0 oy
274 göst.
önce Diğer kategorisinde (63 puan) tarafından

Ay kızlar kimileri var, içimizde çok onlardan:) sürekli derin temizlik yapan düzeni olan kendine rutin oluşturan, bana da tavsiye verin be 

Yani aslında günlük sil süpür WC yıka işte çamaşır bulaşık yapıyorum ama öyle üstten inanın derine girsem çıkamam birde evim ana cadde üzerinde aşıri derecede toz var bununla basedemiyorum kışın da soba olduğu için aynı şekilde, belki bahane olacaktır ama yoruluyorum ben ya öyle dip köşe giremiyorum sürekli E haliyle de ev başını alıyor ha birde en önemlisi iki tane erkek çocuk var bu evde saolsunlar onlarla da ne temizlik yapabiliyorum ne de temiz kalıyorum 
Bu da haliyle kafa yorgunluğu yapıyor bende sürekli evin içinde olmama rağmen canımda istemiyor bı yerde açıkçası ama işte yapanlara da gönlüm düşüyor :angel:

16 Cevaplar

+4 oy
önce (69 puan) tarafından
Her gün derin temizlik yapıyorum diyen yüzde 100 yalan söylüyor.
-Reklam-
+2 oy
önce (1,567 puan) tarafından
İki küçük cocogum.var hiç bişey onlardan kıymetli değil gezdirerek yemek yemelerine izin vermem hiç salonda yemek yemediler.mesela koltuklar örtüsüz tertemizdir 

Odaları oyuncak dağınıklığı sadece başka yere oyuncak götürdü ise uyku saatleri gelince toplarız beraber evin işine gelince fazla eşya yok kullanışlı kaliteli parçalar aldım.hep.

Mesela çocuk odasında iki yatak bir halı aktivite masası dolap.var başka bişey yok öyle sus işte yeni çıkan zürafa falan yoo yani 

Evide sade olduğu için hemen sil şupur yapıyorum dip köşe güzelce sirkeyle siler çıkarım kalisinu kapatır 

Hemen toplanır hiç evde kırılan çizilen yaralanan eşya bırakmam 

Atarım yırtılan küçülen eşyalar 

Mrfakta da ayni sekidle tezgah bomboş hemen çamaşır suyu ile sirkeyle tertemiz.yapar çıkarım 

Halısını yıkarım kirlendikce bu sekidle canım çıkan çamaşırları hemen katlarim kalan işi çocuklar uuyuyunva yaparım 
+1 oy
önce (10,350 puan) tarafından
İlk önce erkek çocuk kız çocuk vs diye ayrım yapmadan çocuklarına düzenli olmayı tertipli olmayı dağıttıkları toplamayı öğreterek ise başlayabilirsin ana cadde üzerindeki ev gerçekten çok toz oluyor camlara sineklik taktirirsan toz biraz daha azalır haftada Bi dip köşe girip geri kalan günler günlük olarak yaparsan hem daha az yorulursun hemde ev temiz kalir
0 oy
önce (182 puan) tarafından
Üstten asla iş yapamam öyle bir huyum yok derınden dibinden köşesinden normal elktrıl süpürgesını toz dağıtır eve diye açmıyorum sura Cleanmax ile süpürürüm öyle bi manyağım
önce (63 puan) tarafından
Ay bu da yorucu değil mi kız
Çok fazlasıyla yorucu ben iş rutinimi anlatmayım senede çıldırtmayım
önce (63 puan) tarafından
Ya ajajaja uff her türlü zor ya :))
Ben memnunum ya seviyorum temızlık yapmayı öyle motıve oluyorum
0 oy
önce (459 puan) tarafından
Tek kız çocuğum var yetişmiyor iş güç yemeği yapabilirsem iyi. Her gün yapamiyorum toplamakla geçiyor günüm.derin temizliğe girersem hergun çocukla kim ilgilenecek.zaten çok hareketli. Ben saldım artık kızımla iyi ilgilenmek yettigi yere kadar temizlik gerisi önemli değil.
0 oy
önce (49,474 puan) tarafından
niye kendimi paralıyayim ki o kadar oldugu kadar yapıyorum 
0 oy
önce (1,535 puan) tarafından
Dotum hiç yer görmüyor rutnim bu :D
0 oy
önce (19,270 puan) tarafından
Bak güzel bacım yürürken bile sağı solu topluycaksın bikere çocuklar dağıtırken ben toplarım hemen sonra ütü birikmesin hemen yap bulaşık hemen yıka haftada günler belirle mesela pazartesi çarşamba ve cuma benim wc bnyo yıkama günüm ve şuan yeni yıkadım yemekleri daha çok sabah yapmayı seviyorum kahvaltıdan sonra toplarken ocağa koy bi taraftan haftada bi gün silme günün olsun hergün süpürüp toz al mutlaka dolaplarıda dağıldıkça düzenle dolap üstleri mutfak dolapları 2 haftada bir kontrol et temizle çamaşırı biriktirme banyon toplu olsun 
0 oy
önce (1,313 puan) tarafından

Sabah 6. Yada en geç 6.30 da uyanıyor oğlum. 

6.50 de kahvalti yaptiriyorum oğluma 5 yasinda (dogdu digali ayni saatte uyanir öğle uykusu yok) 

Oğlum kahvalti yaptigi gibi yatak carsafini pikeleri alip terasa cikiyoruz onları çırpıyorum.

Girip dislerimizi fircaliyoruz fircaladigimiz gibi hemen deterjan dokuyorum tuvalet banyoya temizleyip yikayip cikiyorum.

Her gun mutlaka bi makina camasir cikiyor onlari seriyoruz.

Evi toparliyorum bulasik makinasini bosaltiyorum hemen. 

Türk kahvesi yapip terasa cikiyoruz oglum oynarken kahve iciyorum 

11 e kadar bu sekilde 11 den sonra kuruyanlari toplayip katlayip  halilari cirpip terasi yikiyorum.

Tüm evin tozunu aliyorum süpür sil yapiyorum koltuklari cekerek her yeri cam önlerinin tozunu alıyorum içeriden 

Halilari seriyorum 

Mutfaga geciyorum oglumun oglen yemegini ve aksam yemegimizi yapiyorum mutfak dolaplarinin kapaklarini her gün mutlaka siliyorum.

Sonra havuza indiriyorum oglumu esim evdeyse o indiriyor ya havuza ya parka yada oyun alanina. Yada eğitime her gun bir yere cikiyoruz mutlaka gelir gelmez oglumu yikiyorum kendim yikaniyorum 

Oyun etkinlik vs yikandigim icin sac dokuluyor aksam yemeginden sonra sofra kur toparla derken tekrar bi supurge aciyorum dolap kapaklarinda el izi olduysa ustunden onu aldiriyorum tekrar.

Yerde bir kirinti yada sac kıl gördüğüm zaman tum evi tekrar supuruyorum esim wc ye girdiginde kapiya vurup ayakta sakin işeme dedigim zamanlar oldu bunlar bana normal gelirdi ama anormal oldugunu eve gelip gidenim artik bitince aglama krizlerim vs baslayinca esimin zoru ile farkina vardim 

Sonuç ne mi oluyor antidepresana basladim tedavi goruyorum. Ev daginik ve supurup silinmemisse evden cikamiyorum belimde fitik olusmasina ragmen her gun 6 metre kare halilari tek basima cirpiyorum cirpmassam kafayi yiyorum oturup agliyorum. Misafirim varken şu halilari bi cirpayim dedigimi biliyorum. Yaklasik 3 ay oldu ilaca baslayali ben haftada 2 ev supuren silen kadinlara asigim oyle olmak icin nelerimi vermezdim 3 aydir yine ayni isi yapiyorum ama yamamadigim yada geciktirdigim zamanlar aglayip sinirlenmiyorum gayet sakin kalabiliyorum 3 yildir bu sekildeyim oğlum tani aldiktan sonra böyle oldu neden hala bilmiyorum üzüntüden sanirim eve verdim kendimi oğlum tanisini atti ama ben takintilarimi atamadim :) allahin izni ile toparliyorum tabi 
önce (215 puan) tarafından
Okurken çok kötu oldum nasıl kı oğlunun tedavi surecınde yaşadıgın stres ile bu hale geldıysen , sımdı de yıne ıyılesen oglun ıcın motıve ol ve kendine gel farkında olman tedavı olman çok güzel devam et sakın bırakma
önce (1,313 puan) tarafından
Cok ama cok haklisin cicegim artik en azindan farkindayim dedigin gibi adla birakmayacagim bedenime de yazik oluyor artik gece yataga yattigim gibi agriyor her yerim
önce (215 puan) tarafından
Emın ol aynıyım ben tedavı görmüyorum kendım almaya çalışıyorum inşallah olacak
0 oy
önce (580 puan) tarafından
Temizlik rutini keyfime bağlı açıkçası bi misafir falan gelmeyecekse. Sular kesikken mutfağım baya dağılmıştı, onu bile parça parça 2 yada 3 günde toparladım (hamilelik sağolsun çok sağlam bel ağrıları yapıyo, ayakta duramıyorum bile ağrıdan genelde, keyif dediğim sağlık açısından iyi olma hali)
0 oy
önce (402 puan) tarafından
Öncelikle sabah uyanır uyanmaz yatağımı toplar üzerimi değiştirir elimi yüzümü yikarim. Sonra çay demlenene kadar çamaşır varsa makineye atarım yoksa bulaşık makinesi falan boşaltırm. Kahvaltıdan sonra çamaşır serer veya yoksa tuvalet banyo yıkarım. Bitince evi süpürür toz alirim. Bu arada çocuklarım ortalığın anasını atlatmış olur. Birlikte oyuncaklari tolariz. Gardolaplarin içini şöyle hızlıca bir gezer katsiz çamaşırları düzeltirim. (Hergun baktigim için ya 1 tane bozuk oluyor ya 2 tane) Koltuk makinesiyle koltukların lekeli yerleri varsa süpürüp yemeği yaparım. Sonra kahvemi alır otururum. Bunu hergun yaparım. Birde haftada 1 mutlaka dolap yüzlerini mutfak yüzlerini ayna mayna işte derin temizlik yaparım. Haftada 1 yaptığım için zaten beni çok yormuyor 
0 oy
önce (14,694 puan) tarafından
Günlük robot çalışır sık sık sprey mop ile silerim çok sık olmamakla beraber halıları kaldırıp sil süpür yaparım 
0 oy
önce (1,521 puan) tarafından
Ayda bir eşimle dip köşe temizlik yapıyoruz sonra ben iki günde bir normal süpürge açıyorum robot süpürgeyi hergün açıyorum arkadan yerleri siliyorum iki günde bir de etrafın tozunu alıyorum öğle olunca toz az oluyor ev temiz kalıyor bide çocuklar asla gezerek bir şey yemezler mutfakta masada yenir 
0 oy
önce (508 puan) tarafından
Valla bacım hergun derin temzlik falan yapmiyeoum bn yapanı tebrik ederim sabaha kadar ayaktayım kziimla ztn uyku sorunumuz var 17 aydır kendime zor geliyrm haftada bir anca günlük şıp supur
0 oy
önce (540 puan) tarafından
Derin temizlikten kasıt nedir?
0 oy
önce (298 puan) tarafından
Çocuklu Bi ev her zaman dağınık olacaktır elbet ama her gün genel temizliğimi yapıyorum derine fazla inemiyorum.. Bu ev işi çok nankör sabah temzle akşam yine aynı iliğimi kemiğimi sömürüyor.. 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 329 göst.
0 oy
12 cevap 209 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 237 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 387 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Mrn47 (946 puan) tarafından soruldu

393,730 soru

11,774,438 cevap

35,790 kullanıcı

...