+1 oy
349 göst.
Aile kategorisinde (278 puan) tarafından
Arkadaşlar 19 haftalık hamileyim. Kv bir kere bile olsun arayıp sormuş değil nasılsın ne ye ihtiyacın var diye sormamıştır. Gaçen gün kv demir folik asit de yani gebelikte kullanılan ilaçların zararlı olduğunu onun yerine sosyal medyada ki bir doktorun ürünlerinin doğal olduğunu diğer gelininin hep ondan kullandığını söyleyerek imalarda bulundu. Bende direkt ben de kullanıyorum o ilaçları ve anne ve bebek için gerekli olan ilaçlar. Demir annenin hamileliği boyunca kullanması gereken bir ilaç çünkü bebek anneden besleniyor. Ayrıca o bahsettiğin doktorun ürünlerinden ben aldım 3 doktorda direkt çöpe atmamı ve riskli olduğunu söyledi o yüzden de çöpe attım dedim. Neyse sustu hemen. Az önce de gruptan mesaj yazmış bir doktorun videosunu paylaşarak hamilelikte tetenos aşısı zararlını yapılmaması gerektiğini felan göndermiş. Şimdi buna da cevap yazmak istedim ama diğer yandan da muhatap olmak istemedim. Herşeyi çok bilmişlik edip imalarıyla yaptırmak istiyor. Eşimin telefonundan direkt sildim bende cevap yazmadım. Ama yüzüme karşı söylerse ben annesiyim kötülüğünü istemem kendim araştırır doktoruna sorup öyle kararımı veririm diyeceğim. Doğru ya da yanlış imada bulunması ve çok bilmişlik yapıp herşeye fikir söylemesi sinir bozucu değil mi sizce? Siz olsanız ne yapardınız 

8 Cevaplar

+1 oy
(1,601 puan) tarafından
Kaç yıl okudun sen profesör öyle kolay yetişmiyor der kendi doktorumun dediklerimi yapıyorum bana yeterli geliyor derim
(278 puan) tarafından
Bende aynen öyle diyeceğim. Bir kere bile arayıp nasılsın birşeye ihtiyacın var mı diye sormaz ama akıl vermeye gelince çok bilmişlik yapar
(1,601 puan) tarafından
İşte bunlar insanlara lafını dinlettirmeye çalışıyor sanki sen çocuğunun iyiliğini düşünmüyorsun akıl edemiyorsun
(278 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Yaaa vurdurmak isteyip istememem söz konusu değil. Bir kere arayıp sormayan ilgilenmeyen müsait değildim diyen insan şimdi akıl veriyor. Sinirlerim aşırı bozuldu zaten doluyum kadına bu süreçte ne yaparsa batıyor bana. Çok bilmişlik yapıp kendi dediğini yaptırmak istiyor
(949 puan) tarafından
Doktorlar çok mu biliyormuş ne derlerse onu yapıyorlar.bende gebeyken doktor neden de neden asi olmuyorsun diyordu korona için.olmalisin deyip akıl vermesini biliyorlar.yani her bilinen bazen geçerliliğini yitiriyor
-Reklam-
+1 oy
(6,116 puan) tarafından
Yani kırma istersen tamam deyip geç oda kendince iyiliğini istiyor sanırım
(278 puan) tarafından
Açıkçası kırılması umrumda bile değil. Çünkü o beni defalarca kırmış bir insan artık kırılmasıyla ilgilenmiyorum. Bana bebeğime karışmasın çok bilmişlik etmesin yeter. Vurdurmasam bile ki onun lafıyla değil kendim uygun görüp görmememle vurdurmam ya da doktorum ne önerirse onu yaparım
(6,116 puan) tarafından
Anladım sizin aranızdaki bağı bilemem tabi
(278 puan) tarafından
Aslında sizin dediğiniz gibi önceden olsa kırmamak için ses etmezdim ama bazı şeyler beni bu şekilde düşünmeye mecbur bırakıyor
(6,116 puan) tarafından
Doğrudur canım
+1 oy
(1,780 puan) tarafından
Ben motu bir jiyet sezmedim yazdikalrinda acikcasi. Yapipnyapmamak senin elinde, kadın bilginiz olsun diye gorduklerini paulasmak istemis sadece anladigim kadariyla. Kadini sevmediginden her dedigi batiyor bence, bunkadar buyutulecek birsey yok bana gore. 
(278 puan) tarafından
Evet kadını sevmiyorum. Çünkü bizim zor zamanımızda bize arkasını döndü yanımızda yoktu. 5 aylık hamileyim bir kere bile arayıp birşeye ihtiyacın var mı diye sormadı hasta olsam haftalar sonra arayıp çok meşguldüm arayıp sormadım elim varmadı dedi diğer gelininin yaptığı şeyleri söyleyip kıyaslamaya çalıştı. Daha önceden de vardı ama ya sabır diyordum ama hamileliğimde yaptığı yanlışı unutmam o yüzden de ne derse batıyor. Test cevaplar veriyorum ve dediğini yapıp çok bilmişlik yapmasına izin vermeyeceğim
0 oy
(1,502 puan) tarafından
Bütün Kaynanalar neden böyle ya neden karnimizdaki yada doğurduğumuz çocuğa karışma hakki görüyorlar kendinde. Herkes kullanıyor o ilaçları mesela ben hamilelik boyunca doğumdan sonra kanım gayet yüksek olmasına rağmen doktorun istedi diye hep o kan ilacını içtim. Her şeye karışmasa olmaz bu Kaynanalar ya 
(278 puan) tarafından
İçten pazarlıklı bir kadın. Yüzüne iyi arkadan sayan kadın ona güvenim sarsıldı. O yüzden bende artık gelinliğimi yapacağım
(1,502 puan) tarafından
Aynı benim de öyle gelinim diyor yüzüme ama arkadan konuşuyor habire
0 oy
(219 puan) tarafından
Takılma yüzüne demedikçe.  İstediği karşılığı almayınca kudursun
(278 puan) tarafından
Yaaa sinirlerimi bozdu cidden. O grupta benden başka hamile yok. Direkt bana demiyor da gruptan imada bulunuyor. Gece gece uykumu kaçırdı sinirden
0 oy
(4,088 puan) tarafından

image

boşverrrrr . Cok bilmişlik seklinde uyarip ben iyisini biliyom deyip ukalalik yapiyorsa yok say. Kendin ve doktorunun doğrulariyla devam et.
(278 puan) tarafından
Çok güzel bir söz canım. Aslında ben onu davranışlarından dolayı yok sayıyorum tiye almıyorum ama onunda bir ler bile birşeye ihtiyacın var mı diye sormayıp böyle şeylere karışması sinir etti beni. Tabiki de ben kendi bildiğimi doktoruma sorup yapacağım. Sıkıyorsa yüzüme karşı desin alır cevabını. Ama evet onu yok sayarak intikam alabilirim
0 oy
(3,623 puan) tarafından
Sakın karistirma sakınnnn şimdiden al önünü. Yoksa ortalik mali dogurdun zannedip boklu bezine kadar karışiyolar
(278 puan) tarafından
Valla canım ne derse tersini söyleyip karıştırmıyorum. Ama işte çok bilmişlik yapıp yazıyor imada bulunuyor. Yüzüme dese cevabını vereceğim ye ama imada bulunuyor bende görüp cevap dahi yazmadım. Doğumdan sonra da dik duracağım o kadar zahmetini çekiyorum kimseye karıştırmayacağım. Doktorum var seminerler var dağ başında değiliz 30 yaşındayım bilir öğrenirim bende
(3,623 puan) tarafından
Helal olsun kiz benimki rengini dogumdan sonra belli etti. Senin ne kadarsa benim de o kadar cocugum deme hadsizligini bile gosterdi düşün. Allah iki cihanda o lohusa hakkımı koymasin
0 oy
(337 puan) tarafından

Tamam sen hamile kalırsan böyle yaparsn de bence:))))alanın kadın doğum bölümü değil ve tıp okumadiysan akıl ve bilgi almıyorum de

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 875 göst.
0 oy
3 cevap 224 göst.
18 Ağustos 2024 Aile kategorisinde Cansuklns (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 323 göst.
23 Haziran 2024 Aile kategorisinde Hicrannn (1,158 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 251 göst.
18 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Saregulsum (33 puan) tarafından soruldu