+1 oy
268 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (7,793 puan) tarafından
Kızlar oğlum iyiliği için söylenen şeylerede kızar küser tepki gösterir bu sebeple otobüste bir adamla karşılaştık çocuğun otistik olduğundan şüpheleniyorum dedi Özel eğitim öğretmeniymiş. ( Emekli )sebebide oğlum cama ağzını sürmüş o da uyardı uyarınca oğlum kızdı ağladı bu sebeple otistik olduğunu düşünüyormuş böyle birşey olabilir mi oğlum hareketli bir çocuk ve evet iyiliği içinde olsa uyarıldığında kızabilir veya ağlayabilir ama bu tek başına otistik demek midir ? 

17 Cevaplar

+1 oy
(776 puan) tarafından
Camı yalayan yada ağzını süren her çocuk otizm değil demir eksikliği olan çocuklar da yapar benim oğlum yalıyo demir tedavisi gördük ıyıce saçmalamış o beyfendi yani her gördüklerine otizm diyecekler artık
(7,793 puan) tarafından
Şimdiye kdr şüphem olmadı oğlum hareketlidir uyarınca gücüne gider ben kırılgan olarak yorumluyordm şimdi otistik olabilir mi diye düşünmemiştm
(776 puan) tarafından
Canım tüm ergenler otistik o zaman öyle düşün ergenlere birşey söyleyince küsüp bağırıp çağırıyolar o zaman hepsini otistik diye değerlendirmek lazım algısı açik mı iletişimi varsa korkulacak bence birşey yok
(7,793 puan) tarafından
Şimdiye kdr aklıma gelmedi evet bebekken her anne gibi her hareketinden şüphe ederdim ama şu yaşlarında hiç aklıma gelmedi
önce (776 puan) tarafından
Allahın izniyle bir şey yoktur canım
önce (7,793 puan) tarafından
İnşallah canım sağ olasın
-Reklam-
+1 oy
(48 puan) tarafından
Of ne alakası var ya.Sinir oluyorum herşeye karışanlara.Benim bebeğimin gözünde kayma var.Bakkala gitsem otobüste sıra beklesem.Parka gitsem her gören diyor ki çocuğu göz doktoruna götürdün mü?Gözünde sorun var falan.Kendi çocuğumun gözündeki kaymayı onlar demese görmeyecek miyim sanki?Bigün birisine fena patliycam ben de 
(7,793 puan) tarafından
İnsanları anlamak gerçekten çok zor değil anne olarak herşeyi bizim bilip farkedip tedbir almış olmamış en doğal şey ben oğlumda otizme dair hiç bir belirti görmedim ama emekli özel eğitim öğretmeninin böyle demesi korkuttu
(48 puan) tarafından
Çocuk uyarı almış ve ağlamış.Otizmle ilgili olduğunu hiç sanmıyorum ya.Ben de öğretmenim ve bunlar normal çocuk davranışıdır.
(7,793 puan) tarafından
Sonra tekrar karşılaştık 10 saniyede sakinleşmesi gerekirmişti 22 saniye sürmüşmüş ay bişeyler dedi valla yok anlamıyorum bu kdr kolay mı teşhisi evet bnm oğlum biraz hırçın biraz alıngan ama kardşei sonrası oldu biraz bunlar
+1 oy
(3,298 puan) tarafından
Ne alaka ne alaka diye bagirasim geldi.
(7,793 puan) tarafından
Baya bi üzüldüm
(3,298 puan) tarafından
Uzulme bosver insanlar bos konusmayi seviyo
+1 oy
(7,079 puan) tarafından
  Çocuk bu  cama  yalar eller  öper      adı üstünde çocuk yani kızıldıgı zaman  ağlar     adam bı tek buna sebep söylediyse iyi'ki emekli olmuş    sağlık sistemi çökmeden 
(7,793 puan) tarafından
Olsaydı anaokulu öğretmeni farkederdi değil mi
(7,079 puan) tarafından
Tabiki sen bile annardın
+1 oy
(5 puan) tarafından
İnsanlar çocuklara birşey söylemek için yer arıyor.ben de demin yaşlı biriyle atistim.sebebi de kızım kıpır kıpırmis.zapdetmem gerekmiş.z kuşağı bile daha anlayışlı yaşlılardan.
(7,793 puan) tarafından
İnsanlar bir değişik bnm kızımda otobüste giderken park görünce heycanla park diye bağırdı 2,5 yaş öndeki yaşlı adam döndü ve azarladı bende adamı azarladım
(5 puan) tarafından
Yaşlılarda sorun var
+1 oy
(680 puan) tarafından
Böyle saçma sapan bişeyle teşhis konduğunu yeni görüyorum. 
(7,793 puan) tarafından
Çok can sıktı
+1 oy
tarafından
İyi ki emekli olmuş 
0 oy
(12,589 puan) tarafından
Benim kızıma güzelsin deseler küsüp ağlar öyle bir çocuk. Ne alakası varmış otizm ile ya 
(7,793 puan) tarafından
Anlam veremedim bende oğlum çok cancıdır ama ilk etapta uzak durur
0 oy
(70 puan) tarafından
Bir ağlaması ile mi bunu düşünmüş occugun keyfini bozmuştur oda aglamistir sen kendine bak deseydin
(7,793 puan) tarafından
Yani anlam veremedim ama üzüldümde bu kdr kolay mı teşhisi
0 oy
(696 puan) tarafından
Benim oğlum atipik otizm kendi oğlum için söyleyeyim uyarıldığında veya işine gelmeyen şeyler söylendiğinde saldırganlaşırdı ama bu tek başına bir otizm belirtisi değil çok geniş yelpazelere ayrılır otizm
(7,793 puan) tarafından
Bilgin dahilinde bana sorabileceğin şeyler vr mı acaba şu vr mı bu var mı gibisine
(696 puan) tarafından
Göz temasından kaçınıyor mu aşırı hareketliliği gibi el çırpma etrafında dönme ya da herhangi takıntıları var mı konuşma dil becerisi nasıl mesela yaşıtlarına yetişebilmiş mi.
(7,793 puan) tarafından
Göz teması var aşırı hareketli değil ama yaramaz bir çocuk el çırpma yok etrafında dönme yok herhangi bir takıntısı yok maşallah güzel konuşur ilk etapta yabancılardan çekinir ama bakar biz konuşuyoruz o insan güvenilir algısı oluşur oturur sohbet eder çocuk yaşıtlarıyla çok güzel anlaşır çekinme utanma yaşamaz
0 oy
(1,424 puan) tarafından
Yok artık çocuk bu yaa herşeye otistik otizm diye diye beynimizi yediler ya bi susmuyorlar tek hareketle nerden anlamış 
(7,793 puan) tarafından
Üzüldüm doğrusu ve bu kdr kolay mı gerçekten teşhisi
0 oy
(320 puan) tarafından
Bence o herif senin çocuktan tepki görünce bahane bulmuş. Canını acitcak ya m,al
(7,793 puan) tarafından
Çok üzüldüm açıkçası acaba olabilir mi diye
0 oy
(949 puan) tarafından
Çocuğun çocuksu davranış göstermesi ile otistik olabileceğini düşünmüyorum. Artık herkese göre istenilen davranışın sergilenmemesi hastalık belirtisi. Bu hangi yaş grubundan olursa olsun hemen bir 'hasta' yatası vuruluyor. 
(7,793 puan) tarafından
Gerçekten öyle ve bu durum iyice can sıkıyor otistik olsaydı öğretmeni farketmez miydi acaba anaokulunda
(949 puan) tarafından
Farkedilirdi zannımca. Eğer içiniz rahat etmeyecekse bir uzmanla görüşün.
(7,793 puan) tarafından
Hiç şüphem yok ama internetten belirtilere bakıyorum bir şeyde bulamadm yani şükür uyan birşeyimiz yok
önce (949 puan) tarafından
Çok şükür..
0 oy
(507 puan) tarafından
Ya sabır yani oğlum 2,5 yaşında mutfak canını oyalıyor yapma diyorum kendini yerlere atıyor. Ama güzelce oğlum yapma diyorum o an yapmaz sonra tekrar parmak izleri neler neler. Bence saçmalamış o adam ne alaka çocuk ki, mis dıe otistik mis, he he nerden belli snei özel ogretim üyesi olduğun, ay vallahi bence saçmalamış çocuğunu tanıyan sensin. 
(7,793 puan) tarafından
Şimdiye kdr hiç belirti görmedin ama üzüldümde
(507 puan) tarafından
Ay benim oğlum dogdu ilk çocuğum bu ara, asla kimsem yok gurbetteyim tek büyütüyorum o ara otizim yayıldı yani, he hareketinde bu otizim ddim. Daha 7 aylıktı araba tekerleğini dinderiyordu bend arabaları kaldırdım unutsun dıe. Sonra 9 aylıkken gittim arkadaşımın oğluda o hareketi yapıyor aslında gayet normalmis
Sadece saatlerce çevirirse normalmis oğluma belkide eziyet oldu arabaları kaldırmam ondan sonra baktım yahu gayet normal bu çocuk kendine gel ddim. Hiç üzülme bence bosver milleti
O dönemler bende düşündüm her şeyden şüphe ettim yalan yok ama büyüdükçe hiç şüphem kalmadı her şeyi maşallah güzel ve normal ilerliyor
önce (507 puan) tarafından
Aynende oyle canım
0 oy
tarafından
otizmli çocuk zor konuşur, kalabalığı sevmez insan da sevmez tek kalmayı daha çok sever. bir davranış üzerinde çok yoğunlaşır. örneğin dakikalarca yerinde zıplaması gibi sadece bir örnek. 
Benim oğlum yetişkin olarak yabancılardan çok çekinir ama 10 dakikaya kalmaz alışır sohbet eder kaynaşır ortama çocuklu ortamı da çok sever yetişkindeki gibi onlardan çekinmezde direk arkadş olur
0 oy
(4,671 puan) tarafından
Valla şuan o kadar işim var ki cevap vereyim de için rahatlasın diye girdim benim oğlan 3.5 yaş hala cama agzınıda sürer hoh da yapar ve 6 aydır psikoloğa gidiyoruz öfke kontrolünden dolayı otizm motizm değil yani 
Öfke sorunu bizde de var canım kardeşinden snra oldu bizi kisi biraz bizden kaynaklandı kardeşi ağlarken katılıyor diye çk üstüne düştük ondan onu biraz ihmal ettik sanırm
0 oy
(4,753 puan) tarafından
Benim cocugum da yalar bi yerleri. Yanlis yaptiginda uyarinca da kuser aglar. Hala yanlisi-dogruyu ayirt edemiyolar. Yani cevremde gordugum bi cok cocukta boyleydi.
O kdr kolay teşhis koydu ki lak diye yapıştırdı

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 366 göst.
28 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde Npp (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 203 göst.
19 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Prensannesi26 (233 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 251 göst.
4 Eylül 2022 Aile kategorisinde Evramm (469 puan) tarafından soruldu