0 oy
334 göst.
Diğer kategorisinde (945 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
8 aylık bebeğim var, annem çok uzakta kayınvalideme emanet edemem zaten. 

Mesela günlük rutin iniz neler? 

Eşim evdeyken yapabiliyorum ama evde yokken çok zor oluyor. Bebeğimi yere bırakıyorum ordan oraya yuvarlanıyor öyleyken zaten yalnız bırakamam. Tuvalet ihtiyacımı bile gideremiyorum bazen. 

12 Cevaplar

0 oy
(3,400 puan) tarafından
En kucugum 4 aylik olmak uzere 4 cocugum var gunluk yataktan kalkarim kendi çarşafımi cirparim sererim yatagimi topalrim sonra cocuklarin carsaflari yataklari sonra elektrikli supurge tutarim gunluk silerim tabiki yemek bulasik oyle iste
(945 puan) tarafından
Maşallah valla sana ben 1 taneyle baş edemiyorum. Eşime diyorum başka çocuk yok :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Süpürge bulsik yemek çamaşır arada da siliyorum banyo tuvalet iki güne bir yıkıyorum.biz kalabalık bir aileyiz o yüzden iş bitmiyor hic
(945 puan) tarafından
Oy oy biz 2 kişiyiz bende bitiremiyorum , seni düşünemiyorum:D
0 oy
tarafından
Sabah camları açarım ilk canım sonra kahvaltı vs evi toplarim evi süpürür oğlumu uyuturum o uyirken bir yandan yemeği atarım bir yandan evi silerim uyanınca ayilana kadar balkonu akitirim yediririm oğlumu camasirlari makineye atarım zor oluyor mu evet ama ben genel de birden değil böyle böle böle yapıp uyku saatine sakın olduğu saatlere getiriyorum bazen de hepsini sabahtan yapıyorum
(945 puan) tarafından
Anladım canım bizim uyku 0 malesef. Gündüz uykuları da 20 dk. Desteksiz uyuyamıyor, tek başıma da kesemiyorum çünkü anlıyor beyfendi, bende durmuyo babasında t dk uyuyo sıpa :D
tarafından
Canım uyku eğitimi vermeni tavsiye ederim ben verdim oğluma ve dünya varmış dedim
(945 puan) tarafından
Canım aldık ama uygulayamıyorum bir türlü benim ki şöyle bak anlatayım sana bana belki fikir verirsin. Yatağını koy anında bağırmaya başlıyo. Kucağımda böyle pışpışlayıp dolaştırıyorum, meme bende ya anlıyo  durmuyo. Babası öyle yaptımı 5 dk da uyuyo.
tarafından
Kuzum bak ben de çok uğraştım sen yapamıyorum demiceksin illa pes edecek sen kararlı ol sadcee korkma ağlasın
0 oy
(7,972 puan) tarafından

Sabah kalkiyoruz bebisimle

Oglusumun mamasi

Sonra oğlumla oynuyoruz

12 de oglumun kahvaltisii 

Sonra benm kahvaltim

Oglusumun ögle uykusu

Temizlik

Kahve saatim

Bebisim uyanir meyve püresi veririm

Aksam yemegimj hazırlarim

Oğlusumun banyosu

Aksam yemegi ikimizin

Eşim gelir miran pasamla oynariz

Miranin mama saati ve yataga geçış

Eşimle tv izleriz.nargile fln yapariz

Duş+ uykuuuu

(945 puan) tarafından
Adaşımız kaç aylık oldu :D biz daha bu düzene geçiş yapamadık malesef :(
(7,972 puan) tarafından
12 aylik oldu teyzoşuu
Sen hiç tasalanma zamanla o düzene giriyosun ama sana tavsiyem eğer yoksa elektrikli salincak al her isini rahatlikla yaparsin bebekler çok seviyo salincagi
(945 puan) tarafından
Var canım evde ne ararsan var şükür ama bizimkini babası kucağa alıştırdığından durmuyo hep kucak istiyo almıyorum kendini yırtıyor. Bir de şimdi yeni yeni huyları çıktı arkamdan ağlayıp duruyo 2 dk tuvalete gidemiyorum :D dedim son çare bir de yürüteç alayım belki öyle yorulur hem de biraz durur kendi kendine oynar, son ümidim :)
(7,972 puan) tarafından
Tuhh kucaga alistirmakla hic iyi yapmamissiniz yuruteci al en azindan heveslenir kucak istmez tv izletiyomjsun
(945 puan) tarafından
Tv ye telefona çok meraklı, arada bakıyo canım
0 oy
tarafından

Bende kendime yarından itibaren bir rutin oluşturucam

(945 puan) tarafından
Hahah ben her gün diyorum ki bugün yapıcam ama yapamıyorum bebeğim durmuyo hiç :D
tarafından
Benimde küçük bebeğim durmuyor ama yarın kesinlikle bir rutin oluşturucam
0 oy
(1,621 puan) tarafından

Uyutunca süpürüyorum :ermm: uyanıkken onla uğraşıyom uyutup yemek koyuyom uyanınca oynuyom bizim rutin bu şekilde uyutup boş kaldığım günlerde siliyom anca

(945 puan) tarafından
Benimkinin uykusu malesef desteksiz değil. O yüzden 20 dk uyuyo
0 oy
tarafından
Dokuz aylık bebeğim var hergun süpürge tutuyoeum heryere sirke ile siliyorum çünkü sürünüyor öğle yemeği yapıyorum kendime bebeğe pişiriyorum aynı anda toz alıyorum dip köşe zamanım kalırsa mutfak dolabı silerim üç haftada bir  hiç yaglanmaz günlük çaydanlık yıkarım öyle yorgunluktan ölüyorum 
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Topla düzelt aüpür sil :) çamasıe bulasık yemek :) yat kalk aynk 
0 oy
tarafından
Neden kayinvalidene emanet edemem diyorsun bir sorun olduğu icinmi guvenmedigin icinmi
(945 puan) tarafından
Güvenmediğim için canım. Anneme 1 saat falan bırakırım yapma dediğim şeyi yapmaz. Ama kayınvalidem öyle değil, kafasına göre. Mesela geçende ordaydık verdim mamasını yedirsin diye, baktım diğer torunu 4 yaşında ona yedirtiyo hemen aldım elinden. Yada kucağına veriyo. Biz görmeden çocuk almaya falan kalksa, valla düşünmek bile istemiyorum.
tarafından
Anladım cnm sende yavaş yavaş yap işini
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Gündüz sadece oyuncak toplamaya çalışıyorum sabit düzeni korumaya çalışırım. 

Akşama kadar pek iş yapmam her akşam başka iş yaparak düzende tutmaya çalışıyorum. Çamaşır varsa yıkarım o kadar

Misal şimdi evi toplayıp salon mutfak süpürcem sonra banyo yikicam başka iş yapmam. 

Haftada bir eşim evdeyken çocuğa bakarsa genel temizlik yaparım
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Sabaha kahvaltı sonra oğlum uyur o uyurken bulaşık çamaşır işini hallederim banyoyu yıkarım kapının önünü toplarim supururum oğlum uyanınca evi supururum silerim mutlaka sonra yemeğe başlarım hafta da bir de detaylı temizlik yaparım 
0 oy
(65 puan) tarafından
Bebeğimin durumuna göre çok değişti rutinim valla. Doğru düzgün uyumazdı gündüz küçükken hep gece o uyuduğunda mutfagi filan toplardim bazen yemegi bile geceden yapiyordum. Şimdi daha düzenli ve uzun uyuyor 1 yaşında. Kalkarız mutfağa gider ona bana kahvaltı hazırlarım. İlk uykusuna kadar 2 günde bir ev süpürurüm. Ev süpürurürken öyle izler sesi çıkmaz. Yemek bulaşık çamaşır gün içinde fırsat buldukça hallederim. Banyoyu da onu küvete oturtup kendi kendine oynarken hızlıca temizlerim genelde

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 216 göst.
8 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 298 göst.
23 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Gokturkbebeginannesi (689 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 401 göst.
1 Aralık 2020 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 402 göst.
3 Kasım 2021 Aile kategorisinde Demet90 (423 puan) tarafından soruldu

380,052 soru

11,376,963 cevap

34,862 kullanıcı

...