0 oy
519 göst.
Diğer kategorisinde (86 puan) tarafından
Dünden beri bir ok oaylasimim oldu. Usenmeden herşeyi tektek anlatmaya çalışıyorum.  Belki biriniz güzel bir fikir verirsiniz. Fakat bebek durmuyot. Fark ediyorum.  Ucgundur gebelik belirtilerim de yok.. sadece betam çok iyiydi. Az önce kan pihtisi gibi birşey de geldi silince. Basbaya adet oluyorum gibi

28 Cevaplar

+1 oy
(346 puan) tarafından
Düşük yaptın diyelim, içinde parça kalıp enfeksiyon olursa da evde mi iyileşeceksin? Kürtaj korkacak bir şey değil, uyutup 15 dk'da yapılıyor, hiçbir şey hissetmiyorsun bile. Evde acı ve stres yaşadığına değmez
(86 puan) tarafından
Valla doğru diyorsun da. Belki parça kalmaz ama. Birde progestan devam ediyorum.
(346 puan) tarafından
Kanama başlamışsa Progestana neden devam ediyorsun ki
-Reklam-
0 oy
(7,640 puan) tarafından
Doktora niye gitmiyorssun
(86 puan) tarafından
Hem çok korkuyorum. İki gündür gidiyorum da.  Kürtajdan korkuyorum yanım evde yapabilirim kendiliğinden olsun istiyorum.
(7,640 puan) tarafından
Evde düşük yapabilirsin ama içinin tamamen temizlenmesi için kürtaja ihtiyacın var çünkü temizlenmiyor
Korkmana gerek yok zaten uyusturuyorlar hissetmiyorssun bile

Geçmiş olsun
(86 puan) tarafından
Evet duyuyorum okuyorum.  Belki şansım yaver gider istiyorum.
0 oy
(729 puan) tarafından
Hastaneye gitmek icin seni durduran ne peki
0 oy
(145 puan) tarafından
Burda yazacağınıza doktora mi gitseniz 
0 oy
(603 puan) tarafından
E tabiki de tehlikeli kanaman artabilir. Neden Doktor'a gitmiyosun peki 
(86 puan) tarafından
Gidiyorum tabi. İki gündür gidiyorum. Zaten baksanız yazdıklarıma anliycaksiniz. Hazırlıklı olmam gerektiginide soyledi
0 oy
(672 puan) tarafından
Gebeliğin başındaysan adet olur gibi bi durum gerçekleşir sadece, vücut her ay adette attığı tabakayla birlikte atar oluşan parçayı, ama büyümeye başladığı bi evreye geçtiyse riske girme derim, içeride parça kalma ihtimali oluyo çünkü o durumda. İlla gitmicem diye diretiyosan da kanama durduktan sonra kontrole git her ihtimale karşı
(86 puan) tarafından
Normalde 9 haftalık olmam gerekirdi. 6+2 diyorlardı kalp atisida yoktu. Daha duyulmadı erken olabilir falan dediler.  Betam 25 bindi. Kanam durması yaklaşık kaç gün sürer?. Doktorda heycandan bayılacak gibi oluyorum heycandan elim ayağım titriyor normal kontrollerde bile. Fazlaca heyecan yapıyorum. Tutamıyorum dilim damagim.kuruyor. fakat yinede gidebilirm. Evdede korku sarabilir beni
(672 puan) tarafından
Bunun için kesin şu kadar sürer demek zor, kişiden kişiye değişiyo çünkü, internetten bakındım biraz, yoğun kanama 3 5 saat kadar sürer yazıyo, sonrası lekelenme gibi oluyomuş sanırım. Kanaman hafif düzeydeyse birkaç gün beklemekte çok sorun olacağını sanmıyorum şiddetli ağrı olmadığı sürece ama şiddetli kanaman varsa çok da erteleyip riske girme, en azından gözetim altında olursun
(86 puan) tarafından
Valla ne yazıp bakacam netten bilmiyorum ama. Basbaya dusuk yaptigmi fark ediyorum. Betam vs k iyi diye doktor dusge ihtimal vermedi ama kalp atışı yok diye olada bilir dedi.  Aynen dayanilmiyacak bir agrida dokgora gideceğim ozamn..belki yine aksma giderim evde düşük yaomayi beklemek istedgmi soyleyecegim inşallah ters konusmazlar
(672 puan) tarafından
Yaşadığın kanamanın miktarı ne kadar?
(86 puan) tarafından
Yarım saat bir saat önce progestani ağızdan da oldum. Şimdilik kb olarak az geliyor ama. Adette olduğu gibi pıhtı seklindede biraeyler geliyor şuanda.kan pihtisi .
(672 puan) tarafından
Hakkınızda hayırlısı olsun, çok geçmiş olsun şimdiden
0 oy
(89 puan) tarafından
Ben evde düşük yaptım aşırı kanama ve ağrım oldu hastaneye gittim yatırdılar beni kanım çok aşırı düştüğü için bir de betanın düşüsünü takip ettiler içerde parça varmı diye baktılar alttan takip ettiler tabi bunu özel hastane yapmştı bana devlet malesef bukadar ilgilnmiyor ben 5 gün hastanede yatmştm
0 oy
(11,883 puan) tarafından
Hastaneye git korkunun ecele faydası yok
0 oy
(207 puan) tarafından
Kanamadan ölebilirsin. 
0 oy
(149 puan) tarafından
Buradan ne gibi bi yardım bekliyosun. Doktora gitmen gerek. parça kalması daha kötü. Kürtaj can yakan bişey değil. Geçmiş olsun 
(86 puan) tarafından
Kürtaj agerk kalmaz diye belki. Çarşamba sabah erken randevunda var. Belki dayanabilirm ozamna kadr
0 oy
(3,267 puan) tarafından
En son beta değerin nedir?
(86 puan) tarafından
Dün 25 bindi. Kalp atışı yoktu . Vajinal den hep bakılıyor. Dün azzzicik kahverengilk geliyordu hep. Bugün kan sulu kan pıhtı kan vs geliyor.  9 haftalık olmam gerekirken 6+2 diyorlar
(3,267 puan) tarafından
Gelişimi sağlıklı değil demek ki. Kanaman var doktora kesinlikle gitmelisin. Kalp atışı yoksa kürtaj diyecektir olmalısın. Eğer ağrın yoksa kanamanla birlikte çarşamba sabah randevun varmış bekle o zamana kadar
0 oy
tarafından
Tabikiii sagliksiz bi is yapiyorsunuz
(86 puan) tarafından
Doğal olanı simdilk tercih ediyorum. Pircok yazı ve post okudum. Ağrı sızı olunca kürtaj olunması daha mantıklı geldi simdi doğaya ayak uydurmaya planliyorum
0 oy
(81 puan) tarafından
Benim de öyle oldu gittim kalp atışı var yani 2 günde bir kanamam oluyor ama bebebğim yaşıyor 
(86 puan) tarafından
Tam olark nasıl oldu? Kaç haftalıkken oldu
(81 puan) tarafından
Benim 8 haftada başladı kanamalar 2 günde 1 oluyor hâlâ da devam ediyor iğne vuruluyorum adet sancısı gibi
0 oy
(7,461 puan) tarafından
Beta iyiyse düşmemiştir daha. Çünkü parça düştükçe betada düşüyor. Ben evde düşük yaptım sürekli beta kontrol edildi yavaş yavaş parça düştükçe betada düştü. Sonunda sıfırlandı kurtajda yapmadılar 
(86 puan) tarafından
Evde dun hava kararmaya yakın betam 25 binlerdeydi. Simdi Et oarcasi gibi sümüksü olmayın küçük küçük birşeyler geldi. Bir defa snairm. Şimdide kan pihtisi geliyor. Tıpkı adette olduğu gibi kan pihtisi
0 oy
(16,026 puan) tarafından

Doktor kanaman çok olursa vs gel dedim sana canim ne kadar geliyor saatte kaç Ped doluyor 

Yoksa leke şeklinde sadece peçeteye mi geliyor 
(86 puan) tarafından
Canim leke şeklinde az da ped lekelenigor. Ama sildikce kırmızı kan geliyor. Ve adet oldugumuzdaki gibi kırmızı pıhtı kan geliyor. Az öncede et parçası gibi minicik birşey geldi. Sümüksü değildi serttei
(16,026 puan) tarafından
Benimde böyleydi canım 3 4 gün adetin son 3 günü olurya o şekilde geldi hep sonra azaldı
Şimdi evde yapabileceğin şey dinlenmek yat uzan kalkma ayağa birde ilaçlarını kullan progestan hap vermiştir dr onu düzenli kullan insaallah kesilir kanama sen gönlünü ferah tut Allah'tan ümit kesilmez
(86 puan) tarafından
Şuan oule yaoiyorum. Acile gidiyor üç beş saat Sürünüyorum. Acil gibi bakmıyorlar. Tek doktor bakıyor. Birde gidiyorum biz kanam agormuyoruz diyip ilaç verip yolluyorlar
(16,026 puan) tarafından
Acile gitme canım randevu al kendi doktoruna git
0 oy
(2,603 puan) tarafından
Parca falan kalır riske atma kendini
(86 puan) tarafından
Ağrım olursa gidecem de. Simdilk regl sancım var
0 oy
(556 puan) tarafından
Yorumlarda belki kürtaja gerek kalmaz diyorsun ama bunu sen anlayamazsın. Doktor muayene edip karar verir kürtaja gerek olup olmadığını zaten. 
0 oy
(419 puan) tarafından
Canım ben 8 haftalık gebeydim kanamam olduğu zaman hastaneye gittim doktor bebeğin kalp atışlarınin çok az olduğunu düşük yapacağımı söyledi her ihtimale karşı progestan hap vermişti, eve geldim adet kanaması gibi kanamam vardı aradan iki gün geçti doğum sancısı gibi sancıyla lavaboya gittim düşük yaptım . Sonra hastaneye gittim çok şükür parça kalmamıştı kürtaja gerek kalmadı.
(86 puan) tarafından
Senin gibi yazanlar oldu. Bend eoyle dusnuyorum. Bend ekalo atisida yok. Ve 6+2 diyorkar
(86 puan) tarafından
Ama 9 haftalık olmalydi
0 oy
(1,392 puan) tarafından
Hastaneye git zaman kaybetmeden haftan küçük eğer düşük yapiyorsan bile muhtemelen kürtaj olmazsin ilaçla düşürürler eğer gitmezsen içeride parça kalırsa enfeksiyona sebep olur rahmine zarar verir sonraki gebeliklerin için sıkıntı yaşayabilirsin Allah yardımcın olsun 
0 oy
(564 puan) tarafından
Icinde parçası kalirsa seni zehirler ve ölume kadar gider kurtajdan korkuyorsun diye kendi hayatini tehlikeye atma zaten uyuşturuyorlar haberin olmuyor daha fazla beklemeden git ayrıca belki düsük yapmiyorsun rahim icinde duvarinda vs kanaman oluyordur o pihtilasip dokuluyordur bu sefer karnindaki bebeginde hayatini tehlikeye atiyorsun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 130 göst.
22 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Saliha comcali (46 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 230 göst.
4 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ayselanne (367 puan) tarafından soruldu
+2 oy
9 cevap 436 göst.
6 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Gizlianne (389 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 834 göst.
28 Mart 2019 Aile kategorisinde Aslalya (139 puan) tarafından soruldu

395,545 soru

11,832,380 cevap

35,905 kullanıcı

...