0 oy
718 göst.
Aile kategorisinde (21 puan) tarafından
İlk cocuğum ğduğunda cok tecrunesizdim  aramizda bir bina var 40 im boyunca sabah 9 gibi gelirdi aksam 3-4-5 kadar kalırdı yanlız cocuğuma aşiri karişirdi..doğumdan sonra eve geldiğimizde cocuk iki gün onun yüzünden sararlık gecirirken hastaneye götüremedik cocuğa iyi iyi deyip sararlığın derecesini coğaltmişti. O esnalarda bna danişmadan ılık su vermeye calşırdı. ağlama sesine bnden önce alırdı cocuğu  bana da git bulaşık birikmiş yemek yap veya eve süpürge at falan derdi cocuk kucağında ağlamaktan helak olurdu sonra birak işleri cocuğundan daha mı muhim der cağırırdı.gelir asla yemek yapmaz asla evi süpürmezdi ortalıkta bulaşık bulursa azsa yıkar coksa makınaya tıkardı. Hasta cocugu var bn o hasta cocuk eşim bazen kayınpederim gelirdi bi sürü bulaşik ev işleri coğalırdı cocuğa mı bakayım evimi derleyip düzelteyim yemek mı yapayım bilemiyordum. Kendisi asla yemek yapmaz sürekli patates haşlaması patates kızartması makarna kahvaltı şeyleri basit şeylere kacardı. 40 im boyunca cok zorlandım damar yolarım acılmadığı icin sütüm yoktu mamada vermeme izin vermiyorlardı cocuk aclıktan sürekli ağlardı göğsüme yapışıktı ne yemek yerdim ne su ac susuz yetersiz sütsüz cocuğada kendimede cok eziyet etmiştim. O yüzden bu ikinci cocuğumda 40 im boyunca eve almamyı düşünüyorum.

41 Cevaplar

+4 oy
tarafından
Eve almamak olmaz bana sorarsan ama evıne aldıgında da orasının senın evin ve o bebegın senın bebegın olduğunu benımse ona göre hareket et her dediğini yapacaksın dıye birşey yok yemek mı yap dıyor ben aç degılım kocam gelınce bakarız ya o yapar ya dışardan yerız halim yok bugün de yat ev mı süpür dıyor bugün temizlik günüm değil de geç zaten anlayacaktır durması gereken yerı
(5,036 puan) tarafından
ya i gelsin torunu girsun gtsin bencede .  ben hallederim de ihtiyacim yok de gec.  yada cocuklarla ben ilgilenirim sen evi surupurp bi yemek yapsan yeter de iki saatte yaosin torunu da sevain gtain
(233 puan) tarafından
@Irmak arkadaşıma katılıyorum. En mantıklısı o şekilde davranman olur. Diğer türlü lohusa halinle eşinle tartışma yaşayabilirsin nasıl eve almazsın vs gibisinden.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bencede alma çok yerinde bir karar olur 
0 oy
(1,305 puan) tarafından
Icerigi okumadım ama bana yanlis geliyor ne de yapsa kpiya geleni hele bide kocamin annesini eve almamazlik yapamam ben hem  ne diceksin seni iceri almiyorum mu ben yapamam
(1,153 puan) tarafından
İçeriği oku yeniden düşün bakalım
(1,098 puan) tarafından
İçeriği okuyan biri olarak delirdim ben :D
(168 puan) tarafından
Sizde cekseniz aynı seyleri aynı binaya bile sokmazdiniz. çekmediğiniz durum hakkinda kolay olanı ben yapmazdm demek öylede yaparsınızki burama kadar geldi yerine geldiğinizde
(1,305 puan) tarafından
Iyi canim almazsan alma napiyim ben:DAllah allah
(726 puan) tarafından
İçeriği okuyunda öyle yorumlayın o zman kız burda çok haklı almak istemese de hakli böyle kaynanamı olur
0 oy
(696 puan) tarafından
Bence de alma ama nasil gelme demeyi düşünüyorsun. Bir şekilde yine başına bela olur. Eğer gelirse ilk çocuğunda yaptığı gibi çocuğunu ona bırakma. Bulaşık birikti mi takma, yemek yoksa biseyler atistir o da kös kös otursun. Veya canim şunu istedi yap de. Allah yardımcın olsun, umarım bir şey olur da kendi gelmek istemez. 
0 oy
(725 puan) tarafından
Eve almamazlik olmaz ama artık 2.cocugum ben ne yappip ne yapmayacağını biliyorum diyip karışmasına izin vermeyin
(450 puan) tarafından
Direkt desin ilk çocuğumun herşeyine karıştın buna asla izin vermen karışma herkes işine baksın çok yardım etmek istiyorsan ev işine yardım et desin Azrail değil sonuçta korkmasın
0 oy
(1,153 puan) tarafından
bunu başında eşinle ılımlı şekilde konuş o annesine söylesin 40 çıkana kadar kimseyi istemiyoruz diye. Sen söylersen başına dert olur düşman kesilir.burak kendi oğlu söylesin ha eğer o söylemez ise o zaman tamam alma evi kapıyı çalsın çalsın gitsin kendi evinde yesin makarna patatesi. 
0 oy
(1,259 puan) tarafından
Doğum yapacağımı bile soylemeyeceğim zaten küsüm gelemez de :D 
(294 puan) tarafından
Ay sen bensin bende 2 . doğum yaptığımda haber vermedim bi kaynanama değil ama hiç kimseye haber vermedik ablam dışında oda 7 saat suni sancının sonunda acil sezeryana alınınca normal olsa yine haber vermeyecektin kaynanamda ertesi gün eve gelince komşudan duymuş geldi 1 saat oturdu  müdahale etmek istedi gazsız olsun diye nar getirmiş yanında onu kırıp suyunu içirecekmiş eşime gözlerimi bi pörtlettim anında aldı çocuğu elinden napıyon sen diye bi daha da asla müdahale edemedi nasipse 28 gün sonra üçüncüyü doğurcam soruyolar belli değil diyoruz yine aynı şeyi yapıcaz kimseye haber vermeyeceğiz
(1,259 puan) tarafından
Valla ilk doğumda yaşattıklarını hala ruyamda göruyorum. Eşime dedim Allah muhtaç etmesin ama kimseyi istemiyorum. Sezaryen dikiş ağrılarini canlı canlı çektirdi bana. Bebeğe sütten geçer diye ağrı kesici bile verdirmedi bana öldüm öldüm dirildim... Bebeğim sarılık oldu ( onun yüzünden ) bana düşman oldu. Ayyy hatırladıkca fena oluyorum :D
(294 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım ben 36 haftalıkken makat gelişti bebeğim o yüzden sezeryan olabilir dönmezse diye söylemiştik orda bana amann sezeryan olma ben bakamam sana dedi sanki bak diyen varmış gibi eşime dedim kesinlikle istemiyorum bir iğneye dahi dokunmayacak evde dedim oda müsade etmez sağolsun
0 oy
(4,491 puan) tarafından
Eve almamak değil de yatıkı kalmaısna ızın verme ve sana akrısmasına da. 
0 oy
(1,927 puan) tarafından
Eve almamak olmaz sonuçta oğlunun evi, doğan torunu ama karıştırtma artık yani buraya yazdığın gibi anlat birincide ben çok yıprandım bunda kimse karışmasın çocuğu sevmeye 1 saat gelecekseniz gelin onun dışında rahat etmek istiyorum de. 
0 oy
(17,261 puan) tarafından
Eve almamak olmaz. Ama dediklerini dinleme .kendi bildiğin gibi yap. Baştan konuş gerekirse. Anne ben kendi bildiğim şekilde büyütmek istiyorum ya da doktor böyle söyledi ilk cocugumda tecrubesizdim. Artık ben de öğrendim de. 
0 oy
(2,572 puan) tarafından
Peki ne diyeceksin kadına.  Eşinin annesi sonuçta.  Bugün ona yarın sana . 

Bnm kaynanamda karışıyor ama idare etmeye çalışıyorum Napim.  
0 oy
(17 puan) tarafından
Ay aynısını yaşadım bende seni çok iyi anlıyorum çok zor günlerdi üstelik bir kızım da vardı 3 yaşında ona bile hazır yemeği yedirmiyordu bende bebek küçüktü hem emizrmeye hemde kızıma aynı anda yemek yedirmeye çalışıyordum o da karşımda oturup telefonla takılıyordu 
0 oy
(674 puan) tarafından
Bence de almamalısın. Sinir oldum yaa vicdansız kadın. Zaten lohusayız bi de bunların nazıyla saçma sapan karaktersizlikleri ile uğraşıyoruz. Benim kaynana da gelip kalmayı çok sever. Eşime dedim ikincide, kimsenin kalmasını istemiyorum. Sabah gelip yemek getiren getirsin. Eşim de zaten bir hafta izinli oluyor. Ama kaynana yatma vaktine kadar kalırdı. Sonra eşimle yemek yaparlardı. Sürekli başıma gelir "şunu yaptım, bunu yaptım" sayardı. Ben de sağol anne Allah razı olsun deyince de terslerdi "teşekkür için yapmadım" diye. Afiyet olsun demek çok mu zor dimi? Ya söyleme ben görmüyor muyum o yemekleri. Sonra hiç yürümüyorsun diye kızardı. Zaten kansızlık var doktor yatmamı istiyor. Bi bunlar bilir. Bebek her ağladığında meme ver diye darlar. Bebek sadece aç olduğu için ağlamaz bunu 3 çocuk büyütmüş kadına anlatamıyorsun. Kucağıma vermezdi aynı seninki gibi. Ağlata ağlata kendi kucağında bekletirdi. Anlamıyorum valla çocuğu tutmayı bile beceremiyor. Bezi öyle bi bağlamış ki hastanede bebeğimin göbeği kanadı. Daha çok şey var da. Hurmayı çiğneyip bebeğin damağına sürmüş. Zemzem içirmiş. Ben yoğun bakımda iken yapmış ama haberi geldi bana. Şimdi üçüncü bebeğimi kucağıma almama 3 gün kaldı. Telaşı sardı beni. Baş edilmiyor cahil insanla. Keşke benim de eve almama gibi lüksüm olsa. 
0 oy
(3,422 puan) tarafından
Okurken sinir krizi gecirdim, kesinlikle alma.
0 oy
(238 puan) tarafından
Eve almamak olmazda ilkinde yaptığın hataları keşke yapmasaydım dediklerini şimdi yapma dazla karışmasına izin verme tavrını ortaya koy sen nekadar sessiz durursan okadar ezerler cunku net tavırlı ol canm ozaman söylenemez 
0 oy
(1,228 puan) tarafından
Ayy okurken çok sinir oldum. Alma valla öyleyse strese sokuyorsa 
0 oy
(712 puan) tarafından
Eve al ama artik tecrubeli bi anneyim ben biliyorum nasil bakacami dersin olur biter
0 oy
(3,054 puan) tarafından
Eve almamak değilde evine geldiğinde sınırlarını çiz o senin bebegin mama da verirsin  istediğini yaparsın
0 oy
(546 puan) tarafından
Benim ilk cocugumda esim izinli ve evdeyken annem dediki ben ise gidiyorum gunduz kaynanan baksin gece ben yardim ediyim bizde seve seve kabul ettik ama gelin görün ki nasil aldiysa kaynanam evin yedek anahtarini almis gitmis sabah gelip kapiyi acip girdigini duydum esimle uyurken sonra pat diye yatak odamiza girdi biz uyandik bunun moral sifir tabi o esimi koltukda beni bebekle sabahlamis bekliyodu esim bana sarilmis uyurken bebekte besikte uyurken gorunce nevri döndü..esim anne hadi kahvalti hazirlada bende ekmek getiriyim dedi getirdi ki normalde bana oyle kahvaltı hazirlasam kizar sadece peynir zeytin cay koymustu esimde sinirlendi sen bakmiycan anlasildi diye bidaha gelmedi esim bisey dedi demedi hala bilmem..ikinci bebegimizde de ben anneme gittim toparlanip iki cocuklu duzene alisip 15 gunr evime döndüm kaynanalar degisik. Gel gelelim sana senin yerinde olsam esime soylerim gelmesin diye sonra kendisi ne soylerim istemiyorum gelmeni ben kendimlr zor uğraşıyorum hiznet bekleyecekseb gelme derim gelirse de kapıyı acmam basta uyarimi yaptigim icin
0 oy
(1,097 puan) tarafından
İçeriye almamak fazla olur bence. Ama çocuğunuza kendinizin yetebileceğini gösterin. Birinci çocukta nasıl bakılması gerektiğini ve nasış bakılmaması gerektiğini çok güzel öğrendim sağ ol de. Sen de çok yorulma gelip gidip, ben hallederim de. 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 355 göst.
25 Ocak 2023 Aile kategorisinde ceylin34 (1,699 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 715 göst.
0 oy
27 cevap 545 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 584 göst.
9 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 19991204 (63 puan) tarafından soruldu