+1 oy
418 göst.
önce Diğer kategorisinde (905 puan) tarafından
Kızlar geçenler de parkta tanıştığım komşum bize gelmek istedi genelde parkta görüşüyoruz daha önce de gidip geldik her neyse bende çağırdım. O gün geldiğinde çocuğunun yüzünde döküntüler vardı isilik gibi fazlaydı tek yüzünde de değildi. Bende farkettim maymun çiçeği olur da falan dedim o da yok öyle bir şey değil falan dedi neyse. Benim kızımda da ateş döküntü falan oldu sonrasında. Bende bulaşıcı bir şey olabileceğini düşünüp götürdüm. Bana alerjikte olabilir dedi ya da viral enfeksiyon dedi o da götürmüş viral enfk demiş ona. Ben çocuğum hasta hissetsem farklı hissetsem bir yere götürüp kimsenin günahına girmem sizce ben mi ince düşünce bekliyorum. Çocuğumda en ufak şey çıksa farkeder kafa yorarım araştırırım götürürüm. Ne bileyim. Sizce

13 Cevaplar

+1 oy
önce (530 puan) tarafından
Gezmeye gelince insanlar kaybedıyor kendını. Bir akrabam öyle ne olursa olsun gezer ev oturmasına gider çocuğunda ne varsa herkese bulaştırır 
-Reklam-
0 oy
önce (270 puan) tarafından
Viral enfeksiyon bulaşıcı değil mi yanlış mı biliyorum. Doğru değil yani grip bile bulaşsa nasıl uğraştırıyor tamam eninde sonunda hasta oluyorlar da ben tedbir alınması taraftarıyım 
0 oy
önce (438 puan) tarafından
Kesinlikle haklısınız. Hakka girmektir bu. Haber vermek gerekir en ufak bir şüphede 
0 oy
önce (965 puan) tarafından
Ayy ne düşüncesiz insanlar benim arkadaşım kışın doğum yaptı gripli oluyor kızım kış geneli krup var geçmiyor yani hiç gitmedim havalar isinasaya 
0 oy
önce (532 puan) tarafından
Sen haklısın hastaysa götür zamannda hastaneye başkalarının niye gunahina giriyorsun kız parktaki arkadşlıkta orda kalsın bosver ev gezmelerinj
0 oy
önce (37 puan) tarafından
İşte bu yüzden herkesle mesafeli olmak en iyisi. Devir hastalık virüs devri oldu iyice
0 oy
önce (3,354 puan) tarafından
El ayak olmustur. Ne kadar dusuncesiz insanlar. Ne olursa olsun ben derdim keske gelmeseydin madem cocuk hastaydi. Ve bi daha da gorusmezdim boyle dusuncesiz bi insanla.
0 oy
önce (358 puan) tarafından
Benim oğlum azıcık burnunu çekse götürmem çocuklu eve. Sen haklısın ne gerek var başka çocuğunda canını yakmaya. 
0 oy
önce (757 puan) tarafından
2 ay önce oğlum el ayak ağız hastalığı oldu komşumun çocuğundan. O da çocuğunun hastalığını bilerek getirdi bulaşıcı değil flan dedi ben de ilk defa duymuştum akşamına oğlumda da oldu 3 4 gündür bu yaz günü çocuğu eve hapsettim bizim bahçeden başka yere çıkarmadım. Bazı insanlar gerçekten çok düşüncesiz 
0 oy
önce (1,696 puan) tarafından
Parkta tanıştığın insanı eve davet etmişsin kusura bakma ama ne bekliyorsun
0 oy
önce (478 puan) tarafından
Ben parkta tanistigim birini eve davet etmem ya gerçi parkta da kimseyle muhatap olmam insanlardan korkuyoruz artık kimin ne olduğu belli degil
0 oy
önce (226 puan) tarafından
Çocuğum hasta ise başka çocuklarla asla yanyana getirmem. Okula göndermem başka bir çocuklu aile bize gelecekse baştan söylerim çocuğum hasta bilgin olsun gelip gelmemek onlara kalsın. Çok ayıp yani. Yani mesela benim oğlumda çok alerjik hastalıklar var kollarında egzamalar var bazen çok aziyor bilmeyen biri bulaşıcı bir hastalık sanabiliyor gayet normal açıklamasını yapıyorum ama. Örnek geniz akıntısı çok oluyor en ufak bir tozdan hapşırıyor burnu akıyor ya da bahar alerjisi tutuyor. Öncesinde emin olmak için muhakkak doktora götürüyorum doktor grip değil alerjiden derse günlük yasantimiza devam ediyoruz bunlar önemli şeyler. Her çocuk her hastalığı kolay atlatamiyor.  Sonra bizde perişan oluyoruz çocuklar da. Ya çocuğun onceki gece ateşi çıkıyor Sabah okula gönderiyorlar.ya da hastaneden çıkıyor elinde poşetlerle peşine Okula bırakıyorlar. Çok yanlış çocuğa da yazık. Diğer çocuklara da yazık 
0 oy
önce (64 puan) tarafından
Bence birdaha görüşme 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 555 göst.
13 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Ftm1907 (488 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 211 göst.
2 Şubat 2024 Aile kategorisinde Balkaymakannesi (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 256 göst.