+2 oy
1,626 göst.
Aile kategorisinde (53 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Beni taniyanlar bilir 6 yillik kullaniciyim burda masallah nickiyle 

2 yil once ailemin zoruyla 14 yasinda yapmis olduğum evliligi bitirmisdim çok şükür bosandigim gunde cok istedigim bir sey vardi lise ve uni okumak hemen gittim açık ogretime yazildim ayni zamanda da a101 de kasiyerlige basladim tek basimaydim ailem istemedi daha doğrusu bosanir bosanmaz beni tekrae evlendirmek istediler ama ben artik kendim severek evlenmek istiyordum buna hakkim var bence 8 yılımı cope attim ailem yüzünden :(  iste yazildim liseye ve iki yılda hocalarinda destegiyle mezun oldum zaten sinav notlarimda cok iyiydi neyse iste onceki evliligimde adam benim ustume bidaha evlenmisdi dayısının kiziyla bende ayni gun bosanmisdim o kadin dogum yapinca cocuklarima bakamamis doğuyu herkes bilir cocuklari anneye vermiyorlar bana da vermediler ki almaya kalksamda gucum yokdu neyse iste Eskişehir'e tasindim çocuklarım icin o adamla ayni mahalleye adam beni gorunce degistim tabi tip olarakda kültür olarakda fizikende gucluydum artik o kadini babasinin evine gondermeye calisdi benimle barisabilmek icin tabiki ben hic bi zman kabul etmedim hic bi zmanda yuzune bakmadim cok sukurki eskishirde tavuk çiftliğinde veteriner olarak basladim ise 6 ay kaldim ayri bi evdeydim sabah cocuklar babasinda aksam bendeydi babasi guvenlik oldugu icin sadice geceleri calisiyor iste bende gunduzleri oglen 2 kadar calisiyorum o sekilde idare ettim ordaykende liseden mezun oldum cok istedigim bi meslek vardi infaz koruma memuru onun icin kpssye basvuru yaptim 15 eylulde sinavim vardi o siradada biriylede konusuyordum ciddi bi sekilde neyse iste o eski esim kpssye basvuru yaptigimi ve benim kazanirsam o sehirden gitcegimi ogrenince bana iftira atmaya ve bunu aileme soylemeye basldi iste esra tek basina ev tuttu burda ne b.ok yiyo bilmiyoz kimlerle yatip kalkiyo haberimiz yok erkeklerle konusuyor gibi cumleleri ablama ve anneme soylemis ablamla aram acildi kpssye de son 4 ay kalmisdi o zmanlar ben anami aradim dedim koye gelicem sinav calismam lazim ama anam beni kabul etmedi buraya gelirsen evlendiririz dedi cok kotu durumdaydim benim ise gitmeyip calismam gerekiyordu agliyordum yani kendimi bitik hissediyordum duygularimi anlatamam bi anam bi babam var ve hic bi zamn varliklarini hissetmedim iste konustugum kisi beni izmire cagirdi gel bi hava al moralin yerine gelsin diye oyle geldim buraya izmire o gun sabaha kadar sahilde konustuk ben izmirde bi ev kiralayip burda yasamaya baslamaya karar vermisdim sabah anne ve babasiyla tanistim cok iyiler allahima bin sukur iste gorur gormez annesiyle babasi sizi evlendircem dedi oylede oldu bir ay kadar anamlari ikna edip koye gittim cunki benim ne dugunum nede bi baska biseyim olmamisdi bilenler bilir anlatiyordum istedigim sey beni allahin emriyle istesinler dugunum olsun istedim 

Koye gittim hem sinav calisiyorum hemde söz hazirliklari yapiyorum aradan zaman gecti benim gelinlik secmem gerekiyordu bunun icin ablamla izmire geldim zaten ablam izmirde yasiyor yani ben izmire geldim burdan ablamla bulusup esimin evine geldik carisdan gelinlik secmeye gittik yuzuk bakiyoruz falan herseyi bi gune sigdirdik iste ablam onlarin yaninda bana sen evliligi hak etmiyorsun giy yuzugunu cik git ne gerek var dugune gelinlige dedi ki kendisi 3 evliligini yapmis biri bana boyle diyor :( ben onu abla saydim dedim basimda dursun kendini degerli hissetsin ama o bana boyle yapti iste o gunun aksamindada anami arayip demiski esra bana cok kotu davrandi iste esrayla mustafa uygunsuz hareket de yapti bizim namusumuzu kirletti demis oysaki gelinlik secmeye annesi ablam ben gittik o bizimle yokdu bile nasil bi iftira yedim anlayabiliyormusunuz annemi ariyorum acmiyor ayni gun koye gittim gelinligi seçip beni eve kabul etmediler esimde geldi beni aldi arabasiyla nikahimizi kiydik ve hic biseyi bozmadan beni amcasindan istedi sozumuz oldu simdi 20 ekimde dugunum var izmir MENEMENDE herkesi bekliyorum herkes davetli beni sakın kinamayin sakinda elestirmeyin ben ailemdende eski esimin ailesindende cok cektim cok sukurki suanda beni el ustunde tutan bi aileye sahibim ben uzulmuyim diye herseye gogus geriyorlar rabbim cektigim butun sikintilara hediye olarak mustafami verdi

Suanda evim yapiliyor insaatta ve bizim birazda gucumuzu toplamamiz gerekiyor sonrasinda mahkemeyle cocuklarimi alicam vunki babalari beni ölümle tehdit ediyor malesef ki bunun icin de benim mahkeme yoluyla gitmem gerekiyor onun icinde biraz sabir

image

40 Cevaplar

+1 oy
(598 puan) tarafından
Hayırlı uğurlu olsun canm umarım çok mutlu olursun. ❤️ 
(53 puan) tarafından
Amin canim insAllah
(598 puan) tarafından
Annen baban arka çıkmıyorsa boşver üzülme.  Bak ne güzel kocan ve ailesi sevmiş benimsemiş. Ablan kıskançlıktan iftira atmjs . Bhnlarin bedeli öbür dunysda ödenir merak etme cnm
(53 puan) tarafından
Evet bilerek yapti yoksa ben imkanlarimi toplayip saglikli bi evlilik yapmak istiyordum ama olmadi bunun icin yuzum hic gulmuyo
(598 puan) tarafından
Üzülme canm. Herşey düğün gelinlik değil bunu en iyi sen bilirsin.  Eşin sana iyi olsun seni mutlu etsin daha ne olsun
-Reklam-
+1 oy
(3,136 puan) tarafından

Esra tanıyorum seni eskiden.. ailenin sahip çıkmamasından oluyor her şey aslında. Seneler öncede sahip çıkmadılar verdiler bi zalimin eline şimdi de yine arkalarını dönüyorlar. Eğer sahip çıksalardı çocuklarınla onların yanında bambaşka bir hayatında olabilirdi. Ne zorluklardan geçtiğini , nasıl evlerde oturduğunu, nelere katlandığını o dönem az çok okuduk burdan da. Çocuklarını da yanına aldığın huzurlu bi hayatın olsun inşallah. Yeni eşin ,yeni kararların , yeni hayatın hayırlı olur dileğim.. kötü niyetli , kötü ruhlu herkesten uzak.. 

gelinliğinde ışıl ışıl çok güzel görünüyor. :)

Lütfen çocuklarının üstünden elini çekme ve onları yanına al. 

(53 puan) tarafından
Malesef herkes beni sucluyor ama demiyorlar sen zaten 14 yasinda cocukken bi adama karı olmussun bi eve hanim olmussun elinfen oyuncaklarin gelecegin alinmis bunlari hic demiyorlar
+1 oy
(249 puan) tarafından
Ne derler mutlu bir anne mutlu bir ev demek mutlu yetişen çocuklar demek. Önce sen kendini kurtaracaksın öyle de evlatlarını alacaksın. Sen yapman gereken şeyleri yapmışsın çocuklarınla o evden çıksan belki senin içinde evlatların içinde zor olurdu enazindan mesleğini eline alırsan güzel bir yuva kurarsan evlatlarını mahkeme kararıyla çok rahat alabilirsin. Çok gücü bir insan çok çok güçlü bir anne gördüm rabbim başarılarının devamını getirsin evlatlarınla sizi kavuştursun. Sizinle birebir aynı hikayeyi yaşayan bir arkadaşım var. İki evladiyla baba evine sigamadi mesleği yok birikimi yok işi gücü yoktu yediği iki lokma babasına dokunuyordu İstanbula evlatları için gitti iş buldu ev tuttu ama ne yazık ki mahkeme çocukları vermedi ailesi zorla evlendirmeye kalktı oda evden kaçtı Almanyaya sığındı çalıştı evlendi bir çocuğu oldu şimdi evlatlarını alma derdinde birebir yaşadıklarına sahittim nefes alamıyordu. Demem o ki kendini kurtarırsan evlatlarını da kurtarırsın 
(53 puan) tarafından
Aynen oyle bunu kimse anlamiyor benim arkamda bi destekcim yokdu coxuklara bu kotulugu yapmazdim alsaydim ac kaldigimiz gunler olucakdi ama orda zaten kurulu bi duzenleri var dogduklari evde yasamaya devam ediyorlar herseyleri var hic biseye muhtac degiler benimde onlara ayni imkani saglamam icin once kendimi kurtarmam lazim o yuzdende yasima bakmadan tekrar lise okudum bitirdim simdi kpss bekliyorum esim zaten destekcim egerki kpss kazanamazsam ben kendime dukkan acip ordan devam edicem
(249 puan) tarafından
Yolun aydınlık olsun rabbim yardımcın olsun çok iyi anlıyorum seni
+1 oy
(9,078 puan) tarafından
Sen suanki esine ve ailesine cok baglanmissin insallah tahmin ettigin gibi insanlardir da onlar da seni uzmezler 
(53 puan) tarafından
Baglanmadim aslinda sadive benim icin yaptiklarini goruyorum
(9,078 puan) tarafından
Insallah hayal kirikligina ugramazsin canin
+1 oy
(152 puan) tarafından
Denizlili bir aile 14 yaşında kizini Urfalı birini nerden bulupta verir şaşırdım bu konuya. Evlatlarını yanına almak istiyosun güzel ama yeni tanışıp bianda evlendigin adama nasil guveniyorsun çocuklarınla aynı eve sokmayı düşünecek kadar. Ve çocukların okul çağına yaklaşmış kreşe verebilirsin çalışıp bakabilirsin diye düşünüyorum. Kpssye de calismissin biraz daha durup gardiyan olaydın zaten akp den torpilliymissin mis gibi işte. Şimdi evlenip çocuk doğurmak çocuğunu dogurcagin adamın yaptırdığı evi üstüne geçirmek mi güçlü kadın olmak anlayamadım ben tezatliklar var. Güçlü kadın tam bu değil sanki 
(53 puan) tarafından
Su sekilde aslinda evlatlik verilmisim oz ailem Afyonkarahisarli ama beni evlatlik alan aile denizlili kimlikde denizli yaziyor yani karman corman hayatim gecmisim cok karanlik yeni yrni nefes almaya basladim
(152 puan) tarafından
Neden evlendirdiler seni 14 yaşında hem de başka evlatları yok demekki evlat aldıklarına gore
+1 oy
(19,830 puan) tarafından
Baştan sona okudum çok çile çekmişsin ama yenilmemişsin mücadele etmişsin hadi eski eşin el ama ablanın ne yapmaya çalıştığı ortada hiç bişey için üzülme herşeyin en güzelini hakediyosun ♥️
+1 oy
(509 puan) tarafından

İnşallah ikinci evliliginde çok mutlu olursun ve çocuklarınla birlikte mutlu huzurlu bı hayat yaşarsınız. Gelin de çok yakışmış güle güle giy <3

0 oy
(8,900 puan) tarafından
Ben 2019 dan beri burdayım seninde baya eski olduğunu biliyorum burda belki hatirlarsin. Ev tasimalarin cinsiyet tahminlerin eşinle sorunlarin hepsini hatırlıyorum.ve o berbat evlerde yıkık dökük evlerde bile nasıl mutlu olup cabaladigini hatırlıyorum bazen üzülürdüm böyle bir evde nasıl yaşar diye fotu atardin o zmn aklımda hala...neyse kısa keseyim Rabbim yüzünü güldürsun çok çektin sen ama çocuklarınıda al lütfen annesizlik çok kötü..

Ben 2 hafta önce kürtaj oldum kaynanamdayfi 2 çocuğum biri 8 biri 5 yaşında yatisim yapılmıştı o gün kaç defa beni arayıp gel çocuklarını al kardeşin gelsin çocuklarına baksın vs eve geldim oğlumu tek eve getirip tvi açmışlar oğlum tek başına o kdr kötü oldum ki sordum neden diye kanepedeki kırlentleri yere atiyo ondan senin eve getirdik dediler..düşün ya bir gün sadece bir gün perişan oldu çocuklarım 
(2,867 puan) tarafından
Ayy sanki o eve gelişi ben yaşadım gbi oldum:( ALLAH bildiği gibi yapsın yastıklar bir yerlerine girsin bu post sahibinin de evlatlarınin yüzüne baksn RABBİM heo iyileree denk getrsn
(8,900 puan) tarafından
İnan oğlumu tek görünce bende yıkıldım akşam oldu kaynanam geldi.bana açtım agzimi yumdum gözümü eşimde evdeydi ama gün boyu isteydi sadece ofkeme ve sözlerime bakarak izledi en son annesine haklı olduğumu söyledi anneside alındı gitti
0 oy
(611 puan) tarafından
En iyisini yapmişsın sonucta kocadan kocaya giden kadinlar gibi davranmamissin gercekten guvendigin biriyle o yola girmissin ailende kendi kaybetmis bösver onlari düsünme hem zaten iyi bir aile olsalar 14 yaşinda bi cocukken henuz hayatı yasamamisken evlendirmek nedir ya önceden oyle olurmus tamam da 14 yasinda bazı kızlar regl bile olmuyor cok ozür dilerim herkesten  elalemin koynuna nasil girmelerine goz yumuyorlar anlayamiyorum öyle aileleri eski esindende cocuklarini al ve birdaha muhattap olma hicbiriyle ablana falanda guvenme belliki kıskanmıs namusuna laf atmaya calismis daha isiniz hallolmadan aranizi bozmaya calismis oyle abla mı olur allah yrni esinle huzurlu mutlu cocuklatinla birlikte yeni bir yuva kurmayı nasib etsin insallah 
0 oy
(622 puan) tarafından
Yolun bahtın açık olsun inşallah yakın olsak gelirdim valla. Rabbim mutluluğunu bozmasin inşallah ailen ile de bir daha görüşme senin huzurunu bozmaktan başka hiç bişey yapmıyor lar bu günlere tirnaklarinla kazıya kazıya gelmişsin. İnşallah çocuklarına da kavuşursun biran önce 
0 oy
(5,029 puan) tarafından
Kuz Esra dünden beri aklımda sen zaten eşimle kaçarak evlenmiştim boşandım liseyi okudum diyorsun da zaten daha evliyken post açmış lise mezunu oldum demiştin bir kaç yıl önce

Tabi bunlar beni ilgilendirmez ama bir dediğin bir dediğini tutmuyor 
(53 puan) tarafından
Hayir evliyken ben oyle bi post acmadim canim diğer hesabim duruyor daha ona gidip bakabilirsin
(5,029 puan) tarafından
Zaten ona bakarak konuşuyorum ve orda da lise mezunu oldum demişsin
0 oy
(303 puan) tarafından
Yeminle erinmeden okudum bir kadının hayat başarısı her zaman gözlerimi yasartir sen burdakilere bakma derim ailesiz asksız geçen onca yıl tebrik ediyorum gerçekten inşallah istediğin gibi bir evliliğin olur senden tek isteğim o çocukları asla bırakma asla ve asla ne olursa olsun ilk şartın çocukların olsun bugün laylaylom olan hayat yarın yıkılabilir o çocuklar su an üvey anne elinde hiç bir zaman annesiz buyumemeli hep mutlu ol canım ama çocuklarını asla bırakma inşallah dediğin gibi çıkar eşin yerinde olsam o aileyle asla görüşmem assagida okudum birde evlatlık vermişler kör olasıcalar eşinle çocuklarınla ol birde benden sana bir tavsiye doğru tanıyana kadar çocuk düşünme 2 tane çocuğunuz var bakarsın umduğun gibi olmaz bir çocuk daha pişmanlık olmasın 
0 oy
(3,697 puan) tarafından
Maşallah Allah yuvaniza dirlik birlik versin huzur versin. Tum kotu seylerle birlikte aileni de arkanda bırak bence. Heleki anne denilen şahsı
0 oy
önce (1,089 puan) tarafından
Çocuklarını neden almiyorsun 
0 oy
önce (1,033 puan) tarafından
MAŞALLAH COK GUCLUSUN DEGERINI BILIYORSUN
0 oy
önce (40 puan) tarafından
Umarım çok mutlu olursunuz ama size vereceğim tavsiye ne kadar iyi gözükürse gözüksün erkeklere yaralarımızı göstermemek gerekiyor.Hele ki ikinci evlilikse eskiden asla bahsetmemek lazımmış ben kız olduğum halde yeri geldi sorun yaşadım kaldı ki kıskanmıyorum diyodu.Bide aile sorunlarınızı keşke bilmeseydi biz kadınlar bunu çok yapıyoruz ailesel problemleri anlatıyoruz sanıyoruz ki daha çok sahip çıkıcak koruyup kollicak o an üzülüyolar ama işler ters gitti mi nasıl olsa sahip çıkanı arkası yok deyip beterini de yaşatabiliyolar bunun örneğini çevremde de çok gördüm.Allah pişmanlık vermesin mutlu olun inş
0 oy
önce (78 puan) tarafından
Çok net hatırlıyorum eski eşinle ailenin gönülsüz olmasına rağmen evlenmistin hatta ablanın eşinin kardesiydi sen o aileyi biliyodun o evde yaşarken de onları övüyordun cok mutluyuz iyi anlaşıyoruz gibisinden sonra o kötü eve kendi zorunla cikmistin bence sen uymaca akillisin ve üzüldüğüm tek şey o iki çocuk oldu onların gerçekten ama gerçekten senin umrunda olduğunu dusunmuyorum :/
0 oy
önce (132 puan) tarafından
Rabbim bahtını açık etsin inşallah üzüldüm mü desem gurur duydum mu desem ikisi karışık. Eğitim konusunda asla pes etme rabbim emeğini boşa çıkarmasın 
0 oy
önce (35 puan) tarafından
Aşırı hızlı yaşıyorsun  hayatı umarım pişman olmazsın bir kadın olarak hemcinsimin üzülmesini asla istemem hakkında hayırlısı olsun ne diyim
0 oy
önce (222 puan) tarafından
Öncelikle herşey gonlunuzce olsun ama şunu anlamadım naçizane lise mezunu bile olmadan nasıl a 101 gibi kurumsal bir firma ve devamında veyerinerlik yaptınız gercekden insan okurken bunu düşünmeden edemem veterinerlik öğle basit bir iş değil azminizden ötürü kutlarım sizi 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,077 göst.
0 oy
6 cevap 402 göst.
23 Aralık 2020 Aile kategorisinde Busraknc58 (70 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 292 göst.
2 Ekim 2021 Aile kategorisinde Sirine_36 (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 515 göst.

398,154 soru