+1 oy
198 göst.
Diğer kategorisinde (137 puan) tarafından
Eşim tersane de çalışıyor çalıştığı gemiler gitti yenileri daha gelmedi yarın gelecek bir hafta öncesinden beri iş yok bizde anneme gelelim dedik özledim diyordu torunu geldik ettik herşey iyiydieşim daha önce fidan işinde çalıştı günlük ordan aradılar müsaitsen eleman lazım diye eşimde bir günlük gitti 1000 TL yevmiye dün çalıştı normalde o gün para alması lazım ama adam bugün için vericem dedi şimdi pazartesi diyor normali gününde veriridi hep ama parayı verecek olan kişi şuan orda olmadığı için aksaklık oldu eşim de dün 1000 TL alacak diye cebimizde 600 TL para vardı ayın 5 ine kadar idare etsin diye ayın 5 inde para yatacak tersanede 

İşte eşim 1000 TL alacak diye dün anneme sigara ekmek kola erzak aldı bugün de böyle aksilik olunca bizde para kalmadı.

Annem bir kadın için yardım parası toplamış ama o kadına yardım etmiş biri şuan 4000 TL var annemde yardıma muhtaç birine verecek ama kendi ihtiyacı olduğu zaman harcıyor ordan dedim ki 1000 TL borç verebilir misin anne pazartesi alacağımız paradan geri öderim dün alışveriş yaptık bizde ne geri dönüş parası nede erzak parası kaldı ( evdeki erzaklari bebek için burda yapmak için buraya getirdim sebzeleri ) bunu da belirttim vermedi veremem dedi 

Eşimde dün demiş ki anne parayı veremediler bebeğin bezi bitti yapacak birşey yok bende de kısıtlı demiş eşime dün Facebook'tan arkadaşlardan aldık bez için 

Başkasının torunu için yardım yapıyor ama kendi torununu düşünmüyor paramız olunca iyi olmayınca kötü oluyoruz 

5 Cevaplar

+2 oy
(1,594 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Annen elin iyisi ,evin kötüsü...
(137 puan) tarafından
Güzel özet oldu hu
-Reklam-
+1 oy
(1,354 puan) tarafından
Bu nasıl iş yav. Anne yüreği nasıl dayanır ben anlamıyorum. 
(137 puan) tarafından
Hep böyle oluyor para ile elimiz dolu gelince bizden iyisi yok ama olmayınca da bizden kötüsü yok
(1,354 puan) tarafından
Benim rahmetli annem kanserdi. Kardeşimin parasi yok diye benim yolladığım paraları ona verip evde pirinç kaynatıp içmiş :(
+1 oy
(13,247 puan) tarafından
Bu çok büyük bir şey uzun bir süre konuşmazdım sanırım ve hemen evime dönerdim
(137 puan) tarafından
Şimdi eşim patrona yazdı avans istedi 5 inde alacağınin arasından biraz dönmek için
0 oy
(90 puan) tarafından
Çok üzücü Allah merhamet versin 
(137 puan) tarafından
Bazılarının annesi neler neler yapıyor torunlarına çok imreniyorum
0 oy
(2,143 puan) tarafından
Yaptığı ayıp olmuş. Yardım parasından vermiyorsa bile illa ki kendi harçlığı vardır. İstese 500 verir al kızım bu kadar var, diğer paraya dokunmak istemiyorum der, ama işte..
(137 puan) tarafından
Annemden aldığım borçları hep verdim genellikle de bebek için mama bez parası için para aldım maaş zamanından önce bitince onları bile geri istedi 200-300 feda olsun torunum o benim demedi verdim zamanında geri şimdi neyin güveni yok eşimde güveni yoksa madem burda durmayalım para bulup gidelim hemen evi diyor
(2,143 puan) tarafından
Eşin haklı ve ne kadar zaman geçerse geçsin bu davranışı eşin de unutmaz sende unutmazsın. Bence tavrını da koy ama. Mesela bir daha ki gelişinde eve alışveriş yapma. Evde kalma. Kahveni iç git. Ve bırak annen çağırsın, gelmiyorsun gel kızım diye. Torunundan bile para esirgeyen ne bileyim. Demek ki gerçek sevmiyor değer vermiyor

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 567 göst.
11 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Sertuğ (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 489 göst.
23 Kasım 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,195 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 221 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (841 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 161 göst.