift için ama tepkileriniz biraz fazla geldi bana. Eşinizin ailesine hiç yansıtmamanız gerekiyordu bence bu aradaki kavgalar size huzur vermez daha çok yıpratır. Görümcenize hiç yazmasanız daha iyiydi kimse annesine toz kondurmaz haklısın demez. Eşinizin ona inanması da bence normal bir bahane sunmuş doğru yanlış bilemeyiz ama onunda kardeşi aaa yok sen yalan söylüyorsun eşim için paylaştım diyemezdi yani. Bence eşinizle oturup güzelce konuşun gelmek istediğinde eşinizle birlikte işimiz var programımız var sonra biz seni çağıralım falan deyin. Böyle böyle biraz azalır gelmesi
(1,730 puan) tarafından
O nasıl . Onunda mi kaynanan gibi kafası kırık yoksa oda kurtuldum evde rahat edeyim diye sevinip sesini mi çıkarmıyor?
(4,093 puan) tarafından
Yok zaten bende gerçek dedim dalga geçmedim gerçekten var sıkıntı ama kimse kimseyi çekmek zorunda değil gitsin tedavi olsun ama sana tavsiye sakın sesini yükseltme kavga etme usul usul laf sokarak anlat derdini kocana da asla bir şey belli etme baştan görümceyi kocayı araya katarak yanlış yapmışsın
(13 puan) tarafından
O kişiyi tam tanımıyorum bizimle alakası yok başka şehirde yaşıyor zaten, sadece bi kaç kez denk geldik rahatsız birisi ama kimseye zararı yok. Bence de k.validenin de sıkıntısı var dediğin gibi usul usul lafımı ileticem ona da bundan sonra
(4,093 puan) tarafından
Kimseye belli etmeden sende ona deli gibi davran  onun yaptıklarını kendin yap koca senin sen onu kıskandırmaya çalış asla kavga etme kimseye de belli etme deli deliyi görünce çomağını saklarmış  boşver
(13 puan) tarafından
Ahahaha =D çok doğru diyorsun kesinlikle öyle yapıcam. Valla buraya yazdım rahatladım ya hakkınızı helal edin
0 oy
(12,569 puan) tarafından

Daha dur 1 sene anca olmuş eşinin anlaması için bi 6 7 sene gecmesi lazım dediğine gelecek ama sen kocayacaksin ben 6 senelik evliyim zaman ⏱ demek istediğimi anlıyor  :)

(13 puan) tarafından
Ben 5/6 sene sabredemem kendimi kimse için strese sokup kocatamam  sen iyi sabretmişsin valla ben stres kavga kaos için evlenmedim. 5/6 sene de anlayacak olan anasının dizinin dibinde dursun aşırı sinirlendim. Lütfen yanlış anlama sana değil yani eşime ve ailesine sinirliyim
(236 puan) tarafından
Yaprak.k hanım yılla alakası yok bence. benim tam 12yildir evliyim eşim hala onların gerçek yüzünü görmemek için çabalar yeri gelir beni suçlar onları haklı bulur hala
(13 puan) tarafından
Suna benimki de öyle , beni suçluyor. Ailesinin konusu açılınca hep böyle yapıyormuşum hep tartışma çıkarıyormuşum her konuyu onlara bağlıyormuşummm vsvs her ay gelmek istedikleri için her ay konusu açılıyor ben ne yapayım? Saçma sapik gönderiler atıyorlar * bir oğlan karıyı bulunca anayı, parayı bulunca karıyı unutur* ne demek yaaa böyle gönderiler atıyor annesi ve üstüme alınmamam gerekiyormuş öylesine atıyormuşşş. Daha buraya o kadar çok örnek yazarım ki gerçekten bana gazerleri var ( bu arada evlendik evleneli ne düğün öncesi ne düğünden sonra tartışma bile yaşamadım ailesiyle, bana sinir olabilecekleri hiç bir şey yok ortada)
(12,569 puan) tarafından
Evet yılla alakası yok bu yasanmislikla alakalı kayinvalidem vefat etmeseydi eşimin ailesi bu kadar dağılmazdi ve en ufak bi seyde kavga olmazdı
0 oy
(1,100 puan) tarafından
Siz de biraz zor bir insansınız anladığım kadarıyla :) belkş görümceniz gerçekten başkasına yazdı. Hayatı sizden ibaret değil ve her şey sizinle ilgili olmak zorunda değil. Bu kadar çok takmayın her şeyi :) 
(13 puan) tarafından
Görümcem bir firmada çalışıyor, çoğunluğu erkek olan bir firma =] evli bir insan  erkek iş arkadaşına sevgi verip karşılık bekliyorsa ve bu normalese tamam üstüme alınmayım
0 oy
(7,025 puan) tarafından
Zaman geçince anliyolar canım ama erkek kafası ilk annelerine kondurmuyolar ama sonra sonra anliyolar 
(13 puan) tarafından
İnşallah çoook geç olmadan benim eşim de anlar
(7,025 puan) tarafından
Bizimki 3. Senede anladım canım 2 yıldır küs annesiyle
(13 puan) tarafından
Ya şimdi Allah var kimseyle küssün etsin istemiyorum sadece bizim de artık bir aile olduğumuzu ve sınırlarımızın olduğunu belirtmesini ve kimsenin kafasına göre laf sokmalı şeyler yapmamasını önlemek için ailesine bir çizgi belirlesin istiyorum. Yoksa gelsinler gitsinler her gün konuşsunlar yatılıya gelsinler asla gözüme batmaz
(7,025 puan) tarafından
Bu kuslukleri benlik değil canım
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Bacim sakin bi sure cocuk yapma cunku belliki bu insanlar hastalik dercesinde kiskanc ve benciller.olan sana olur valla kendinjde ezdirme kocanda ne demek o da annem arkads surekli gelip 1ay kalmak nedemek bide senin evinde seni istemiyor.kaynananada resti cek hemde kocanin yanjnda
(13 puan) tarafından
Valla sabrımı çok zorluyorlar o reddedeyim inan ki bu geldiğinde yine aynı şekilde yapsın ona da ayarı vereceğim. Kesinlikle katılıyorum yazdıklarına, buraya daha buz dağının görünen kısmını yazdım bir bilsen neler neler var daha
0 oy
(9,078 puan) tarafından
Kac yasindasiniz siz 
(13 puan) tarafından
Şöyle söyleyim ben eşime defalarca dil döktüm ailenle konuş diye konuşmuyor ve eşim de bana hak veriyor annesi konusunda, buraya yaptığı şeyleri yazsam değil oğlu kendisi bile farkındadır hatalarının yani o konuda içim rahat eşim bana hak veriyor ama annesiyle konuşamıyor *küser darılır diyor* görümcemin paylaştığı yazı *patronuna iş arkadaşlarına* itafenmiş ama paylaştığı yazı * sevginin iyileştiremediği insanlar var hayırlı cumalar aşko* yazmış çalıştığı firmada mavi yakalıların hepsi afkan Suriyeli mülteci erkekler, iş yerinde kimse sevgi verip değişmesini bekledi sence?
(13 puan) tarafından
Görümcemde evli barklı birisi, iş yerindeki erkeklere patronuna *SEVGİ* verip değişmesini istediği biri olduğunu hiç sanmıyorum. Kendisinin demesiyle iş yerindeki çalışanlara, patrona atmış =|
(9,078 puan) tarafından
Tamam canim haklisin da budurumda yinede swnin onlarla muattap olmani istemezdim ben sahsen madem esinle bu konuda cok konustunuz senin uyarilarina ramen esin hic orali olmuyo o zaman esinle konusmanin ciddiyetini artirman lazim bende cok sey yasadim neler neler anlatsam agzin acik kalir bizim esimle hic bi sorunumuz yok ne yasadiysak ailesi yuzunden yasadik kaynanams gittik geldik kavga ettik esimle once sustum zamanla duzelir dedim olmadi sonra guzellikle anlattim esime o bana kizdi sen ailemi sevmuyosun istemiyosun ne diyolarsa iyiligine yapiyolar kotulugumuzu istemiyolar gibi ( aslinda o da biliyo ailesinin hatali oldugunu ama brni susturmak icin uste cikiyodu iyiligimize karisiyolar deyip ben susmjs olcam anladin mi ) baktim olmadi evde tadim tuzum kalmadi dogum yapmisim cocuk kucuk hersey ust uste geliyo kaynanamlara ger gidip geldigimizde bisey yaptilar kavga ettik esimle artik dayanamiyodum gitmek istemiyodum esime de hayir diyemiyodum ama illaki bisey yapiyolardi 1 yil biz boyle kavga ettik esimle esim cok degistin seni taniyoamiyorum diyodu bende anlatiyodum siz degistirdiniz beni diye o donem esim biraz konustu annesiyle merve rahatiz oluyo falsn demis sorun babasi halbuki bavasina bisey diyemiyo ama kuser kizarmis 30 yaşındasınız babandan korkuyosun bi de erkeksin dusun sonra ben son gitti 1 saat oturduk oturmadik kayinbabam dunya kadar laf soyledi beni elestiriyo surekli bu sefer bende susmadim cevap verdim o da sadece kebdimi savunmak mesela diyoki oglum icin bu cocuk zayiflamis yok gucsuz gelismiyo bende diyorum ki hayir gelisimi cok guzel boyle dusun eve geldik esimld bi kavga ettim resti cektim ben sustukca alttan aldikca tepeme ciktiniz vavan bi dunya laf saydi agzini acik tek kelime etmedin bitti dedim yarin git bosanma davasini ac istemiyorum artik seni dedim esim o gece sabaha kadar zor ikna etti beni o gunden sonra biraz rahatladim bitmedi aile sorunlari ama eskisi kadar degil
(13 puan) tarafından
Bizim çocuğumuz tok ve öyle birebir tartışma yaşamadım annesi babasıyla ama onun dışında yazdıklarınızın hepsiiii inanın sanki ben yazmışım gibi ben de aynı şeyi söylerim her zaman bizim eşimle kendi aramızda aslaaaa bir anlaşmazlık yok gerçekten( daha yeni evliyiz ama 6 senedir sevgiliydik) asla kendi içimizde kavgamız olmadı ne zaman ailesi bizim hayatımızda yer edindi o zaman kavgalarımız ortaya çıktı. Dediğiniz gibi ben de eşime konuşması için yalvarıyorum artık anlamazsa benim de son diyeceğim laf o olur. Umarım o raddeye gelmemi beklemez
(9,078 puan) tarafından
Bazi erkekler o raddeye gelmeden isin ciddiyetini anlamiyo malesef
0 oy
(29 puan) tarafından
Asla kendini ezdirme kız ezdirirsen daha çok tepene binerler benim görümce de annesinin bo...knu yer kayananm benle kus olunca hemen kızı da küser bana aynı yazılar felan paylaşır hiç takmam ** ürür kervan yürür sonuçta sen onları kaile almadığın sürece daha çok kudururlar sen kendini ezdirirsen daha çok tepene biner bunlar el değil mi işte hepsi aynı gerekirse konuşma eşin konuşuyorsa konuşsun ben eşimin ailesi yle alakayı kestim eşim konuşuyor hepte eşimi kullanirlar oda gerçek yüzlerini görmez maalesef ki
(13 puan) tarafından
Valla ben de aynı düşüncedeyim ama sustukça kaliye almadıkça tepeme çıktılar ben de sadece bir kereliğine mahsus dişimi gösterdim. Daha da kaliye almam zaten istediklerini paylaşsınlar. Yakın zamanda benim de planım o yönde zaten 1 kişi dışında hiç biriyle muhattap olmayacağım.
0 oy
(3,696 puan) tarafından
Hepsi oyle canim hepsiii. Ailesine gelince ***** ayagina yatiyolar. Seni atiyolar kurtlar sofrasina sen kendi kendini savunursan ne ala. Ailesine kafa tutan koca cok nadir. Bak annem babam cok anlayislidir hic karismazlar esim araba surerken babam bisey dese ben soforun işine karisma diye ona soylenirim ama bes senedir esimden gik duymadim. Bosver sen sus sen duyma sen gorme nasil olsa istediğini okuyosun bisey deme. Hele bi de cocuk olunca gevşek don lasitigine döndü ağızları. Bu dan sonra ben de susmiycam. Dinsize imansiz gerek
(13 puan) tarafından
Valla aynen öyle ağzına geleni pat pat söyle, benim bi arkadaşım var tam da öyle yapıyor ağzına geleni pat pat söylüyor kayınvalidesi ilk başta zeb-ani gibiydi şu an süt dökmüş kediye dönmüş. Herkese hak ettiği gibi davranacağım bende artık
0 oy
(13,296 puan) tarafından

Kimse için eşin ile aranı bozma canım inan değmiyor 

Sen iyi niyetin ile görümcenle konuşmuşsun ama bu konular onlarla konuşulmaz
(13 puan) tarafından
Evet kötü bir tecrübe ile öğrenmiş oldum cidden onlarla konuşulmazmış, bundan sonra anladıkları dilden konuşucam
0 oy
(1,876 puan) tarafından
Senin kaynananla derdin varsa onun yüzüne söyle gorumcene yazman hata olmuş bence. İçinde tutma tuttukca hem haksız olursun hem de yaranamazsin zaten kimseye. Madem seni kötü biliyorlar bari konuş öyle kötü bilsinler 
(13 puan) tarafından
Annesiyle konuşmamamı istiyor eşim, küsermiş. Yoksa annesiyle de konuşurum yani. Aynen dediğiniz gibi bundan sonra kim küser kim darılır umursayamayacağım.

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 1,449 göst.
0 oy
9 cevap 803 göst.
0 oy
21 cevap 538 göst.
0 oy
21 cevap 500 göst.

398,128 soru

11,906,330 cevap

36,034 kullanıcı