0 oy
334 göst.
Aile kategorisinde (168 puan) tarafından
Eşimle ilgili sorunlarımız illaki her evlilikte sorunlar oluyordur para konusunda destek konusunda çok kavga ediyoruz 1 hafta iyiysek 1 hafta kötüyüz evin eksiklerini söylerim alır ama konu kıyafete gelince kavga çıkıyor ucuz olsun istiyor bu devir de ucuz kıyafet yok bulamıyorum geçen tatile gittik eşim yaptı planı bayram da araba bozuldu gezmeye götürmedim diye tatile çıkalım dedi alışverişe çıktık 1 tane alsan yeter diyor 1 tane kıyafeti 5 gün giyemem dedim kavga çıktı ne olacak sanki diyor çocuğa iki dakika bak diyorum yorgunum işim var diyor eve temizlik yapacam durmuyor diyorum kalsın ne olacak sanki diyor aldatma dayak kumar olayı yok annem de çocuk huzursuz ortamda büyümesin boşan diyor boşanırsam mecbur annemin yanında kalacağım 2 tane erkek kardeşim var annemin ikinci evliliğinden kardeşimin biri çok sorunlu bağırma derim benim sesim yüksek ben böyle konuşuyorum der öyle olunca da kızım korkuyor geçen çok korktu ağladı telefonun sesini kıs derim kısamam der annem de öyle herseyime karışır evli olduğum halde karışıyor daha önce boşanma davası da açtım canım çıktı eşim gelse özür dilese de gitsem diye boşanma davası açtığım da mecbur ikinci evliliğini yapacaksın başımı bekleyemezsin ama çocuğu elinden alırım dedi bunu söyleyen annem eşin sürekli sana yalan söylüyor diyor eşime soruyorum ben öyle demedim başka birşey dedim diyor böyle olunca içime huzursuzluk çöküyor kime inanacağımı şaşırdım ayağım kırılmadan önce boşanmayı düşünüyordum 4 gündür annemdeyim kafam ağrıdı kızıma bağırması filan gözüme batıyor geçen de yavaş da olsa eline vurdu içime sinmedi siz olsaniz ne yapardınız kızlar valla düşünmekten kafayı yedim

13 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Anladığım kadarıyla esin her konuda anlayışlı iş sadece kıyafet vs olayında patlak veriyor ve sen anneni hayatının çok içine sokuyorsun annem şunu dedi annem bunu dedi diye önce senin annenden bosanman lazım kaç yıllık annen huyunu suyunu bilip ona göre tavır koyman gerekiyor ve annenden bosanamadigin icin annenin evliligine mudahale etmesine izin veriyorsun evlilik terapistini deneyin aslında ortada hicbisey olmadığını göreceksin 
(168 puan) tarafından
Ah ah ben taşınmayı çok istiyorum kendi evimiz diye eşim kabul etmiyor çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun
tarafından
O zaman gidip gelmeyeceksin başka yolu yok cnm
(168 puan) tarafından
Öyle ederim artık çok sağol canım
(2,444 puan) tarafından
Egitmen + ladım canım seni. Bazen aileler destekten bazen de köstek oluyor maalesef. Sen huzurunu bozma. Evinle esinle ilgilen zaten bir şeyler daha çok rayına girer
(168 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim evime döner dönmez biraz daha dikkat edeceğim
-Reklam-
+1 oy
(441 puan) tarafından
Canım bu bosanılcak bir sebeb degil aşabilirsiniz bu durumu öyle cimri gibide degil bence belki kıyafete karşı bi gereksiz düsüncesi vardır bunuda aşabilirsiniz sen onu dinlemeyip istedigini alıp sat zamanla bu duruma alışır annende biraz ortalık karıştırmaya calısıyor gibi 
(168 puan) tarafından
Annem eşimle evliliğimi hiç istemedi şimdi de istemiyor kızım 20 aylık ikinciye hamileydim kalbi durdu şimdi de başımın etini sprial taktır çocuk yapıp da rezil etme evliliğin yürümeyecek diyor
(441 puan) tarafından
Sen annenden etkileniyorsun bence kocanında ufak tefek hataları gözüne batıyor ..
(168 puan) tarafından
Buraya yazdıktan sonra farkettim sanırım dediğin gibi biz daha önce Hakkari de oturuyorduk çok güzel anlaşıyorduk
+1 oy
(377 puan) tarafından
asla bosanilacak bi durum degil bu benim esim de oyle bazen 5 bin harcar bazen verdigi 100 tl gozune batar cunku onu gereksiz gorur yani o da evimizin ekonimisini dusundugu icin ben rahatsiz olursam kinusuyorum acikcasi hayatim su huyun boyle bundan rahatsiz oluyorum diye kavga da ediyoruz ama halledilmeyecek bi sey degil asla siz cok etki altinda kaliyorsunuz buna izin vermeyin avukat hakli 
(168 puan) tarafından
İyi ki buraya sormuşum ya parasız da bırakmaz cebinde olsun yeter ki biraz da ailesiyle alakalı ailesinden hiç böyle şeyler görmemiş tuafina gidiyor ailesi de öyle para harcamayı sevmezler kendilerine doğru düzgün kıyafet almazlar bazen diyorum beni sevmiyorsun filan sevmesem senin için uzmanlığı bırakmazdım der eşim uzmandı ben istedim diye bıraktı
(377 puan) tarafından
bisey dicem canim benim op de basina koy adami sen
(168 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım
0 oy
(5,726 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla çocuk annenin evindede huzurlu bir ortamda değilki zaten eşinin tek sıkıntısı cimrilik ise bunu aşabilirsiniz annem madem boşan diyebiliyor ikinci evliliği şimdiden ağzına almayıp seni torununu el üstünde tutması lazım 
(168 puan) tarafından
Tek sıkıntısı bu bazen de hadi gel seni gezmeye çıkartayım evde çok bunaldın der yemeğe çıkartır daha geçen 1000 TL harcadık dışarı da aşkım çok harcadık dedim aman boşver senden önemli değil yeter ki mutlu ol dedi boşanma davası açtığım zaman da avukat bu sebeblerden dolayı boşanma mi olur çok basit şeyler demişti
(5,726 puan) tarafından
Terapiste gitseniz kabul edermi
(168 puan) tarafından
Düşündüm ama hiç teklif etmedim bı deneyeceğim
0 oy
(508 puan) tarafından
Annene mesafe koymalisin eşin konusunda da çözülebilecek sorunlar birlikte evlilik terapistine gidebilirsiniz.
(168 puan) tarafından
Annem sürekli eşim hakkında birşeyler anlatıyor benim de kafamı karıştırıyor evlilik terapisti bende düşündüm aslında
(508 puan) tarafından
Dediğim gibi annenin mudahele etmesine izin verme  annenin düşünceleri eşinden daha kötü. Eşin duzelebilir öyle büyük sorunlariniz yok canım. Yardım alın beraber.
(168 puan) tarafından
İşte bende düzelir diyorum annem düzelmez boşuna ömrünü çürütme diyor insaAllah yoluna koyarım
0 oy
(3,871 puan) tarafından
Bence sen annenden bosan canim. Buyudugunu evli oldugunu cocugun oldugunu artik onceliginin esin ve cocugun oldugunu idrak et ve bunu da etrafina empoze et
(168 puan) tarafından
Etrafıma bunu anlatamıyorum işte ya hayır diyemiyorum desem de kimse beni dinlemiyor önceliğim eşim olduğunu biliyorum ama geliyor birşey anlatıyor benim de kafam karışıyor acaba öyle birşey dedi mi diye bı arada kardeşimi sürekli bana gönderiyordu kardeşim benim evim de ne oldu ne bitti hepsini anneme anlatıyordu
(3,871 puan) tarafından
Tasinabiliyosan taşın o zaman canim. Ama ne olursa olsun hayir demeyi ogrenmelisin. Kararlı durursan herkes geri adim atar. Ayrica esinin neyi deyip neyi demeyecegimi tahmin etmen gerekir. Aranızda iletisim ve güven sorunu varsa bunu da halledinki disaridan gelen saçmalıklar sizi etkilemesin
(168 puan) tarafından
Kendi evimiz olduğu için eşim taşınmak istemiyor en iyisi mesafe koymak çok sağol
0 oy
(757 puan) tarafından
Canım sen önce annenden boşan.evine eşine karıştırma. Eşinle olan problemi halledersin. Biraz sabır. Benim annem her zaman der ki babanizi yonttum. Çünkü erkekler buna çok müsait. Ve yapıları geregi ince fikirli olmuyorlar Yolunu yordamini bilmek lazım. Erkeği çekip ceviren kadindir. Akıllı davranmak zorundayız 
(168 puan) tarafından
İşte karışma olayına engel olsam gerisi belki gelecek ilk yeni evlendigimiz sıra da misal yanlız kalmayalım hemen hamile kalır diye bizi baş başa bırakmadı sonra da eşim uzmanliga gitmişti ona bile karıştı hiçbir yere gidemez diye evlenmişim bana gelmiş eşinle gidemezsin eşin uzmanlığı bıraktiktan sonra ne halin varsa gör diyor
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Eşini evliliğini annene anlatma sen de. Belli seni dolduruşa getiriyor sen de dolup eşine sarıyorsun oda belli. Anlattıkların çok büyük problem değil. Evlilik terapistine gidin. Hatta anneni de sert bir dille uyar. 
(168 puan) tarafından
Canım ben ilk zamanlar anlatıyordum sonra yanlış olduğunu anladım anlatmamaya başladım bu 3 senem 3 sene de kafam ağrıdı iki taraf arasında kalmaktan çok yoruldum yıllarca annemle babam arasında kaldım simdi de eşimle annem arasında kalıyorum
(1,786 puan) tarafından
O zaman bunu annene de söyle. Küser kırılır diye düşünme. Küsen küser herkes kendi bilir. Kendini annene değil eşine çocuğuna ver. Bak çok müdahale ettirmissin zamanında şimdi de önüne geçemiyorsun.
(168 puan) tarafından
Maalesef öyle oldu çok teşekkür ederim
0 oy
(582 puan) tarafından
Bu konudan bende muztaribim aynı birebir  eşim pintidir annemde boşanma sabret der hep boşanmayı çok  düşündüm annem le babam iki gün sonra bak kendin ettin kendin buldun der (Severek evlendik instragdan tanışıp aileleri tanisdirdik) El cocuna bakar sen bosandinla kalırsın diyor eşim memur.durumuz iyi ama senin ki gibi her ay bı parca al der kafamın eti yer.annemlere  giderken tavuk.vs alsam gelince aglatr beni para giddi der.vs.v.s bakdım annemin evine sıgamiyorum bosansam annem öyle diyecek evde erkek kardeşim var 30 bin alır ve yer hepsini bekar erkek.babamda herşeyi kafasında büyüten biri bu gün çıkmasa sorun öbur gün çıkar  biliyorum zaten beceremedin evlliligi der. Oyuzden sabrediyorum başka çaremiz yoh zaten bütün evlilikler sevgi üstüne kurulmuyo kimi sabır kimi imtihan... Çıksa yapcak bisi yok yani bacım sen yazmasan ben  içimde tutucakdım AA bakdım ben gibi biri var susamadim. İdare edcez 100 lira aldın şeyi 500 diyecen para artircan o yokken Alcan  zula yapcan yoksa bu hayat ona da sana zehir olur... Anene sınırı çiz zaten sahip çıkmıyorlar kendi dünyanı döndürmeye bak
(168 puan) tarafından
Herşeyi düşünüp tartmak lazım canım eşinle hiç konusmayi denedin mi çocukların da çok küçükmüş benim tek kızım var 20 aylık
(582 puan) tarafından
Yayın tam düzeliyor diyorum geri gidiyor  el oğluna laf geçmiyor bacım sabr sabr sabır yeri geliyo meleğe dönüyor diyorum yayın tutarsız konuşmam mi  zeki mûren gibi başa sarıp sarıp anlatıyım plak gibi oldum
(168 puan) tarafından
Hemen hemen yaşantımız aynı
(582 puan) tarafından
O yüzden hem bu deveyi güdecez hemde bu diyardan gidmicez
(168 puan) tarafından
Aynen öyle düzelir inşaAllah zamanla
0 oy
(7,244 puan) tarafından
Sen neden çalışmıyorsun peki? Tek sorun senin ihtiyaçlarınsa eşin eve bakar sen kendine 
(168 puan) tarafından
Kızımı bırakacak kimsem yok eşim de çalışmama izin vermiyor
(7,244 puan) tarafından
Çalışmana nasıl izin vermiyor ya bu senin hayatın sonuçta ne kadar saçma bir düşünce.
(168 puan) tarafından
Canım bulunduğum yer ilçe ve küçük bir yer buranın insanı çok pis o yüzden istemiyor kendi iş yerimizi açalım dedik ortak ilgilenelim ona da nasıl bir iş yapabiliriz bulamadık kaldi
0 oy
(345 puan) tarafından
Sakın başkasını dinleyip yuvani yıkma.bütün evlerde ufak tefek sorunlar olur,asabilirsin Tuvana sahip çık annenlerin evinde öyle huzurlu görünmüyor 
(168 puan) tarafından
Çok sağol çok teşekkür ederim
(345 puan) tarafından
Evlendikten sonra anne evi eski yuvan oluyor kendi yuvana çocuğuna eşine sahip çık
(168 puan) tarafından
Çok doğru söylediniz şuan ayağımdan dolayı mecbur kalıyorum pazartesi günü evime döneceğim ona rağmen rahat değilim
(345 puan) tarafından
Allah sana ferahlık versin
(168 puan) tarafından
Amin canım çok teşekkür ederim
0 oy
(282 puan) tarafından
Sakın boşanma cnm sakın o hataya düşme sürünürsün bak ben çok kötü durumdayım psikolojim bitti hayat bitti benim için babamın kapısında sürünüyorum rahat edemiyorum artık ölsemde kurtulsam diyorum Allah büyüktür ama
(168 puan) tarafından
Zor durum Rabbim size de sabır versin
0 oy
tarafından
ne güzel anneymiş öyle.. iyi akıl veriyor. böyle saçma sapan bir sebepten dolayı ne boşanılır ne de kavga edilir. evliliğinizin sarsılmasında bana annenizin rolü büyük gibi geldi. sizi dolduruyor ve siz de eşinize yükleniyorsunuz. fikrimi söylüyorum. evinizin içindeki olayları sevgili anneciğinize anlatmaz iseniz belki bir nebze düzelirsiniz.
(168 puan) tarafından
Canım ilk seneler anlatıyordum baktım yanlış anlatmıyorum ama sağdan soldan birşeyler duyuyor bı ara kardeşimi bana gönderiyordu kardeşim herşeyi anlatıyordu şimdi eşimin çalıştığı yerde ki kız birşeyler anlatıyor eşim ordan da ayrıldı zaten kadın ufacık birşeyi bile yanlışa çekiyor
tarafından
anneniz bilmiyor ama bu sefer başkaları biliyor. hiçkimse evinizd ne yaşanıyorsa bilmesin bence  eşinizi de tembihleyin
(168 puan) tarafından
Eşimi de tembihliyorum kimseye birşey anlatmıyorum diyor ama anlamadım gitti

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,093 göst.
30 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Nur.06 (579 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 149 göst.
20 Haziran 2024 Aile kategorisinde Berenbulut0 (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 146 göst.
0 oy