0 oy
369 göst.
Aile kategorisinde (2,072 puan) tarafından
Annemler oğluma hamileyken otomatik sallanan elektrikli bi beşik almışlardı. Sonrasında kırmayacağına emin olduğum bi abla da belli bi müddet bebeği için kullandı. 

Eşimin ablasının yeni bebeği oldu ve eşim kargo ile ona gönderelim dedi. Ben ablasına vermek istemiyorum çünkü 3 yaşında bi kızı var. Kardeşini inanılmaz kıskanıyor yani o beşiğe kesin oturur ve kırar. Zaten kilolu da bi çocuk. Eşime bunu söyledim ve hemen alındı. Ya ama kızı kesin oturup kıracak. Annemler hediye almamış olsa zaten zerre dert etmem. Para mesele değil. Ama kırılacağını bile bile niye vereyim? Yorumlarınızı merak ediyorum. Ha bu arada ablasına sıfır alıp gönderelim diye de söyledim. Para mesela değil 

23 Cevaplar

0 oy
(777 puan) tarafından
Bahsettiğin oğlun doğmadı mı yoksa büyüdü mü?
(2,072 puan) tarafından
2.5 yaşında. Sonrasında bebeğim olursa diye ve annemlerin hediyesi olduğu için saklıyorum
(777 puan) tarafından
Eşinin alınmasını okuyunca aklıma şey geldi, geçen bizde görümceme girmiştik, görümcemin 1 buçuk 2 yaş civarı bi kızı var, çocuğa kahvenin telvesini içirdiler ikisi bir olup. Benimde bikaç aydır tiksinme durumu var, her suyu içemiyorum, içebildiğim suyu yanımda taşıyorum gittiğim yere, şişenin dibinde 2 3 yudumluk bi suyum kaldı ve eve gidene kadar ne içicem diye düşünüyorum içten içe. Görümcemin kahvenin yanında verdiği suyu denemek için içtim, midemi bulandırdı bardağın yarısı duruyo önümde. Şişeyle bardak yan yana, eşim çocuğa vermek için şişeme uzandı, şişeyi kendime çekip benim dedim, eşimin suratı değişti hemen. Bardağa uzansa zerre umrumda olmayacak, durumumu bildiği halde şişeye uzandı. Çocuğa telveyi ben içirmiş olsam gene eyvallah diyim. Artı grip başlangıcı var ufaktan, hapşırık bilmem ne gırla çocuğa kendim yaklaşmıyorum eşim benim su içtiğim şişeyle su verecekti. Bazen gereksiz olaylar yaşanabiliyo evlilikte kısacası dicem baya uzun anlattım :D
-Reklam-
0 oy
(15,279 puan) tarafından
Ailemden gelen bir şey ise vermem manevi değeri var zaten eş ailemde cesaret edip isteyemez 
(2,072 puan) tarafından
Eşim sağolsun hemen alınganlık yaptı
0 oy
(205 puan) tarafından
Annemin aldığı bişi asla vermem
(2,072 puan) tarafından
Bende böyle düşünüyorum. Bide kırılacağını bile bile…
0 oy
(12,469 puan) tarafından
Hiç kimseye vermem hiç kimseye kullanmasam da bebeğim için saklarım neden vereyim ki ?

Ben kızımın besiginden tut ne kadar 1 kere alınacak bebek ihtiyacı varsa hepsini kaldırdım saklıyorum 2. Ye kullanırım diye değil kızım ilerde kullanmak isterse diye.
0 oy
(193 puan) tarafından
Eğer çocuk düşünüyorsan gönderme ama düşünmuyorsan gönder gitsin gerçi benim önceliğim ablam yada kız kardeşime vermek olurdu ama 
0 oy
(1,050 puan) tarafından
Bska çocukların da olcak bnce gönderme 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Kimseye vermemiş olsan alınmaz belki. Ama başkasına verip ablasına yollamamana alınmıs olabilir
(2,072 puan) tarafından
Ona da söyledim. Verdiğim kişinin çocukları büyük yani kırılma ihtimali yok. Ama ablasının kızı daha küçük 3 yaşında ve kardeşini çok kıskanıyor. Kesin oturup kırar
(1,368 puan) tarafından
Bence de kırar canım ama erkekler düz mantık malesef. Hem hediye hem de 2.çocuguna saklayacakmişsın vermesen daha iyi
0 oy
(9,283 puan) tarafından
Sıfır alsın yollasın manevı degeri olan bıseyı vermem 
0 oy
(3,638 puan) tarafından
Göndermem .  Sadece onu değil ben annemin verdiğiyle esimin  annesinin verdigi konsevenin kapaklarina bile dikkat ederim . Ne ordan buraya ne burdan oraya bisey gecmesin. Genel olarak da bana cocuguma hediye gelen biseyi vermem 
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Vermem kimse kusura bakmasın. Belki ikinciye kullanacaksın. Eşin çok istiyorsa parasını verip alsın kardeşine de
0 oy
(3,379 puan) tarafından
Başka çocuğun olur sakla esin karışmasın. Senin ailen almış sonuçta 
0 oy
(2,148 puan) tarafından
İhtiyacı olan alsın, niye senin hediyeni veresin ki. Hem de sana da hediye. Bence haklısın 
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Ben olsam veririm ,zaten para mesele değilmiş kırılırsa siz kendinize yenisini alırsınız.
0 oy
(1,376 puan) tarafından
Yenisini alıp hediye olarak verebilirsiniz hem onun geri dönüşü zor olur siz isteseniz belki o vermez. Sahiplenir yada zamanında hediye olarak verdiğinizi düşünür ikinci çocuğa kullancaaksan da sağlam gelse dahi yıpranmış olur  diyeceklerim bu kadar evinde durması iyi ona tekrar hediye almanız daha makbul
0 oy
tarafından
Kırarlar demek yerine manevi değeri var ondan vermek istemiyorum desen daha iyi olur
0 oy
(1,222 puan) tarafından
Öyle ya da böyle siz başka birine verip eşinizin ablasına vermiyorsunuz eşiniz alınganlık yapmakta haklı. Madem manevi değeri var o zaman kimseye vermeyecektiniz. Kırılır kırılmaz olayı değil verdiğiniz şeyin zaten geri alma olayını düşünerek vermek bile yanlış arkadaşınız kırmış olsaydı parasıni mi  isteyecektiniz ya da manevi değeri vardı diyerek arkadaşlığı mi bitirecektiniz. Kendinizi bence eşinizin yerine koyarak düşünün. Tamam sıfır alalım falan diyerek gönül almaya çalışmışsiniz ama bence eşiniz sıfır alma kısmını değil yapılan çifte standarti düşünüyor 
0 oy
(49,847 puan) tarafından
vermek zorunda değilsin esin de biliyor hediye olduğunu niye aliniyor ki 
0 oy
(1,358 puan) tarafından
Aynı şey başıma geldi yürüteç için. Ben de vermedim. Hatta henim kayınpeder arayıp dedi abinlere götürün diye eşime. Eşim de tamam dedi. Dedim onu annem aldı ve kardeşinin de çocukları oldugunda ortak kullanın diye aldı dedim. Eşim de alındı ama ben takmadım. Çünkü dediğin gibi kirilacagina adım gibi emindim. Bosver gormezden gel eşini de unutur gider 
0 oy
(1,047 puan) tarafından
Ben oğlumun beşiğini görümcem kullansın diye 2. Çocukta vermiştim vermez olaydım 2 yaşındaki büyük oğlu mahvetmiş beşiği bence verme çocuğunu düşünen satın alsın 
0 oy
(1,401 puan) tarafından
Benim görümcemde hiç birşeyin kıymetini bilmez oğlumun kıyafetlerden vermiştim ogluna yarısı yırtık yarısı kirli geri göndermişti baston arabayı vermiştim kızım için istedim kırık geldi eşim görünce cok sinirlendi bir daha kesinlikle bişey vermiyoruz dedi biz ondan aldıklarımızı sapasağlam verdik o kırık pis bi şekilde gönderdi hatta aradı baya kızdı arabayı oyle görünce parasında değiliz hiç bi zamanda olmadık kırdın bari tamir etseydin 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 182 göst.
30 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 379 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 697 göst.
9 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
2 Ağustos 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Tugce12. (636 puan) tarafından soruldu

397,320 soru

11,883,475 cevap

36,003 kullanıcı

...